Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Duże kombi do 45k pln
Łukasik
post Fri, 27 Jan 2017 - 13:41
Post #1


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Bliźniaki w drodze...

Musze myśleć o większym samochodzie, w związku z tym że nie lubię dużych samochodów kryteria są dziwne... jak najmniejszy z zewnątrz, jak największy wewnątrz... Czasami zona będzie mnie wiozła pijanego z imprezy wiec nie możne być to tez auto typu wieloryb bo za cholerę nie zaparkuje... SUVy, amerkance, awd kategorycznie odpadają...

To czego potrzebuje i z czego nie mogę zrezygnować to:
- zakup max do 45k pln
- benzyna (auto używane w 90% w mieście na 3 kilometrowych trasach, dpf, turbo, niedogrzanie silnika, dwumasa, bezsensu dla mnie diesel),
- minimalnie 2011 rok
- myślałem czy by może duży sedan... kombi musi być?
- przebieg do 100k km max
- ludzkie w utrzymaniu
- nie może być pudełkowaty typu yeti, touran
- fajnie gdyby to się odpychało trochę

Moje typy:
Mondeo, I40

508 ma słaby 1.6 benzyna...

I40 ma 2 silniki, 1.6 i 2.0... ktoś coś wie o tych samochodach?

Octavia w hathbacku pomieści mnie? Ale tu znowu lipa silniki...

Ma ktoś jakiś pomysł bo już nie ogarniam od paru lat o co chodzi??????????????????

Jeśli temat zbyt mało racingowy to poproszę śmietnik.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 27 Jan 2017 - 13:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pawel934
post Fri, 27 Jan 2017 - 15:26
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Mondeo 2.0 benzyna będzie OK, jeśli za małe to S-max. Tyle, że nie będzie to rakieta. Czy wchodzi w grę benzyna z turbo? Jeśli tak, to fajne będzie Mondeo 1.6eb - żwawsze od 2.0, mniej pali i jak będzie mało to możesz zrobić program.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Fri, 27 Jan 2017 - 15:48
Post #3


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Mondeo dobry pomysł bo tanie i duże w środku, byle nie 2.0 benzyna bo absolutnie nie jedzie. Mondeo to kawał auta więc 2.0 EcoBoost 203/240 PowerShift, w ostateczności 1.6EB i program must have 200KM.
Chyba, że zmieścisz się do kompaktowego E91 335i smile.gif
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-b...k-ID6yJgDJ.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Fri, 27 Jan 2017 - 17:07
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Tez kibicowałbym Mondeo, choć wbrew pozorom sporo dobrego słyszałem o 508. Natomiast w tej kasie i klasie każda wolnossąca benzyna będzie mułem niestety.
Mazda 6?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 27 Jan 2017 - 17:42
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





508 to świetne auto, od prawie 3 lat użytkujemy 2.0 HDI i nie ma na co narzekać. Nie wiem, czy w tej kasie uda się trafić coś fajnego, ale polecam. Jechałem tym 1.6 turbo i też dawał radę. Minusów wielkich to auto nie ma, mi nie pasuje trochę pozycja za kierownica (nie da się nisko opuścić fotela, a sam fotel jest wysoki), nie ma gdzie położyć telefonu. Na plus bezusterkowość, mega skuteczne bixenony skrętne, w kombi można trafić fajny dach panoramiczny.
Mondeo też jeździłem i wersja kombi na pewno jest obszerniejsza w środku, więc jeśli Ci na tym zależy to bym w niego celował. BTW. Tego 1.6 ecoboosta da się normalnie przytruć LPG?
I40 to gówno na kołach, przejedziesz się i od razu zapomnisz o istnieniu tego samochodu.
Największym kombi będzie superb, chociaż nawet hatchback Ci wystarczy bo jest obszerny i łatwo się go ładuje. Tylko te silniki TFSI dosyć dyskusyjne, chyba, że sobie sprawisz 3.6 wolnossące i będzie fajny dupowóz, połączenie przyjemnego z pożytecznym wink.gif Co do Octavii, też ma ogromny bagażnik w wersji kombi, ale już w środku, a szczególnie w tylnym rzędzie jest mniej miejsca.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 28 Jan 2017 - 09:12
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





OIII jest sporo wieksza z tylu od dwojki. Tyle ze za 45tys. bedzie ciezko


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Sat, 28 Jan 2017 - 09:57
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





V70 2007->
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sat, 28 Jan 2017 - 14:06
Post #8


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(pawel934 @ Fri, 27 Jan 2017 - 15:26) *
Mondeo 2.0 benzyna będzie OK, jeśli za małe to S-max. Czy wchodzi w grę benzyna z turbo? Jeśli tak, to fajne będzie Mondeo 1.6eb - żwawsze od 2.0, mniej pali i jak będzie mało to możesz zrobić program.


S-max to dla mnie juz mały autobus... mondeo to juz dla mnie okrutne gabaryty...

CYTAT(TeddyBear @ Fri, 27 Jan 2017 - 15:48) *
Chyba, że zmieścisz się do kompaktowego E91 335i smile.gif


E91 nie znajde powyzej 2011 roku za ta kase...


CYTAT(QbaqBA @ Fri, 27 Jan 2017 - 17:07) *
choć wbrew pozorom sporo dobrego słyszałem o 508.
Mazda 6?


mowia ze 508 to dobre auto tyle że podobno ta 1.6 THP to silnik z bmw i jest straszliwie gowniany? prawda to? ktos mowil ze 508 jak kupowac to tylko w dieslu... Mazda 6 za ta kase to bedzie jeszcze "poprzednia generacja" a ona mi nie lezy sad.gif

CYTAT(kinko @ Fri, 27 Jan 2017 - 17:42) *
Największym kombi będzie superb, chociaż nawet hatchback Ci wystarczy bo jest obszerny i łatwo się go ładuje. Tylko te silniki TFSI dosyć dyskusyjne, chyba, że sobie sprawisz 3.6 wolnossące i będzie fajny dupowóz, połączenie przyjemnego z pożytecznym wink.gif Co do Octavii, też ma ogromny bagażnik w wersji kombi, ale już w środku, a szczególnie w tylnym rzędzie jest mniej miejsca.


Myślałem na Superbem... ale za ta kase nie kupie powyzej 2011 roku... Za wszelka cene chcialbym uciec od kombi... myslicie ze sie zmieszcze w duzych hatchu?

nie wiem czy jest sens pakowac sie w 3.6... Chyba bede musial uciac sobie jajka... aby przejechac 3km do pracy to chyba dam rade jakims nedznym 1.6... musze wybrac jakis kompromis... a z twinsami i tak nie poszaleje... taka OIII hatchback dala by rade? tle ze znowu tsi ktore sa gowniane na maxa...

CYTAT(scorpio_24 @ Sat, 28 Jan 2017 - 09:57) *
V70 2007->


ciezko bedzie znalezc za ta kase...

chyba bede musial aspiracje rajdowe odwiesic na kolek na chwile, ewentualnie kupic w przyszlosci jakiegos dodatkowego gokarta typu fiesta st...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Sat, 28 Jan 2017 - 14:58
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





blizniaki=kombi...nawet nie mysl o czyms innym bo zwyczajnie bedzie za male..znaczy pewnie sie zmiescisz jak 6razy bedziesz przepakowywal bagaznik a i tak cos zostanie....w kombi oyeorzysz kufer zamkniesz i pojedziesz bez zastanaeiania sie czy mozesz cos wziac czy nie..a silnik wzialbym mozliwie najmniej awaryjny...z dziecmi i tak bedziesz jezdzil prawie przepisowo
ja bym jeszcze spojrzal na lagune3kombi 2.0t i focusa kombi ecoboosta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sat, 28 Jan 2017 - 16:23
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





jak sprzedawalem swojego STka to powiedzialem sobie ze to bylo moje ostatnie kombi w zyciu... szybko to odszczekam...

A jakis segment C? Focus combi jakos ujdzie w tlumie... A jak bedzie z bagaznikiem? Wrzuce wozek ktory jest szeroki na 90 cm i pewnikiem bedzie po bagazniku...

Laguna... jakos nie moglbym przelknac tego auta... musialbym kupic kaszkiet i zapuscic brodke sad.gif

Gdybym wiedzial ze zmieszcze sie w hatcha to bym kupil gti, r, st cokolwiek... ale chyba nie da rady...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 28 Jan 2017 - 16:41
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Scenic III z silnikiem wolnossącym? http://allegro.pl/renault-scenic-1-6-16v-2...67.html#thumb/4 czy za bardzo pudełkowaty? Ewentualnie C4 picasso, wyglądają w miare ciekawie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sat, 28 Jan 2017 - 16:56
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Taki scenic wbrew pozorom nie ma duzego bagaznika... Wsadze wozek o szerokosci 90 cm i bedzie po bagazniku...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 28 Jan 2017 - 16:59
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Taki Scenic to bardzo fajne, praktyczne auto, ale jeden warunek - potencjalny nabywca musi nie lubić jazdy samochodem wink.gif Niezależnie od mocy silnika są samochody nudne i wyprane z jakichkolwiek wrażeń z jazdy, są też auta z charakterem. I nawet zwykłe mondeo 2.0 145 KM (czyli z silnikiem, który nie jedzie) da jakąś frajdę z jazdy. Nie wiem, czego to jest kwestia - czy układ kierowniczy, czy ogólnie zestrojenie układu jezdnego, ale to auto ma w sobie coś takiego, że potrafi dać fun. Superb to z kolei rozlazła kanapa, ale z 3.6 pod maską też ma coś, co potrafi przywołać uśmiech. Jak ktoś lubi samochody to musi kupić coś, co da chociaż odrobinę frajdy wink.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 28 Jan 2017 - 17:17
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Przy niechęci do wielkich kolumbryn, a dopuszczeniu dużego hatchbacka, oraz potrzebie frajdy z prowadzenia (zawias, ukł, kierowniczy, hamulce, integracja z kierowcą, super wnętrza i styl) - Alfa 159 SW .
Z silnikami to pewnie tylko 1,8Tbi, specyficzna niestety charakterystyka - taki trochę benzyno-diesel przy wcześniejszych wolnossących Alfowskich motorach, ale przynajmniej benzyna. Nie śledzę cen ale chyba do 45tys będzie.
Bagażnika ma całkiem sporo jak na swoje gabaryty i sylwetkę, a przy okazyjnych potrzebach - box i załatwione, a nie wozi się powietrza niepotrzebnie jak nie trzeba.

edit : Ups,. teraz zobaczyłem "bliźniaki w drodze" smile.gif , to odpada, pozostaje Scenic , S-Max , i inne autobusy jednak smile.gif , w 159tce miejsca z tyłu jak w 156 praktycznie - czyli _ciasno_ .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Sat, 28 Jan 2017 - 18:56
Post #15


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Napiszę może tak. Jako ojciec dwójki dzieci, też stałem przed podobnym dylematem. Po wielu różnych pomysłach skończyło się na Mondeo kombi. Ja siebie przynajmniej nie widzę żebym się zapakował do jakiegokolwiek hatchbacka. Jadę na działkę, chcę wsadzić rowerek i wózek to wsadzam i jadę. Na narty i na Chorwację też się zapakuję bez box-a. Wymaga to co prawdę już trochę upychania, ugniatania i bagażnik zamyka się po jakiejś 10-tej próbie ale daję radę. I mogę sobie spokojnie lecieć po niemieckiej autostradzie bez tornada nad głową.
Miałem służbową Octavie II i nie jest ona tak pojemna jak Mondeo. Jak na autostradzie dmuchnie wiatr to też czuć że to jest Golf a nie Passat. III nie znam ale jak byś trochę dorzucił to może się okazać wcale niegłupi pomysł. Tylko z benzyny to TSI Ci zostaje.
Ps.
Jak mówimy o dokładaniu to W212 kombi też ma duży bagażnik. Ale trzeba by dosypać papieru.
Ewentualnie jak by w magiczny sposób zamieniły Ci się PLN na € smile.gif to:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....mp;pageNumber=1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 28 Jan 2017 - 19:57
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Ogladalem superba, passata, mondeo, tourana ...
Kupilem OIII kombi.
Do miasta idealna, w trasie 4 minus
Bagaznik stodola.
Silniki 1.8 bardzo fajne szczegolnie po programie, pala tyle co nic. 1.4 nie jezdzilem ale na papierze tez daja rade.

Do bagaznika wchodza:
Narty, buty, wozek na duzych kolkach, lozeczko turystyczne, zabawki, inhalator i tysiac pierdol a dodatkowo skrzynka piwa (pije tylko rzemieslnicze) wiec musze wozic ze soba.
Pod sufitem zostalo jeszcze z 10cm przeswitu


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 28 Jan 2017 - 21:01
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Też się powoli rozglądam za jakimś obszernym kombi i biorę właśnie pod uwagę m.in Forda Mondeo i OIII. Ford w trasie na pewno lepszy ale Octa na co dzień chyba praktyczniejsza- lżejsza i bardziej ekonomiczna. Mondeo to ciężki kloc i nie wiem czy te 3-4 wyjazdy zagraniczne rodzinne w roku, podczas których w trasie Mondeo pokaże swoją wyższość są dostatecznym argumentem. Z drugiej strony OIII na rynku wtórnym jest bardzo droga. Wszelkie uwagi odnośnie tych aut mile widziane. Rozważam jeszcze m.in O2 (najlepiej RS-a), Superba i 508 a także S-maxa choć to już mały autobus i jeszcze więcej masy. Silnik raczej diesel.
TeddyBer napisz cos więcej o porównaniu 02 do Mondeo.
AS czemu w trasie OIII tylko 4 minus?


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 28 Jan 2017 - 21:16
Post #18









Superb2 jest bardzo przyjemny.
Nie ma jakiś wodotrysków ale nie ma tez jakiś wad.
Komfortowy dla 4 osób.

Polecany 2.0 TDI 170KM lub V6 PB
Jak już z DSG to sprawdzać zachowanie skrzyni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 28 Jan 2017 - 21:36
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Superb 2 fajny i bardzo duży. Silnik biorę pod uwagę właściwie tylko 2.0 170 Km (na CR oczywiście). Superb jest jednak relatywnie drogi i nawet młode rocznikowo auta maja przelatane zwykle okolice 200 tys. Choć dotyczy to też (duże przebiegi) w dużym stopniu innych aut w tej klasie a także Octavii w dieslu. DSG raczej odpada bo raz, że lubię sam mieszać biegami a dwa to ewentualne koszty napraw nie są małe.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Sat, 28 Jan 2017 - 21:43
Post #20









tani nie jest
ale warto dopłacić
jest też opcja 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:18