Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Spawarka MIG, Proszę o pomoc w wyborze
stef
post Thu, 19 Jun 2014 - 08:39
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Tig do aluminium musi być ac/dc


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 19 Jun 2014 - 08:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 19 May 2015 - 11:41
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W ubiegłym roku nie zakupiłem TIG, ale teraz wracam do tematu. Coś poradzicie? Rozmawiałem ze znajomym i poleca mi 300A, ale nie zna nic poza chińczykami. Polecił mi kemppi, a ja oczywiście myślę nad ESABem. Poradzicie coś? Macie doświadczenie z ESABami TIG? Rozpoczynam poszukiwania, jutro chciałbym już mieć TIG w garażu.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xxMAXIMxx
post Tue, 19 May 2015 - 11:48
Post #23


Super User
Dołączył: Sun, 08 April 2012





Kupiłem używaną KEMPPI mastertig 3500 z fabrycznym chłodzeniem wodą. Ma chyba z 15 lat a śmiga aż miło, zero problemu. oczywiście tylko DC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 19 May 2015 - 11:59
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Co powiecie na tą spawarkę? Coś wydaje mi się za tania:
http://allegro.pl/spawarka-esab-power-tig-...5365149774.html

Tutaj jest sporo droższa:
http://allegro.pl/esab-tig-ltr255-dc-z-chl...5366277501.html

Albo ta:
http://allegro.pl/spawarka-tig-esab-ltg-25...5078316636.html

Lub też ta:
http://allegro.pl/spawarka-tig-kemppi-do-k...5329380294.html


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 19 May 2015 - 12:40
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Sprawa jasna już, że te TIGI nie pospawają aluminium więc odpadają.
Macie doświadczenie z tym sprzętem?:
http://allegro.pl/tig-dc-faltig-315-a-ozas...5078021608.html


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Tue, 19 May 2015 - 16:29
Post #26


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Chcesz kupić nową czy używaną? Kemppi kiedyś było trwałe zresztą jak reszta sprzętu nie tylko spawarki. Pracowałem na takim starym mastertig'u ac/dc, fajny sprzęt. Jak kupisz taką używaną ale markową to wiedz, że one nie miały lekkiego żywotu. Nie mniej, po przeglądzie pożyje jeszcze długo.

Ten Ozas nie pospawa alu i np: ozas faltig 250dc to jest spawarka nie do zabicia, tylko też nierdzewki polecam.
Napisz co chcesz robić tym tigiem? Ja sporo alu spawam tigiem jlt 210A, podróbka już raz się wysypała ale nie jest zła.

Jak chcesz nówkę to esab 2200i ac/dc ta34 albo kemppi MasterTig MLS 2300 AC/DC panel ACX. To są moje dwa typy bo też mam zamiar zmienić na coś lepszego jak tamta padnie. O innych się nie wypowiadam bo nie miałem styczności.


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 19 May 2015 - 18:19
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dzięki, chcę spawać aluminium jak na przykład jakieś zbiorniki z cienkiej blachy, łapy silnika czy skrzyni, felgi, etc.
Do tego oczywiście wydech z nierdzewki.

Znalazłem faltig 315 AD/DC. Mówisz, że to też nie do zabicia?
Jak spawanie takim 315AC/DC cienkie blachy alu np 1mm czy 2 mm?
Raczej myślę nad używanym tigiem, nowego szermana mogę mieć za 2-3 koła, ale nie czuję przekonania do tego typu produktów.



--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Tue, 19 May 2015 - 19:17
Post #28


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Akurat faltigiem ac/dc nie spawałem, ale to są solidne spawarki produkcji polskiej. Można zaklasyfikować Ozasa na równi markowymi sprzętami z tamtego okresu. Nawet lubiłem pracować starym migiem ozasa (stawiam, że miał ze 20 lat), bo trzymał parametry a miał tylko 140A.

Ciebie do ac interesuje balans, częstotliwość ac, puls, ewentualnie kształt fali. Stare spawarki moga nie mieć wszystkiego. To, że ten faltig ma 315A to dobrze jak chcesz pospawać coś grubszego z alu, grubsze blachy i dużo spawania to tig się nie zagotuje. Jak spawarka ma mniej mocy to trzeba element nagrzać łukiem. Pospawasz takim blachę 1mm trzeba tylko potrenować i maszynkę ustawić. Jeśli nigdy alu nie spawałeś to ćwicz na grubszych rzeczach, bo nie jest tak łatwo jak z nierdzewką.

No mnie nie było stać na sprzęt z górnej półki to kupiłem jlt, jak na 4 lata to tylko jedna awaria. Ale wszystko sie psuje.

A i jeszcze jedno, bo to duża spawarka jak jej nie przenosisz po pomieszczeniach itp. to może być, ale jak masz zamiar ją pakować do auta, jechać na robótkę to bym szukał coś bardziej mobilnego.


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 20 May 2015 - 13:50
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dzięki, po przeanalizowaniu wszystkiego za i przeciw idę w wersję budżetową i decyduję się na tą spawarkę:
http://allegro.pl/spawarka-sherman-tig-316...5332285060.html

Macie doświadczenie?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Wed, 20 May 2015 - 19:51
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





bedzie pan zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 20 May 2015 - 22:37
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





http://allegro.pl/spawarka-welder-fantasy-...5345895860.html podepne sie, co o tej sądzicie?

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Thu, 21 May 2015 - 08:58
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





spawać będzie na pewno ale z praktycznego punktu widzenia panel jest mało przejrzysty, chodzi o to że w takim shermanie czy magnumie wystarczy rzut oka na pokrętła i wiesz co możesz spawać a tu trzeba wachlować klawiszem żeby podejrzeć parametry wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 21 May 2015 - 09:49
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





hz10 z tego właśnie względu skreśliłem ten wyższy model digi shermanna. Kto to wymyślił? Weź w rękawicach spawalniczych obsługuj ten interfejs, ech.
Te pokrętła też nie grzeszą wielkością, ale zawsze widać przynajmniej ustawienia.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 21 May 2015 - 10:34
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Mam bardzo dobrą cenę na tą spawarkę:
http://allegro.pl/spawarka-magnum-tig-vipe...5367163468.html

Wygląda jak i ten sherman, ale nie widzę pokrętła AC częstotliwość, które jest w shermnie po lewej stronie. Ktoś wię o co biega?

Ten magnum ma bardziej czytelne pokrętła i nie ma tego walącego w oczy ordynarnego wyłącznika.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Thu, 21 May 2015 - 12:11
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Prawda jest taka, że wszystkie te spawarki a'la sherman, viper, magnum, jlt mają w środku to samo. Nawet obudowy mają takie same a nazwy inne. Kiedyś w tych shermanach ac nie działały niektóre potencjometry i ich funkcje. Można było sobie kręcić dowoli balansem i nic nie dawało. Może teraz się starają i wszystko działa.

Ja kiedyś przeczytałem masę opinii na temat tych spawarek i wtedy najlepszą opcją a zarazem najmniej awaryjną okazywał się jlt. Ma panel dotykowy, jedno pokrętło (nie potencjometr) którym obsługujesz sporo funkcji i oddzielne do balansu. I bez przesady, da sie w rękawiczkach obsługiwać panel. Chyba, że macie takie grube to nie.

tu link: https://fachowiec.com/sklep/pl/products/134...y_pro_210_ac_dc

Ale to nie ja tym będę pracował więc wasz wybór smile.gif


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Thu, 21 May 2015 - 15:28
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





No właśnie ja tam wierze chyba bardziej w te cyfrowe panele, jak sie coś spier... to na amen a przy potencjometrze jakiś kabel sie poluzuje i jakiś parametr będzie szalał. Druga sprawa to właśnie w tych magnumach i shermanach nie zawsze jest regulacja czestotliwosci AC a to ponoć ważne przy spawaniu alu, dlatego pytam o tego welderfantasy, jedyny minus to to że ponoć się troche sypią ale to opinie internetowe i nie do zweryfikowania przezemnie.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luckash
post Thu, 21 May 2015 - 18:07
Post #37


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 July 2011
Skąd: Bartniczka





Tego co podałeś to jakiś nowszy model tego co ja mam. Tylko nieco uboższy w funkcje.

Zobacz ten masz więcej bajerów i prąd AC zaczyna się od 5A, czyli z nudów możesz puszki spawać.
http://allegro.pl/spawarka-welder-fantasy-...5273869183.html

Czy się popsuje? hmm... pewnie tak, tylko może po 5 latach albo na drugi dzień. Nie oczekuj zbyt wiele od tego tongue.gif Nawet markowe sprzęty co teraz produkują nie są tak trwałe jak te robione minimum dekadę temu. No i sprawność to absurd co oni podają.


--------------------
Scirocco II
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 21 May 2015 - 18:20
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W kwestii puszek, jaki trzeba mieć niski amperaż aby pospawać blachę aluminium 1mm?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Thu, 21 May 2015 - 18:37
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(luckash @ Thu, 21 May 2015 - 18:07) *
Tego co podałeś to jakiś nowszy model tego co ja mam. Tylko nieco uboższy w funkcje.

Zobacz ten masz więcej bajerów i prąd AC zaczyna się od 5A, czyli z nudów możesz puszki spawać.
http://allegro.pl/spawarka-welder-fantasy-...5273869183.html

Czy się popsuje? hmm... pewnie tak, tylko może po 5 latach albo na drugi dzień. Nie oczekuj zbyt wiele od tego tongue.gif Nawet markowe sprzęty co teraz produkują nie są tak trwałe jak te robione minimum dekadę temu. No i sprawność to absurd co oni podają.


Natknąłem się na info że było sporo przypadków że płytka sterująca się sypnęła po 13 miesiącach. Naprawa ~400 zł więc nie jest tragicznie do momentu kiedy nie zabraknie tych płytek smile.gif.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 21 May 2015 - 19:01
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Tak myślę o tych chinolach i dochodzę do wniosku, że chyba jednak trzeba wyłożyć te 6500 na FALTIG 315 AC/DC


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 11:31