Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kia Stinger 3.3 v6 biTurbo 4x4 aut 8b, Czyli... co Koreańczycy uczynili aby świat zrobić lepszym
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:18
Post #221


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 29 Jan 2018 - 13:29) *
KIA tez nie ma brzmienia i trzeba "wspomagać" dźwięk symulacją z głośników.. ale to dobrze, bo po wyłączeniu ma się pełny komfort podróży.
Układ elektrycznego wspomagania jest świetny... i podejrzewam, że Q50 ma nie gorszy.


Q50 ma nie tyle wspomaganie co napędzanie elektryczne sterowania kolami (taki wstęp do wozów autonomicznych, zreszta juz można go na jakiś czas na autostradzie puścić i sam jedzie, skręca i hamuje smile.gif ). A dla kierowcy dzieki takiej budowie z wieloma możliwymi ustawieniami tego, co jest fajne bo nie zawsze mamy ochotę na zwarty precyzyjny i sztywny układ.
Wspomaganie dźwięku? No jednak nie, cale szczęście ze tego Infiniti nie stosuje. To jego brzmienie przy np dawnych włoskich v6 rozczarowuje, ale z drugiej strony to wóz w dużej mierze autostradowy jednak.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:22
Post #222


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 29 Jan 2018 - 14:18) *
Q50 ma nie tyle wspomaganie co napędzanie elektryczne sterowania kolami (taki wstęp do wozów autonomicznych, zreszta juz można go na jakiś czas na autostradzie puścić i sam jedzie, skręca i hamuje smile.gif ). A dla kierowcy dzieki takiej budowie z wieloma możliwymi ustawieniami tego, co jest fajne bo nie zawsze mamy ochotę na zwarty precyzyjny i sztywny układ.

Do tego zmiana przełożenia układu kierowniczego w zależności od trybu ustawienia auta itd itp
Wiele aut ma to już na standardzie. Stinger GT też... i chyba nawet Superb 3
Fajna sprawa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:34
Post #223


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 29 Jan 2018 - 14:22) *
Fajna sprawa.

A jak tym manewrować jak jest zepsuty. W warsztacie np?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:37
Post #224


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Paleciakiem smile.gif


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:38
Post #225


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale Stinger tez ma sterowanie by wire?? Chyba nie jednak. (kierownica połączona mechanicznie z kolami tylko w awaryjnej syt, normalnie nie jest polaczona fizycznie tylko elektrycznie).


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:41
Post #226


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Chyba też...
skoro w trybie sport skraca się ilość potrzebnych obrotów kierownicy do zrobienia pełnego skrętu ze skrajnych położeń kół.
Zaraz to potwierdzę wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:41
Post #227


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Tommo @ Mon, 29 Jan 2018 - 14:34) *
A jak tym manewrować jak jest zepsuty. W warsztacie np?


Jest jakies zasprzeglajace sie polaczenie mechaniczne na awaryjne syt. Wiec i na warsztat pewnie. Choc to japoniec, co tam się ma psuć? smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:44
Post #228


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 29 Jan 2018 - 14:41) *
Chyba też...
skoro w trybie sport skraca się ilość potrzebnych obrotów kierownicy do zrobienia pełnego skrętu ze skrajnych położeń kół.
Zaraz to potwierdzę wink.gif


No nie wiem, wątpię, Infiniti rozwija i udoskonala tą technologie od lat. Kia i skoda by tak znikąd miały wyskoczyć z tym samym?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:48
Post #229


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Już wiem...
na maglownicy jest silnik i on tym steruje.

W każdym razie jak jedziesz pasem i system widzi linie boczne, to sam potrafi "brać zakręty"... ale mocno dopomina się trzymania rak na kierownicy wink.gif

W Superb 3 działa tak samo ale nie wiem jakie jest tam rozwiązanie techniczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:10
Post #230


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





a jak to dziala jak sie na zderzak lawiruje na trojpasmowce miedzy autami? nie przyhamuje auto nagle i nie wyladujemy nagle na zderzaku? zawsze mnie to interesowalo czy te auta co same potrafia przyhamwoywac i korygowac pas nie spowoduja jakiegos glupiego zahowania jak przy 100km/h mijamy jakies auto na centymetry. czy wtedy nagle nei zacznie samo hamowac i nie przywalimy w bagaznik jak ten slawny keirowca bmw (bo tu ewidentnie tez sie awaryjne hamwoanie wlaczylo, pytanie czy kierowca wogole przyciskal hebel czy auto samo z siebie durnie zareagowalo i o wyminieciu skody nie bylo juz sposobnosci)?
https://www.tvp.info/35708015/grozny-wypade...e-rozpada-wideo


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:25
Post #231


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(piwo @ Mon, 29 Jan 2018 - 18:10) *
a jak to dziala jak sie na zderzak lawiruje na trojpasmowce miedzy autami?

- jak jak masz włączony system i włączasz kierunkowskazy.. to nie ma problemu, system "nie przeszkadza"
- jak masz włączony system i zmieniasz pasy bez "migaczyków" to jest trochę delikatnej walki, kiedy system chce naprowadzać auto na właściwy tor (warunek - muszą być wyraźne pasy)
- aktywny tempomat działa fajnie.. ale jest dezaktywowany po dotknięciu hamulca, co jest nieuniknione przy takiej lawiracji
- auta na aktywnym tempomacie nie miniesz na centymetry, gdyż już z dalszej odległości zaczyna hamować.. i nawet po maksymalnym skróceniu zasięgu działania dalej jest to bardzo bezpieczna odległość

Moja żona lubi z tym jeździć. Ja jak już czasem wsiądę.. to go wyłączam.

Generalnie...
cała ta elektronika wspomagająca jest dość mocno przereklamowana.
Szczególnie w VOLVO.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:34
Post #232


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(piwo @ Mon, 29 Jan 2018 - 18:10) *
a jak to dziala jak sie na zderzak lawiruje na trojpasmowce miedzy autami? nie przyhamuje auto nagle i nie wyladujemy nagle na zderzaku? zawsze mnie to interesowalo czy te auta co same potrafia przyhamwoywac i korygowac pas nie spowoduja jakiegos glupiego zahowania jak przy 100km/h mijamy jakies auto na centymetry. czy wtedy nagle nei zacznie samo hamowac i nie przywalimy w bagaznik jak ten slawny keirowca bmw (bo tu ewidentnie tez sie awaryjne hamwoanie wlaczylo, pytanie czy kierowca wogole przyciskal hebel czy auto samo z siebie durnie zareagowalo i o wyminieciu skody nie bylo juz sposobnosci)?
https://www.tvp.info/35708015/grozny-wypade...e-rozpada-wideo


Nie no, to jest do jazdy ze stałą V, nie jak ten .... z powyższego , auto widzi innych z przodu z daleka , nie liczy jak ten .... że "może się zmieści albo mnie puszczą" i sobie niemal niezauważalnie zwalnia stopniowo spokojnie, jak ten inny zjedzie z pasa - przyspieszy, jak nie to trzyma odległość, z zakrętów to łagodne łuki autostradowe tylko próbowałem i nie skacze od pasa do pasa tylko po prostu jedzie sobie skręcając.

Infiniti jest pewne właściwego działania systemu i nie przywołuje kierowcy do kładzenia rąk na kierownicy smile.gif
Ogólnie dziwnie się z tym czułem, ale to działa . Jeszcze lepsze w korku. Obie sytuacje - autostrada i korek, przecież tak naprawdę nie wymagają kierowcy. Ani niczego od niego nie wymagają, poza utrzymywaniem kierunku, prędkości i odległości od innych. To robić może lepiej samochód niż człowiek.

Tu gość trochę chyba jednak przesadza smile.gif no ale ...

https://www.youtube.com/watch?v=PEyCBNGGMhE


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 18:40
Post #233


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 29 Jan 2018 - 18:34) *
Infiniti jest pewne właściwego działania systemu i nie przywołuje kierowcy do kładzenia rąk na kierownicy smile.gif

Skoda dość ciekawie przywołuje...
na początku komunikat i chyba jakiś dźwięk (jak pamiętam), potem delikatne hamowanko.. a jak to nie poskutkuje to zdrowe szarpnięcie autem przez chwilowe ale agresywne hamowanie.
Jak spisz.. to się obudzisz smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:14
Post #234


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Ja póki co lubię prowadzić ten samochód i nie używam "tarczy" na codzień. Jak próbowałem to w mieście trudno spowodować stłuczkę. System mimo wyłączenia cały czas czuwa, raz mi auto stanęło jak wryte na parkingu w czasie cofania jak nie zauważyłem czajacego się sąsiada. W czasie ostrego skakania po pasach na centymetry potrafi czasem zapiszczeć.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 29 Jan 2018 - 19:23
Post #235


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków







Tu macie wytlumaczone o co kaman z tym systemem infiniti


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Sat, 03 Feb 2018 - 23:53
Post #236


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





Przejrzałem kilka postów i mam wrażenie, że jeździliśmy zupełnie innymi Stingerami...
Zrobiłem nim ponad 300km w trasie i po mieście, i spostrzeżenia są takie:
- świetna pozycja za kierownicą, jedna z lepszych na tle większości aut dostępnych na rynku (co przecież nie wydaje się ani trudne, ani specjalnie kosztowne, żeby móc siedzieć nisko i daleko od pedałów, mając kierownicę blisko. A jak jeszcze da się oprzeć łokcie na tej samej wysokości i móc trzymać prawidłowo kierownicę, to już w ogóle miód. Co dziwne, jednak 95% aut to w moim wypadku pozycja nocnikowa, a mam 190cm wzrostu, więc to nie jakaś anomalia...)
- świetne materiały, design i ogólne wyposażenie (jak za tą cenę, nie porównuję do Panamery)
- sporo miejsca
- fajnie, że skrzynia w trybie manualnym nie przepina

Ale jeśli chodzi o jazdę... Na 'co dzień' kręcę się między Golfem 7r, M3 e46 (co ciekawe ma takie same wymiary opon jak Stingerowe AWD), oraz BMW 118d i w moim odczuciu każde z tych aut prowadzi się zdecydowanie pewniej, "organiczniej" i daje znacznie więcej frajdy z szybkiej jazdy od Stingera, w którym strasznie przeszkadza mi:
- przedziwne opóźnienie na pedale gazu: jak robiłem przygazówkę na postoju to musiałem przytrzymać gaz wciśnięty, bo na pompowanie prawie nie reagował.
- strasznie niepewne prowadzenie przy większych prędkościach. Fakt, był na zimówkach, ale mimo wszystko problem leżał jakby w układzie kierowniczym, który o ile miał bardzo fajne przełożenie, o tyle miałem poczucie, jakby pomiędzy kierownicą, a kołami był krasnal, który trochę się droczył z moimi poleceniami.
- absolutny brak dźwięku na seryjnym wydechu.
- dziwne zachowanie w zakręcie. Samochód oczywiście ma dobrą przyczepność, ale jak dawałem w ciasnych zakrętach gaz do końca (systemy off), to jakby się trochę gubił, w ogóle nie chciał zarzucić tyłkiem (a już na pewno nie tak fajnie jak xDrive). Wrażenie było takie, jakby wszystko robiły przednie koła- uszperzone z mega trakcją. Może to wina takiego doboru szerokości opon.
- hamulce ciężko mi ocenić, bo testówka przy 12 tyś nie miała już klocków i momentalnie to się przegrzewało.

Ogólnie w tych pieniądzach świetne auto i mimo braku sportowego charakteru wolałbym Stingera od Rki, głównie ze względu na pozycję za kierownicą i wnętrze, ale mogąc sobie pozwolić, od razu po kupnie wymieniłbym:
- Wydech
- 4 lekkie felgi o tej samej szerokości i oponach powiedzmy 235/40/ 19 na Michelinie 4s, zamiast fabrycznych 225/40 i 255/35
- zawieszenie (w serii prawie nie ma różnicy między comfort, a sport), najchętniej KW DDC
- wyciszył wnętrze. Przy przelotowych 150-200 jest nieco za głośno. Daleko jej chociażby do F30
- usztywnił budę. Wyraźnie dawało się to we znaki kiedy na auto działały siły skrętne.
- chip + kalibracja reakcji na gaz smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 04 Feb 2018 - 09:48
Post #237


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(JM63 @ Sat, 03 Feb 2018 - 23:53) *
- dziwne zachowanie w zakręcie. Samochód oczywiście ma dobrą przyczepność, ale jak dawałem w ciasnych zakrętach gaz do końca (systemy off), to jakby się trochę gubił, w ogóle nie chciał zarzucić tyłkiem (a już na pewno nie tak fajnie jak xDrive). Wrażenie było takie, jakby wszystko robiły przednie koła- uszperzone z mega trakcją. Może to wina takiego doboru szerokości opon.

przełącz na SPORT+ i będzie zarzucać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sun, 04 Feb 2018 - 10:46
Post #238


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





JM63, nie mogę się zgodzić co do tych materiałów i designu we wnętrzu. Materiały przeciętne, a deska i zegary to zapatrzenie się na niemiecką trójcę


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 04 Feb 2018 - 10:51
Post #239


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(JM63 @ Sat, 03 Feb 2018 - 23:53) *
- przedziwne opóźnienie na pedale gazu: jak robiłem przygazówkę na postoju to musiałem przytrzymać gaz wciśnięty, bo na pompowanie prawie nie reagował.
- strasznie niepewne prowadzenie przy większych prędkościach. Fakt, był na zimówkach, ale mimo wszystko problem leżał jakby w układzie kierowniczym, który o ile miał bardzo fajne przełożenie, o tyle miałem poczucie, jakby pomiędzy kierownicą, a kołami był krasnal, który trochę się droczył z moimi poleceniami.

1. zgadza się, jest dziwna reakcja. Myślę, ze to wina laga na turbinach
2. może być problem w oponach. sprawdziłeś rozmiar i czy od tego samego producenta ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JM63
post Mon, 05 Feb 2018 - 12:01
Post #240


User
Dołączył: Sat, 12 January 2013





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 04 Feb 2018 - 09:48) *
przełącz na SPORT+ i będzie zarzucać wink.gif


Ciekawe, ale właśnie na tym trybie testowałem jak to jeździ wink.gif

Wiadomo, że nie są idealne materiały, ale nie powiem, żeby Arteon sprawiał lepsze wrażenie, a a5 czy 4gc z tym wyposażeniem i silnikiem to już inne pieniądze.

Opony 4 praktycznie nowe, o ile pamietam Nokiany.
Raczej turbo lag miałby opóźnienie w oddaniu mocy, tu po prostu był strasznie duży odstęp między wciśnięciem gazu, a przekazaniem sygnału do silnika wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 10 11 12 13 14 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 19:18