Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Montaż filtru stożkowego
nomaster
post Thu, 19 Mar 2020 - 14:36
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Ale po co chcesz pchać się w jakies stożki? To jeden wielki pic i marketing, nic więcej, stożki stosuje się tam gdzie nie ma miejsca i są jedyną opcją, stosowanie ich jako zamienników oryginalnych filtrów to tylko proszenie się o skrócenie życia silnika, przepływki i wszystkiego co jest po drodze a większość testów wykazuje wręcz spadki mocy i momentu na stożkach względem oryginalnych filtrów. Zrób izolację dolotu jak chcesz coś podłubać, więcej roboty ale i efekty będą lepsze. Miałem stożek simoty i ogólnie nie ma tragedii ale przepuszcza drobny syf, na papierowym filtrze takiego czegoś nigdy nie będzie dlatego teraz będę za wszelką cenę próbował upchać papierowe filtry pod maską.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 19 Mar 2020 - 14:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
przema72
post Thu, 19 Mar 2020 - 17:24
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





CYTAT(jackkpl @ Thu, 19 Mar 2020 - 10:22) *
Praca pompki i praca silnika to jest ten sam typ pompy. Zatykasz w pompce wlot na ssaniu i odtykasz na wydechu - to jest analogia do pracy silnika benzynowego z zamkniętą przepustnicą.
Odkurzczacz przez Ciebie przytoczony to zupełnie inna konstrukcja, mieszasz pojęcia.

Pierwszy link z google potwierdza to, co mowil Pszczelaszkov
https://www.cycleworld.com/2015/10/12/ask-k...piston-engines/

Piszą tam też,że całowite zamknięcie zaworów minimalizuje pumping loss, bo nic nie pompujesz. Tzn tę energię, która zmarnujesz na wytworzenie próżni odzyskasz w kolejnym suwie.
Natomiast sprawa ma się inaczej, gdy robisz to przepustnicą. Już dawno temu BMW miało benzyniaki bez przepustnicy, sterowane zaworami. Były bardziej sprawne. To też potwierdza to co pisał Pszczelaszkov , że otwarte zawory i zamknięta przepustnica powodują straty energii.

tak masz rację , może trochę sie pomyliłem może rozpędziłem , silnik ma najwiekszą sprawnośc w zakresie momentu maxymalnego a wtedy też wytwarza najwieksze podcisnienie , może błednie to połączyłem ze stratami na wytworzenie próżni w ssacym
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:56