Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> 206 RC zawieszenie rajdowe
Turbo88
post Mon, 08 Oct 2018 - 17:39
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 08 October 2018





Cześć,
Zmagam się z problemem podskakującego tyłu i szukam dobrego rozwiązania. Wiem że na rynku jest HP sporting, Proflex i Ohlins ale mój budżet jest znacznie skromniejszy wink.gif
Zastanawiam się nad trzema opcjami:
Bilstein B6
Bilstein B8
Kayaba AGX

W tej chwili zamontowany jest MTS....

Poniżej filmik z jazdy. Podzielcie się swoimi opiniami wink.gif
https://www.youtube.com/watch?v=iU98anK_3Eg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Oct 2018 - 17:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Mon, 08 Oct 2018 - 19:10
Post #2


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





B8 najlepszy z tych 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 08 Oct 2018 - 19:24
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





AGX to też bardzo dobry amortyzator, a przy tym ma regulację tłumienia, więc pozostawia jakieś pole manewru.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Mon, 08 Oct 2018 - 19:36
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





A ja mam takie pytanie, czy B8 należy używać tylko i wyłacznie z obnizanymi sprezynami, bo tak wynika z jego charakterystyki pracy czy też jest jakiś inny powód?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turbo88
post Mon, 08 Oct 2018 - 19:40
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 08 October 2018





CYTAT(iktorn92 @ Mon, 08 Oct 2018 - 19:36) *
A ja mam takie pytanie, czy B8 należy używać tylko i wyłacznie z obnizanymi sprezynami, bo tak wynika z jego charakterystyki pracy czy też jest jakiś inny powód?

W 206 nie ma sprężyn z tyłu. Natomiast z tego co wyczytałem B8 chyba ma skrócony skok w stosunku do B6. Właśnie zastanawiam się nad AGX bo zawsze jest jakieś pole manewru. Ale najważniejsze dla mnie jest żeby wypowiedział się ktoś kto miał doświadczenie w rajdowaniu na takim zawieszeniu bo trochę szkoda mi kasy na eksperymenty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Mon, 08 Oct 2018 - 20:16
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Ja mam założone zawieszenie Bilstein B14 (czyli z tyłu B8) + Powerflex Black Series na belce.
Belka delikatnie obniżona i problemu podskakiwania tyłu nie mam.

Aktualnie w drążkach reakcyjnych mam żółty poliuretan strongflex ale będę zmieniał prawdopodobnie na serię, gdyż pracuje bardziej płynnie całe zawieszenie wtedy.

Wiadomo, nie jest to proflex czy hp sporting ale do amatorskiego upalania w zupełności wystarczy.
EDIT: Ale Panie, to co masz na aucie, to nie jest belka z RC wink.gif Zakładam więc, że drążki też pewnie cieńsze masz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Mon, 08 Oct 2018 - 20:30
Post #7


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Kolega w 206 skonczył na amorach Peugeot Sport z tyłu, a miał też Bila, jakie powody nie wiem czy jechało sie na tym lepiej, też cieżko mi powiedziec wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turbo88
post Mon, 08 Oct 2018 - 20:54
Post #8


Rookie
Dołączył: Mon, 08 October 2018





CYTAT(usuniety @ Mon, 08 Oct 2018 - 20:16) *
EDIT: Ale Panie, to co masz na aucie, to nie jest belka z RC wink.gif Zakładam więc, że drążki też pewnie cieńsze masz.


Kurcze nie wiedziałem że jest różnica w belce mellow.gif Te 206 to taka hybryda S16 z RC wink.gif
Pytanie czy szukać belki z RC, czy wymienić tylko drążki reakcyjne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Mon, 08 Oct 2018 - 21:35
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(Turbo88 @ Mon, 08 Oct 2018 - 20:54) *
Kurcze nie wiedziałem że jest różnica w belce mellow.gif Te 206 to taka hybryda S16 z RC wink.gif
Pytanie czy szukać belki z RC, czy wymienić tylko drążki reakcyjne?

Jest różnica, grubsze drążki skrętne i dodatkowo drążki reakcyjne.
Poniżej belka z 206 s16 i z 206 RC/SW.
Szukaj w razie czego z SW, będzie po prostu taniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turbo88
post Mon, 08 Oct 2018 - 21:48
Post #10


Rookie
Dołączył: Mon, 08 October 2018





CYTAT(usuniety @ Mon, 08 Oct 2018 - 21:35) *
Jest różnica, grubsze drążki skrętne i dodatkowo drążki reakcyjne.
Poniżej belka z 206 s16 i z 206 RC/SW.
Szukaj w razie czego z SW, będzie po prostu taniej.


Dzięki wielkie! biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 08 Oct 2018 - 22:49
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Albo budżetowo i b6, albo grubiej i coś konkretnego. Mam ohlinsy na tylną oś do sprzedania jakbyś się zdecydował. O b8 zapomnij ponieważ poza skróceniem skoku zawieszenia nic Ci nie da. Szczególnie na tylnej osi to niebezpieczna sprawa.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Tue, 09 Oct 2018 - 08:25
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





Warto zapytać o zawieszenia Protlum zza południowej granicy, trochę aut na nich jeździ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 09 Oct 2018 - 09:49
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(iktorn92 @ Mon, 08 Oct 2018 - 20:30) *
Kolega w 206 skonczył na amorach Peugeot Sport z tyłu, a miał też Bila, jakie powody nie wiem czy jechało sie na tym lepiej, też cieżko mi powiedziec wink.gif



Ponoć te zawieszenia peugeot sport są super, ale ich dostępnosć jest bardzo słaba. Tylko używane w niewiadomym stanie.

Protlum jak chcesz drogo i dobrze.

Bilstein B6 jak chcesz tanio i przyzwoicie. Choć ja ostatnio miałem jakieś przeboje z Zerkopolem, że mi tylne amortyzatory szybko wylały. No ale naprawili na gwarancji, więc nie narzekam zbytnio. B6 od B8 się różni wyłącznie skokiem (B8 ma krótszy). Ja mam w Astrze B6 i nie czuję potrzeby skracania.

Kayaba AGX w sumie może być dobrym rozwiązaniem też. Kiedyś znajomy miał takie w 106 i chwalił.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 09 Oct 2018 - 10:06
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Yossarian zawsze może coś pójść nie tak przy składaniu, ale skoro ogarnęli Ci temat to tylko dobrze o nich świadczy.
Z B8 jest tak jak piszesz i przy bardzo twardej sprężynie bez helpera na tor może się przydać, ale do rajdów to w ogóle ciarki po plecach na samą myśl zważywszy, że ze względu na charakter zawieszenia tylnego w 206 jego skok jest ogromny.

P.S. Mam trochę doświadczenia z belkami jako, że moja xsara miała belkę.
Był kiedyś taki fajny rajd. Film jest ciekawy bo jest mocno podbijająca sekcja i można zobaczyć jakie efekty wiążą się z popsutym zawieszeniem, w szczególności tylnym, nawet clio r3 chciało polecieć na księżyc.
Widać też jak przeleciała moja xsara z ohlinsem z tyłu. Co ciekawe clio R3 też ma ohlinsa, ale skok belki w xsarze robi różnicę, dobór twardości sprężyny/drążka, ustawienie amortyzatora.
https://www.youtube.com/watch?v=qAPXpbGLX7o
Rajd wygrał gość w saxo06 na b6.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 09 Oct 2018 - 10:31
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 09 Oct 2018 - 10:06) *
Yossarian zawsze może coś pójść nie tak przy składaniu, ale skoro ogarnęli Ci temat to tylko dobrze o nich świadczy.


to tak, zdecydowanie plus za naprawienie problemu. Tym bardziej, że amortyzatory ogólnie sprawdzają się dobrze, jeśli chodzi o prowadzenie. Jak są sprawne to parametr cena/prowadzenie jest na prawdę bardzo dobry smile.gif Z resztą przy MTS-ach to wszystko chyba będzie lepsze wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Oct 2018 - 11:25
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Mialem b14 i polecam w 100%
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 09 Oct 2018 - 12:06
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jeździłeś z tymi b14 w rajdach, że polecasz? Ja akurat do rajdów nie polecam, raz, że zerkopol ich nie serwisuje, a dwa to ze względu na budowę mają ograniczony skok (co tyczy się również b6, dlatego b8 to tylko wersja dla kompletnych ignorantów)
P.S. Co do bilsteina w ogóle to faktycznie jest tańszy w zakupie, ale problematyczny w serwisowaniu w odróżnieniu do droższych amortyzatorów, które można sobie rozebrać i serwisować we własnym zakresie. B6 to jeszcze zrobią chłopaki z zerkopolu, ale te b1x to już mało kto chce robić w PL.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Oct 2018 - 12:53
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 09 Oct 2018 - 12:06) *
Jeździłeś z tymi b14 w rajdach, że polecasz? Ja akurat do rajdów nie polecam, raz, że zerkopol ich nie serwisuje, a dwa to ze względu na budowę mają ograniczony skok (co tyczy się również b6, dlatego b8 to tylko wersja dla kompletnych ignorantów)
P.S. Co do bilsteina w ogóle to faktycznie jest tańszy w zakupie, ale problematyczny w serwisowaniu w odróżnieniu do droższych amortyzatorów, które można sobie rozebrać i serwisować we własnym zakresie. B6 to jeszcze zrobią chłopaki z zerkopolu, ale te b1x to już mało kto chce robić w PL.

Upalałem jedynie po drogach i dla mnie było idealnie bo samochód przestał tak podskakiwać jak na serii z springiem Eibacha, w zakretach totalnie przyklejony. Z tyłu mialem Spaxa z regulacja twardości. Serwisue to MxProfi. Teraz mam Golfa V GTI i ori zawias nawet niema podejścia do tego co mialem w 206.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 09 Oct 2018 - 12:58
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Droga to nie rajd. Być może gdybyś zamiast b14 założył seryjny sprawny amortyzator to też samochód przestałby skakać. Zasadniczo samochody na seryjnych sprawnych amortyzatorach nie skaczą. Moje przynajmniej nie skaczą dopóki mają sprawne amortyzatory.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 09 Oct 2018 - 16:09
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 09 Oct 2018 - 12:58) *
Droga to nie rajd. Być może gdybyś zamiast b14 założył seryjny sprawny amortyzator to też samochód przestałby skakać. Zasadniczo samochody na seryjnych sprawnych amortyzatorach nie skaczą. Moje przynajmniej nie skaczą dopóki mają sprawne amortyzatory.

Chodzi o to że seryjny z springiem był twardy, gubił przyczepność itd. B14 idealnie wybierał nierówności a przy tym samochód był sztywny że we 2 go bujaliśmy żeby zawias sprawdzić jak coś stukało. Jeszcze raz to powiem nowszy golf V GTI nie prowadzi się nawet w połowie jak stare 206 z belką smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:20