Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> silnik 5.2 V8 ... co można z nim zrobić ?
gość_bezduszny_*
post Wed, 02 Mar 2011 - 13:20
Post #1









Witam

Akurat mam wyjęty silnik z Jeepa, silnik to 5.2 V8

Pytanie...
Co można w nim zrobić (skoro jest już wyjęty i będzie rozbierany i robiony "na cacy") by dodać mu odrobinę mocy i momentu ?
Nie mam tu na myśli wstawianie turbiny czy kompresora..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 02 Mar 2011 - 13:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jedenasty
post Wed, 02 Mar 2011 - 14:51
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





a na czym chcesz mieć to zasilane gaźnik czy wtrysk ??

Do silnika Magnum trochę gratów jest i tak ostrzejszy wałek, dźwigienki o większym zakresie pracy i dobre kolektory wydechowe (ważne by Y-pipe był dobrze zrobiony) już dadzą ci spory przyrost mocy który odczujesz i to bardzo, dalej w las to większe zawory lub od razu lepsze całe głowice zamówić, podniesienie kompresji przy okazji bo seria raczej wysilona nie jest. Dalej to już mocniejszy układ zapłonowy z odpowiednio wyprzedzonym kątem i robi Ci się niezła rakieta

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 02 Mar 2011 - 15:30
Post #3









tak jak jest teraz... czyli wtrysk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Wed, 02 Mar 2011 - 16:35
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





to dołożyć nastawny regulator ciśnienia paliwa coby dostał go trochę więcej, no i większa przepustnica, połączone z programem da naprawdę mocny wynik bo wszystkie stare V8 amerykańskie mają gigantyczne zapasy mocy szczególnie z tamtego okresu gdyż były dławione ze względu na cenę paliwa i normy spalin. Wywalanie EGR i AIR (jeśli jest) to norma. Kolektor dolotowy także ale ten to warto wymienić jak zrobisz całą resztę.

jeśli chcesz tanio w sensie tylko te mody które dają najwięcej w stosunku cena/możliwości to dźwigienki zaworowe, układ wydechowy, przepustnica i program ew. wałek, reszta jest droga szczególnie głowice choć dużo dają

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 02 Mar 2011 - 16:43
Post #5









wałek zamówić u Świątka...
czy może (?) pasować ten od 5.9 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Wed, 02 Mar 2011 - 17:06
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





Szczerze nigdy nie robiłem wałków u Świątka i nie wiem jak on je robi i w jakich cenach, ja wszystko z US zamawiam, co do 5,9 to nigdy się nie orientowałem czy są zamienna i pod to hydraulika zagada

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 02 Mar 2011 - 20:54
Post #7









w Polsce gdzieś można kupić te części czy wszystko trzeba ciągnąc zza wielkiej wody ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Wed, 02 Mar 2011 - 21:13
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





wszystko za wielkiej kałuży niestety sad.gif chyba że znajdziesz po warsztatach używki, sprawdzę w przyszłym tygodniu czy coś u mnie leży

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Wed, 02 Mar 2011 - 21:14
Post #9









dzięki serdeczne smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Thu, 03 Mar 2011 - 14:01
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





http://www.hughesengines.com/Index/product...mp;partid=21851

mam taki mało używany wałek, jest bardzo ostry więc i z jałowymi może być drobny problem by ustawić ale nie jest to niemożliwe, jak jesteś zainteresowany to po cenę na PW się odezwij

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Thu, 03 Mar 2011 - 14:03
Post #11









super, daj cenę na PW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Fri, 04 Mar 2011 - 18:32
Post #12









AWSA, a co myślisz o efektach np. takiej usługi ? : http://re5pect.pl/index.php?news=show&news_id=21
Jakie może przynieść to efekty ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Fri, 04 Mar 2011 - 19:20
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





seryjne głowice mają gigantyczne zapasy miejsca do obróbki i w połączeniu z większymi zaworami osiągasz super wyniki, tylko jak tak patrzę to liczą sobie od 2600 PLN co daje najmarniej 5200 PLN a pewnie i więcej i dalej jesteś na żeliwnych ciężkich głowicach, a uzbrojone alumki można kupić już za podobne pieniądze

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Fri, 04 Mar 2011 - 20:47
Post #14









gotowe p&p aluminiowe głowice do tego silnika ?
nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje....

generalnie nie chodzi mi o mega inwestycje, ładowanie wora kasy i jakiś mega osiągach
silnik nawet w serii jest w zupełności wystarczający do mojej jazdy w terenie... tyle, że skoro jest na wierzchu, to pomyślałem o jakimś drobnym poprawieniu go.. ale bez utraty jego bezawaryjności

jeżeli zmieścił bym się w kwocie 2600 netto za to co jest tam opisane, to by mi to odpowiadało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Fri, 04 Mar 2011 - 21:06
Post #15









bezduszny, uderz do doubleB z krakowa. a nuz cena bedzie ok, bo o jakosc nie musisz sie martwic na pewno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Fri, 04 Mar 2011 - 21:36
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





skoro to do terenówki to popraw porting głowic i kolektora dolotowego, wałek to sprawdzamy, do tego powiększenie przepustnicy, wydech trochę więcej paliwka i ci styknie, głowy to jak masz kasy

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michorspowr
post Sat, 05 Mar 2011 - 08:11
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 October 2007
Skąd: pomorskie





po swoim aucie mogę stwierdzić,że porting głowic daje spore przyrosty, liżnięte płaszczyzny głowic o 0,5mm dla większego sprężania+ rockersy 1,6 po wizycie na hamowni okazało się po tych zabiegach,że przybyło 38KM tongue.gif ale jedno ale, zostawiłem seryjne sprężyny zaworowe i to był błąd, bo chętniej wkręcający się silnik powodował "pływanie" zaworów przez co nie można było w pełni wykorzystać mocy.

Głowice aluminiowe + ostry wałek w moim 5.0 dało +100KM...... myślę w 5.2 powinno być podobnie


--------------------
mustang 94r. 5.0 GT nitrous.
ET 11.89@199,5km/h Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 05 Mar 2011 - 08:24
Post #18









CYTAT("Michorspowr")
po wizycie na hamowni okazało się po tych zabiegach,że przybyło 38KM

lejesz miód na moje serce smile.gif


a teraz jak można prosić o wyjaśnienie:

- co to jest rockers 1,6 , gdzie go nabyć i ile kosztuje

- jakie dokładnie sprężyny dać, gdzie kupić i za ile

- zawory zmieniać ? jak tak to na jakie, dokładnie jakie

- co jeszcze należy zrobić o czym nie napisałem a powinienem to wiedzieć smile.gif


głowice aluminiowe odpadają. zostaną żeliwne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michorspowr
post Sat, 05 Mar 2011 - 12:14
Post #19


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 October 2007
Skąd: pomorskie





tak to u mnie wyglądało przed i po....





przykladowa fotorelacja z portingu;

http://www.mustangcentral.net/tech/e7.html

roller rockers to dzwigienki zaworowe które poprzez laskę i liftersy wychylają zawór na odpowiednią wysokość podczas cyklu pracy rozrządu. Seryjne u mnie przykładowo mają przełożenie 1:52, a aftermarkety 1:6 lub więcej, dzięki zmienionemu przełożeniu zawór w trakcie pracy wychyla się więcej co daje minn. więcej zassanego powietrza do komory spalania.Są tacy co twierdzą,że zostawienie seryjnego wałka+ rockers 1;72+strojenie można uzyskać tyle co na "ostrym" aftermarketowym wałku.
Przy zmianie rockersów uważać trzeba na to, aby sprawdzić po ich montażu luz między tłokiem a zaworem, ssący minimum 0,80" wydech 0,100",ale tym bym się nie martwił zostawiając przy seryjnym wałku.
Rockersów są różne typy niektóre wymagają montażu guide plates (blaszki prowadzące laskę popychacza) oraz laski z metalu utwardzanego, seria wytrze się w po kilkuset kilometrach.Często seryjne śruby mocujące nowe rockersy są gwintowane na większą średnicę.

montaż rockersów co prawda ford ale zasada identyko;

http://www.mustang50magazine.com/techartic...s/photo_18.html

Jeśli chodzi o sprężyny to poszukać w USA do twojego silnika utwardzone prawdopodobnie podwójne, seria w mustang to 90 lb/in co starcza zaledwie na 4600-5000 rpm bez obaw o pływanie zaworów, chcąc pokręcić silnik wyżej muszą być zamontowane 120-135lb/in ~ 6000-6500rpm co dla hydrauliki w tych silnikach jest już kresem możliwości...podejrzewam,że u ciebie będzie podobnie.Ważnym parametrem sprężyn jest też ich lift (możliwość maksymalnego ugięcia) ale to w przypadku seryjnego wałka jest nie istotne.

Koszt dobrych sprężyn to 130-200$
rockersy 150-250$

Osobiście nie wstawiałbym większych zaworów bo to dodatkowy nie mały koszt same zawory to minimum 250$ do tego prowadnice i cała z tym zawiązana robota przylgnie itp., choć efekty na pewno spore, wszystko zależy od finansów.

Dla pozyskania kilku dodatkowych KM możesz również pozbyć się z napędu "zbędnych" kół pasowych np. smog pump, klima itp.


--------------------
mustang 94r. 5.0 GT nitrous.
ET 11.89@199,5km/h Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 05 Mar 2011 - 19:23
Post #20









uuu... poważna robota i raczej nie dla weekendowego amatora

a tak z innej beczki...
czy te silniki (ogólnie amerykańce V8) trzymają deklarowane parametry mocy i momentu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 17:20