Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Modyfikacja hamulców w Peugeot 407 i Citroen C5 III
kontrolm
post Tue, 03 Dec 2019 - 07:36
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(damianz @ Mon, 02 Dec 2019 - 19:45) *
Mam 207RC i 302mm na torze daje rade bdb. Plyn RBF660 + oplot i jest super, na torze jeszcze nigdy nie mialem problemu. Jak cos to tarcze od DS5 330mm (chyba) mozna wlozyc, ale pod felgi 17" to raczej ciezko.

tarcza 330mm w 407 w standardzie jest pod 17 za dopłatą 18


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 03 Dec 2019 - 07:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Tue, 03 Dec 2019 - 09:02
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(jaro4444 @ Mon, 02 Dec 2019 - 16:51) *
W 607 siedzi dokładnie to co ja zakładam - czyli 330x30 + zaciski TRW. Występował też zestaw tarcza ok. 308 -310 mm x32 (nie pamiętam teraz dokładnie wymiaru ) i czterotłoczkowe Brembo. Przy czym ten drugi zestaw jest straszliwie drogi nawet jako używka. Do 1.8 jesli masz tylko felgi 17" możesz pakować śmiało 330x30 lub 340x30 + zaciski ATE. Dziś przejechałem na nowych heblach ponad 100 km i juz wiem, że było warto się bawić. Znalazłem na allegro aukcje gdzie praktycznie idealne tarcze 340+ zaciski z klockami ktoś sprzedaje za niecałe 500 zł. Jakby co to podam namiar zainteresowanym na PW. Wieczorem przedstawię foto z nowymi zaciskami.

Mam stalowe 17' z dobrymi oponami zimowymi na 407. Właśnie myślałem nad założeniem zestawu z 607 330x30 + zaciski TRW, taki siedział w poliftach 607? Bo mogę właśnie tanio nabyc zestaw z poliftowego 607, całosc razem z tarczami i klockami.

czy lepszy jest ten 330x30 + zaciski TRW czy 308x32 mm i czterotlok BREMBO?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Tue, 03 Dec 2019 - 09:14
Post #23


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(Frolik @ Tue, 03 Dec 2019 - 07:31) *
Czyli do 407 jeśli w ogóle da się zakładac to tylko te z poliftowego 607?
Bo jak rozumiem to z przedlifta nie podejdą?



Frolik do 407 1.8 możesz montowac śmiało zestawy od 407 i C5 III 2.2-3.0 oraz od 508 GT. Ten od 607 poliftowego tez podejdzie. Z tego co pisali wcześniej koledzy, to Brembo od 607 nie podchodzi do 407.


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 03 Dec 2019 - 09:56
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(kontrolm @ Mon, 02 Dec 2019 - 16:59) *
odrazu mówię że zacisk Brembo z 607 NIE pasuje na zwrotnice 407 i nie ma jak dorobić adaptera żeby pasował

A pomijając temat 407 to czy w 406 robiłeś kiedyś coś konkretnego z hamulcami? Jakiś swap z 607 (brembo albo trw) ?? albo z mocniejszych 407?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spookie
post Tue, 03 Dec 2019 - 10:43
Post #25


Rookie
Dołączył: Tue, 05 February 2008
Skąd: Rzeszów





Da się założyć większe heble do małych aut grupy PSA tj. 206/306/207/xsara ale trzeba adaptery u mnie siedzi 340mm przód 4 tłok brembo z peugeota ale nie pamiętam czy to było z 406 v5 / 607 przedlift czy polift. Zależy też od felg u mnie trzeba było z tego co pamiętam leciutki przeszlifować zacisk i wchodzi na styk.

Tarcza przód chyba z 508/rcz/ds3 racing z tyłu mam tarcze z C4 VTS z tego co pamiętam.

Tak tu u mnie wygląda w Peugeto 306 -> https://i.imgur.com/2LOvfsW.jpg https://i.imgur.com/xUekI0m.jpg działa to już lata.

https://imgur.com/a/F2QY4sL album
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kesar
post Tue, 03 Dec 2019 - 14:59
Post #26


Rookie
Dołączył: Mon, 02 December 2019





Tarcze 340x30 4x108 są pod piastę 71mm i zupełnie inaczej wyglądają niż te na Twoich zdjęciach. Raczej obstawiałbym ,że masz tarcze 323mm z DS3 Racing / 208 30th.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Sun, 28 Jun 2020 - 20:16
Post #27


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





Hmm stary temat, ale przymierzam się do podobnych przeróbek w C5 2.0BF. Ale co zmierzono:
Przód: zacisk ATE na tarczy 304 mm, ale z tłoczkiem 60 mm, nie 57 mm. Dziwne. Czy to jakoś możliwe? Teoretycznie tak. Nie wiem skąd kolega brał wymiary swoich. Klocek pracuje na całej tarczy więc wiadomo, że większa nie wejdzie.
Zmierzam do tego, czy zacisk TRW dwutłoczkowy pasuje bezpośrednio na piastę od tego ATE, który mam? Czy potrzebne są jakieś przeróbki? Czy mogę zamawiać w ciemno? Rozumiem, że do zacisku konieczne jest jarzmo od kompletu? Czy jakimś cudem będą pasowały te, które mam obecnie? I czy pod jarzmo muszę wykonać jakieś przeróbki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Mon, 29 Jun 2020 - 10:57
Post #28


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





Nic dziwnego. C5 X7 miały zaciski ATE na tłoczku 60 mm, Peugeot 407 miał TRW na tłoczku 57 mm. W C5 jeśli masz koła 17" i większe możesz zastosować układ 330 mm na zacisku dwutłokowym TRW albo 340 mm z zaciskiem jednotłokowym ATE. W obu przypadkach potrzebujesz odpowiednie tarcze hamulcowe, zaciski z jarzmami, klocki i to na tyle wink.gif


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Fri, 02 Oct 2020 - 21:14
Post #29


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





Dzięki Jaro! Odczytałem również twoją wiadomość prywatną. Nie wiem czemu mam wyłączone powiadomienia z forum z wątku (pewnie tak jest domyślnie). Dzięki za wszystkie wskazówki. Zaciski z jarzmami kupiłem już 6 miesięcy temu za 35 zł sztuka biggrin.gif . Do tego zestawy naprawcze, piaskowanie, malowanie i zalałem czystym płynem żeby żeliwo nie korodowało. Niestety jeszcze czekają na półce bo czasu brakuje na swap. Tarcze 330 wysokonawęglane, stopowe od ATE i do tego klocki półceramiczne od ATE. Wymieniam od razu przewody bo złącza banjo (ampułowe) są w opłakanym stanie i pewnie skończy się odcinaniem przewodów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Sat, 03 Oct 2020 - 09:39
Post #30


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(kubson1990 @ Fri, 02 Oct 2020 - 21:14) *
i do tego klocki półceramiczne od ATE



I to jest najsłabszy punkt programu wink.gif

Zmień np. na Ferrodo Premier, Brembo albo zwykłe ATE wink.gif Jeśli Cię stać to kup GALFER SPORT FDHP 1050 2110600 i wówczas przekonasz się co znaczy dobry hebel....


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 03 Oct 2020 - 11:25
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jaro4444 @ Sat, 03 Oct 2020 - 09:39) *
I to jest najsłabszy punkt programu wink.gif

Zmień np. na Ferrodo Premier, Brembo albo zwykłe ATE wink.gif Jeśli Cię stać to kup GALFER SPORT FDHP 1050 2110600 i wówczas przekonasz się co znaczy dobry hebel....

potwierdzam ceramika ATE to TRAGEDIA. Miałem dokładnie w 407 - hamowało tragicznie na nowych tarczach TRW.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Sat, 03 Oct 2020 - 11:53
Post #32


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





Zaskoczyliscie mnie! Właściwie to miałem kupic Galfer sport (kupuję na tył do tarczy Brembo Sport .X). Ale gdzies poczytałem o tych klockach od ATE, że felgi czyste i siła hamowania znakomita i zmieniłem wybór. Może jednak poszukam tych Galfri tez na przód? Jak z czystością felgi? Jaki to rodzaj mieszanki? Bo siła hamowania, mówicie, zachęca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Sat, 03 Oct 2020 - 14:35
Post #33


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(kubson1990 @ Sat, 03 Oct 2020 - 11:53) *
Zaskoczyliscie mnie! Właściwie to miałem kupic Galfer sport (kupuję na tył do tarczy Brembo Sport .X). Ale gdzies poczytałem o tych klockach od ATE, że felgi czyste i siła hamowania znakomita i zmieniłem wybór. Może jednak poszukam tych Galfri tez na przód? Jak z czystością felgi? Jaki to rodzaj mieszanki? Bo siła hamowania, mówicie, zachęca.



Galfery masz np. tu: https://powerbrakes.pl/pl/galfer/115476-klo...50-2110600.html

Tylko zapytaj, czy są w magazynie bo ja zamówiłem do żony Clio III w zestawie z tarczami Brembo X-tra (wiercone) i po ponad tygodniu dowiedziałem się, że klocków niet. Więc auto już od tygodnia jeździ ale na całym zestawie Brembo X-tra (klocki + tarcze) a ja nie mogę doczekać się na zwrot kasy za kupiony, a nie posiadany na magazynie towar. Niby mają 14 dni na zwrot ale generalnie nie oceniam działania sklepu jako fajnych dla klienta. Dlatego zwróć uwagę czy mają towar fizycznie na stanie.

Klocek jak ma hamować i nie drzeć tarczy to musi trochę pylić. Cudów nie ma...

Galfery miałem w Lagunie III z układem 320 mm. Zajebisty klocek. Jeden z lepszych, o ile nie najlepszy z homologowanych klocków. Oczywiście są lepsze ale to już bez E90.

Ciekawi mnie ten klocek Brembo X-tra. O ile tarcze tej firmy znam doskonale, wiercone też to ten klocek ma być niby czymś lepszym niż seria i dostosowany do pracy z tarczami wierconymi/nacinanymi. Jak dotąd brak o nim miarodajnych, krajowych opinii. Pożyjemy, zobaczymy...


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Sat, 03 Oct 2020 - 21:07
Post #34


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





Jaro koniecznie daj znać jak jeździ Clio na tym zestawie/klockach Brembo X. Ja się ostatecznie wstrzymałem z zakupem z racji, że w końcu jakieś wpisy na forum po tak długiej przerwie. Czekam na jakieś opinie od Ciebie jak już się trochę zestaw ułoży. Może napiszesz co nieco w nadchodzącym tygodniu? Jak temperatury, siła hamowania i przede wszystkim czy na zimnym dają radę.
Edit: Tak mi się przypomniało, że kilka firm promuje EBC. Znalazłem różne wersje od Green Stuff do Red Ceramic... ktoś coś słyszał? Są wersje do tego zacisku TRW wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Sun, 04 Oct 2020 - 08:59
Post #35


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(kubson1990 @ Sat, 03 Oct 2020 - 21:07) *
Jaro koniecznie daj znać jak jeździ Clio na tym zestawie/klockach Brembo X. Ja się ostatecznie wstrzymałem z zakupem z racji, że w końcu jakieś wpisy na forum po tak długiej przerwie. Czekam na jakieś opinie od Ciebie jak już się trochę zestaw ułoży. Może napiszesz co nieco w nadchodzącym tygodniu? Jak temperatury, siła hamowania i przede wszystkim czy na zimnym dają radę.
Edit: Tak mi się przypomniało, że kilka firm promuje EBC. Znalazłem różne wersje od Green Stuff do Red Ceramic... ktoś coś słyszał? Są wersje do tego zacisku TRW wink.gif


Kubson1990 - niestety nie odpowiem Ci na to pytanie ponieważ jestem bardzo daleko od domu i autem żony najszybciej przejadę się na wiosnę przyszłego roku. Wyboru klocków dokonałem zdalnie i w zasadzie w ciemno. Jedyną, w miarę wiarygodną, polską opinię na ich temat jaką znalazłem znajduje się tu, zresztą sam tam wkleiłem swoje zdjęcie:
Brembo X

Co do EBC moja opinia, podkreślam prywatna jest taka, że Green nie jest wart swojej ceny, Reda nie miałem, Yelow to dobry klocek ale naprawdę dobry to Blue NDX. Beneralnie EBC są mocno reklamowane i droższe jak powinny być.
Ten Galfer kosztuje jeszcze sensownie i jest, moim zdaniem, dużo lepszy jak Geen.

https://powerbrakes.pl/pl/greenstuff/931-kl...ff-dp21550.html
https://powerbrakes.pl/pl/galfer/115476-klo...50-2110600.html
https://hamulcesklep.pl/o/FDB1726
https://hamulcesklep.pl/o/24133.185.1

Brembo Xtra do Twoich zacisków nie znalazłem. Powinny mieć nr P.......X ale nie widzę takich. Są jedynie standardowe dwa numery i nie wiem czym się różnią między sobą:
https://hamulcesklep.pl/o/P%2061%20119
https://hamulcesklep.pl/o/P%2061%20078


Jest za to tarcza Xtra Brembo 09.8670.1X ale jest ona oparta o starszy, gorszy model tarczy. Brembo ma w ofercie tarcze gładkie o technologii pilarowej - dokładnie te tarcze Brembo były montowane jako fabryczne i sprzedawane w ASO już z polskiej fabryki: 09.A089.11. Mają wskaźniki zużycia w postaci dwóch nawierceń.
Oryginalne klocki PSA były produkcji TRW ale w komplecie z blaszkami do zacisku, podkładkami antywibracyjnymi i blaszanymi izolacjami cieplnymi. Porównywałem TRW aftermarketowe i nie miały do nich porównania pod względem jakości wykonania. W czasie eksploatacji te TRW okazały się miękkim klockiem, dobrze hamującym, cichym i pylącym jak cholera wink.gif

Ostatnio trochę grzebałem w zaciskach używanych dużych, szybkich i ciężkich aut i najczęściej widzę jako klocki OEM - w Mercedesie Brembo i Textar, w BMW - Galfery lub Ferodo z przodu, w Audi - Pagidy i Galfery. Tylko prawdziwe Pagidy a nie Hella - Pagid. Renault Sport to też bardzo często Galfer. To pośrednio też o czymś świadczy - oczywiście poza kontraktami o na dużą skalę wink.gif


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Tue, 06 Oct 2020 - 22:13
Post #36


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





Galfer zamówiony na tył do tarczy Brembo Xtra 08.8682.1X. Jak się okazało po przypatrzenia się dokładnemu obecnym klockom z tyłu - to też Galfer. Kończą się i wygląda to na klocki pierwszej zmiany, bo chyba nie fabryczny montaż (130 tys przebiegu). Mają być w dwa tygodnie. Wymieniam też przewody, bo korozja i piasty (łożyska na wykończeniu). ZaciskI do regeneracji bo coś nie domaga z jednej strony.

Co do przodu to się wstrzymuję ze zmianą. Poczekam może na wiosnę, bo mam jeszcze koła 16” na dobrych zimówkach. Szkoda byłoby ich nie założyć. Zaciski TRW mam zregenerowane i pomalowane (czekają na półce). Domówię Galfery od breakparts (podobno są w stanie ściągnąć je w 45 dni). Tarcze są dostępne od ręki, ale zdecyduję się raczej na te nowe ATE pełne wysoko nawęglane stopowe 24.0130-0206.1.

Czy mógłbyś przybliżyć zawartość zestawu fabrycznego TRW? Czy chodzi o blaszki do klocków? Jakie podkładki antywibracyjne (zdjęcia?) i jakie osłony termiczne, gdzie się to montuje lub czy jest zamontowane na klocku?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
jaro4444
post Wed, 07 Oct 2020 - 08:35
Post #37


Super User
Dołączył: Sat, 25 August 2007
Skąd: Warszawa







Masz zaznaczone blaszki na prowadnicach (te mają prawie każde klocki w zestawie) i dodatkowe blaszane osłony termiczne z tyłu klocka - tych nie widziałem w żadnych zamiennikach. Przekładki antywibracyjne są przyklejone do tylnej strony blachy klocka. Większość zamienników je posiada, ale nie wszystkie są dostatecznie grube i trwałe.

Znalazałęm zdjęcie używanych klocków OM:



Kubson1990 - > PW

Upewnij się tylko czy Breakparts nie ma nic wspólnego z Powerbrakes. Tej drugiej firmy, po moich osobistych doświadczeniach, szczerze polecam omijać szerokim łukiem. Zaczytuje opinię z internetu, pod którą też mogę się podpisać:

"Zdecydowanie nie polecam interesów z Panem Michałem Kostrzyńskim HB Grupa (sklep Powerbrakes). Handluje towarem, którego nie posiada, nie odbiera telefonów, a gdy klient wpłaci pieniądze z góry za zamówienie, może ich potem nie odzyskać. Mi się akurat udało odzyskać wpłacone pieniądze po miesiącu (!!!), po licznych mailach i próbach dodzwonienia się do tego człowieka. Zdecydowanie odradzam i przestrzegam wszystkich potencjalnych klientów."

Źródło: https://www.pkt.pl/firma/hb-grupa-michal-kostrzynski-7569079


--------------------
Pan zesłał nas na Ziemie, byśmy siali zamęt i zniszczenie...

Z każdym dniem wrasta liczba ludzi, którzy co najwyżej mogą ucałować mnie w ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 07 Oct 2020 - 12:32
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Miesiąc temu zmieniałem hamulce w C5 III na zestaw z 3.0 hdi. Używany komplet kupiłem za 200 zł z wysyłką, zaciski bez uwag, tarcze ori praktycznie bez rantu z biciem 3 setek, jedynie klocki kupiłem nowe oryginalne za 100 zł (w tej chwili patrzyłem już 200 kosztują). Zmiana naprawdę na +, jak się dobrze popatrzy to dosłownie za "grosze" fajny mod.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Wed, 07 Oct 2020 - 12:36
Post #39


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





Damzzii to chyba wykorzystałeś jeszcze większe zaciski i tarcze (tam było 340 mm jak Jaro wspominał na początku wątku). Nowe oryginalne klocki za 100 zł???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubson1990
post Wed, 07 Oct 2020 - 12:51
Post #40


Rookie
Dołączył: Sun, 28 June 2020





CYTAT(jaro4444 @ Wed, 07 Oct 2020 - 08:35) *


Masz zaznaczone blaszki na prowadnicach (te mają prawie każde klocki w zestawie) i dodatkowe blaszane osłony termiczne z tyłu klocka - tych nie widziałem w żadnych zamiennikach. Przekładki antywibracyjne są przyklejone do tylnej strony blachy klocka. Większość zamienników je posiada, ale nie wszystkie są dostatecznie grube i trwałe.

Znalazłem zdjęcie używanych klocków OM:



Kubson1990 - > PW

Upewnij się tylko czy Breakparts nie ma nic wspólnego z Powerbrakes. Tej drugiej firmy, po moich osobistych doświadczeniach, szczerze polecam omijać szerokim łukiem. Zaczytuje opinię z internetu, pod którą też mogę się podpisać:

"Zdecydowanie nie polecam interesów z Panem Michałem Kostrzyńskim HB Grupa (sklep Powerbrakes). Handluje towarem, którego nie posiada, nie odbiera telefonów, a gdy klient wpłaci pieniądze z góry za zamówienie, może ich potem nie odzyskać. Mi się akurat udało odzyskać wpłacone pieniądze po miesiącu (!!!), po licznych mailach i próbach dodzwonienia się do tego człowieka. Zdecydowanie odradzam i przestrzegam wszystkich potencjalnych klientów."

Źródło: https://www.pkt.pl/firma/hb-grupa-michal-kostrzynski-7569079


Jaro na PW nie mogę się z Tobą skontaktować bo wywala mi błąd, że odbiorca ma pełną skrzynkę.
Co do tarcz jaki to producent i czy mają jakieś numery? Jaki rok produkcji? Szczerze mówiąc chciałem nabyć te ATE w najnowszej wersji, to tylko ok 100 zł różnicy na zestawie.

Co do Galfera, to zamówiłem tylne właśnie od powerbrakes, ale wymieniłem z nimi sporo maili i dodatkowo dzwoniłem, żeby upewnić się czy na pewno mnie rozumieją. Podobno - tył mogą sprowadzić w 2 tyg. A przód w 3 miesiące (nie zamówiłem u nich). Ponadto kontaktowałem się tez z brakeparts - są zdecydowaną konkurencją i sami odradzają zakupy u powerbrakes. No cóż skusiła mnie trochę cena bo dostałem spory rabat, którego nigdzie nie chcą dać. Mam nadzieję, że się nie przejadę (bez hamulców). Galfery na przód zamówię już u brakeparts, ale to i tak półtora miesiąca czekania.

Dzięki za wyjaśnienie budowy klocka
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:07