Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Chipowanie Passata B5 1.9 TDI/ 90 KM
Sebastip
post Fri, 14 Feb 2003 - 12:59
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 14 February 2003





Witam.
Jestem w tych sprawach zielony więc proszę o pomoc. Na początek małe wyjaśnienie. Nie mam zamiaru się ścigać chodzi mi o lepsze osiągi auta np. przy wyprzedzaniu. Ostatnio miałem małą przygodę i stwierdziłem że przydałoby się trochę pary więcej pod maską. Wiem że silnik nie jest "wielki" ale trudno. Proszę mi doradzić co mogę z nim zrobić w granicach rozsądku, ile mnie to będzie kosztowało i gdzie (adres) najlepiej to zrobić. Dodam że jestem z okolic Wrocławia.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 14 Feb 2003 - 12:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jarek
post Fri, 14 Feb 2003 - 17:35
Post #2


User
Dołączył: Fri, 17 January 2003
Skąd: WROCŁAW





jesli mozna to ja tez się podłacze pod ten temat
bo mam ten sam silnik i tez bym coś chciał ulepszyć w dziedzinie mocy a szczegulnie chodzi o moment obrotowy no i jestem z tego samego rejonu co kolega
masters moze byś załozył filie we Wrocku i się sklonował
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Fri, 14 Feb 2003 - 18:59
Post #3


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





realne jest jakies 115-125 KM za jakies 1500- 2500 zloty. zalezy u kogo zrobisz tuning...............
polecam VTG lub Mastersa...........


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Fri, 14 Feb 2003 - 23:38
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Sebastip":26cb44ok)
Witam.
Jestem w tych sprawach zielony więc proszę o pomoc. Na początek małe wyjaśnienie. Nie mam zamiaru się ścigać chodzi mi o lepsze osiągi auta np. przy wyprzedzaniu. Ostatnio miałem małą przygodę i stwierdziłem że przydałoby się trochę pary więcej pod maską. Wiem że silnik nie jest "wielki" ale trudno. Proszę mi doradzić co mogę z nim zrobić w granicach rozsądku, ile mnie to będzie kosztowało i gdzie (adres) najlepiej to zrobić. Dodam że jestem z okolic Wrocławia.
Pozdrawiam


Ja preferuje hardcorowe (łagodne ) programy. To znaczy klient jeździ spokojnie, ale jak potrzeba to budzi drzemiace możliwości autka i uczy szacunku


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Christo
post Tue, 18 Feb 2003 - 11:03
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 15 February 2003
Skąd: Wawa





Pytanie brzmi czy nawet zczipowane HDi 90 jest w stanie nauczyć kogoś szacunku (i ile to może kosztować?).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafulus
post Sat, 22 Feb 2003 - 16:15
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 January 2003
Skąd: Łódź





ja mam TDI 90 z Chiptronikiem i to nie uczy szacunku
wlasnie zastanawiam sie nad wymiana turbuny, tylko nie wiem jaka zalozyc; czy od TDI 130 ze zmienna geometria ale tu podobno potrzebny jst jakis sterownik ktorego 90-tka nie ma czy od 2,5 TDI bez zmiennej geometrii? a moze jeszcze inne rozwiazanie? doradzcie prosze.


--------------------
[url=http://www.golf.tuning.prv.pl:3gohybag]89697cbb9a]http://www.webmedia.pl/szymacha/baner.jpg[/][/url:3gohybag]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Matschke
post Sat, 22 Feb 2003 - 16:22
Post #7


I live here !
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Warszawa/Wiedeń





CYTAT("Rafulus":eaj7nd2q)
ja mam TDI 90 z Chiptronikiem i to nie uczy szacunku
wlasnie zastanawiam sie nad wymiana turbuny, tylko nie wiem jaka zalozyc; czy od TDI 130 ze zmienna geometria ale tu podobno potrzebny jst jakis sterownik ktorego 90-tka nie ma czy od 2,5 TDI bez zmiennej geometrii? a moze jeszcze inne rozwiazanie? doradzcie prosze.


pytalem raz GS od Chiptronica i powiedzial mi, ze raz wsadzili turbosprezarke od 2.5 TDI do 1.9 TDI i nie przynioslo zadnych zmian. Tez planowalem taka zmiane...........
lepiej ta od 130 TDI wlozyc..........


--------------------
730KM/970Nm i 585KM/750Nm
www.tdiracing.pl
www.ventumair.eu - Szkola Pilotow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafulus
post Sat, 22 Feb 2003 - 17:07
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 January 2003
Skąd: Łódź





sprezarka od 130 w 110 to nie ma problemu ale w 90slyszalem ze juz nie daje to takiego efektu. wiec mam nadzieje ze ktos mi powie to na 100% i mam nadzieje ze sie myle


--------------------
[url=http://www.golf.tuning.prv.pl:3gohybag]89697cbb9a]http://www.webmedia.pl/szymacha/baner.jpg[/][/url:3gohybag]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PatTDI
post Sat, 22 Feb 2003 - 17:08
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Wed, 27 November 2002
Skąd: Bielsko-Biała





CYTAT("Rafulus":2170impy)
ja mam TDI 90 z Chiptronikiem i to nie uczy szacunku
wlasnie zastanawiam sie nad wymiana turbuny, tylko nie wiem jaka zalozyc; czy od TDI 130 ze zmienna geometria ale tu podobno potrzebny jst jakis sterownik ktorego 90-tka nie ma czy od 2,5 TDI bez zmiennej geometrii? a moze jeszcze inne rozwiazanie? doradzcie prosze.


a to 90 jest z instalacja recyrkulacji spalin czy nie? jaki kod literowy slinika?


--------------------
CompSport
Profesjonalnie Strojony Chiptuning
http://www.compsport.pl

696030909
696030910
33 8213118
GG 3643857
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Sat, 22 Feb 2003 - 19:02
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





CYTAT("Rafulus":3qh0kt81)
sprezarka od 130 w 110 to nie ma problemu ale w 90slyszalem ze juz nie daje to takiego efektu. wiec mam nadzieje ze ktos mi powie to na 100% i mam nadzieje ze sie myle

W 90'tce przeszkodą nie jest turbina a za małe wtryski.Zreszta Master/s juz kilkakrotnie poruszał ten temat..

A co do tej 90'tki kolegi Sebastip: to jakie wartosci mocy i momentu masz po modyfikacji?


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebastip
post Sat, 22 Feb 2003 - 21:35
Post #11


Rookie
Dołączył: Fri, 14 February 2003





CYTAT("Piotrus":14rkbd5w)
CYTAT("Rafulus":14rkbd5w)
sprezarka od 130 w 110 to nie ma problemu ale w 90slyszalem ze juz nie daje to takiego efektu. wiec mam nadzieje ze ktos mi powie to na 100% i mam nadzieje ze sie myle

W 90'tce przeszkodą nie jest turbina a za małe wtryski.Zreszta Master/s juz kilkakrotnie poruszał ten temat..

A co do tej 90'tki kolegi Sebastip: to jakie wartosci mocy i momentu masz po modyfikacji?
Ale ja jeszcze nie miałem żadnej modyfikacji !!! Dopiero się nad tym zastanawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 22 Feb 2003 - 22:17
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Piotrus":3ckhq2mh)
CYTAT("Rafulus":3ckhq2mh)
sprezarka od 130 w 110 to nie ma problemu ale w 90slyszalem ze juz nie daje to takiego efektu. wiec mam nadzieje ze ktos mi powie to na 100% i mam nadzieje ze sie myle

W 90'tce przeszkodą nie jest turbina a za małe wtryski.Zreszta Master/s juz kilkakrotnie poruszał ten temat..

A co do tej 90'tki kolegi Sebastip: to jakie wartosci mocy i momentu masz po modyfikacji?


Za małe wtryski???(wielkością)???? zartuję. Wtryski o wiekszej wydajności ma się rozumieć. Trzeba rozwiercić otworki rozpylające??? ---tak ---dokładnie---trzeba rozwiercić. Jedyna firma która to moze wykonać to warszawski WZM. Może któryś z kolegów widział wiertła o grubości 0.015 bo ja widziałem.
Wtryski które posiadacie w autkach maja otworki wykalibrowane na dany wydatek. Zwiekszając programowo dawkę paliwa --wtryski są w stanie wtrysnąć większą dawkę jednak przy tych średnicach otworków proces wtrysku ulega znacznemu wydłuzeniu, co ma niekorzystny wpływ na cały proces spalania paliwa w cylindrze. Jak wiemy, proces spalania możemy podzielić na 4 etapy i tak:
-okres opóźnienia zapłonu--paliwo jest wtryskiwane, ale zapłon nie nastepuje
-okres rozprzestrzeniania sie plomienia--paliwo zapala sie i plomienie rozprzestrzeniają się w komorze spalania
-okres spalania--paliwo jest wciąż wtryskiwane i zapala sie natychmiast
-okres dopalania--paliwo przestało byc wtryskiwane i reszta niespalonego paliwa dopala sie w komorze.
Czas trwania tych okresów ma duży wpływ na pozostałe,-- postepujace po sobie procesy. Jeśli wydłużymy czas wtrysku --to paliwo moze nie spalić się całkowicie i zostaje wyrzucone z cylindra w postaci czastek stałych ---czyli sadzy. Silnik zaczyna dymić. Stosujac wtryski o wiekszej wydajności (wieksze otworki lub ich liczba)--skracamy czas wtryskiwania zwiekszonej (programowo) dawki paliwa i zapominamy o dymie .

Master's


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 22 Feb 2003 - 22:21
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Christo":mpdatd02)
Pytanie brzmi czy nawet zczipowane HDi 90 jest w stanie nauczyć kogoś szacunku (i ile to może kosztować?).


Hdi dłubniete bardzo ładnie pomyka. Z uczeniem szacunku jednak nie byłbym taki pewny---zależy kogo chciałbyś uczyć


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Christo
post Sat, 22 Feb 2003 - 23:12
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sat, 15 February 2003
Skąd: Wawa





Zastanawiam się nad jakąś sensowną przeróbką wartą swej ceny. Szacunku nie chcę nikogo uczyć (przynajmniej nie spod świateł) ale jak dostałem baty od: Clio 1.4 16V (z zatrzymanego), PUGa 205 Cabrio (1.6) (z dwójki) i Fabii na pompowtryskach (TDI) (po całości) to w nocy spać nie mogłem . Chciałbym poprawić charakterystykę w całym zakresie obrotów plus "mały bonus" do wpędzania kierowców służbowych Vectr w kompleksy...
HDi90 od 110 różni się prawie wszystkim także nie ma mowy o "klockach lego". A może kupić sobie po prostu nowe felgi? Ot taki dylemat (od lat).

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sun, 23 Feb 2003 - 12:24
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Christo":3e0v4ouz)
Zastanawiam się nad jakąś sensowną przeróbką wartą swej ceny. Szacunku nie chcę nikogo uczyć (przynajmniej nie spod świateł) ale jak dostałem baty od: Clio 1.4 16V (z zatrzymanego), PUGa 205 Cabrio (1.6) (z dwójki) i Fabii na pompowtryskach (TDI) (po całości) to w nocy spać nie mogłem . Chciałbym poprawić charakterystykę w całym zakresie obrotów plus "mały bonus" do wpędzania kierowców służbowych Vectr w kompleksy...
HDi90 od 110 różni się prawie wszystkim także nie ma mowy o "klockach lego". A może kupić sobie po prostu nowe felgi? Ot taki dylemat (od lat).

Pozdrawiam



to jest peugot partner czy jakaś 406-tka?????


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Christo
post Sun, 23 Feb 2003 - 14:31
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sat, 15 February 2003
Skąd: Wawa





306HDi - rok produkcji 2000, niestety nie znam danych dotyczących osprzętu silnika bo 306HDi produkowane było stos. krótko i dokumentacja "dla ludu" jest znikoma.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafulus
post Sun, 23 Feb 2003 - 15:52
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 January 2003
Skąd: Łódź





CYTAT("PatTDI":1vclnba9)
CYTAT("Rafulus":1vclnba9)
ja mam TDI 90 z Chiptronikiem i to nie uczy szacunku
wlasnie zastanawiam sie nad wymiana turbuny, tylko nie wiem jaka zalozyc; czy od TDI 130 ze zmienna geometria ale tu podobno potrzebny jst jakis sterownik ktorego 90-tka nie ma czy od 2,5 TDI bez zmiennej geometrii? a moze jeszcze inne rozwiazanie? doradzcie prosze.


a to 90 jest z instalacja recyrkulacji spalin czy nie? jaki kod literowy slinika?


nie mam pojecia jesli chodzi o ta recylkulacje, a numer silnika podam jutro bo samochod stoi na warsztacie i nie mam przy sobie dowodu


--------------------
[url=http://www.golf.tuning.prv.pl:3gohybag]89697cbb9a]http://www.webmedia.pl/szymacha/baner.jpg[/][/url:3gohybag]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sun, 23 Feb 2003 - 16:35
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Rafulus":9igt017s)
CYTAT("PatTDI":9igt017s)
CYTAT("Rafulus":9igt017s)
ja mam TDI 90 z Chiptronikiem i to nie uczy szacunku
wlasnie zastanawiam sie nad wymiana turbuny, tylko nie wiem jaka zalozyc; czy od TDI 130 ze zmienna geometria ale tu podobno potrzebny jst jakis sterownik ktorego 90-tka nie ma czy od 2,5 TDI bez zmiennej geometrii? a moze jeszcze inne rozwiazanie? doradzcie prosze.


a to 90 jest z instalacja recyrkulacji spalin czy nie? jaki kod literowy slinika?


nie mam pojecia jesli chodzi o ta recylkulacje, a numer silnika podam jutro bo samochod stoi na warsztacie i nie mam przy sobie dowodu


Patryk witaj

Wszystkie TDI maja recyrkulację---więc nie rozumiem pytania


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafulus
post Sun, 23 Feb 2003 - 17:13
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 January 2003
Skąd: Łódź





CYTAT("Master/s":3v0n147r)
Za małe wtryski???(wielkością)???? zartuję. Wtryski o wiekszej wydajności ma się rozumieć. Trzeba rozwiercić otworki rozpylające??? ---tak ---dokładnie---trzeba rozwiercić. Jedyna firma która to moze wykonać to warszawski WZM. Może któryś z kolegów widział wiertła o grubości 0.015 bo ja widziałem.
Wtryski które posiadacie w autkach maja otworki wykalibrowane na dany wydatek. Zwiekszając programowo dawkę paliwa --wtryski są w stanie wtrysnąć większą dawkę jednak przy tych średnicach otworków proces wtrysku ulega znacznemu wydłuzeniu, co ma niekorzystny wpływ na cały proces spalania paliwa w cylindrze.
Master's


wiec co proponujesz? rozwiercic otworki czy mozeda rade przelozyc od 110 bo 130 ma chyba juz pompowtruskiwacze, nastepnie zmienic turbine czy nie i na jaka ewnetualnie?


--------------------
[url=http://www.golf.tuning.prv.pl:3gohybag]89697cbb9a]http://www.webmedia.pl/szymacha/baner.jpg[/][/url:3gohybag]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Sun, 23 Feb 2003 - 18:04
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





Najlepiej to przełożyc na inne (Master/s wie jakie z autopsji ) oraz wstawić ewentualnie inną turbinę.Niestety to pociągnie za sobą koszty


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 04:34