Shoutbox 0 nowych PW 


51 Stron V  « < 48 49 50 51 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy hothach: Civic Type-R 2016
wierzba123
post Thu, 08 Nov 2018 - 21:39
Post #981


User
Dołączył: Mon, 30 March 2009
Skąd: Kwidzyn





wynik z tego, że użytkownicy sami psują - jhm mogą podać rękę aso

a tak poza tym honda błyszczy
https://www.facebook.com/123848914322463/po...02887699751895/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 08 Nov 2018 - 21:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
m6nj
post Thu, 08 Nov 2018 - 23:15
Post #982


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





https://www.youtube.com/watch?v=oVHK8rd0QPA

Da sie naprawić...i żadne osłony czy podkładki..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex_R53
post Fri, 09 Nov 2018 - 11:23
Post #983


Frequent User
Dołączył: Fri, 30 March 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(wierzba123 @ Thu, 08 Nov 2018 - 21:39) *
wynik z tego, że użytkownicy sami psują - jhm mogą podać rękę aso

a tak poza tym honda błyszczy
https://www.facebook.com/123848914322463/po...02887699751895/


Chyba przeczytałeś bez zrozumienia... spróbuj jeszcze raz.

Nawet w cytowany przez Ciebie Remigiusz tam pod komentem Konrada się tydzień temu wypowiedział smile.gif


--------------------
KZ Kart Łódź 54.1
MX5 Łódź 58.3 / Poznań 1:47.0 / Silesia 1:54.3
Vette C5 Silesia 1:54
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 09 Nov 2018 - 11:30
Post #984


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(m6nj @ Thu, 08 Nov 2018 - 23:15) *
https://www.youtube.com/watch?v=oVHK8rd0QPA

Da sie naprawić...i żadne osłony czy podkładki..


rozumiem że lepiej wydać kasę na nowy siłownik który i tak będzie narażoy na przegrzewanie się od katalizatora niż zamontować sobie kawałek blaszki który notabene powinien tam być fabrycznie. Jak to jest że w takim 90 Km HDI katalizator jest cały osłoniety a tu w 300KM aucie które po butowaniu rogrzewa kata do żółtego już nie...oj ktoś tu się mocno nie postarał...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Fri, 09 Nov 2018 - 12:45
Post #985


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Też od razu o tym pomyślałem. Do tego może spróbowac zmienić olej w samej skrzyni i może okazać się, że taki DIY wystarczy. smile.gif Z resztą kiedyś na tym właśnie polegał tuning, dzisiaj często firmy poprawiają fabryczne fuck-upy, krzycząc przy tym niemałe pieniądze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Fri, 09 Nov 2018 - 17:33
Post #986


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





CYTAT(kontrolm @ Fri, 09 Nov 2018 - 11:30) *
rozumiem że lepiej wydać kasę na nowy siłownik który i tak będzie narażoy na przegrzewanie się od katalizatora niż zamontować sobie kawałek blaszki który notabene powinien tam być fabrycznie. Jak to jest że w takim 90 Km HDI katalizator jest cały osłoniety a tu w 300KM aucie które po butowaniu rogrzewa kata do żółtego już nie...oj ktoś tu się mocno nie postarał...



Oczywiście że powinien tam być... jednak jeśli nie ma to samo wstawienie ołony i wymiana płynu nie pomaga, to można przeczytać wszędzie..winna jest konstrukcja siłownika i z drugiej strony nie mam pojęcia dlaczego honda tego nie przeprojektuje i nie zrobi szybkiej akcji serwisowej z przeprosinami dla klientów.. to auto kosztuje kupe siana i służy do ostrego traktowania, emeryt go nie kupuje, więc nie wiem po kiego tam takie rozwiązania tego siłownika..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajman500
post Fri, 09 Nov 2018 - 20:06
Post #987


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 July 2012





Czyli w wiekszosci egzemplarzy, ktore jezdza normalnie silownika i nie wiem co tam jeszcze zmieniac/przeprojektowywac nie trzeba. Natomiast te sztuki, ktore sa wadliwe nalezy koniecznie uzdrowic...

Takie ogolnie stwierdzenie, moze jak ktos chce bic piane to trzeba bylo isc na kucharza?


--------------------
--
B18c = 210hp/195nm
K20z4 = 255hp/235nm
STi = 350hp/500nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 16 Nov 2022 - 21:35
Post #988


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





I porownanie fk8 vs el5 type r. Ktory szybszy?


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 17 Nov 2022 - 14:11
Post #989


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





FL5. wink.gif

Ciezszy jest niz FK8 i FK2. Ale ma szersza gume. W zakretach zapewne lepiej bedzie kleil. A na prostej? No coz, przelozenie skrzyni, ps/nm vs kg.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 17 Nov 2022 - 15:32
Post #990


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Tom-Lee @ Thu, 17 Nov 2022 - 14:11) *
FL5. wink.gif

Ciezszy jest niz FK8 i FK2. Ale ma szersza gume. W zakretach zapewne lepiej bedzie kleil. A na prostej? No coz, przelozenie skrzyni, ps/nm vs kg.

jeżeli cięższy ale szersza guma to wyjdzie na to samo pewnie laugh.gif
Pewnie też szerszy czyli czasy na kretych torach gorsze bo powoli ta Honda zaczyna przypominać słonia w składzie z porcelaną.

Honda powinna poważnie rozważyć produkcję Jazza Type-R żeby sobie przypomnieć jak się robi fajne nieduże szybkie zwinne auta pokroju Civica EG albo dzisiejszego GRa


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 17 Nov 2022 - 18:03
Post #991


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





A najlepiej jakby w końcu zrobili coś z szybką, fajną skrzynią automatyczną, a nie ciągle zwykły manual i kopanie w sprzęgło jakby cały czas był 2010 rok tongue.gif. Plus w IX i X te skrzynie też miały problemy z trwałością. Nawet jako fana Hondy mnie ten nowy CTR odrzuca - duże, ciężkie, praktycznie lifting Xgen, technicznie właściwie to samo, a cena kosmos plus prawdopodobnie słaba dostępność. No ale następny Type R pewno będzie elektryczny to przynajmniej się problem archaicznej skrzyni rozwiąże wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 17 Nov 2022 - 18:44
Post #992


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(kontrolm @ Thu, 17 Nov 2022 - 15:32) *
jeżeli cięższy ale szersza guma to wyjdzie na to samo pewnie laugh.gif
Pewnie też szerszy czyli czasy na kretych torach gorsze bo powoli ta Honda zaczyna przypominać słonia w składzie z porcelaną.

Honda powinna poważnie rozważyć produkcję Jazza Type-R żeby sobie przypomnieć jak się robi fajne nieduże szybkie zwinne auta pokroju Civica EG albo dzisiejszego GRa


Mysle, ze mozesz miec racje. Nie jestem az tak wkrecony, zeby szukac specyfikacji. Chyba nawet jeszcze nie ma informacji jak to bedzie wygladac w EU.

Natomiast stawiam dolary przeciw orzechom, ze jakbys sie przejechal to bys zachwalal. wink.gif

Co do skrzyni - ja sie z ta teoria nie zgadzam. Po prostu trzeba biegi umiec zmieniac. Ona jest specyficzna. Jest mocno haczaca na zimno, dopiero jak sie rozgrzeje jest lepiej. 1-2 tez wchodzi dziwnie. No i nie jest to skrzynia 'szybka'. Ja tam upalalem swoja dosc ostro i nic skrzyni sie nie stalo. A woz dostawal i dostaje niezle baty. Byc moze to nie byla torowa jazda, gdzie co trackday nie trafisz w bieg ale jak ktos umie jezdzic to sobie poradzi.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 17 Nov 2022 - 19:44
Post #993


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Tom-Lee @ Thu, 17 Nov 2022 - 18:44) *
Mysle, ze mozesz miec racje. Nie jestem az tak wkrecony, zeby szukac specyfikacji. Chyba nawet jeszcze nie ma informacji jak to bedzie wygladac w EU.

Natomiast stawiam dolary przeciw orzechom, ze jakbys sie przejechal to bys zachwalal. wink.gif

Co do skrzyni - ja sie z ta teoria nie zgadzam. Po prostu trzeba biegi umiec zmieniac. Ona jest specyficzna. Jest mocno haczaca na zimno, dopiero jak sie rozgrzeje jest lepiej. 1-2 tez wchodzi dziwnie. No i nie jest to skrzynia 'szybka'. Ja tam upalalem swoja dosc ostro i nic skrzyni sie nie stalo. A woz dostawal i dostaje niezle baty. Byc moze to nie byla torowa jazda, gdzie co trackday nie trafisz w bieg ale jak ktos umie jezdzic to sobie poradzi.

o chłopie cieszyłbym się jak dziecko szczególnie jakby była firmowa laugh.gif cieszyłbym się do momentu w którym jak zwykle objechało by mnie jakieś Jajko. I tu jest największa różnica pomiędzy CTRem a GRem - GRa bierzesz wrzucasz oponki i jak masz skilla to lądujesz na pudle w generalce. W nowych CTRach z obserwacji wiem że się praktycznie nie zdaża chyba że impreza słabo obsadzona.

a ze skrzynią to naprawdę ciężko mi zrozumieć że Honda może zrobić gorszą skrzynię niż w najtańszej Dacii pierwszej generacji 1.4 75KM gdzie biegi mogłeś bić z prędkością światła zrzucać z 5 na 2 a nawet 1 i skrzynia nawet nie jęknęła a w 5x droższej Hondzie mam czekać aż się rozgrzeje, przyzwyczaić się że haczy i że nie jest szybka - to zakrawa na żart laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 17 Nov 2022 - 20:15
Post #994


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Więcej pierniczenia z tym manualem Hondy, niż z kłową skrzynią w aucie do sportu tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 17 Nov 2022 - 20:28
Post #995


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(kontrolm @ Thu, 17 Nov 2022 - 19:44) *
o chłopie cieszyłbym się jak dziecko szczególnie jakby była firmowa laugh.gif cieszyłbym się do momentu w którym jak zwykle objechało by mnie jakieś Jajko. I tu jest największa różnica pomiędzy CTRem a GRem - GRa bierzesz wrzucasz oponki i jak masz skilla to lądujesz na pudle w generalce. W nowych CTRach z obserwacji wiem że się praktycznie nie zdaża chyba że impreza słabo obsadzona.

a ze skrzynią to naprawdę ciężko mi zrozumieć że Honda może zrobić gorszą skrzynię niż w najtańszej Dacii pierwszej generacji 1.4 75KM gdzie biegi mogłeś bić z prędkością światła zrzucać z 5 na 2 a nawet 1 i skrzynia nawet nie jęknęła a w 5x droższej Hondzie mam czekać aż się rozgrzeje, przyzwyczaić się że haczy i że nie jest szybka - to zakrawa na żart laugh.gif


biggrin.gif

I co ten GR objedzie wybebeszone jajko co wazy 900kg (a moze i mniej, jestem poza tematem) i ma tam zapakowane jakies wydłubane K20? xD

Co do skrzyni masz racje, ale idzie przywyknac. Jezdziles CTRem? Nie zebym bronil, ale naprawde spoko sie tym jezdzi. Jak FK2 kosztowalo circa 150k to value vs money mialo na wysokim poziomie.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 17 Nov 2022 - 21:00
Post #996


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Tom-Lee @ Thu, 17 Nov 2022 - 20:28) *
biggrin.gif

I co ten GR objedzie wybebeszone jajko co wazy 900kg (a moze i mniej, jestem poza tematem) i ma tam zapakowane jakies wydłubane K20? xD

Co do skrzyni masz racje, ale idzie przywyknac. Jezdziles CTRem? Nie zebym bronil, ale naprawde spoko sie tym jezdzi. Jak FK2 kosztowalo circa 150k to value vs money mialo na wysokim poziomie.

Ostatni CTR którym dane mi się było przejechać to ten pierwszy Gen z turbo. Zabawy co niemiara - w końcu to szybkie auto jest ;-) ALe skrzynia prędkością przypominała mi te w wieśwagenach TDI - sztywny drążek, precyzyjne ruchy ale próba zbyt szybkiego włożenia biegu ala Dacia kończyła się zdecydowanym oporem z jej strony. W normalnej nawet szybkiej jeździe to wogóle nie przeszkadza ale jeździłem wtedy w Modlinie no i tu szybciej by się przydało jak mnie konkurencja zaczęła naciskać.

Ano właśnie np. na Słomczynie takie Jarki potafiły zrobić masakrę z tych wszystkich szybkich (wszystkich które przyjechały ale byli wśród nich bardzo szybcy driverzy) wybebeszonych do cna Hond. Szczerze ogromne zaskoczenie jak dla mnie. Natomiast przyjeżdżają takie Hondzie no i nic nie mogą ugrać jak i Foki RS po stage X. Pewnie na szybszych torach wygląda to inaczej ale tu no no no...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 30 Nov 2022 - 13:48
Post #997


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowyc...ORBgZJwHmp51HrY prawie 250tys za type r biggrin.gif honda nieźle odleciała.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 30 Nov 2022 - 15:45
Post #998


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





FK2 = ~150kpln
FK8 = ~182kpln
FL5 = ~245kpln

No coz. Mi tam sie podoba, ale chyba jednak nie jest wart tej kasy. W pewnym sensie, bo wiadomo, ze jezdzi mega.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 30 Nov 2022 - 15:55
Post #999


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ktos wie dlacxego bagaznik skurczyl sie o 100 litrow mimo ze to nie hybryda?


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 30 Nov 2022 - 16:26
Post #1000


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Wedlug katalogu FK8 ma 420l bagaznika.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

51 Stron V  « < 48 49 50 51 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:13