Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Volvo 940, Play projektu
dobols
post Tue, 29 Jan 2013 - 18:13
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 29 January 2013





Witam was:)
W Turbo jeste kompletny laik więc kilka pytań kołuje po głowie.
Chodzi mi po głowie projekt Łoś
Chciałbym uzuskać około 300-400KM
Dmuchać ma Holset HX 35 lub 40
Teraz pytanie czy inwestować w silnik Volvo 2.3 wytrzymuje ponoć 350KM a Sabowski duużo więcej.Czy w związku z tym szukać silnika b235 od Saba?
Jak to wysterować tzn ECU seria + świnka czy inaczej temat rowiązać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 29 Jan 2013 - 18:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kogutos
post Tue, 29 Jan 2013 - 20:17
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Red Block wytrzyma zakładane moce.
1) Auto tylko do upalania czy jako DD także?
2) Celujesz w 2,3 8V czy 16V?
Świetnie to się daje wysterować na DET3,trzeba dołożyć tylko dwa czujniki pod maskę.
Jak podasz odpowiedzi na te dwa pytania to na pewno będzie Ci można coś więcej napisać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kakao
post Tue, 29 Jan 2013 - 21:01
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 March 2012
Skąd: Warszawa





OT/
Kogutos, zrobiłeś sobie już hybrydę?
http://www.racingforum.pl/index.php?s=&...t&p=1008669
/OT


--------------------
volvoturbo.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Tue, 29 Jan 2013 - 21:22
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Sorry za OT
A nie zrobiłem jeszcze bo śmiga mi się super na 16T na razie.Graty leżą i czekają. Chcę to zrobić jak założę inny kolektor dolotowy.Chcę najpierw wykorzystać na maksa rezerwy na tej cześci silnika bo jest tu wiele do zrobienia. A prawie darmowe Nm i KM się przydadzą.Na pewno wleci 19T. W między czasie miałem i robiłem Volvo 760 b230FT z Garretem tb03 i muszę powiedzieć ,że Mitsu nie dorasta mu do pięt jeśli chodzi o lag'a. Jak porównałem wirniki wydechowe obu to się wyjaśniło dlaczego ten starszy silnik z garretem ma elastyczność diesla smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobols
post Wed, 30 Jan 2013 - 00:23
Post #5


Rookie
Dołączył: Tue, 29 January 2013





Dzięki za szybką odpowiedź.
Teoretycznie powinno się sprawdzać do jazdy dziennej.
Teraz siedzi b230f czyli ten wolnossący. Liczę się z wymiana na ft lub kf. Jeśli chodzi o góre to 16V jest ponoć lepsze do modyfikacji ale trzeba zamawiac tłoki bo podobno nie pasują oryginalne do swapa głowicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Wed, 30 Jan 2013 - 10:05
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Jeśli do jazdy dziennej to od razu Ci piszę,że Holset w takim silniku będzie wstawał przy 4000obr. Więc charakterystyka jaka będzie takiej jazdy to się domyśl. 300 przy dobrych modach ogarnie 16T a 300+ hybryda 19T.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobols
post Wed, 30 Jan 2013 - 18:10
Post #7


Rookie
Dołączył: Tue, 29 January 2013





Ok więc zagłębie się w temat hybryd skoroma być lepiej:)
POwiedz mi czy zostać przy moim silniku? Jak wygląda doprowadzenie oleju do turbiny Może kupić b230ft?
300+ jak bardzo zaawansowane muszą być mody?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Wed, 30 Jan 2013 - 20:07
Post #8


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Najlepiej jak kupisz B230FK z natryskiem oleju na denko.Jeśli chcesz uturbiać n/a to oczywiście ,że można. Szwedzi czy Norwedzy robią takie rzeczy ,pakują jakiegoś Holseta i dmuchają aż wybuchnie silnik,wyjmują ,wkładają nowy i znowu aż wybuchnie. Silniki tanie i duża dostępność. Jeśli chcesz to zrobić porządnie i tym pojeździć to trzeba znaleźć B230FK lub FT. Ja bym wlonossaka nie uturbiał skoro jest spora dostępność silników z turbo.
CYTAT
300+ jak bardzo zaawansowane muszą być mody?

I tu odpowiedź jest taka sama jak wyżej. Można to zrobić na "chama" czyli włożyć duże turbo i dmuchać ile wlezie albo pójść taką drogą ,którą ja obrałem. Najpierw dopracowuję i szukam rezerw w wydechu,dolocie,głowicy,wałku itp. a potem dopiero patrzę ile mogę dmuchać. Na pewno do 300+ trzeba dobry ,wyczynowy wałek.Duże rezerwy są w kolektorze dolotowym (teraz pracuję nad tym) i wydechu.Seryjny kolektor wydechowy też wspaniały nie jest.
Jaką drogę obierzesz to już twój wybór. Pamietaj,że moc to nie wszystko. To auto nie ma zawieszenia,nie hamuje i nie prowadzi się w serii tongue.gif Ja swoją 940 robię od dwóch lat i nie jest skończona i nigdy chyba nie będzie rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobols
post Wed, 30 Jan 2013 - 21:07
Post #9


Rookie
Dołączył: Tue, 29 January 2013





Droga typu na chama nie wchodzi w gręsmile.gif. najpierw będzie zawiecha hamulce a później silnik bo zatrzymać się musi:)
Czyli poooooowoli mogę zacząć szukać FK:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 11:06