Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> UWAGA na A45 i inne A Klasy
Michaliq
post Fri, 23 Jun 2017 - 21:46
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





Nie wiem jak jest w innych modelach, ale ja mam A45 AMG. Zwierzak wpadający między koła zerwał kabel od wspomagania kierownicy, który jest totalnie odkryty na środku podwozia. Auto przy 100 na godzinę utraciło sterowność. Gdyby było to bliżej zakrętu to na 100% bym z niego wypadł do rowu albo na czołowe. Po zerwaniu tego kabla auto nadaje się do holowania. Tak, właśnie tak- Auto za ćwierć miliona, rozpędzające się do 270 km/h, które traci sterowność kiedy kot wbiega pod koła. Serwisant u Sobiesława Zasady w Krakowie powiedział, ze mam dużo szczęścia, bo będzie mnie to kosztowało jedynie 4k. Widzą Państwo - u Sobiesława Zasady, a pewnie i w całym Mercedesie - szczęście liczy się w pieniądzach na naprawę, a nie w wartości ludzkiego życia. Pan również twierdził, że nie poczuwają się do naprawy usterki, ponieważ producent nie odpowiada za każde zdarzenie drogowe, którego nie da się przewidzieć. Faktycznie.. umieszczenie kostki zasilania układu kierowniczego ze zwisającym kablem bez osłony pod podwoziem... technologowie mercedesa tego nie mogli przewidzieć... każdy kto ma A klasę powinien chyba dowiedzieć się, ze jeździ autem, w którym może go zabić kot lub jakikolwiek przedmiot na drodze. Naciąganie kosztem ludzkiego bezpieczeństwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 23 Jun 2017 - 23:20
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





aż tak ciężko chodzi w nim kierownica bez wspomy? niezły zonk, wypada zabezpieczyć jakoś to miejsce we własnym zakresie
gdy Amerykańce to odkryją, pewnie skrzykną się i pójdzie pozew zbiorowy przeciwko Mercedesowi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 24 Jun 2017 - 00:33
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Bez jaj. Auto napompowane dla frajera za ćwierć baksa to mamy się spodziewać cudów? Przecież to A klasa, a tak w ogóle to Mercedes. W S klasie turcy jeszcze lepsze pułapki pozastawiali.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michaliq
post Sat, 24 Jun 2017 - 09:09
Post #4


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





CYTAT(soltyk @ Fri, 23 Jun 2017 - 23:20) *
aż tak ciężko chodzi w nim kierownica bez wspomy?
gdy Amerykańce to odkryją, pewnie skrzykną się i pójdzie pozew zbiorowy przeciwko Mercedesowi

Jak w Kamazie. Nie ma opcji skręcić jak się to nagle zrywa. W miejscu ledwo da się przekręcić koło. Ja tam idę do sądu. Pieprzyć kasę, ale to kpina jest i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Sat, 24 Jun 2017 - 16:49
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





Mocne slowa, na poparcie moze jakies zdjecie? Bo poki co to tylko zwierzaka mi szkoda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JurekM
post Sat, 24 Jun 2017 - 17:07
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 01 June 2003





CYTAT(Michaliq @ Sat, 24 Jun 2017 - 10:09) *
Jak w Kamazie. Nie ma opcji skręcić jak się to nagle zrywa. W miejscu ledwo da się przekręcić koło. Ja tam idę do sądu. Pieprzyć kasę, ale to kpina jest i tyle.

Jest elektryczne?Przy wyższej prędkości wspomaganie nie ma takiego znaczenia ale nie mam doświadczenia z awarią elektrycznego.


--------------------
968CS
C63w205
190 2,3-16V i inne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fobi
post Mon, 26 Jun 2017 - 10:34
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Częstochowa





Panowie trzymajcie jakiś poziom, weźcie starsze auto i wyłączcie sobie kluczykiem zasilanie. Zobaczycie jak się w zakręt wchodzi bo nie o korektę toru jazdy chodzi. Generalnie dramat i może warto jakiś patent zrobić na osłonę tego chociaż prowizoryczną.


--------------------
Skoda Superb 2.0 TSI 280KM (4x4)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 26 Jun 2017 - 11:58
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(fobi @ Mon, 26 Jun 2017 - 10:34) *
Panowie trzymajcie jakiś poziom, weźcie starsze auto i wyłączcie sobie kluczykiem zasilanie. Zobaczycie jak się w zakręt wchodzi bo nie o korektę toru jazdy chodzi. Generalnie dramat i może warto jakiś patent zrobić na osłonę tego chociaż prowizoryczną.


Kiera chodzi dużo ciężej bez wspomy na postoju niż podczas jazdy, wie o tym każdy. No i raczej na złe forum trafiłeś, bo tutaj jest sporo aut, z których wyrzucono wspomaganie dla lepszych osiągów/większej mocy.

Nie panikuj, w sądzie nic nie ugrasz. Napraw i lataj dalej.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 26 Jun 2017 - 12:14
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Miałem okazję jechać akurat po torze, jak mi się wyłączyło wspomaganie elektryczne w RX8. 60 sekund jazdy i nadgarstki mnie bolały przez 3 dni po tym fakcie. Dużo nie brakowało, a zakończyłbym imprezę na bandzie z opon smile.gif. Ogólnie dramat, znacznie gorzej, niż bez z uszkodzonym wspomaganiem hydraulicznym.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wrona
post Mon, 26 Jun 2017 - 12:40
Post #10


User
Dołączył: Thu, 21 February 2013





Co innego zamierzona jazda bez wspomagania, a co innego nagla jego utrata, gdzie nie jestesmy kompletnie na to przygotowani. Ja bym walczyl, jezeli faktycznie element ktory spowodowal odlaczenie wspomagania jest na wierzchu niezabezpieczony.


--------------------
Pozdrawiam

Audi 80 B3 Q 1.8T 5,3kg/KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michaliq
post Mon, 26 Jun 2017 - 14:25
Post #11


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





Oczywiście, że bez wspomagania da się jeździć i wejść w zakręt, pomimo, że w tym samochodzie wybitnie ciężko - ale nie jak nagle je tracisz. Początkowo myślałem, że kierownica jest całkowicie zblokowana i dopiero jak zatrzymałem samochód to zobaczyłem co jest grane. Zupełnie inna jazda bez wspomagania. Jest masa przypadków na rajdach, które kończyły się wypadnięciem z toru kiedy w aucie uszkodzeniu uległo wspomaganie kierownicy. Co innego jeśli robię to specjalnie, a co innego kiedy się tego nie spodziewam. Sam serwisant od razu stwierdził, że auto nadaje się do holowania.
Producenci samochodów robią takie rzeczy dlatego, że wszyscy je odpuszczają bo nie chce im się użerać po sądach, ale ja jestem cierpliwy i nie dam się robić w chuja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 26 Jun 2017 - 20:19
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(jackkpl @ Mon, 26 Jun 2017 - 12:14) *
Ogólnie dramat, znacznie gorzej, niż bez z uszkodzonym wspomaganiem hydraulicznym.

Dokladnie tak. Nieporownywalne tematy. Jak padnie hydraulika to nie ma nawet takiej tragedii, jak kiedys przegrzalem elektryczne w CTR to tez lapy bolaly jak po gokarcie.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Tue, 27 Jun 2017 - 08:52
Post #13


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





Ale poki co to tylko gadaniie, zale wylane a ile to roboty schylic sie i strzelic fote, podobno jest to na wierzchu,sam jestem ciekaw jak to wyglada bo poki co to bardziej jak naglowek Faktu, SE albo innego scierwa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Thu, 29 Jun 2017 - 21:06
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





A za co policzyli ci 4000 za naprawę? Kabelek? Kostka? Robocizna? Wiadomo że ASO zawsze zdziera, ale to już przesada, jeśli to za przerwany kabel. Wolał bym zlecić to zwykłemu auto-elektrykowi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michaliq
post Fri, 30 Jun 2017 - 09:40
Post #15


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





Nie wiem jak tu załadować fotki. Mogę na maila wysłać jak ktoś poda. To się stało jak byłem na urlopie 500 km od domu, więc elektryk przylutował mi to za 100 zł w pół godziny. Natomiast kwestia wymiany może być jedynie w salonie, bo podobno ten moduł musi być "kodowany"(?). W warsztacie, który ma certyfikacje ASO - ale nie jest salonem - powiedzieli mi, że nie zrobią mi tego bo i tak musieli by koniec końców wozić auto do salonu. Jak dla mnie to wygląda na czyste naciąganie ze strony mercedesa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micky
post Fri, 30 Jun 2017 - 16:04
Post #16


Super User
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Kraków





Michaliq wrzuć na jakiś serwer np imageshack.com lub fotosik.pl


--------------------
CLA 45 AMG stage 2 Performance Package
_https://m.facebook.com/MercedesCLA45
M5 F10 710/900 było
GTR MY17 jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Sat, 08 Jul 2017 - 08:49
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





CYTAT(Michaliq @ Fri, 30 Jun 2017 - 09:40) *
Nie wiem jak tu załadować fotki. Mogę na maila wysłać jak ktoś poda. To się stało jak byłem na urlopie 500 km od domu, więc elektryk przylutował mi to za 100 zł w pół godziny. Natomiast kwestia wymiany może być jedynie w salonie, bo podobno ten moduł musi być "kodowany"(?). W warsztacie, który ma certyfikacje ASO - ale nie jest salonem - powiedzieli mi, że nie zrobią mi tego bo i tak musieli by koniec końców wozić auto do salonu. Jak dla mnie to wygląda na czyste naciąganie ze strony mercedesa.


Wysmarowac paszkwil potrafiles na szybko a przez dwa tygodnie nie potrafisz dodac zdjecia z tym rzekomo dyndajacym przewodem, znak dzisiejszych czasow, typowy roszczeniowiec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Fri, 21 Jul 2017 - 19:29
Post #18


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Dziś miałem okazję przespacerować się pod swoim samochodem i przy okazji zrobiłem zdjęcie felernego przewodu i kostki o której była tu mowa.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaj1990
post Fri, 21 Jul 2017 - 23:23
Post #19


User
Dołączył: Wed, 25 May 2016





I to ma być ta tragedia???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Sat, 22 Jul 2017 - 10:03
Post #20


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





Zdjecie tylko utwerdzilo w przekonaniu o tym ze to byla gowniburza, sprawa w sadze? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:42