Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Eaton M45 zmielony"dystans/przekładka"
sav88
post Sat, 07 Jan 2017 - 13:59
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 26 April 2012





Witam wszystkich

Mam pewien problem z eatonem M45, otóż zmieliło mi ten dystans przekładkę w który wchodzą bolce rolki napędzanej paskiem do koło zębatego rotorów kompresora



zdjęcie zapożyczone z internetu chodzi o tą z prawej strony.

Olej strasznie śmierdzi spalenizną, mam przełożenie 2,14 do 1 i jechałem autostradą więc obroty silnika pod 4.5 tys rpm. Mogło się coś przegrzać?

Ogólnie kompresor siedzi w oplu, cały napęd jest dorabiany. Ostatnio złamała mi się aluminiowa łapa, dorobiona stalowa, prowadząca pasek. Coś wtedy zaczęło (bardzo delikatnie) postukiwać myślałem że panewka w silniku, lecz poosłuchaniu stetoskopem wyszło że to nie silnik. Do głowy mi nie przyszło że mógł to być kompresor

Sama zmielona część wygląda jak by to było zrobione z plastiku, łożyska nie huczą ani nie mają (chyba) luzów w każdym bądź razie nie stoją.
Da się to kupić? zestawy naprawcze posiadają wyłącznie łożyska i uszczelniacze. Zastanawiam się czy nie wytoczyć tego z metalu.
Tylko co było powodem awarii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin137
post Wed, 15 Feb 2017 - 15:21
Post #2


Super User
Dołączył: Fri, 07 October 2016
Skąd: Olsztyn





Na eBay kupisz bez problemu jak nie znajdziesz to zrób z poliuretanu 95sh
Olej tak ma smierdziec smile.gif jak kupisz nowy tez tak będzie capil zapomnialem jego nazwy ale w Aso mb ci powiedza


--------------------
Mercedes-Benz M111 2.3 GTX30 + Eaton M62
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Wed, 15 Feb 2017 - 16:57
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





jak chcesz to mam to sprzeglo chyba gdzies zwymiarowane. ciete na wodzie pasowalo idealnie. daj znac to poszukam.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:04