Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Race TCS -moja subiektywna ocena sportowej kontroli trakcji
piwo
post Mon, 19 Aug 2019 - 07:35
Post #41


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no nie wiem czy jazda bez absu jest szybsza po asfalcie. jak masz cztery pedaly hebli i 4 nogi mozesz kazdy pedal wciskac osobno w zaleznosci od przyczepnosci na danym kole ( a kazdy zacisk hamuje lekko inaczej, czesto 10-20% roznicy miedzy kolami lewymi prawymi) to ok bedziesz szybszy bez absu,
jesli ktos ma korektor wyprowadzony kolo recznego i moze sobie zmieniac balans przod tyl od potrzeb to moze takie rozwiazanie jest podobnie szybkie jak dobry abs. oczywiscie abs absowi nie rowny. jest sporo takich ktore maja pointegrowane odpuszczanie hamowania w celu korekcji toru jazdy (by nie sciagalo w przyczepniejsza strone) co tylko obniza sile hamowania.

kontrola trakcji ulatwia zycie i dozuje odpowiednio gaz. co zdaje sie 10ms. nie wiem czy jakis kierowca jest w stanie w tempie 10ms dawkowac gazem. oczywiscie dobry kierownik na suchym asfalcie bedzie rownie szybki. na mokrym sliskim nie sadze chocby sie staral. Jackowa kontrola trakcji jest w pelni konfigurowalna czyli mozna sobie ustawiac prog poslizgu 3,4,5,6,7,8% itd. co kto chce. dalej jest tez konfigurowalne ile mocy ma wycinac czy 10% tylko czyli jak ktos ma 500koni to moze mu wyciac tylko 50koni zostanie mu 450 od zadanego progu poslizgu. czyli mozna wycinac co sie chce i ile sie chce. to nie jest tak jak serii. ze przydlawia przepustnice przez 1s i na 2s. tu dzieje sie to w tak szybki sposob ze zaden kierownik nie wydawkuje szybciej noga gazu. i mozna sobie ustawiac poslizg czyli nie jak w serii ze zdlawia i do poslizgu nie dopuszcza wogole. tu wychodzic mozemy z lekkim bokiem ale komputer nie dopuszcza by kola rozkrecily sie o np 50% szybciej w stosunku do predkosic jazdy co czesto sie dzieje bez kontroli trakcji gdy ktores kola np oderwie sie od asfaltu na hopce czyli kola sie rozkrecaja tylne napedowe przez pierwsze pol sekundy buda jest jeszcze w kierunku jazdy i nagle jeb w bok. i jedyny ratunek to gwaltowna kontra i lekkie przyhamowanie bo kola rozpedzone napedwe nie wyhamuja sie same tez maja bezwladnosc w poslizgu.

ja moge powiedziec ze mialem tyle przyjemnych sytuacji z Race TCS ze to w glowie sie nie miesci ile radochy daje. mokry dzien zakret 90 stopni 60km/h noga w podlodze na wyjsciu i auto lekko obraca w strone kraweznika wewnetrznego ale nawet na moment nie odpuszczam gazu leciutka kontra i auto jedzie dalej. bez albo byloby urwane kolo o kraweznik lub conajmniej kilka kontr lewo prawo by sie wybronic,
dwa. strojone moje auto w minus 5 stopni w zime na semislikach sport cup 2 i czulem sie bezpiecznie. juz to widze by tak sie dalo bez race tcs.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 19 Aug 2019 - 07:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 19 Aug 2019 - 08:44
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(piwo @ Sun, 18 Aug 2019 - 14:51) *
Hehe. Dzięki TCS będzie ci mniej palil wink.gif
Kierownik mógł troszkę bardziej się przygotować bo chyba myślał że na dohamowaniach będzie kontrola trakcji działać jak ESP wink.gif .
Ja też w dwóch miejscach się załapałem na filmiku i też było pięknie słychać jak to pierdzi ucinając moc (7m24s) i jak pięknie się wychodzi z łuku z race tcs.
Żałuję że nie zostałem dłużej (awaria linki klapy silnika i brak możliwości sprawdzenia stanu oleju) coby powymieniac się opiniami.


rzeczywiście na filmie to może średnio wyglądać. ale liczyłem na efekt braku przygotowania, tak by na bieżąco opiniować

CYTAT(GIB @ Sun, 18 Aug 2019 - 19:58) *
Trochę to działa jak wspomagacze w Granturismo smile.gif


trochę tak smile.gif


CYTAT(Tommo @ Mon, 19 Aug 2019 - 05:57) *
A czy to nie jest tak jak z ABS tylko w drugą stronę? Trakcja ułatwia życie, ratuje z opresji ale dobry drajwer bez trakcji ma szanse pojechać szybciej?


dobry abs, np taki jak w m3, niestety jest zawsze lepszy od nogi



--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:02
Post #43


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





W praktyce pewnie tak, natomiast rozważając czysto teoretycznie elektronika zadziała zawsze ciut za późno kiedy już dochodzi do poślizgu kół i wtedy następuje reakcja.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:17
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





a kierowca to kiedy zadziala? za wczesnie? ja czesto dopiero po bialej chmurze za mna i tym ze auto nie zwalnia tak jak powinno lapie sie ze kolo sie zblokowalo. zwlaszcza przy gwaltownym przejsciu na hamulec. oczywiscie mozna wciskac powoli i czekac kiedy zacznie blokowac, ale tak droga hamowani wydluza sie jeszcze bardziej bo przez dlugi czas i dlugie metry nie hamujemy ze 100% sila hamowania tylko jej namiastka. mysle ze zla slawa absow bierze sie z zle dzialajacych sterownikow abs w wielu autach. np u mnie w serii byl dramat, sterownik dwukanalowy, ale wystarczylo ze przeszedlem na kontroler z lotusa 111r 4 kanalowy i nagle abs hamuje fajnie tak jak nalezy i tak jak tego cozekuje. za kazdym razem mam powtarzalnosc punktow hamowania co do paru metrow a nie paru dziesiat jak bez absu.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:25
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:17) *
a kierowca to kiedy zadziala? za wczesnie?

Nie za wcześnie tylko idealnie w tępo. Jest to możliwe a w elektronice nie smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:27
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:02) *
W praktyce pewnie tak, natomiast rozważając czysto teoretycznie elektronika zadziała zawsze ciut za późno kiedy już dochodzi do poślizgu kół i wtedy następuje reakcja.


Elektronika może działać nawet, jak masz 0.5% uślizgu. Ale celem elektroniki jest wykorzystanie maksymalnie przyczepności. Opona ma maksymalną przyczepność , gdy lekko się ślizga i w tym tkwi cały sekret sportowej kontroli trakcji lub sportowego absu.
Bez uślizgu masz mniej trakcji, niż na delikatnym (do 10%) uślizgu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:30
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





jestes w stanie w ciagu ulamku sekundy ustawic nacisk noga na hebel tak by byla sila hamowania odpowiednia by nie zblokowac zadnego kola?
w absie ja przechodze z pedalu gazu na hamulec nie wiem moze w ciagu 0,2s i wciskam od razu hebel na maksa ile pary w nodze. reszte robi elektronika i wiem ze od momentu kiedy mozg mowi hamuj auto zwalnia z maksymalna sila.
przy jezdzie bez absu nie jestem w stanie tego zrobic na porownywalnej drodze i duzo metrow hamwoania sie gubi na szukanie noga odpowiedniej sily hamowania zeby nie bylo za slabo by wykorzystac przyczepnosc opon i asfaltu i nie za mocno by ktoras opona nie poszla z dymem i sie nie splaszczyla.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:33
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ok ale częstotliwość pomiaru poślizgu też ma swoją ograniczoną wartość, ja rozważam czysto teoretycznie, żeby nie było wątpliwości.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:33
Post #49


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:25) *
Nie za wcześnie tylko idealnie w tępo. Jest to możliwe a w elektronice nie smile.gif

Jeśli kierowca jest w stanie działać idealnie w tempo, a elektronika nie, to dlaczego w "podwórkowej" lidze F1, gdy było to dopuszczalne, to każdy latał z kontrolą trakcji? Jeździć nie potrafią? tongue.gif
CYTAT(Tommo @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:25) *
Ok ale częstotliwość pomiaru poślizgu też ma swoją ograniczoną wartość, ja rozważam czysto teoretycznie, żeby nie było wątpliwości.


Oczywiście, że jest opóźnienie. Przy prędkości 150km/h co 1ms masz sygnał o prędkości koła.
Przy takiej rozdzielczości pomiaru widać nawet, jak pracują elementy gumowe napędu przy starcie i obroty silnika są przesunięte w fazie względem prędkości kół wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:44
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Dobra ale ustalmy czy dyskusja jest o teorii czy praktyce, bo inaczej się nie dogadamy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:49
Post #51


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:44) *
Dobra ale ustalmy czy dyskusja jest o teorii czy praktyce, bo inaczej się nie dogadamy.

Ja Ci podaje suche fakty jak co działa,ale w dyskusje teoretyczną nie chcę wchodzić, bo ta nie prowadzi do nikąd. No i nie jestem tu bezstronny.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 19 Aug 2019 - 09:55
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(jackkpl @ Mon, 19 Aug 2019 - 09:49) *
Ja Ci podaje suche fakty jak co działa,ale w dyskusje teoretyczną nie chcę wchodzić, bo ta nie prowadzi do nikąd.


Teoria ułatwia zrozumieć zjawiska fizyczne z jakimi mamy do czynienia. Pozwala też skutecznie je wykorzystywać w praktyce. Dobrze jest więc je poznać, by móc się z nimi zmierzyć. W przypadku TCS kluczem do sukcesu jest precyzyjny pomiar i dokładność regulacji. To powoduje, że w praktyce sprawdza się znakomicie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Mon, 19 Aug 2019 - 11:19
Post #53


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Generalnie fajne urzadzenie i z tego co widac na filmikach to widac ze mozna sie odnalezc przy montazu. Ale nie rozumiem jednego. Po co wam kontrola trakcji w N/A ktore ma 340 koni? Zakladacie slicka 265/35/18 chociazby extreme i samochod jak nie machasz kierownica byle jak nie ma praktycznie zadnych problemow z trakcja. Bylem Modlinie w tym roku w takim setupie 4 razy i nie widze w ogole potrzeby kontroli trakcji. Co innego jak samochod ma turbo czy kompresor wtedy jak najbardziej jestem za...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Mon, 19 Aug 2019 - 11:38
Post #54


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Gusiew @ Mon, 19 Aug 2019 - 11:19) *
Generalnie fajne urzadzenie i z tego co widac na filmikach to widac ze mozna sie odnalezc przy montazu. Ale nie rozumiem jednego. Po co wam kontrola trakcji w N/A ktore ma 340 koni? Zakladacie slicka 265/35/18 chociazby extreme i samochod jak nie machasz kierownica byle jak nie ma praktycznie zadnych problemow z trakcja. Bylem Modlinie w tym roku w takim setupie 4 razy i nie widze w ogole potrzeby kontroli trakcji. Co innego jak samochod ma turbo czy kompresor wtedy jak najbardziej jestem za...

Pewnie po to, żeby na odcinkach o gorszej jakości nawierzchni albo w niesprzyjających warunkach atmosferycznych można było iść ogniem. Ja osobiście w każdym aucie niezależnie od mocy/masy widziałbym coś takiego. (Chociażby dokładnie dlatego, że nie mam czterech nóg i czterech pedałów hamulca)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 19 Aug 2019 - 11:50
Post #55


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





troche mieszamy abs i tcs . w sumie o to samo chodzi wiadomo. ja bylem na modlinie pierwszy raz. nie wiem jak jest tam z asfaltem w wiekszosci przypadkow. ale przy niecalych 300 koniach tcs mial co robic i ja nie bylbym w stanie robic tego samego noga co robil tcs. u mnie ( nie mowie ze w kazdym aucie) po dodaniu gazu przez pierwsze pol sekundy zanim moc tylu nie dojdzie do wladzy auto wyjezdza przez przod bo przod sie podnosi a tyl dociaza. wiec kazde odjecie gazu a potem ponowne dodanie to wyjezdzanie auta na zewnatrz zakretu i duza strata. wiec ciezko dozowac gazem w luku bo auto za duzo traci na przyczepnosci przodu. z tcs wciskam w srodku czy tam 3/4 luku gaz w podloge auto zaczyna delikatnie tylem uciekac i mam tylko chciana zaciskajaca delikatnie nadsterownosc, nie musze przy tym pocic sie z kierownica robie moze 10 stopni korekty na kierownicy z gazem w podlodze i kompletnie nie mam o nic stracha a auto caly czas przyspiesza sobie popierdujac. jesli bedzie hopka jak np w kielcach na prostym odcinku moje auto na pewno tak juz nie zrobi.
https://youtu.be/ZhyGC3jSvik


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gusiew
post Mon, 19 Aug 2019 - 12:25
Post #56


Super User
Dołączył: Sat, 29 September 2007
Skąd: Łosice





Tak wlasnie mi sie wydawalo ze do wszystkiego co ma turbo jest to idealne rozwiazanie tak samo do luznych nawierzchni i trudnych zmian nawierzchni. Ale do wolno ssacego N/A ktore ma malo mocy w dziesiejszych czasach to troche przerost formy nad trescia.. Jaki jest koszt tego rozwiazania? Moze wydaje mi sie ze to jest drogie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 19 Aug 2019 - 12:26
Post #57


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ten film co wkleilem
https://youtu.be/ZhyGC3jSvik
auto mialo 147koni i ucieklo mi na prostym mokrym odcinku. pojechalem w pizdu gdzies w lewo a trasa wiodla prosto. na drodze byoby spotkanie z autem znad przciwka.
mnie bawia takie sytuacje. czyli jedziemy jaby nigdy nic i bec w rowie. a tcs takie sytuacje ogranicza do minimum.
https://www.youtube.com/watch?v=aTG12kr3YqE

cena:
https://sklep.danysc.pl/pl/p/RaceTCS-V2-Rac...trol-System/307

dla przypomnienia angielski Racelogic Traction Control kosztowal 750 funtow czyli jakies 4000zl z przesylka. obecnie zdaje sie juz niedostepny i wycofany z produkcji. angole zaopatruja sie teraz u Jacka.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 19 Aug 2019 - 12:34
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Gusiew @ Mon, 19 Aug 2019 - 12:25) *
Tak wlasnie mi sie wydawalo ze do wszystkiego co ma turbo jest to idealne rozwiazanie tak samo do luznych nawierzchni

Do luźnych nawierzchni niekoniecznie. Często technika jazdy poślizgami jest skuteczniejsza w tych warunkach.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 19 Aug 2019 - 12:38
Post #59


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





tutaj tez fajny kanal i porownanie roznych konfiguracji jak to sie zachowuje na drodze:
https://www.youtube.com/watch?v=fhQXqDybdtw

i to nie jest tak ze race tcs uniemozliwia jazde w poslzigu. ustawiamy graniczny poslizg na 20% i tez mamy ulatwienie jazdy w drifcie bo mamy wieczny poslizg ale ograniczony do pewnej wartosci i duzo ciezej o obrot.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 19 Aug 2019 - 13:37
Post #60


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Gusiew @ Mon, 19 Aug 2019 - 11:19) *
Generalnie fajne urzadzenie i z tego co widac na filmikach to widac ze mozna sie odnalezc przy montazu. Ale nie rozumiem jednego. Po co wam kontrola trakcji w N/A ktore ma 340 koni? Zakladacie slicka 265/35/18 chociazby extreme i samochod jak nie machasz kierownica byle jak nie ma praktycznie zadnych problemow z trakcja. Bylem Modlinie w tym roku w takim setupie 4 razy i nie widze w ogole potrzeby kontroli trakcji. Co innego jak samochod ma turbo czy kompresor wtedy jak najbardziej jestem za...


Nawet 100 konne auto, jak jest dobrze ustawione, to pojedzie bokiem w zakrecie. W apexie masz maks przeciazenie boczne i jak lekko odkrecasz kierownice, to mozesz wchodzic na gaz. Mozesz przegiac z gazem, przekroczysz dostepna trakcje i tyl ucieka.
Jesli m3 nie ma problemow z trakcja na wyjsciu, to jest ustawione pod amatora (bezpiecznie) i kierowca nie wykorzystuje 100% trakcji (za pozno wchodzi na gaz).

Ja na torze, ktory znam (Pszczolki) na suchym moge jechac bez tcs. Znam tor, znam moj samochod. Jak zakret jest nadsterowny, to za wczasu reaguje i jade bez uslizgu. Gorzej, jak jestes na nowym obiekcie lub warunki sie zmieniaja (super oes, bednary). Tam nie ma.szansy, zebys 40 zakretow pojechal na 100% trakcji, bo masz za malo czasu na nauke toru.

Dochodza kwestie.zuzycia opony, przegrzewania, syfu na torze. To wszystko wplywa na przyczepnosc i niemozliwe jest wykryc, gdzie jest granica trakcji.

Extreme 255 na tyle, 220 hp , 1300kg + kierowca , a można wychodzić bokiem, jak auto jest odpowiednio ustawione smile.gif
https://www.youtube.com/watch?v=s-NWUzxEN9w


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:27