Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 350z vs. M3 e46 na tor, czy moze cos innego? ~50k
GodISmE
post Fri, 08 Apr 2016 - 21:20
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Hej, juz od jakiegos czasu mysle o kupnie auta tylko na tor. No moze na poczatek tez do pracy dopoki nie dokupie jakiegos cywila. Budzet to 40-50 tys. Na wszystko ale oczywiscie z kazdym mies./rokiem bedzie wiecej na kolejne mody.

Ograniczylem sie (slusznie lub nieslusznie) do tych dwoch aut ale glownie przez brak szerszej wiedzy i doswiadczenia. Za malo tez czasu na czytanie wszystkich for, wiecej prosze o porade. Bede tylko amatorsko jezdzil na torach w PL i u sasiadow, no i na Nurbie tez oczywiscie. Od trzech lat jezdze wynajmowanymi po Silvku, Brands Hatch, Nurbie, Jastrzab, itp. ale teraz chce swojego potwora skonstruowac.

Nie zalezy mi tak bardzo na super duzej mocy ale zeby miec fun z fajnie prowadzacego sie i przewidywalnego autka. Moc ponad 300 koni, rwd, coupe, moze byc nawet automat. Moge wybebeszyc kompletnie, mocno usztywnic i obnizyc, zalozyc kubly i zrobic mega glosny wydech, komfort niewazny. Poki co mam dylemat bo emka droga juz w serii (min. 50 tys) a 350z nie jest tak dobrze zbalansowane i sporo modzic trzeba. Nie chce za starego auta, rzaczej cos po 2003.

Czy jest jakas trzecia alternatywa, czy musze sie zdecydowac na jeden z tych dwoch.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 08 Apr 2016 - 21:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
exocet
post Fri, 08 Apr 2016 - 22:24
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Jak wymóg mocy nie jest konieczny, to może honda s2000 ?


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xpl1337
post Sat, 09 Apr 2016 - 00:05
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 08 April 2015





350z odpusc, to sie na tor nie nadaje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
weede
post Sat, 09 Apr 2016 - 05:58
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 03 February 2005
Skąd: Bydgoszcz





Może nie taki mocny jak piszesz ale czasy robi dobre - Opel Speedster 2.2


--------------------
15" TOYOTA GT86 HKS Supercharger
23" Skoda Octavia IV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Sat, 09 Apr 2016 - 08:22
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Albo Elise. Jak naciągniesz budżet to jest w dziale ogłoszeń Elise z k20 na sprzedaż.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek1111
post Sat, 09 Apr 2016 - 09:48
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 09 April 2007





z tego co widać coobcio 350z daje ładnie po torach wiec nierozumiem czemu sie nie nadaje
350z wymaga jedynie modyfikacji hamulców i regulowanych przednich wachaczy ,zawieszki gwintowanej i oczywiście odelżenia
ale to są standartowe zmiany w każdym aucie
szukaj wersji HR ,
zresztą widzaleś na forum nissana co trzeba zrobić
a co do rozkładu masy 350z ma rozklad masy 51-49 chyba bardziej sie nieda


--------------------
350z BIturbo 499,8km 688nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sat, 09 Apr 2016 - 10:39
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Nadaje to sie prawie kazdy samochod, kwestia poczynionych nakladow. I wydaje mi sie, ze 40-50k to malo za E46 M3 - za tyle kupisz ulepa i moze zrobisz w nim podstawowy serwis, a nie jakiekolwiek przygotowanie na tor.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Sat, 09 Apr 2016 - 15:13
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





xpl1337 powiedz coobciowi że 350z się nie nadaje bo chyba nie wie chłop.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 09 Apr 2016 - 17:03
Post #9


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





nadawac sie nadaje. kwestia jakie czasy kreci przy jakich poniesionych koztach. ile zbudowanie takiego silniczka kosztowalo by u niego 10tys zl? za to ten lotek z k20 pod maska to najlepszy mozliwy wybor. bedzie bardzo szybko na torze i niewiele aut bedzie moglo ci dorownac. (mysle ze czasy na torach typu ulez czy poznan podobne jak nissan gtr).
w tym budzecie tez mozna s2000 szukac. tez bedzie szybszy niz nissan 350z. nissan 350 to taki bardziej bulwarowy samochod niz auto do scigania. coobcio wymienil heble, silnik i zawieszenie. czyli praktycznie komplet. i jakos tam super czasow na poznaniu nie krecil.(poziom 1m 50s, lotek z k20 to czasy 1m42-48s)


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalczykowy
post Sat, 09 Apr 2016 - 17:15
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 02 November 2013





Otóż to, są po prostu lepsze bazy do robienia torowej zabawki niż 350z...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sun, 10 Apr 2016 - 09:00
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Na forum Nissana juz sie dowiem szczegolow na temat tego co trzeba zrobic z 350z aby go przygotowac na tor. Tutaj chce poznac alternatywy i porownac.

S2000 - tak, to zdecydowanie lepsza platforma na tor ale za chiny nie przekonam sie do tego auta. Nie dla mnie ta miata. Do tego ceny z kosmosu za auto tak stare z tego co sprawdzalem na otomoto.

Speedster - o tak! Myslalem o nim juz wczesniej. Jezdzilem z takim po GP Strecke i lykal duzo mocniejsze samochody. Podoba mi sie ale czy to auto typowo na tor? To juz raczej klasyk i nie chcialbym go pewnie modzic bo straciloby swoja wartosc. Poza tym ciezko go kupic w Polsce.

Elise - nie widze go w ogloszeniach. Podrzuccie link plz. Z tymi lekkimi to w ogole nie mam doswiadczenia, jedynie w Assetto Corsa wink.gif tam to fajnie sie nimi lata ale trzeba miec spore umiejetnosci, bardzo "wrazliwe" auto. Nie wykluczam.

M3 e46 - wydaje sie najsensowniejsza opcja, zwlaszcza na Nurba. Tam to co trzeci taki wink.gif bede mial okazje wkrotce pojezdzic w maszynie od kumpla. Ma zrobione tylko hamulce, zawiasy, opony i kubly i podobno to wszystko co potrzeba. Zdecydowanie przewaga nad 350z bo w nim trzeba sporo namodzic

350z - spotykam sie tu z roznymi opiniami, nawet ludzi ktorzy jezdza po torze tym autem. Dysonans konkretny wink.gif Zdziwilo mnie to, bo myslalem zawsze ze to auto to akurat jest w sam raz na tor i wszystkie moje wymagania by spelnilo. Ok jest ciezkie ale bmw m3 e46 ma chyba podobna mase, tak trzeba sporo powymieniac i pomodzic ale ceny wyjsciowa jest duzo mniejsza niz za m3 e46 i koszt calkowity bylby porownywalny. Ja nie potrzebuje robic potwora z 500 bhp, wystarczy mi 350 koni. Z duzo mniejsza moca mozna sie niezle bawic na torze, jesli autko jest dobrze zbalansowane, przewidywalne, niezawodne, wytrzymale i ma zrobione co trzeba. Poki co najwieksza moja obawa to rozklad masy, bo ma ciezki przod a mozliwosci redukcji masy ograniczone. Nie wiem czy da sie to ogarnac tak zeby prowadzilo sie neutralnie bez nadmiernej nadsterownosci
Na czasach mi nie zalezy, scigac se z nikim nie bede. Jak juz to sam ze soba. No moze tylko tego kumpla w stockowym m3 e46 chcialbym przescignac wink.gif

Powiem wam ze jesli na Nurbie da sie tym autem wykrecic 8:11 nie tracac zbytnio trakcji i na stockowym silniku DE (z tego co pisze ten gosc), to jak ktos mi mowi ze to auto sie nie nadaje na tor, to.... hmmmm.
http://youtu.be/3nshOCahRsc


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Sun, 10 Apr 2016 - 09:28
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





8:11 BTG to około 8:30-8:35 na pełnej pętli co nie jest jakąś rewelacją, M3 będzie jednak zdecydowanie szybszy. Fiestą ST jak w podpisie zrobiłem 8:20 BTG na seryjnej gumie RE050A, a 350z z filmiku nie jest stock.


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sun, 10 Apr 2016 - 14:13
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





"297 HP, Engine: oil cooler, bafled oil pan, MREV2 + spacer + air filter, inox exhaust (incl. headers), decat, remap"

Więc nie za dużo pomodzone. Oprócz tego waga w dół ale nie za dużo, zawieszenie i hamulce ma zrobione. Waga robi swoje, między innymi dlatego się zastanawiam i rozpatruje alternatywy. M3 e46 jedynie o 4 sekundy szybszy:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_N%C3%...leife_lap_times


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Sun, 10 Apr 2016 - 14:20
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





CYTAT(GNOSiS @ Sun, 10 Apr 2016 - 09:00) *
S2000 - tak, to zdecydowanie lepsza platforma na tor ale za chiny nie przekonam sie do tego auta. Nie dla mnie ta miata. Do tego ceny z kosmosu za auto tak stare z tego co sprawdzalem na otomoto.


Miata? Tzn? To auto to inna w ogóle kategoria niż MX-5.

Ceny już nie spadną i to też o czymś świadczy.


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kowalczykowy
post Sun, 10 Apr 2016 - 14:27
Post #15


Super User
Dołączył: Sat, 02 November 2013





Moim zdaniem bierzesz się wgl za temat od złej strony. Powinieneś kupić starsze auto w dobrym stanie, a oszczędzoną kasę włożyć w przygotowanie go do jazdy na torze. Wtedy otwiera sie całe spectrum możliwosci 200sx, skyline, mr2, mx5, e36/46, EVO, STI, itd... To są auta przedewszystkim lekkie, mody tanie i znane, części tanie, blacharka tania, można sie bawić....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 10 Apr 2016 - 15:15
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





nie przesadzaj, te 40-50k i sky/evo/sti to lekka przesada, to nie są tanie auta - a że autora poniosła ostro fantazja z tym m3 e46 za 50k to inny temat. imo wspomniany elise z k20 powinien rozwiązać temat, auto szybkie, lekkie i mody rozpracowane.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciu$
post Sun, 10 Apr 2016 - 16:32
Post #17


Super User
Dołączył: Sat, 05 July 2008
Skąd: Białystok





CYTAT(kowalczykowy @ Sun, 10 Apr 2016 - 14:27) *
Moim zdaniem bierzesz się wgl za temat od złej strony. Powinieneś kupić starsze auto w dobrym stanie, a oszczędzoną kasę włożyć w przygotowanie go do jazdy na torze. Wtedy otwiera sie całe spectrum możliwosci 200sx, skyline, mr2, mx5, e36/46, EVO, STI, itd... To są auta przedewszystkim lekkie, mody tanie i znane, części tanie, blacharka tania, można sie bawić....



Niektórzy wolą jeździć zamiast przez dwa najbliższe sezony lepić trupa, który przed przygotowaniem wymaga jeszcze złożenia praktycznie od 0 i o ile masz możliwość zrobienia wszystkiego sam, to można się jeszcze w to bawić, natomiast płacąc komuś za budowę takiego auta, trzeba mieć naprawdę zajawkę na dany model, bo nie wyjdzie to, ani taniej, ani lepiej. Przy jakimkolwiek upalaniu nie ma czegoś takiego jak tanie mody, na pewnym pułapie każdy wóz wymaga takiego samego pakietu inwestycji tj. zawias, hebel, guma, środek. Blacharka tania z aut które podrzuciłeś to chyba tylko E36/E46.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sun, 10 Apr 2016 - 16:35
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





z tym że za 50 tyś raczej elise też nie kupi nie mówiąc o wsadzeniu K serii
speedster trochę tańszy ale to też nie budżet na K20
z tym że na początek zamiast robić swapy warto nauczyć się auta - te auta potrafią fajni jeździć już w serii (no jakieś drobne poprawki zawsze są mile widziane)
50 000 ledwo starczy na zw30 z K20 + zawias itp.

ps. a boxster s?

wypada dołożyć 10k i kupić auto od Mamby (nieaktualne)


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Sun, 10 Apr 2016 - 17:26
Post #19


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Kumpel kupił BMW M3 e46 za dokładnie 50 tys., więc nie ponosi mnie fantazja przyjacielu siewcu. Oczywiście nie w idealnym stanie wizualnym ale po cholerę mu taki na tor. Parę rzeczy tylko do poprawki było + heble z Porsche, zawias, kubły, klatka, wydech i śmiga pięknie. Tak mówi wink.gif Przekonam się za niedługo kiedy wyskoczymy na tor smile.gif

Ja nie chce starego auta, nie chce miatopodobnych i nie chce robić z tego mega tuningowego projektu na lata. Nie znam się na tym na tyle. Punkt wyjściowy musi więc być już względnie wysoko. Najlepiej jeśli wystarczy na początek zrobić tylko zawias, gumy, hamulce, dolot, wydech, program, kubły, niedużą redukcje wagi i tyle. Później mogę się już bawić w głębsze mody ale mając już przez ten czas auto gotowe na tor. Fajnie by było żeby można nim jeszcze pojeździć czasem po normalnej drodze ale wiem, że to zawsze oznacza pewien kompromis i ogranicza torowe przystosowanie.

Najlepiej mi pasuje ten 350z biorąc pod uwagę moje preferencje i kryteria. Tylko nie jeździłem nim jeszcze po torze i dlatego mam wątpliwości, bo opinie słyszę sprzeczne jak już pisałem. Do tego lista tych "podstawowych modów" jest w nim spora i przerażająca dla kogoś kto jest raczej laikiem w kwestii mechanicznego tuningu. Anyway, mam parę alternatyw dzięki wam, jeśli coś jeszcze przychodzi wam do głowy to dawać śmiało.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 10 Apr 2016 - 18:54
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





sorry, ale mam nieodparte wrażenie, że chciałbyś aby wszyscy lub zdecydowana większość forumowiczów krzyknęła w tym momencie "bierz nissana!". Koledzy tłumaczą Ci, że lepiej coś innego, a na końcu znowu wracasz do nissana smile.gif Na Twoim miejscu kupiłbym tego nissana i po prostu zapytał co zrobić aby był szybszy niż seria. Bo najszybszy to on nie będzie, zostało to już napisane. ale przynajmniej będziesz miał takie auto jak Ci się podoba wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:48