Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tor Poznań dla laika
srbenda
post Sun, 30 Aug 2015 - 08:01
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Czasami obsługa techniczna sugeruje aby odpuszczać na prostej startowej jak jest za głośno laugh.gif


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 30 Aug 2015 - 08:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mile
post Sun, 30 Aug 2015 - 20:55
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





U mnie jest 2,25" na dwóch tłumikach przelotowych. Obstawiam, że te Clio co latają na Poznańu po 1.40-1.50 mają conajmniej tak samo głośny wydech wink.gif


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Sun, 30 Aug 2015 - 22:43
Post #43


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





To co wykręciło poniżej 1:50 darło mocno jape, to drugie co zrobiło 1:52 też do cichych nie należało, nie wiem jak oni to robią, że mieszczą się w normie...chyba faktycznie odpuszczają na prostej startowej...tylko chyba wtedy by takich czasów nie kręciły...


--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 31 Aug 2015 - 13:50
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(kmink @ Sun, 30 Aug 2015 - 22:43) *
To co wykręciło poniżej 1:50 darło mocno jape, to drugie co zrobiło 1:52 też do cichych nie należało, nie wiem jak oni to robią, że mieszczą się w normie...chyba faktycznie odpuszczają na prostej startowej...tylko chyba wtedy by takich czasów nie kręciły...



kluczowe jest to: pomiar glosnosci przy 3000 rpm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Mon, 31 Aug 2015 - 14:10
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Na stronie TPTD jest zapis o pomiarze przy 2/3 maks obrotów silnika, nie mniej niż 3800. Chyba że zapis swoje, a na torze mierzą po swojemu.


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 31 Aug 2015 - 15:45
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





CYTAT(flapjck1 @ Mon, 31 Aug 2015 - 13:50) *
kluczowe jest to: pomiar glosnosci przy 3000 rpm


Przy 4000rpm, mierzone ~50cm od rury wydechowej - prezynajmniej tak mierzyli jak byłem ostatni raz.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojteczek_
post Mon, 31 Aug 2015 - 18:21
Post #47


User
Dołączył: Thu, 31 October 2013
Skąd: Warszawa





Ja byłem w sobotę i jeśli w ogóle głośność była mierzona to tylko podczas jazdy na prostej startowej . Przy okazji byłem pierwszy raz na torze w Poznaniu i odpowiadając na wątpliwości autora tematu nie masz czego się obawiać . Jest bardzo bezpiecznie , a jedyna przestroga to nie napalać się na koniec , kiedy jesteś zmęczony . wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Mon, 31 Aug 2015 - 22:51
Post #48


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





To Ty tak efektownie wyleciałeś przed prosta startową?
Były chyba ze trzy białe Megany i nigdy nie wiedziałem za którą jadę biggrin.gif



GTR po pstryknięciu tej foty też pobocze zaliczył, pytanie czy 500zł za swój wyjazd również skasował biggrin.gif




--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojteczek_
post Tue, 01 Sep 2015 - 12:11
Post #49


User
Dołączył: Thu, 31 October 2013
Skąd: Warszawa





Na zdjęciach to ja jestem , a przygód było kilka . tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 01 Sep 2015 - 14:09
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





A jak jest z oponami sprawdzają kto na jakich jeździ?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Tue, 01 Sep 2015 - 15:10
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Nie można było jeździć na pełnych slikach jeżeli auto nie jest wyposażone w klatkę. Chyba że pozwolili...


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Tue, 01 Sep 2015 - 17:19
Post #52


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





QUOTE (Tommo @ Tue, 01 Sep 2015 - 14:09) *
A jak jest z oponami sprawdzają kto na jakich jeździ?


Ja latałem na semi, z homologacja drogową i raz ktoś zauważył, że nie ma seryjnej gumy zapytał i tyle...jakiejś kontroli specjalnej nie ma raczej


--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Sat, 05 Sep 2015 - 17:34
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Byłem,pojezdzilem - super sprawa smile.gif mnóstwo rzeczy do poprawy jeszcze,ale nie taki diabeł straszny nawet dla laika. Czas 2.06 Clio sportem 2 na oponie uhp,jak na pierwsza pojezdzawke w życiu jestem zadowolony wink.gif


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wyrzyk
post Sat, 05 Sep 2015 - 19:45
Post #54


User
Dołączył: Mon, 02 April 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(mile @ Sat, 05 Sep 2015 - 17:34) *
Byłem,pojezdzilem - super sprawa smile.gif mnóstwo rzeczy do poprawy jeszcze,ale nie taki diabeł straszny nawet dla laika. Czas 2.06 Clio sportem 2 na oponie uhp,jak na pierwsza pojezdzawke w życiu jestem zadowolony wink.gif



A możesz podać przybliżone koszty takiej wyprawy na tor Poznań ... może być na PW smile.gif może następnym razem pojedziemy większą grupą rolleyes.gif


--------------------
<<Civic Type R 200+>> - 2007 - 2017 (było)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kmink
post Sat, 05 Sep 2015 - 20:55
Post #55


Super User
Dołączył: Wed, 20 September 2006
Skąd: Poznań





Też byłem ;-) Czarnym golfem, tylko ta pogoda dzisiaj trochę nie dopisała ;-)
Co do cen...przez Groupon było chyba 469zł, normalnie jest 550zł chyba, że kupujesz od razu wjazd na kilka imprez to wtedy są rabaty.


--------------------
Chiptuning, BOXy, serwis DPF, Hamownia 4x4 - Poznań, Wałbrzych, Trójmiasto
www.tuneforce.pl
www.dpfserwis.pl
https://www.facebook.com/TuneFORCE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Sun, 06 Sep 2015 - 18:52
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Kojarze auto wink.gif a co z pogodą było nie tak ? mi odpowiadała bo trochę się bałem o przegrzewanie oliwy...

Jeżeli chodzi o koszty to wiadomo że bardzo dużo zależy od samochodu, w moim przypadku (Clio 2 Sport) wyglądało to tak :

- wpisowe 460 zł (Groupon), ew. 550 jak normalnie zapis przez internet;
- 50 zł za pasażera, można nie płacić ale wtedy nie ma cateringu;
- kask 150 zł (można wypożyczyć na miejscu za 50 zł, ale szybko się rozchodzą i nie dla każdego starczy);
- paliwo na dojazd z Wawy 200-250 zł + 100-150 km ogniem po torze czyli z pół baku.
- autostrady 90 zł w obie strony (opcjonalnie)
- żarcie i inne pierdoły na miejscu ~100 zł
- wymiana oleju przed torem - 250 zł
- geometria - 100 zł
- nocleg - pewnie jakieś 100-150 zł, ja miałem zapewniony.

Opon,tarcz, płynu hamulcowego i klocków nie liczę, bo wszystko miałem świeżo wymieniane parę miesięcy temu, a nic nie wymaga wymiany "na już" po wizycie na torze. Przednie opony dostały najmocniej po dupie, ale a)jazda po tarkach nie pomagała napewno, cool.gif mocno płużyłem w wielu miejscach co też się odbiło na zużyciu opon.

Ogólnie uważam, że dla osób bez doświadczenia Poznań jest do przejścia, z początku można się powozić i posprawdzać na ile można sobie pozwolić w zakrętach, gdzie są punkty hamowania etc. Mocno pomagają instruktorzy, mi na przejeździe z jednym udało się z miejsca urwać 3 sekundy, stosując się do przekazywanych wskazówek.


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Fri, 29 Jan 2016 - 06:49
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Panowie, dwa pytania :

- opony typu slick i klatka. Jak to konkretnie jest klasyfikowane ? chodzi wyłącznie o full slicki bez homologacji ? czy za semi slicka też mogą cofnąć ?
- czy jest opcja przechowywania gdzieś w czasie jazdy drugiego kompletu kół ?


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Fri, 29 Jan 2016 - 08:19
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





semi z homo to przecież opona drogowa więc nie ma opcji cofnięcia
ciekawe jak z semi bez homo - podejrzewam że bez problemu (z city co najwyżej cię zdejmą)
drugie zestawy kół zawsze zostawiamy na parkingu - jeszcze nigdy nic nie zginęło (w tym roku ODS ma być partnerem więc może da się dogadać co do pilnowania kół)


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 17 May 2016 - 11:44
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(jackkpl @ Mon, 16 May 2016 - 22:00) *
To zdaj gdzies relacje, moze byc jakis temat w Technika jazdy po zakretach smile.gif.

Nie będę zakładał nowego tematu więc tu opiszę w paru zdaniach moje spostrzeżenia.
Jednak stwierdzam uczciwie, moje auto nie nadaje się na tor Poznań sad.gif Żałuję niezmiernie, bo jest to genialne miejsce do szybkiego ścigania.
Ale zacznę od krótkiej relacji z wczorajszego dnia. Padało od rana, więc warunki dość trudne. Jechałem spokojnie żeby się wjeździć złapać rytm i chyba na trzecim kółku patrze w lusterku i widzę, że ciągnę za sobą ogon dymu. Silnik chodził bez zarzutu, zjechałem w bezpieczne miejsce, gaszę silnik, dymu coraz więcej leci spod maski, otwieram maskę i widzę ogień z prawej strony grodzi. Szybko ja zamykam i z buta po gaśnicę. Niestety gaśnica nie zadziałała a środek gaśniczy był w butli angry.gif Zrobiło się nieciekawie. Widzę wirażowy biegnie z radiem do mnie, krzyczę że się palę, ten wzywa straż na na tor. Zatrzymałem kolejnego kierowcę, który użyczył mi gaśnicy ( jeszcze raz wielkie dzięki dla Piotra z GT86) po czym mogłem ugasić auto.
Po zholowaniu do depo i sprawdzeniu, przyczyną pożaru okazał się poluzowany króciec od pompy wspomagania kierownicy. Olej wylał się i jak to w Subaru poszło wszystko na kolektor. Na szczęście straty nie były poważne i dało się kontynuować zawody, chociaż do końca dnia miałem problemy z kontrolą doładowania i silnik dymił mi jeszcze przez dwie kolejne sesje smile.gif co mocno utrudniało koncentracje.

Co do samochodu to zdecydowanie za mało mocy. Traciłem i to wyraźnie na prostych. Na hamowaniach i przyczepność w zakrętach, myślę było nieźle. Pewnie jeszcze doszło sporo moich błędów. W efekcie najlepszy czas to 1:56.680. Jak to mówią dupy nie urywa, ale też udało się wygrać grupę Classic, dostałem pamiątkowy medal i gratis wjazd na koleją rundę smile.gif Z tego co widzę po wynikach, miałem też najlepszy czas z Subaru, tego dnia oczywiście.

Nie wiem czy jest sens rozwijać to auto w kierunku ścigania po Poznaniu. Z jednej strony bym chciał bardzo, a z drugiej koszty gruntownego przebudowania auta mówią same za siebie. Tak czy siak wrażeń wczoraj było bez liku a w końcu po co się jedzie na takie imprezy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 17 May 2016 - 12:02
Post #60


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Tue, 17 May 2016 - 11:44) *
Nie będę zakładał nowego tematu więc tu opiszę w paru zdaniach moje spostrzeżenia.
Jednak stwierdzam uczciwie, moje auto nie nadaje się na tor Poznań sad.gif Żałuję niezmiernie, bo jest to genialne miejsce do szybkiego ścigania.
Ale zacznę od krótkiej relacji z wczorajszego dnia. Padało od rana, więc warunki dość trudne. Jechałem spokojnie żeby się wjeździć złapać rytm i chyba na trzecim kółku patrze w lusterku i widzę, że ciągnę za sobą ogon dymu. Silnik chodził bez zarzutu, zjechałem w bezpieczne miejsce, gaszę silnik, dymu coraz więcej leci spod maski, otwieram maskę i widzę ogień z prawej strony grodzi. Szybko ja zamykam i z buta po gaśnicę. Niestety gaśnica nie zadziałała a środek gaśniczy był w butli angry.gif Zrobiło się nieciekawie. Widzę wirażowy biegnie z radiem do mnie, krzyczę że się palę, ten wzywa straż na na tor. Zatrzymałem kolejnego kierowcę, który użyczył mi gaśnicy ( jeszcze raz wielkie dzięki dla Piotra z GT86) po czym mogłem ugasić auto.
Po zholowaniu do depo i sprawdzeniu, przyczyną pożaru okazał się poluzowany króciec od pompy wspomagania kierownicy. Olej wylał się i jak to w Subaru poszło wszystko na kolektor. Na szczęście straty nie były poważne i dało się kontynuować zawody, chociaż do końca dnia miałem problemy z kontrolą doładowania i silnik dymił mi jeszcze przez dwie kolejne sesje smile.gif co mocno utrudniało koncentracje.

Co do samochodu to zdecydowanie za mało mocy. Traciłem i to wyraźnie na prostych. Na hamowaniach i przyczepność w zakrętach, myślę było nieźle. Pewnie jeszcze doszło sporo moich błędów. W efekcie najlepszy czas to 1:56.680. Jak to mówią dupy nie urywa, ale też udało się wygrać grupę Classic, dostałem pamiątkowy medal i gratis wjazd na koleją rundę smile.gif Z tego co widzę po wynikach, miałem też najlepszy czas z Subaru, tego dnia oczywiście.

Nie wiem czy jest sens rozwijać to auto w kierunku ścigania po Poznaniu. Z jednej strony bym chciał bardzo, a z drugiej koszty gruntownego przebudowania auta mówią same za siebie. Tak czy siak wrażeń wczoraj było bez liku a w końcu po co się jedzie na takie imprezy.


Masz onboardy? Na jakich oponach jechales?
Tor asfaltowy wymaga niskiego zawieszenia i duzych katow, przyczpenych opon. Wystarczy miec gwint, ktory pozwoli na poznan obnizyc auto o pare cm i juz masz duze zyski smile.gif.

Czas jest bardzo dobry, mozesz sobie postawic za cel zjechac do 1:54 albo 1:53 i go realizowac za "pol darmo" wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 05:08