Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Prawie nowe premium za okolice 150k - 180k pln brutto, Sedan, sedan i tylko sedan
brokbaju
post Wed, 06 Sep 2023 - 12:31
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Cześć Panowie i nieliczne Panie,

Brat szuka świeżej używki do 150k - 200k pln brutto pod leasing, robi tak w okolicach 15k km rocznie więc śmieszne przebiegi, a wymagania to:

- polska dystrybycja, auto z FVAT,
- sedan premium (czy segment D czy E nieistotne),
- benzyna AWD (tym samym wycinamy m.in. Camry wink.gif ),
- rocznik 2018 w górę,
- sensowne wyposażenie (skóry, CarPlay, kamery),

Obecnie patrzymy na Serię 5 G30 z silnikiem B48 i xDrive, bo chyba sensownie to trzyma wartość i łatwo trafić dobre wyposażenie. Na pewno in minus, że G60 wchodzi na jesieni i G30 trochę szybciej będzie traciło, z drugiej strony podaż tych starszych wzrośnie i będzie z czego wybierać, może nawet jakieś polifty wejdą

A6 C8 - słyszałem sporo złego jeśli chodzi o infotainment, niedopracowaną elektrykę. Plus wybór w budżecie jest mniejszy i wyposażenie marniejsze. Ale lifting już był, dużo nie przyniósł, a do następcy jeszcze kawał czasu, pierwsze fuckupy poprawione także powinien trzymać cenę. Najnudniejszy.

A5 B9 z dodatkową parą drzwi też wydaje się być całkiem fajnym wyborem. Na pewno trudniej będzie znaleźć coś sensownego z dobrym wypasem, bo jak widzę tych egzemplarzy jest na lekarstwo, tutaj z A6 jest troszkę lepiej. Tylko to też schodzący model.

Giulia - najfajniejszy wóz, super pozycja za kierownicą, fajne warunki gwarancji (w tym nowym widziałem 5 lat i 200k km, czy przed liftem tak było to nie wiem), ale mało tego jest. Tutaj mam pewne możliwości i mogę poszukać egzemplarza poza dostępnymi w sieci dystrybucji, ale zakładam że w razie chęci zmiany będzie stał najdłużej.

Seria 3 G20 - jakby się trafił chyba najsensowniejsza opcja, tylko podaż 320iX jest śmieszna - tak jak widzę to sensownych egzemplarzy (czyli normalny przebieg tak do 80t km, wyposażenie) na otomoto jest 5 sztuk. Z wad to chyba tylko mały bak.

Tak na koniec jeszcze powiem, że wszelkie kombi odpadają, SUVy też (gdyby nie to, to pewnie wziąłby Formentora z 2.0 i nie byłoby tematu).

Dzięki za propozycje smile.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 06 Sep 2023 - 12:31
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Wed, 06 Sep 2023 - 12:40
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





stinger? wink.gif

superb / arteon / passat?

widzę że miało być premium ale jak się już alfa pojawiła to rozumiem że warunek do naciągnięcia

BTW 2018 za 3mc będzie miał 6 lat więc to taka średnia prawie nówka


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brokbaju
post Wed, 06 Sep 2023 - 12:49
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Dotychczasowe E39 pamięta jeszcze wejście banknotów Euro do obiegu, więc w tym kontekście prawie nówka biggrin.gif . Seria 3 się łapie na 2020, parę Giulii w budżecie jest z 2021

Arteon myślę przejdzie - jakiś czas temu jak porównywaliśmy z kolegą Superba i Arteona, to podobnie wyposażona nówka nie wiele się różniła, a VW miało skórę nappa, dynamic led, dźwiękoszczelne szyby z przodu i fotele ergoComfort z fajną regulacją, także całkiem premium jak dla mnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yarbin
post Wed, 06 Sep 2023 - 15:00
Post #4


User
Dołączył: Wed, 25 June 2008





Jesteśmy w takim razie tylko krok od Insigni wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brokbaju
post Thu, 07 Sep 2023 - 14:33
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Wiadomo, najlepsza fura. Na pewno w Oplu są fajne fotele AGR, o reszcie się nie wypowiadam biggrin.gif

A Giulia z jakością materiałów nie odstaje bardzo od G20. Co prawda mam porównanie między M3 Competition przed liftem i zwykłą Giulią, ale może to kwestia tego, że wykończenie było poprawne, nic nie zachwyciło
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 07 Sep 2023 - 15:53
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Ja bym się czaił na 540i, super auto z bardzo dobrym motorem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 07 Sep 2023 - 17:38
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Wszystko z 3-litrową benzyną BMW jest niebotycznie szybkie na wprost i podatne na mody, więc już duży plus. Oczywiście polecę nową Giulię Veloce/Competition bo po ostatnim lifcie jest już dużo wygodniejsza i cichsza od dotychczasowych, mniej pali przy normalnej jeździe i jest wyborna pod kątem prowadzenia, pozycji, integracji z kierowcą (test: https://dailydriver.pl/test/test-alfa-romeo...-competizione/), ale kamera to dno wink.gif No i wbrew pozorom nie jest to problematyczne auto, chyba że ma się pecha. Bać to się można Tonale, to jest k***a techniczne nierozumienie na ten moment, ale jak łapy przyłożył Stellantis i PSA, to i są efekty. Jak coś, mogę pomóc wyrwać taką Giulię z salonu za lepsze pieniądze. Świetnie się teraz sprzedają, nawet w Polsce.

Stinger bajka, tylko trochę pali i nie jedzie tak jak 3-litrowe BMW. Ale frajda z jazdy jest duża.

A co z Mercedesem Klasy C?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Thu, 07 Sep 2023 - 18:06
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





CYTAT(kinko @ Thu, 07 Sep 2023 - 15:53) *
Ja bym się czaił na 540i, super auto z bardzo dobrym motorem.

Tylko, że budżet trochę słaby.
Nie mówię o rozbitkach z USA.

Od miesiąca jeżdżę 540i, a na jeździe próbnej jeździłem 530i.
Różnica kolosalna. 530i nie czuć jazdy premium.

Szedłbym w poliftowe C43 AMG. 390KM robi robotę.
Stingera 3.3 litra pamiętam z jazd jako wir w baku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Fri, 08 Sep 2023 - 14:26
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Można obadać Volvo s60/v60
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brokbaju
post Fri, 08 Sep 2023 - 15:05
Post #10


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





kinko, budżet nie ten, pewnie w następnym roku byłoby inaczej. Niby można f30 z końcówki produkcji wyłapać, ale jeździłem przedliftami M4 F82 i M3 G80 i to jest przepaść jeśli chodzi o jakość spasowania, skrzypienie itp., wrażenie obcowania z autem z zupełnie innej półki.

Honada czytałem już Twój test, naprawdę fajnie się prezentuje. W kontekście nówki z gwarancją to na pewno dobry wybór. Jak będę mniej jeździł to może się zdecyduję, ale jeszcze nie ten pułap zarobków biggrin.gif

Z W205 jest taki problem, że nie podoba mu się wnętrze, nie i już. Ja tam trochę GLA200 pojeździłem, jest całkiem spoko i sam po nowym roku chętnie przytulę jakieś C220d z początku produkcji (bo 15k km to ja robię w kwartał przy dobrych wiatrach).

Rufios, myślę że tu można zrobić wyjątek od reguły. Jest mały problem - podaż jak na lekarstwo. Salon Polska, AWD, FVAT, >2018 - 1 egzemplarz. Nawet fajnie skonfigurowany, przebieg sensowny. Jeszcze obadam temat przy okazji następnej wizyty w Warszawie, mam kumpla co takim jeździ. To w sumie takie AMG tylko z nazwy, bo pod spodem to takie ulepszone C400 / C450, ale nikt nie będzie się tym ścigał.

scorpio, S60 to fajna propozycja. Też jest ich niedużo, ale da radę znaleźć, nie widzę żadnego z AWD który byłby kiepsko skonfigurowany, a to duży plus.

Coś jeszcze zostało do przepatrzenia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Fri, 08 Sep 2023 - 16:00
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Zobacz sobie u zachodnich sąsiadów na s60. Można trafić hybrydę, podaż większa, są też z gwarancją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Fri, 08 Sep 2023 - 19:51
Post #12


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





CYTAT(brokbaju @ Fri, 08 Sep 2023 - 15:05) *
Rufios, myślę że tu można zrobić wyjątek od reguły. Jest mały problem - podaż jak na lekarstwo. Salon Polska, AWD, FVAT, >2018 - 1 egzemplarz. Nawet fajnie skonfigurowany, przebieg sensowny. Jeszcze obadam temat przy okazji następnej wizyty w Warszawie, mam kumpla co takim jeździ. To w sumie takie AMG tylko z nazwy, bo pod spodem to takie ulepszone C400 / C450,


Ale naprawdę jest bardzo praktyczne. Po 6 latach jeżdżenia miło wspominam.
Kupuj w Niemczech. Dużo większy wybór.
Tak kupiłem na fakturę u niemieckich dealerów C43 AMG, a ostatnio 540i.
U nas jest minimalny wybór mocnych silników. Ma być znaczek na masce, a co pod maską mało istotne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 10 Sep 2023 - 20:45
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Infiniti Q50S Hybrid lub 3,0T.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brokbaju
post Tue, 12 Sep 2023 - 07:52
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





ju-by, temat nie głupi. Kiedyś zrobiłem trasę 400km w Q50S 2.2 diesel i bardzo fajnie wspominam ten samochód. Choć jak wpadłem w kałużę na łuku przy 170km/h to nie czułem nic a nic, pozostało trzymać kierownicę tak jak dotychczasowo. Ale zakładam że taka jest charakterystyka drive-by-wire i trzeba się do tego przyzwyczaić. Młody zobaczył i się podoba. Zakładam tylko, że może być problem z szybkim zbyciem, ale popatrzymy na pewno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Wed, 13 Sep 2023 - 09:57
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Mam aktualnie ten sam dylemat i zbliżone kryteria (może oprócz tego segmentu D, bo Giulia i BMW 3 sedan są zbyt małe na moje potrzeby). Pisząc tak na szybko całkowicie skreśliłem Kię Stinger pomimo tego, że była jednym z faworytów - rynek części zamiennych do tego auta poza ASO praktycznie nie istnieje a i tam są spore problemy z dostępnością.
Budżet, który zakładasz jest aż na wyrost w przypadku 4 cylindrowego BMW F30. W ostatnim czasie pojawiało się w ogłoszeniach sporo 330i z końcówki produkcji z małymi przebiegami i w sensownych konfiguracjach ale tak jak wspomniałeś jakość jest taka sobie, chociaż silnik w B58 ładnie to maskuje.
Paradoksalnie Giulia Veloce jest fajnym wyborem. Wygląda i jedzie nieźle a po pierwszym lifcie z okolic 2020 roku wnętrze znacznie się poprawiło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Wed, 13 Sep 2023 - 16:27
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(prez_s @ Wed, 13 Sep 2023 - 09:57) *
Paradoksalnie Giulia Veloce jest fajnym wyborem. Wygląda i jedzie nieźle a po pierwszym lifcie z okolic 2020 roku wnętrze znacznie się poprawiło.


dlaczego paradoksalnie? wink.gif to naprawdę dobry wóz. Mam teraz Mercedesa EQA 300, niby multimedia super, bajery super, ale wnętrze jest dziwne. Materiały miękkie, są skóry i alcantara, ale jak zaczniesz dociskasz boczki drzwi nogą lub ręką, albo kokpit, albo tunel to auto już poskrzypuje. W Alfie tego nie ma, choć zdarzają się egzemplarze ze skrzypiącym tunelem lub szyberdachem (ale to w ramach gwarancji usuwają). Ogólnie jeśli ktoś oczekuje dobrej jakości to niech bierze Giulie ale w wersji Ti (ze skórą na kokpicie) i najlepiej z pakietem karbon (tyle że to jest droga rzecz). Tylko ta kamera ... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Wed, 13 Sep 2023 - 20:48
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





J*bać kamerę smile.gif Jak ktoś nie umie parkować to mu zbyt wiele nie pomoże.
Auto się prowadzi lepiej niż cokolwiek innego z tej klasy.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Thu, 14 Sep 2023 - 18:11
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(srbenda @ Wed, 13 Sep 2023 - 20:48) *
J*bać kamerę smile.gif Jak ktoś nie umie parkować to mu zbyt wiele nie pomoże.

Kocham te forum laugh.gif

Tez sie z tym zgadzam. Co z tego ze fura gwizda jak kierowca pizda.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 15 Sep 2023 - 05:47
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





nie no takie fakty. to tak jakby patrzec na auto pod wzgledem tego czy ma chlapacze z tylu czy nie. na co komu jakas kamery. od tego sa lusterka czy tylna szyba by sie odwrocic przez prawa reke i zobaczyc co tam z tylu jest. w aucie najwazniejsze jest jak sie prowadzi, jakie ma koszty eksploatacji i ile ma miejsca w srodku a nie jakies niepotrzebne nikomu wyposazenie. siedzenia kierownica i przestrzen i wiecej do szczescia nie potrzeba. im wiecej bzdetow tym wiecej rzeczy mzoe sie zepsuc i wieksza waga ktora trzeba wozic ze soba i auto tylko wiecej pali.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Fri, 15 Sep 2023 - 10:59
Post #20


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Są samochody w których źle widać do tyłu i tu się kamera czy czujniki przydają. Ja np czasem wolę cofnąć ciężarówką niż swoją octavią jedynką bo przez szybę nic nie widać a lusterka też małe. Także nie jest to może niezbędne do jazdy , ale komfort użytkowania jednak podnosi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 16:37