Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Problem ze sprzęgłem Trabant 1,1 Polo
Tata_Jerzyka
post Thu, 19 Jan 2012 - 21:37
Post #1


User
Dołączył: Mon, 08 November 2010
Skąd: Przasnysz





Witam. Koledzy może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc... Otóż kupiłem sobie hobbystycznie takie fajne autko z kartonu, niestety silnik VW no ale nie można mieć wszystkiego. Auto w idealnym stanie, 45tyś nalotu i bajka trwała by nadal gdyby nie jeden ZONK. Otóż mam problem ze sprzęgłem. Auto kupiłem od starszej osoby z uszkodzonym sprzęgłem. Wymieniłem cały komplet, tj; docisk, tarcza, łożysko oporowe oraz tuleje tegoż łożyska. W skrzyni świeżutki olej Valvoline 75W90. Linka sprzęgła też jest nowa i przesmarowana. Wszystkie graty dedykowane do Trabanta, żadne tam sztukowanie... I teraz jest tak, że dopóki auto jest zimne to biegi wchodzą dosłownie paluszkiem jak w BMW wink.gif Problem narasta wraz z osiąganiem temperatury przez motor. Im silnik cieplejszy tym biegi wchodzą ciężej, z oporem. Przy redukcji na 2 bieg muszę robić międzygaz bo inaczej powyginam wodziki. Tragedia dzieje się w momencie kiedy załącza się wiatrak chłodnicy- nie można wbić żadnego biegu! Motyla noga, czy ktoś z Was wie o co tu chodzi?


--------------------
Gdyby 1L gnojówki kosztował 80gr, Polacy przerabiali by na to auta...
(f)FSO POLONEZ Atu |3.2GLI V6|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 19 Jan 2012 - 21:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Thu, 19 Jan 2012 - 21:56
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





zly olej w skrzyni?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 19 Jan 2012 - 22:09
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





wg instrukcji powinien byc przekladniowy GL100

o ile mnie pamiec nie zawodzi to ekwiwalent to byl silnikowy sae 20/30
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 09:35