Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Nowe kombi z klasą do 150k PLN, Dla rodziny i corpo-managera
pieszy
post Wed, 29 Mar 2017 - 12:02
Post #1


Moderator
Dołączył: Wed, 10 November 2004
Skąd: N51 20' 11.8" ______E16 38' 1.0"





Za kilka miesięcy czeka mnie wymiana auta. Gdyby nie to, że przez 7 ostatnich lat jeździłem S-max'em (najpierw prywatnym, później firmowym) to pewnie wziąłbym …S-max’a. To zajebiste auto jest – duże/pojemne, fajnie się prowadzi a i wysiąść z niego w gajerku nie jest wstydem.
W ostateczności będzie trzeci S-max, ale wolałbym coś zmienić. Mam kilka typów i jestem ciekaw Waszych opinii. Najmilej widziane są opinie osób, które miały okazję użytkować co najmniej 2 z niżej wymienionych:

1. Volkswagen Passat
tu biorę pod uwagę zarówno TSI 1,8/2.0 jak i diesla 2.0, w każdym przypadku min 180KM. Koniecznie DSG.

2. Mazda 6 2,5 Skyactive (192KM) A6
tylko benzyna, bo Mazda chyba nie słynie z dobrych diesli. Chyba, że coś się zmieniło (?).

3. Volvo V60 2,0 T4 (190KM) M6
niestety, automaty wyrzuci mnie poza budżet, o dodatkach nie wspominając. Ale może warto rozważyć słabszy silnik?

4. Insignia (Nowa) Sport Tourer 4x4 2.0 260KM A8
cholernie mały wybór silników benzynowych. Właściwie same 1,5 i tylko jeden 2.0, ale za to od razu 260KM i tylko z napędem na 4 łapy. Niewiele pozostanie na konfigurację wnętrza, ale może warto? Diesle – jakoś mi się gryzą z tą marką (?). To auto dopiero wchodzi na rynek, więc jestem świadom braku miarodajnych opinii.

5. Mondeo 2,0 240KM A6
Blisko S-max’a, ale chyba wytrzymam :/


P.S.
De gustibus non est disputandum, ergo w dupie mam jak komu podobają się te samochody z wyglądu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 29 Mar 2017 - 12:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 13:04
Post #2









moment temu szukałem większego auta do domu i między innymi jeździłem dwoma autami które bierzesz pod uwagę:

passat 2.0 tsi 180 hp - auto jest olbrzymie co oczywiście zawsze zależy od punktu odniesienia, ja porównywałem z MB CLA
jeżdziłem highlinem i ilość elektroniki która jest w tym aucie to jakiś odlot, sam skręca, sam utrzymuje pas ruchu, sam zwalnia i przyspiesza na autostradzie. ma świetle światła. motor średnio jedzie, dsg o 3 klasy lepiej niż amg speedshift w 45 amg. w aucie pomimo gabarytów nie czujesz, że jedziesz takim wielkim klocem, fajny progresywny układ kierowniczy. generalnie bardzo na plus

mazda 6 - zacznijmy od tego, że nikt w salonie nie powie, że za moment ją wymieniają na nowy model. wnętrzem, wykończenie, materiały, wszystko super. mniej miejsca niż w passacie, mniej ustawmy bagażnik, nie ma opcji automatycznej klapy bagażnika co jest dość dziwne
motor 2,5 N/A z gównianym przedpotopowym automatem zabija to auto kompletnie, kompletna porażka z perspektywy kierowcy. jak jeździłeś dieslem bądź turbo benzyną wcześniej to zapomnij o tym aucie. wyje, buczy a nie jedzie tak bardzo, że ciężko w to uwierzyć. układ kierowniczy jak w sterowcu, zawieszenie z tyłu bardzo głośno pracuje.

ja finalnie wziąłem Tiguana R Line i to możesz wziąć pod rozwagę ewentualnie choć jest on mniejszy niż każde z wymienionych aut na długość choć spokojnie 4 osoby dorosłe mogą wygodnie podróżować.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Wed, 29 Mar 2017 - 14:00
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Z tego co wiem, w Volvo można nieźle negocjować. V60 to schodzący model i powinno się ugrać. Na schodzące już XC60 potrafili dać 20% rabatu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 15:59
Post #4









CYTAT(pieszy @ Wed, 29 Mar 2017 - 12:02) *
2. Mazda 6 2,5 Skyactive (192KM) A6
tylko benzyna, bo Mazda chyba nie słynie z dobrych diesli. Chyba, że coś się zmieniło (?).

fajne auto
kombiaczek ma opcje 4x4
wkoorwia brak opcji Auto Hold
diesle 2.2 są już dobrej jakości
model ma bardzo bogate wyposażenie
automat komfortowy nie sportowy
silnik 2.5 bardzo udany
fabryczne Webasto po CAN

żona ma CX-3 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Mar 2017 - 16:26
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja też się do Mazdy 6 Kombi - na PLUS podpiszę - od prawie 3 lat mamy jako rodzinna/codzienna głównie żona jeździ , szkoła , dzieci, praca, a ja czasem biorę dla odmiany, czy na wakacje, wycieczki, czy jak a ciągam lawetę z Alfą wyścigówką. Tyle że mam mam 2.0 i AT.
2.5 - tylko lepiej.
Automat jest super, nie wiem o co chodzi koledze powyżej że przedpotopowy? Zawieszenie ciuchutkie, a to taki nasz wół roboczy do wszystkiego więc obrywa nieraz.
Bagażnik przepastny, miejsca wewnątrz masa (a mam >190 i chłopaki doganiają szybko).
Auto bezobsługowe - wystarczy na jakieś forum mazdy wejść i popatrzeć - tematy o silniku, zawieszeniu, skrzyniach świecą pustkami. Cośtam z dieslami było nie tak, ale ponoć tylko w początklowych.
Połączenie automat+diesel - super, aż dziwie się że to mówię smile.gif , bo nie znoszę klekotów. Ale on nie klekocze, a automat odejmuje największe minusy diesla czyli brak elastyczności - krótki zakres obrotowy i koniecznośćciągłego machania lewarkiem w mieście. Przerzuca sobie ani nie wiadomo kiedy.
Co do automatu - faktycznie jest poczucie jakby na gumce od majtek by był pedał gazu i zmienia biegi przy raptem 2tys obrotów. Ale jest guziczek 'sport' - i chodzi wtedy na górnym zakresie obrotów tam sobie zmieniając , szybsza jest reakcja na gaz. Wersja 4x4 jest, ale trzeba pamiętać że ma wówczas 40ltr w baku tylko. No o drogie te diesle.
Wóz lekki - z wadami i zaletami tego wszelkimi - jednym szumy przeszkadzają, innym wrażliwość na podmuchy (porześwit ogromny) . Fajna pozycja za kierownicą, brak przeładowania guzkikologii uczyć się nie trzeba, prosto , skutecznie, bez bzdetów (choć w skypassion trochę ich jest stety niestety).
Niektórzy wichrują tarcze przednie, ja mam 40tys na razie i wszystko ok , klocki do połowy nie zeszły, ale auto jest zgodnie z przeznaczeniem użytkowane - wyścigówki z niej nie będzie, ot przemieszczacz ale świetnie wyglądający, jedyne kombi obecnie stylistycznie fajne. I nie niemiecki. Alfa niestety odpuściła ten segment.
Wspomniany układ kierowniczy - bez rewelacji, ale i bez tragedii, czego się spodziewać po elektr wspomaganiu w kombi rodzinnym?
A zawieszeni całkiem nieźle sobie radzi mimo tak ogromnego prześwitu:
https://www.youtube.com/watch?v=DEmcfwdv_5k

W obecnym modelu (IIgi lifting) dodali ponoć ciekawy układ GVC - ma odejmować lekko gazu przed zakrętem dociązając przód - sprytne smile.gif A ogólnie przód jest lekki co jest sympatyczne w prowadzeniu.
https://www.youtube.com/watch?v=Mys_qMCc6zc

A poza tym to jakichś cudacznych pierdółek nie ma.
Nie ma też praktycznie opcji pojedynczych w zamawianiu, tylko całe wersje . Nie ma targowiskowych "negocjacji" cen - podba się, cena wiadoma bierzesz albo nie. Prosto jasno.
Aha , czy jest z klasą ? pojęcie mocno względne smile.gif

A auto-hold JEST - jeśli chodzi o przytrzymanie przy ruszaniu pod górkę. Nawet w niższej wersji Motion. Chyba w każdej z automatem jest. Choć być może, że w pierwszych modelach przed zmianą ręcznego na elektryczny ręczny nie było.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 16:42
Post #6









CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 29 Mar 2017 - 16:26) *
A auto-hold JEST - jeśli chodzi o przytrzymanie przy ruszaniu pod górkę.

Nie taki.
Chodzi o przycisk "Auto Hold" i łapie on na równym... na światłach.
Puszcza heble jak naciśniesz gaz.

Fajna funkcja.. może polift to już ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Mar 2017 - 16:44
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To chyba ta sama funkcjonalność co : jedziemy na 'D' , hamujemy nogą, "zaciągamy" ręczny - elektryczny , skrzynia wciąż na D, auto stoi. Mamy zielone - naciskamy gaz, nie dotykając tego przycisku ręcznego czy lewarka biegów, tylko gaz - zwalnia ręczny i jedziemy. To od czasu dołożenia elektrycznego ręcznego jest.

A, jeszcze jedno - w Warszawie kradziona na potęgę !


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 17:49
Post #8









Chyba nie ta sama.
Jak jeździłem to nie było przycisku.. a system jaki blokował hamulce był tylko wspomaganiem przy ruszaniu... czyli jak samochód stawał na podjeździe i puszczałeś nogę z hamulca, to hamulce jeszcze trzymały przez 2-3 sekundy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 29 Mar 2017 - 18:10
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No jak nie ta sama - zamiast guzika z napisem auto hold, pociągamy taki z napisem brake . Auto stoi na hamulcu , nogi na hamulcu nie trzymamy. Zwolniony zostaje gdy ruszamy. W przedliftingowej mogło jak najbardziej nie być bo nie było elektrycznego "ręcznego". Zresztą w wersji SkyPassion jest tempomat aktywny (choć nie wiem czy w korku też działa do zera ? nie mam więc się nie interesowałem) .
W tej samej klasie - klasy w sensie klas, cen, jak i wielkości jest od niedawna Kia Optima Sportwagon, jakbym teraz miał kupować to bym na pewno brał pod uwagę- nie tak zgrabne kombi, ale ujdzie, silniki do 240KM , więcej "bzdetów" ale przydatnych, lepszy bagażnik i ... wentylowane fotele ! smile.gif - nie że perforowana skóra, tylko nadmuch fizyczny. Tyle że cięższa jest , co z kolei ma też swoje plusy.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 18:59
Post #10









Mazda twierdzi, że modele od bodaj 2016 mają specjalny immobiliser dodatkowy który dają w cenie auta który wyeliminował wysoką ilość kradzieży

automat w 2,5 jest gówniany i dobrze ocenić może go tylko ktoś kto nie jeździł niczym współczesnym jak ZF 8 biegowy, DSG/PDK/Stronic, dwusprzęgłówki MB itd.

Mazda ma jeszcze jedną irytującą "fajną" nowinkę czyli japońską odpowiedź na HUD czyli durną plastikową szybkę na której wyświetlane są informację, nie da się jej wyłaczyć, można ją co najwyżej wyrwać i wyrzucić bo do tego się nadaje.
auto samo w sobie jest bardzo ładne i w środku zaskakująco go np mojej ex 6mps GG i na zewnątrz ale jazda/prowadzenie/motor/skrzynia to dramat

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 19:03
Post #11









No nie ta sama...
Auto Hold jak uruchomisz to działa cały czas.. i nie trzeba co chwila naciskać żadnego przycisku.
Fajnie sprawdza się w korkach.

No i jest pewna wada Mazdy z silnikami PB.
W towarzystwie właścicieli TSI nie możesz nic powiedzieć "o braniu oleju na 1000 km".... laugh.gif

Kia Optima to też dobry zawodnik.. warty obejrzenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Wed, 29 Mar 2017 - 19:11
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





Renault Espace


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 29 Mar 2017 - 19:17
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 29 Mar 2017 - 18:10) *
No jak nie ta sama - zamiast guzika z napisem auto hold, pociągamy taki z napisem brake . Auto stoi na hamulcu , nogi na hamulcu nie trzymamy. Zwolniony zostaje gdy ruszamy. W przedliftingowej mogło jak najbardziej nie być bo nie było elektrycznego "ręcznego". Zresztą w wersji SkyPassion jest tempomat aktywny (choć nie wiem czy w korku też działa do zera ? nie mam więc się nie interesowałem) .
W tej samej klasie - klasy w sensie klas, cen, jak i wielkości jest od niedawna Kia Optima Sportwagon, jakbym teraz miał kupować to bym na pewno brał pod uwagę- nie tak zgrabne kombi, ale ujdzie, silniki do 240KM , więcej "bzdetów" ale przydatnych, lepszy bagażnik i ... wentylowane fotele ! smile.gif - nie że perforowana skóra, tylko nadmuch fizyczny. Tyle że cięższa jest , co z kolei ma też swoje plusy.


Auto hold w praktyce polega na tym, że nie trzeba trzymać na światłach nogi na hamulcu, bez używania żadnych dodatkowych przycisków. Zatrzymujesz się, zdejmujesz nogę z hamulca i auto sobie stoi, dopóki nie wciśniesz gazu. Po prostu po każdym zatrzymaniu hamulce trzymają auto w miejscu, aż do czasu ruszenia.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 29 Mar 2017 - 19:52
Post #14


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





W Kii funkcje autohold dobrze rozwiązali. Można spojrzeć na sorento-zaczynają się bodajże od 144 tyś. Auto dosyć pakowne, przy odsunięciu fotela kierowcy do końca z tyłu duużo miejsca. Nie wygląda jakoś bardzo obciachowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 19:53
Post #15









można dostać na KIA 11% upustu od katalogowej ceny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 29 Mar 2017 - 20:09
Post #16


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Minus taki ze tylko diesle-ale jako rodzinne kombi sprawdza się bardzo ok. Do 150 nawet cicho w aucie, spalanie od 6,4 do 8-9 w trasie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 20:21
Post #17









Akurat diesle mają.. dobre.
W silnikach nie mają najnowszej technologii ale to co sprawdzone i tanie w naprawach. To jest na pewno na plus.

Mają też i PB
2.0T ma 245KM ... i to już znośnie jedzie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 29 Mar 2017 - 20:23
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





Nie pisałem że są kiepskie w sensie że się psują tylko że nie można wziąć benzyny-brak wyboru. Taka ciekawostka że tylko w Polsce jest oferowany diesel 2.0. W każdym innym kraju jest 2.2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Wed, 29 Mar 2017 - 20:25
Post #19









można... https://katalogi.kia.pl/upload/files/Cennik...19102016_v2.pdf

EDIT:
aaa... Ty piszesz o Sorento a ja o Optima kombi GT wink.gif
Sorento mam od jesieni smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 29 Mar 2017 - 20:27
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





No,no tak sobie marudze o sorento jako alternatywie dla kombi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 09:52