Shoutbox 0 nowych PW 


29 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 2.0 TFSI 200KM czy warto?
Honada
post Sun, 13 Jan 2013 - 21:42
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





jeśli robisz 15 000 km, czyli tyle ile wynosi mały przebieg roczny auta, to dolejesz do 2.0 tfsi 7,5 litra oleju. można wiec powiedzieć, ze nie musisz wymieniać oleju na rocznym serwisie bo silnik wcina go na bieżąco i cały czas jest "uaktualniany"...mnie to jednak nie przekonuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 13 Jan 2013 - 21:42
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
antoś
post Sun, 13 Jan 2013 - 22:54
Post #42


User
Dołączył: Wed, 23 September 2009





Mój kolega ma 2.0 tsi (ea888) i nie dolewa więcej niż pół litra między wymianami (10tys. km). Mamy też 1,4 tsi i zużycie oleju jest niewielkie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Mon, 21 Jan 2013 - 10:31
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Odświeżam....
czy ktos może stwierdzic jaki numerowo motor jest wsadzany do nowych Tiguanów 2.0 TSI? 210KM 2013r ?
Łańcuch, pasek?
I ogólnie chetnie cos jeszcze przeczytam, jesli ktos, moooże takiego Tiguana posiada wink.gif

pzdr


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Mon, 21 Jan 2013 - 12:29
Post #44


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





EA 888 na łańcuchu. To samo co przed liftem w wersji 200. Mam ten silnik. Na poprzedniej stronie napisałem:
"Mam ten silnik EA888 w Tiguanie, wersja przed liftem 200km. Przy przebiegu 3k km miał schamowane 212km, przy 35k km 217km - totalna seria. Auto jest dość ostro traktowane, jeździ główie dłuższe trasy. Auto ma teraz po dwóch latach 70k km i przy tym przebiegu absolutnie nic mu nie dolega. Jedyne wizyty w ASO to przeglądy i serwisy olejowe. Sam zrobiłem tym autem połowę jego obecnego przebiegu i bardzo podoba mi się jak ten silnik pracuje, choć przez pierwsze 2-3k km miałem zastrzeżenia co do mocy silnika - wydawał mi się bardzo zmulony, ale kilkaset km ostrej jazdy i wyżej spomniane przeze mnie 212km na hamowni.
Silnik jest na łańcuchy rozrządu. "
Jedyne o czym nie wspomniałem to dolewki oleju. My robimy w nim zmiane filtr + olej co 10k km, i na tym dystansie do litra oleju jest "brane" przez silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Mon, 21 Jan 2013 - 12:39
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Wiem, czytałem że masz ów silnik, poprostu chciałem jeszczejakies opinie wink.gif

czyli jednak to branie oleju jest cały czas prawdą....kurcze, szkoda ze nieby tak idealny silnik a jednak ma swoje "mroczne" strony...
Kupując nowe auto i jezdzac nim powiedzmy 5-6 lat pakować sie w ubytki oleju ciągłe...robiac rocznie 25TYS KMx5lat - mozna podliczyc ile oleju trzeba by dolac....hmmmm


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Mon, 21 Jan 2013 - 12:59
Post #46


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





12.5 litra na 5 lat to nie tak dużo znowu. wink.gif Przy założeniu, że brał by Ci jak u mnie 1l/10k km, i tych 25k km rocznie o któych mówiłeś.
Dla porównania N47S w moim 123d bierze, ok 2l na 10k km. I w ogólnym rozrachunku jest lepiej traktowane niż Tigs.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rapix
post Mon, 21 Jan 2013 - 13:18
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Fri, 02 January 2004
Skąd: Zambrów (woj. Podlaskie)





Skąd te informację że na 15tys km 7,5 litra ?
Użytkowałem golf V GTI który nie miał lekko delikatnie dłubnienty 260KM i wiecej niż 1/1,5 na 10tys nie wziął


--------------------
Pozdrawiam Rapix
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Mon, 21 Jan 2013 - 15:21
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Dolewanie 1-2L na 10k km nie stanowi problemu. Problem zaczyna się jak masz dolewać 1L co 2k km. Żeby trochę sprostować to odnoszę wrażenie, że fakt 2.0TSI rzadziej mają ponadnormatyne zużycie oleju w porównaniu do 1.8TSi


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Mon, 21 Jan 2013 - 16:12
Post #49


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





posiadam 2.0TSI w scirocco 2010rok, 55kkm, auto seria i nie dolalem mililitra oleju miedzy przegladami. brat ma Q5 z tym silnikiem i tez nie narzeka... jak slysze o dolewaniu 1l/1000km to lapie sie za glowe...faktycznie przeglady sa zbedne bo ciagle jezdzi sie na niezuzytym oleju:)


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Tue, 22 Jan 2013 - 11:14
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT(SzybkiKuba @ Mon, 21 Jan 2013 - 12:59) *
Dla porównania N47S w moim 123d bierze, ok 2l na 10k km. I w ogólnym rozrachunku jest lepiej traktowane niż Tigs.


Dziwne, u mnie nie bierze praktycznie w ogóle, wymiana co 10k, spadek o jedną kreskę


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Tue, 22 Jan 2013 - 12:28
Post #51


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





CYTAT(tomp @ Tue, 22 Jan 2013 - 11:14) *
Dziwne, u mnie nie bierze praktycznie w ogóle, wymiana co 10k, spadek o jedną kreskę


Ja nie mam elektronicznego sprawdzania poziomu tylko bagnet. Też zmiana oleju co 10k. Do tego seria całkiem ładnie wyszła z gratisem na hamowni więc mnie te dolewki raczej nie przejmują. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciapciak
post Fri, 12 Apr 2013 - 20:22
Post #52


Super User
Dołączył: Tue, 16 September 2003
Skąd: wawa





mam jedno pytanie , bo szukam dla siebie B7
pojawiają się w ogłoszeniach wersje DTM 220KM np. kod silnika BUL

warto się tym interesować i czym to sie różni od wersji 200KM

ps.
ta ostania sztuka co sie pojawiła na allegro to angol po przekładce
http://otomoto.pl/audi-a4-s-line-dtm-shado...-C28670707.html


--------------------
www.meganecoupe.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Fri, 12 Apr 2013 - 21:09
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





Jak szukasz w takim pułapie cen to Twoj budzet dtma nie ogarnie. Silnik niczym specjalnym sie nie wyroznia.


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemek530d
post Sat, 13 Apr 2013 - 22:37
Post #54


Super User
Dołączył: Fri, 21 January 2011
Skąd: a-chów/ b-b





CYTAT(Ciapciak @ Fri, 12 Apr 2013 - 20:22) *
ps.
ta ostania sztuka co sie pojawiła na allegro to angol po przekładce
http://otomoto.pl/audi-a4-s-line-dtm-shado...-C28670707.html


angol i w dodatku bez zderzaków z dtm edition, lotki też nie widze
ciekawe co by z vin wyszło


--------------------
S4 i X11, było 330d+ 303@705
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2E-E
post Sun, 30 Jun 2013 - 11:24
Post #55


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 July 2007





mam do kupienia VW Passat 2006r 2.0 TSI 200 KM Tiptronic z przebiegiem 333 000 km.
Piszę ponieważ macie ogromną wiedzę na temat tych silników. Czy warto z tym przebiegiem jeszcze kupić takie 2.0 TSI? Jaka jest wytrzymałość tego silnika i skrzyni? Co jeśli zrobie tam program?


--------------------
Skoda Octavia I 1.8T 20V 221 KM & 329 Nm by TuneUp Gdańsk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Sun, 30 Jun 2013 - 17:58
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Lepiej zostań przy tym e36 , które masz obecnie. Pod każdym względem lepszy samochód. I jeśli go szanujesz i minimalnie dbasz, to pojezdzi bez remontów wiele lat dłużęj niz passat 2.0 TFSI który juz ma 330 tys km.
Poza tym jak zmienisz auto na passata, to bardzo szybko zechcesz wrócić do BMW.

Ja miałem e46, zmieniłem na ponad 200 konne FWD, auto z minimalnym przebiegiem i wielokrotnie drozsze niż Passat 2.0 TFSI i dosc szybko zatęskniłem za e46.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czesław
post Wed, 03 Jul 2013 - 21:59
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Na dole z lewej strony mapy





Nudny sie robisz z tym e36. To auto sklada sie jak harmonijka i jest tandetnie wykonczone.


--------------------
Mocy Dostarcza JETRONIK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 03 Jul 2013 - 22:26
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



kolega ma takie 1.4 TSI od nowości i nei może uwierzyć że te rozciagające się łańcuchy to specjalne działanie VAG. Bo kto by uwierzył w to że to czysty przypadek - że koncern który zbudował najszybsze seryjne auto na Ziemi nie jest w stanie zaprojektować dobrego łancucha do rozrządu. CO z tego że w motocyklach kręcących po 16 tys obr te łancuchy sie nie psują i ze taki moto kosztuje 40tys i mogli by go sobie rozebrać i skopiować skoro sami tak nie umieją ;-)
CO z tego że są dokumenty przesyłane do serwisów świadczące że już w 2004 roku wiedzieli o problemach z łańcuchami a dopiero w 2010/2011 oficjalnie przyznają się do błedu i krzyczą że wypuscili zmodernizowany silnik w którym to sie nie będzie psuć. Już nie mówiąc o tym ze ogłosili że nowa generacja silników nie będzie już mieć łańcuchów i wróci ukochany pasek.
Ta sama sytuacja jest w silnikach Prince BMW/PSA.

Tak sie to robi. Wypuszca sie taki silnik jako super nowoczesna jednostke i reklamuje że nareszcie koniec z paskami i że będzie teraz palić 0.00005l mniej na 100km. Potem silniki sie sypią ale po pierwsze mało kto to wie a po drugie wiekszość nadal nie wierzy że VAG może to zrobić skoro przecież Golf II sie nie psuł.
Jak już AutoBild (sorry AutoŚwiat) napisze w 3 wydaniach specjalnych że to złom to wtedy oni ogłaszają że już poprawili i teraz to dopiero będzie super.

A i tak są ludzie którzy tak kochają tą markę, tą szwabską jakość wykonania, ten ponadczasowy dizajn że takie wydatki biorą na klatę i mają to gdzieś.
Cierpi zwykły Kowalski co z rodziną przyszedł kupić dobre auto w kredycie na 6 lat które szukali przez pół roku studiując wszystkie ulotki i gazety, uwierzył w te wszystkie Engine of the Year i dostał tak w dupe że następne auto które kupi to będzie 20 letnie e36 albo 80 B4 i będzie sie cieszyć każdego dnia wsiadając do niego.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 04 Jul 2013 - 07:39
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Zaufanie do marki VW znacznie spadło, ale tak jak piszesz, głownie wśród osób mocno siedzących w temacie. Problemy będą narastać wraz z wiekiem aut, ale gdy patrzę na skrzynie DSG łączoną np. z Octavią TDI to też zaczynam powątpiewać w sensowaność tego rozwiązania. Sporo się najeździłem autami z DSG ale nowymi. Jeśli mam informacje ze sprzęgło potrafi sypnąć się po 60 tys. km to zaczyna się zastanawiać, skąd się wzieło powiedzenie "Ford gówno wort" wink.gif co ciekawe, ceny części do EcoBoosta 1.0 125KM są bardzo niskie, patrząc na cennik VW i jego 1.2 TSI czy 1.4 TSI. Lipa jest tylko z kolektorem zintegrowanym z głowicą...ale to już prawie standard "downsizingu"

A co do TSI/FSI to jeszcze jest jeden problem - nagar. jego usuwanie też kosztuje. i w sumie oprócz zmian osiągów wpływa na trwałość silnika i podzespołów z nim współpracujących.

Tragedii nie ma, ludzie jeżdzą VW ale jakoś kupno używanego TSI nie jest perspektywą ciekawą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Thu, 04 Jul 2013 - 09:54
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





CYTAT(RiDE_oR_dIe @ Mon, 21 Jan 2013 - 16:12) *
posiadam 2.0TSI w scirocco 2010rok, 55kkm, auto seria i nie dolalem mililitra oleju miedzy przegladami. brat ma Q5 z tym silnikiem i tez nie narzeka... jak slysze o dolewaniu 1l/1000km to lapie sie za glowe...faktycznie przeglady sa zbedne bo ciagle jezdzi sie na niezuzytym oleju:)

Ciekawe.. Przykład z najbliższej rodziny. Q5 jezdzone po emerycku( w automacie) przez moja narzeczona. Kupione nowe, remont silnika ( z trudem wywalczony) na gwarancji po 36! tys przebiegu! Były najpierw próby oleju, wazenie, jakieś zawracanie dupy, w końcu z łaska zrobili remont i teraz już nie bierze. A brał ponad litr na 1000.


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:09