Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bardziej lub mniej sportowe daily w PB za ~20k zł
kepa416
post Tue, 29 Dec 2015 - 02:42
Post #1


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





Witam wszystkich. Szukam nowego auta dla Siebie. Zastosowanie to jazda tyłka z pkt A do B. Roczny przebieg do 10kkm rocznie. Z racji że będzie to jedyne moja auto to chciałbym aby miało ono odrobinę szaleństwa w sobie. Auto traktuje nie tylko jak środek transportu ale jako pasję z faktu że wieczorem lubię wsiąść i wybrać się w trasę większość napraw wykonać sam itp. Silnik tylko i wyłącznie benzyna. Miałem ochotę na V6 ale w tej kwocie ciężko o coś takiego, może jakieś R5 by się udało. Jeśli chodzi o napęd i nadwozie jest mi to obojętne. Auto używane w 99% 1+1. Jeśli chodzi o komfort to po przejściu z Civic'a VI generacji większość będzie cichszych w trasie i większych. Auto raczej powyżej 2001 roku. Co do ceny to 20 tysięcy jest na zakup pakiet start mam odłożone 2-3 tys złotych.

Z tego co wybrałem:

Honda Civic EP2 - z racji tego że obecną jeździło mi się bardzo dobrze przez dwa lata nie zawiodła mnie ani razu, koszty tylko eksploatacji znikome dużo rzeczy typu zawieszenie, felgi i elementy zewnętrzne które dadzą przyjemność z jej posiadania. Zostaje zawsze opcja swapu na K20/K24. Auto świeże z zewnątrz jednak wnętrze nie rozpieszcza.

BMW E46 z silnikiem R6 - tutaj jednak większa jednostka, nadwozie raczej Coupe albo Sedan, tylko tył napęd duży wybór wnętrza i z zewnątrz kilka pakietów które są w stanie upiększyć jego wygląd. Problem to na pewno duża ilość auto zmęczonych młodzieżą.

Skoda Octavia RS I - auto już trochę starzej wyglądające, FWD 1.8T 180 km fajna opcja, dobra cena jak za używkę z takimi parametrami i coś innego niż golf. Ciekawe bo kosztami nie zje, silnik podatny na modyfikację.

Do tego patrzyłem na Lexusa IS200, Imprezę GC/GD

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 29 Dec 2015 - 02:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
M4C13K
post Tue, 29 Dec 2015 - 10:23
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





No wybacz stary, ale w ep2 w szaleństwa tyle co na zjeździe cukrzyków... Auto fajne na co dzień, raczej tylko do miasta, w teorii nie robi szału, ale daje miłe odczucia z jazdy. Do jazdy na trasach 1.6 z ledwością wystarcza, będzie problem z wyprzedzaniem przy wyższych prędkościach bez ordynarnych redukcji, jest dość głośno. Po co chcesz się bawić w swapy? Lepiej dołóż i kup od razu ep3, bo jak dla mnie to rzeźba w kale.

Octavia I ma chyba najbardziej dziadową budę ever (IMO), na szczęście 1.8T jest opakowane w różne nadwozia więc znajdziesz coś dla siebie. Może leon, ale jak chcesz koniecznie sedana to Toledo? Tam możesz się pokusić o poszukanie czegoś z haldexem/torsenem. Opcji jest naprawdę dużo.

Lex jest fajny, ale moim zdaniem z tym motorem to nie jedzie a pali sporo. Wszystko się sprowadza do tego jakich osiągów oczekujesz od auta. Fajne wnętrze, auto cały czas rzadko widywane u nas.

e46 zdaje się być dobrą opcją na daily bo można trafić wersję z bardzo przyjemnym wnętrzem, spory wybór silników, chociaż za zadbane 2.5, 2.8 ew. 3.0 (a takie tylko brałbym pod uwagę) musiałbyś chyba kapkę dołożyć.

Podsumowując, ja bym trochę dołożył do ep3 (ale nie każdemu taka charakterystyka motoru pasuje), szukał 3er z 2.8, jak masz chrapkę na duże moce za nie duże pieniądze szukałbym 1.8T. Ogólnie można w tym budżecie nabyć sporo ciekawych aut;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 29 Dec 2015 - 11:44
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Moim zdaniem najlepszy wybór w tym budżecie to Impreza GC/GD, a tuż za nią e46 jesli nie boisz się napędu na tył.
Civic to auto 3 ligi niżej od powyzszych....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 29 Dec 2015 - 11:49
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(M4C13K @ Tue, 29 Dec 2015 - 10:23) *
e46 zdaje się być dobrą opcją na daily bo można trafić wersję z bardzo przyjemnym wnętrzem, spory wybór silników, chociaż za zadbane 2.5, 2.8 ew. 3.0 (a takie tylko brałbym pod uwagę) musiałbyś chyba kapkę dołożyć.


Nic by nie musial dokładac, to juz nie te czasy. Ponad rok temu niemal idealne e46 2,5 grubo wyposażone sprzedałem za 13 tys zł. W swoim budżecie 2,5 i 2,8 spokojnie dostanie, wiadomo ze trzeba trochę poszukac bo bardzo duzo aut na rynku zmęczonych. Ale i zdrowe da rade znalezc za ok. 15 tys zl i taniej.
Faktycznie dopłacic by musiał do 3,0 , szczególnie jakby chciał coupe, bo trzylitrówki zdrowe są drozsze i bardzo poszukiwane. Ale 2,8 wcale nie jest duzo gorsze i po przesiadce z civica to i tak bedzie mega rakieta!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Tue, 29 Dec 2015 - 13:07
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





A jazda to bardziej trasy czy miasto?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepa416
post Tue, 29 Dec 2015 - 13:41
Post #6


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





Jazda raczej 90% miasto, więc super komfortu nie potrzebuje. Buda jest mi obojętna nie musi być Sedan, chociaż wolę HB lub Coupe i taka jest kolejność. Toledo jest dla mnie okropne Leon podejdzie ale te skóry z Cupry są brzydkie. Jeśli Seat to myślałem nad Ibizą II FL.

A czy Audi S3 8L jest osiągalne w tym budżecie? Bo na allegro rozbieżność od 10k do 40k.

EP2 trafia tutaj bo wydaje się być "rozsądnym" wyborem i w takiej kasie że zostanie z budżetu. Co do EP3 mam 2 sztuki nagrane na forum jedna za 24 i jedna za 26 trochę ponad budżet ale to jest typowy Racecar, a nie wiem czy nie chciałbym czegoś bardziej komfortowego co jedzie podobnie ale nie oznacza to że skreślam EP3. Mam kilka sztuk w okolicy w które muszę wsiąść i zobaczyć jak naprawdę to jeździ na co dzień.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 29 Dec 2015 - 13:55
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(kepa416 @ Tue, 29 Dec 2015 - 13:41) *
Jazda raczej 90% miasto, więc super komfortu nie potrzebuje. Buda jest mi obojętna nie musi być Sedan, chociaż wolę HB lub Coupe i taka jest kolejność. Toledo jest dla mnie okropne Leon podejdzie ale te skóry z Cupry są brzydkie. Jeśli Seat to myślałem nad Ibizą II FL.

A czy Audi S3 8L jest osiągalne w tym budżecie? Bo na allegro rozbieżność od 10k do 40k.

EP2 trafia tutaj bo wydaje się być "rozsądnym" wyborem i w takiej kasie że zostanie z budżetu. Co do EP3 mam 2 sztuki nagrane na forum jedna za 24 i jedna za 26 trochę ponad budżet ale to jest typowy Racecar, a nie wiem czy nie chciałbym czegoś bardziej komfortowego co jedzie podobnie ale nie oznacza to że skreślam EP3. Mam kilka sztuk w okolicy w które muszę wsiąść i zobaczyć jak naprawdę to jeździ na co dzień.

jeśli chcesz kupić, to znajomy będzie miał s3 8l przedlifta w tych okolicach finansowych, wszystko chyba ma porobione. jak coś to pisz priv...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepa416
post Tue, 29 Dec 2015 - 16:37
Post #8


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





Tylko czy utrzymanie s3 rocznie nie przekracza jego wartości? Bo mnie nastraszyli że koszta są ogromne jeśli chodzi o części.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Tue, 29 Dec 2015 - 16:40
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Poszukaj Golfa GTI mk IV 180 KM. O tyle lepszy od Octavi że ma 6 biegów. Duży hamulec w serii z przodu i wentylowany z tyłu.


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepa416
post Tue, 29 Dec 2015 - 17:52
Post #10


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





Nie nie Golf VI odpada tak jak inne VW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepa416
post Tue, 29 Dec 2015 - 18:59
Post #11


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





A coś takiego? :

http://otomoto.pl/oferta/audi-a4-1-8-turbo...s-ID6yanRz.html

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mariusz_ku
post Tue, 29 Dec 2015 - 21:41
Post #12


Rookie
Dołączył: Wed, 14 May 2014





Alfa 156 2.5 v6 albo 3.2 v6 swietnie sie prowadzi można dorwac koncówke produkcji w klimatroniku skóry czarne, czerwone albo bananowe. Albo alfa 147 3.2 gta ta sama plyta podlogowa i to samo zawieszenie inne opakowanie zewnetrzne. A za 3 tysie można wsadzic nowego torsena w skrzynie i eliminujemy w dyżym stopniu podsterowność.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzej007
post Tue, 29 Dec 2015 - 23:58
Post #13


User
Dołączył: Wed, 09 November 2011





Poszukaj Golfa GTI mk IV 180 KM. O tyle lepszy od Octavi że ma 6 biegów. Duży hamulec w serii z przodu i wentylowany z tyłu.

tu trochę się pomyliłeś to octavia ma duży hamulec a golf nie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzej007
post Tue, 29 Dec 2015 - 23:58
Post #14


User
Dołączył: Wed, 09 November 2011





Poszukaj Golfa GTI mk IV 180 KM. O tyle lepszy od Octavi że ma 6 biegów. Duży hamulec w serii z przodu i wentylowany z tyłu.

tu trochę się pomyliłeś to octavia ma duży hamulec a golf nie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Wed, 30 Dec 2015 - 00:45
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





GTI 180KM zdecydowanie ma 312 z przodu + wentylowane 256 z tyłu. Wiem bo miałem nówkę salonówkę smile.gif


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Thu, 31 Dec 2015 - 10:21
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





150hp. ma maly hebel, 180 duzy. Tyle, ze seryjnych mk4 180hp jest na rynku jak na lekarstwo. Prędzej można znalezc Leona 1.8T Sport lub Top Sport, ktore szly tylko jako 180hp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepa416
post Sat, 02 Jan 2016 - 03:31
Post #17


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





Przeglądając oferty trafiłem na Golfa V w wersji GTI czyli 2.0 200 km. Wiem że pisałem nie dla VW ale Golf V wydaje się być znośny i wygląda w miarę przy 5 drzwiach co daje dobre połączenie dailycar i jeszcze żeby jechało. Tylko pytanie czy za 25k idzie kupić takiego niespawanego z 2?

Np. coś takiego :

http://allegro.pl/vw-golf-v-gti-200-km-5d-...5891895406.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Sun, 03 Jan 2016 - 16:37
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Za 25 nie kupisz co nie byloby dramatem....kolega rok temu szukal do 40 i zjezdzil wszystkie sensownie wygladajace w Polsce az w koncu pojechal do rzeszy bo kazdy w Polsce.kombinowany tak czy inaczej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Sun, 03 Jan 2016 - 19:12
Post #19


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Mondeo ST220? Widziałem ostatnio na allegro czarną kombi z Warszawy, z opisu (nie handlarza) wyglądała nieźle. Cenowo w Twoich okolicach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kepa416
post Sun, 03 Jan 2016 - 20:55
Post #20


User
Dołączył: Thu, 18 November 2010





Na monedo też patrzę co ale ciekawego nie ma, rozbieżność cenowa duża. W dodatku się naczytałem że to w cale nie skręca
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 02:55