Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Auto dla małżeństwa 60+, do 120k pln
._.
post Sat, 28 Oct 2017 - 13:54
Post #1


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Witam,


Rodzice szukają nowego samochodu dla siebie, główne zastosowanie to jazda po mieście, kilka razy w roku trasa na wczasy/sanatorium. Zainteresowani są głównie samochodami kompaktowymi, może być coś odrobinę większego. W grę wchodzą wszystkie typy nadwozia włącznie z SUV oprócz coupe i kombi.

Budżet to 120k pln, z opcją zwiększenia, ale tylko w przypadku Toyoty RAV 4 hybrydowej.
Inne wymogi to automat, moc 150+ km. Napęd raczej na jedną oś. Bagażnik ok. 400l. Dizle odpadają.

To co im wpadło w oko:
- Toyota RAV 4 Hybrydowa (tutaj wchodzi w grę zwiększenie budżetu)
- Golf 7 / Golf 7 Sportsvan 1.4 tsi 150 km dsg
- Honda Civic 10 sedan 1.5 cvt
- Opel Mokka X 1.4 turbo
- Nissan Qashqai 1.6 turbo (z tego co widzę w Polsce nie jest dostępny w automacie)
- Mazda 3 2.0 165 km (nie wiem jak z automatem)

Co o ich typach myślicie? Czy ten 1.4 tsi 150 dalej ma problemy z olejem i innymi bolączkami trapiącymi te silniki w przeszłości?
Ojciec się Martwi o hybrydę w ravce, żywotność baterii i awaryjność. Macie jakieś doświadczenia?
Czekam też na inne propozycje.

Z góry dziękuje za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 28 Oct 2017 - 13:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Sat, 28 Oct 2017 - 14:21
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Rozumiem że mowa o nowych autach? W takim razie nie rozumiem obaw związanych z awaryjnością. Obecnie spokojnie można wydłużyć gwarancję do 5 lat i problem z głowy. Polecam w tym przypadku samochody, do których wygodnie się wsiada (doświadczenie moich rodziców) Reszta to już indywidualne upodobania.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 28 Oct 2017 - 15:03
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Niech biorą Ravkę, może będą jakieś wyprzedaże rocznika, będą zadowoleni.

O baterie bym się nie martwił, jest gwarancja, a Toyota nie robi tego od wczoraj wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Sat, 28 Oct 2017 - 17:13
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





kia sportage 1.6 turbo 177KM 7b dwusprzęgłowa 4x4 gtline
Wykonanie 2 poziomy lepsze niż poprzednim modelu
dobra pozycja za kierą
cieszy oko
gwarancja 7 lat do 150tkm - powinno im wystarczyć

obecne 1.4tsi na pasku są OK.
cx3 bardzo ok!

toyota chr?


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sat, 28 Oct 2017 - 18:06
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Lexus C200h? - nie ma 150KM, ale pewnie jedzie tak samo jak rav4 w hybrydzie. Ewentualnie, ja nie musi być nowy to lex is300h.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sat, 28 Oct 2017 - 18:54
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Dla starszych ludzi osobówki odpadają - za nisko się wsiada. Wszelkie SUV'y i crossovery będą o niebo lepsze.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
._.
post Sat, 28 Oct 2017 - 19:16
Post #7


User
Dołączył: Sun, 05 July 2009
Skąd: na południe od nigdzie





Tak, mowa o nowych autach. Zasugeruję na pewno wydłużenie gwarancji.

Kia fajna propozycja, szkoda, że automatu nie można zestawić z napędem na jedną oś. 7 lat gwarancji to mocny argument za. Podjedziemy do salonu.
Toyota CHR raczej nie.

Lexusa ct200h już ojciec oglądał i nie przypadł do gustu. Rav4 w hybrydzie to szybkie pudło, jakoś 8,3 do setki.

Marcinm też tak mi się wydaje. Wyższa pozycja za kierownicą to też więcej widać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 28 Oct 2017 - 19:59
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Honda Civic 10 sedan 1.5 cvt dla mnie to najlepsza propozycja z podanych przez Ciebie. Zawsze to Honda, reszta aut przy tym to zabawki. Minusem będzie wsiadanie, civic słynie przecież z siedzenia na podłodze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 28 Oct 2017 - 22:15
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Potwierdzam, Cif X przeżył skok jakościowy, równie dobrze mogliby mu zmienić nazwę. Świetny silnik, bardzo dobre zawieszenie, mało pali, natomiast skrzynia mi się nie podoba, ale dla kogoś innego może być ok. Polecam się przejechać i tylko 1.5! Z tu podanych i nie SUV bardzo dobry wybor. No i to Honda...olej, tarcze, klocki.

CHR oprócz wyglądu nie ma w sobie nic, nie wiem kto to kupuje i dlaczego ale pełno tego widać...

Po co brać hybrydę?


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 28 Oct 2017 - 22:39
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Chr lanserski, podoba sie z zewnatrz ludziom, w srodku ciasny z tylu, z przodu jest ok, 1,8 + hybryda nawet daje rade, jeden gosciu mi opowiadal ze po lodzi jezdzac zszedl ponizej 3l/100km, za to w trasie bylo 10 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 28 Oct 2017 - 22:42
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Kia Niro jest moim zdaniem sensownym rozwiązaniem. Napęd hybrydowy i realne spalanie ok 5-6 litra w mieście. Dobra jakość wykonania i bogate wyposażenie. Znośne osiągi. Wygląd ok i do tego powinien być wygodny dla seniorów. A cena poniżej 100 tys. Polecam znaleźne salon pooglądać i po-testować.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 28 Oct 2017 - 22:44
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(A d a m @ Sat, 28 Oct 2017 - 19:59) *
Honda Civic 10 sedan 1.5 cvt dla mnie to najlepsza propozycja z podanych przez Ciebie. Zawsze to Honda, reszta aut przy tym to zabawki. Minusem będzie wsiadanie, civic słynie przecież z siedzenia na podłodze.


A co jest takiego wyjątkowego w Hondzie?


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 28 Oct 2017 - 23:30
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Tom-Lee manual lepszy do przeciętnego użytkownika tego forum ale do emerytów to cvt powinno być ok.

tomek evo ja cenie Hondę za silniki ich jakość wykonania, rozwiązania inżynierskie i wytrzymałość. Rozbierając różne silniki doszedłem do takich wniosków, konkurencja stosuję na prawdę słabe materiały. Powiedzenie, że w "japońskiej stali jest więcej stali" sprawdza się w tym przypadku doskonale. Do tego dochodzi kilka rzeczy, które mi się podobają np. mechaniczna kasacja luzu zaworowego, żadnej problematycznej klekoczącej hydrauliki. Budowa głowicy oparta na dźwigienkach i rolkach, co w sposób znaczący zmniejsza siły i naprężenia. Jest jeszcze sporo takich szczegółów dzięki, którym lubię Hondę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 28 Oct 2017 - 23:39
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





3l/100 brzmi interesująco ale po chwili zastanowienia...

W Hondzie nie ma niczego wyjątkowego. Strasznie nudny wóz, jeździsz, tankujesz, jeździsz...zupełnie nic się nie dzieje. wink.gif

Ogólnie SUV etc. będzie faktycznie lepszy jesli ktoś ma problemy z wsiadaniem, w przeciwnym wypadku olalbym to.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 28 Oct 2017 - 23:53
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(A d a m @ Sat, 28 Oct 2017 - 22:30) *
(...)
Powiedzenie, że w "japońskiej stali jest więcej stali" sprawdza się w tym przypadku doskonale.
(...)

Hehe, dobre, szczególnie w świetle ostatnich doniesieńsmile.gif

http://money.cnn.com/2017/10/16/news/compa...know/index.html


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Sun, 29 Oct 2017 - 10:50
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Na forum dwie firmy stosuja marketing szeptany. Jedna koreanska, a druga japonska.

Zeby dac ponad 100tys zl za Civica to trzeba miec zle w glowie.
Fiat Tipo w automacie spelnia wszystkie wymagania. Poza brakiem prestizu. Za to kosztuje polowe wymienionych, a po 5 latach mozna go bez bolu wymienic na inny nowy model.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sun, 29 Oct 2017 - 11:11
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





HMP_inc jeździłeś nowym X bo z tego co widzę to nie, nawet w cenniku się nie orientujesz. ) Full opcja bez szklanego dachu, zawieszenia adaptacyjnego, paru bzdur kosztuje bez rabatu równe 100k z lakierem. W wynikach sprzedaży Hondy nie widać ale chyba jesteś zbyt surowy w swojej ocenie. Nie wiem komu sugerujesz ten marketing ale ja nie mam z branża motoryzacyjna nic wspólnego.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 29 Oct 2017 - 11:56
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Ja nie ukrywam ze w kijance robie, serwis, i nampodstawie tego moge co nieco zasugerowac, produkt broni sie sam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Sun, 29 Oct 2017 - 12:01
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Jasne... fiat tipo.
Jest świetny dla:
Kogoś kto ma 43 do wydania.
Jest pozbawiony namietnosci do motoryzacji.

Świetny bo prosty i tani w eksploatacji... toleruje lpg itd... nie budzi zazdrości i co ważne dostępny od ręki.

Ale podstawa nie ma ani grzania lusterek ani regulacji fotela ani prawie niczego... wiem bo prawie kupiłem do firmy. Ale jak chcesz odrobinę komfortu i hb i 1.4t... to cenowo robi się 60 i wtedy tipo się już nie opłaca.






--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Sun, 29 Oct 2017 - 12:20
Post #20


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CX-2 czy CX-3 może być fajną alternatywą, jako małe autko dla dwóch osób.

Ostatnio szukaliśmy auta dla Ojca, też 60 na karku, tyle, że założenie było wstępnie miejskie (na trasę było inne auto), ale w fazie poszukiwań się zmodyfikowało http://www.racingforum.pl/index.php?showto...141648&st=0

i finalnie stanął RX400h z symbolicznym nalotem, jako jedno auto na miasto i trasę.

Ojciec jest wniebowzięty, bo po testach Dusterów, Quashquaiów, Ravek, CRV, HRV, Yetich, Veng, Santa Fe, CH-R i paru jeszcze innych wsiadł i powiedział, że do emerytury nie wysiada z tego auta, a jeśli już to tylko do trumny wink.gif

A ja się cieszę, że dał się namówić na coś, co ma ręce i nogi, bo strasznie faworyzował CRV 2011-2013, ale po przejażdżce stwierdził, że to w ogóle nie jedzie, jest w tym głośno i ogólnie nie chce biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:09