Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto na co dzień / zima/ awd / 300KM, audi s4 vs volvo s60r vs ???
War_MachinE
post Tue, 08 Oct 2013 - 19:56
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 07 October 2013





Witam
Dopiero założyłem konto ale na racingforum zaglądam juz od jakiegoś czasu.
Tak wiec jeszcze raz witajcie

Jako że zbliża się zima planuje zakup auta do codziennej jazdy któremu nie straszne będą zaspy śniegu (jak zwykle nie ma co liczyć na odśnieżone drogi do momentu kiedy nie przestanie padać śnieg a jak ten będzie padal dwa dni to ...)
Obecnie jako daily car służy mi e46 325i a jak chce sobie szybciej pojeździć to 335i

Ogólnie w zimie zabawa super z rwd ale do czasu... zaparkowania na jakimś zaśnieżonym parkingu i próbie wyjechania z niego.

W tym roku nie zamierzam się męczyć z codziennymi dojazdami i zastanawianiem sie czy wyjadę a może nie wyjadę bo może pod śniegiem będzie lód.

Nawet jeśli będzie tylko jeden dzień w roku ze śniegiem to chce awd cool.gif
Auto będzie używane 5 dni w tygodniu po 20-50km ,
i 1 raz na tydzień 500-700km

Uwaga : biorę po uwagę montaż lpg tongue.gif

Do rzeczy:
Zastanawiam sie nad :
Audi S4 b6/b7
co mi sie podoba: v8 i sound biggrin.gif , quatro , całkiem sensowne wyposażenie, młodsze od volvo sie wydaje (b7)

Volvo S60R
co mi sie podoba: wydaje sie wygodniejsze? tansze. trwale zawieszenie z regulacja twardosci ? turbo- łatwiejsze do modzenia( ale do zabawy jest 335i tak wiec sam nie wiem po co to tu:P )

jak automaty w tych autach? które lepsze na co dzień ? koszty?
nie znam sie na audi i volvo wiec piszcie uwagi

ogólnie ma byc awd +/- 300km , wygodne i nie za duze
cena max do 50k zl + 20k na ewentualne naprawy wydatki itd

sorry za błedy pisze jedna reka/ druga złamana tak wiec doceniam automaty ostatnio tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 08 Oct 2013 - 19:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Macius
post Wed, 09 Oct 2013 - 09:07
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 29 December 2002
Skąd: Trójmiasto





Potrzebujesz większego auta (tak jak V70) czy nie? Bo B6/B7 nie są duże, z przodu się siedzi bardzo komfortowo ale z tyłu już gorzej (piszę z perspektywy osoby o wzroście >180cm). Poza tym S4 ma problemy z trzymaniem mocy (z seryjnych 334 często bywa 300 wink.gif ), jednak jak nie napinasz się bardzo mocno na osiągi (bo masz 335i) a raczej trakcję i dźwięk to chyba nic lepszego niż V8 + quattro w S4 B6/B7 nie znajdziesz smile.gif Poza tym masz sensowny "pakiet startowy", więc na pewno dasz radę doprowadzić je do stanu bdb.


--------------------
Pozdrawiam,
Maciek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MQuattron
post Wed, 09 Oct 2013 - 09:44
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 17 October 2012
Skąd: Wrocław





Zgodnie z obecnymi trendami na forum to nic innego jak tylko B4 V8 biggrin.gif


--------------------
S4 B5
E30 320i cabrio
C124 230CE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
casej
post Wed, 09 Oct 2013 - 12:48
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 June 2012





mazda 6 mps
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Wed, 09 Oct 2013 - 13:06
Post #5


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Uwaga - NIE WYMIENIAMY WSZYSTKIEGO CO MA AWD i 300PS, bo taka jest tendencja ostatnio...

Pytanie padło o Volvo i Audi.



--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Wed, 09 Oct 2013 - 15:02
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





S3 8p będzie fajne i za około 60k znajdziesz przedlifta.
Bardzo tanie w eksploatacji , a po samym remapie 300 koni zrobisz.
I nie słuchaj znawców którzy nawet nie jechali takim , haldex super daje rade, na co dzień nie odczujesz różnicy więc nie patrz na torsena jak na dziewice za szklaną szybą.
I będziesz miał młode ok 5 letnie auto.
Przykład http://otomoto.pl/audi-s3-2-0t-265km-salon...-C30696054.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
War_MachinE
post Wed, 09 Oct 2013 - 18:09
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 07 October 2013





Większego raczej nie. Właśnie wielkość b7 mi pasuje ewentualnie myślałem nad a6 c6 ale (chyba) jednak trochę za duże się wydaje.
A i zapomniałem dodać że najlepiej jak by to był sedan a już na pewno coś 4 drzwiowego.

Nad mazda kiedyś się zastanawiałem ale wydaje się klasę niżej niż s4. i ogólnie jakoś jednak mi nie podchodzi.
Poza tym serwis/salon mazdy w moim mieście woła o pomstę do nieba.

A S3 mi tez jakoś nie podchodzi wizualnie. Wolę sedany tak wiec jak z audi to s4 lub a6

A jak to jest z awaryjnością S4? coś poza nietrzymaniem mocy i braniem oleju ?
Nietrzymanie mocy mi nie przeszkadza ok 300 by mi wystarczyło to , to ma być auto do dynamicznego przemieszczania się.


Przeglądając ogłoszenia jeszcze coś takiego znalazłem
http://otomoto.pl/audi-a4-audi-a4-salon-pl...-C30855850.html te silniki podobno dobre do modów? ile by kosztowało +/- zrobienie mocy porównywalnej do s4? i jak bardzo problematyczne to by było?

Co lepiej kupić s4 czy modować 1.8t ?
Tak jak pisałem cel to i tak ok 300KM

O volvo jakieś opinie komentarze?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Wed, 09 Oct 2013 - 20:48
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





Volvo jest ciekawszym samochodem od audi, ze względu na częstotliwość występowania. Ma bardzo wygodne fotele. Brzmi konkretnie - 5 cylindrów. Napęd Haldex. Automaty raczej kiepskie, poleca się manual. Sama awaryjność na bardzo niskim poziomie.

Dodatkowo niskie spalanie jak na taką moc. Gaz też znosi bardzo przyzwoicie.

Jednak ma jeden wielki minus, bardzo trudno kupić zadbaną R'ke. Jest ich mało na rynku wtórnym. Z tego względu przewiduje, że nie kupisz tego modelu.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Wed, 09 Oct 2013 - 22:29
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





" Brzmi konkretnie - 5 cylindrów"

Tu chyba jednak wygrywa Audi ze swoim V8 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Wed, 09 Oct 2013 - 22:32
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





...pod warunkiem, że to B4 wink.gif

Na temat - jeśli myślisz o automacie, to o S60R zapomnij!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
War_MachinE
post Thu, 10 Oct 2013 - 02:14
Post #11


Rookie
Dołączył: Mon, 07 October 2013





A co się dzieje z automatami w s60r ? awaryjne czy mulaste ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michał550
post Thu, 10 Oct 2013 - 03:54
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 August 2009





automat w s60r = 7.5sek do 100km/h
manual w s60r = 5.7sek do 100km/h

Są to dane techniczne ale chyba wyjaśniają wszystko smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Thu, 10 Oct 2013 - 08:20
Post #13


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT(maciekha @ Wed, 09 Oct 2013 - 15:02) *
S3 8p będzie fajne i za około 60k znajdziesz przedlifta.
Bardzo tanie w eksploatacji , a po samym remapie 300 koni zrobisz.
I nie słuchaj znawców którzy nawet nie jechali takim , haldex super daje rade


Tak, wiem że to starsza generacja Haldexa. Ale następne różnią się tylko stopniem wstępnego sprzęgnięcia i szybkością dołączania - w wypadku wykopywania się ze śniegu jedno i drugie nie ma znaczenia.
BTW skrzynie automatyczne w Volvach R są produkowane z plasteliny i mają problemy z przeniesieniem seryjnego momentu na asfalt.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Macius
post Thu, 10 Oct 2013 - 19:47
Post #14


Super User
Dołączył: Sun, 29 December 2002
Skąd: Trójmiasto





Tak, tak, zaraz Ci wcisną, że haldex jest super i 5 cylindrów Volvo brzmi lepiej niż V8 w Audi :} Nie ma sensu modować 1.8T skoro traktujesz to auto jako szybki, bezawaryjny daily driver. W mocno modowanym 1.8T zawsze coś się wysypie a tutaj masz >300KM względnie bezproblemowe. Poza tym ktoś pisał o nietuzinkowości - myślę, że prawdziwych S4 (czy to B6 czy B7) jak na lekarstwo.


--------------------
Pozdrawiam,
Maciek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lakier
post Thu, 10 Oct 2013 - 19:52
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





Kto mówił, że R5 od volvo brzmi lepiej od V8 z audi? Napisałem tylko, że brzmi konkretnie.

Automaty w volvo pochodzą od General Motors, więc wiadomo jak to z nimi bywa smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 10 Oct 2013 - 20:08
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Większość automatów w Volvo z tych lat to Aisin, w tym ten plastelinowy z S60R wink.gif
Skrzynia GM była w XC90 T6 do 2005r, ale ona była z chusteczek do nosa a nie z plasteliny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Thu, 10 Oct 2013 - 22:11
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(Aval @ Thu, 10 Oct 2013 - 20:08) *
Większość automatów w Volvo z tych lat to Aisin, w tym ten plastelinowy z S60R wink.gif
Skrzynia GM była w XC90 T6 do 2005r, ale ona była z chusteczek do nosa a nie z plasteliny.

Po raz kolejny w temacie związanym z Volvo pada argument słabości automatu - faktycznie wszystkie są tak słabe czy tylko w S60R/T5?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yanaki
post Thu, 10 Oct 2013 - 23:02
Post #18


Super User
Dołączył: Tue, 22 February 2005
Skąd: Warszawa





mam V70R ale w manualu, bo automat rzeczywiście przymula i fabrycznie ma mniejszy moment, nie wiem, co było temu XC z filniku wrzuconego przez Hwojtka, ale moje XC dużo lepiej radziło sobie w terenie ;-)
porównywanie S4 z R nie ma specjalnie sensu i trochę przypomina dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą
Rki z automatem, które znam nie miały (odpukać) jak dotąd problemów ze skrzynią, ale może Macie inne doświadczenia, problemy są w autach z D5, szczególnie w XC, o ile mnie pamięć nie myli, to ostatnie roczniki produkcji R miały już 6 biegowy automat, poprawiony w stosunku do wcześniejszej 5 biegowej wersji
dobrze zachowany egzemplarz R jest w zasadzie bezawaryjny, ale takich ze świecą w PL (ja szukałem 8 miesięcy), cen nie podam, ale widziałem dobrze zachowane egzemplarze po 90+ tys, złom można wyrwac za +- 30, ale czasami koszt przywrócenia do stanu używalności podniesie wartość do +- 70
a S4 pewnie jest podobnie, ale nie mam doświadczeń i nie chce wprowadzać w błąd
najważniejsze: prowadzenie/hamowanie na korzyść R :-)


--------------------
dostałem drugą szansę :-)))...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 11 Oct 2013 - 08:15
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Silniki z S4 b6/b7 mają wrodzoną wadę rozrządu, przy której nie trzymanie mocy i oliwożerność to pikuś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
War_MachinE
post Fri, 11 Oct 2013 - 21:32
Post #20


Rookie
Dołączył: Mon, 07 October 2013





CYTAT(Frolik @ Fri, 11 Oct 2013 - 08:15) *
Silniki z S4 b6/b7 mają wrodzoną wadę rozrządu, przy której nie trzymanie mocy i oliwożerność to pikuś.


Chodzi o jakieś tam wycierające się plastiki/ślizgi przy łańcuchu i grzechocze ? Jakieś poważne to jest? Silnik poleci?
Wszystkie to mają tzn to nieuniknione że to padnie czy jest jakaś szansa ze nie walnie?
Jaki koszt naprawy tego ? i czy po naprawie problem zostaje wyeliminowany na stałe czy tylko na kilkadziesiąt tyś km?
Sorry za srylion pytań ale przeraziłem się ohmy.gif myślałem ze v8 są jednak niezawodne

Ok teraz już wiem aby nie brać nawet pod uwagę S60R z automatem tylko niestety w takim wypadku wybór volvo znacznie się ogranicza bo chyba ze 2 szt są w ogłoszeniach w manualu i obie wydają się mieć wątpliwą przeszłość.

Wiec chyba będzie się trzeba kierować w stronę audi . W S4 automat jak rozumiem dobry?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 06:51