Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Chiptuning silnika R18A2 Hondy FR-V/Civic, Znalazlem oferte, prosze o opinie...
xs
post Wed, 02 Jun 2010 - 17:14
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 April 2004
Skąd: Sz-n





CYTAT(wojtrek @ Wed, 02 Jun 2010 - 12:42) *
tylko zwykly dupowozowy silnik. i tak 174Nm, ktore ma seryjnie to super wynik jak na 1.8.

Bez przesady, praktycznie kazde nowoczesne 1.8 w ostatnich 20 latach ma moment obrotowy na poziomie 17X Nm. Ponad 20 lat temu w E30 juz bylo 1.8 majace 172Nm, nie wspomne o dupowozie o nazwie C-klasse, ktore w `93 tez mialo z 1.8 n/a >170Nm, VAG`owie 20v sprzed 16 lat tez, nawet zwykle 116 konny ecotec z Vectry B ma 170Nm laugh.gif Tak wiec bym nie gloryfikowal tak przecietnego wyniku Hondy cool.gif


Swoja droga coz to za patent z tym brakiem kolektora wydechowego... ???? Mniejsze straty ciepla i szybsze nagrzewania kata na pewno, ale cos wiecej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 02 Jun 2010 - 17:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_Pablo vel 2hot_*
post Wed, 02 Jun 2010 - 17:39
Post #22









CYTAT(izzy_rajder @ Wed, 02 Jun 2010 - 14:32) *
Panowie, nie kopcie leżącego. Firma SKN ma wejście smoka ma rodzimy rynek 'tjuninkowy'.


Nie widzę sensu, abyś komentował to w ten sposób, czas pokaże jak i w jakim stopniu oprogramowanie SKN jest jakościowe. To nie Ty będziesz
to oceniał tylko Klienci, tak więc jak czytam na temat "wejścia" smoka to wiesz co na to kładę ... To forum jest do czego jak widzę głównie do
osobistych wycieczek więc zapraszam na prv, ponieważ do tego służy.

Zapytam tylko - kto z Was z Owko czy tam Izzzzyy na czele miał styczność z SKN a raczej z ich oprogramowaniem, że może wydawać pewne opinie itp? Zatem
czas zweryfikuje wszystko również i naszą pracę w Polsce. Odnośnie samych programów i technologii na każdy program może ale nie musi Klient
otrzymać TUV co to znaczy wiecie, czyli jednostka certyfikująca. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić to fakt, ale SKN może smile.gif

@!markos, wykres dot. GTR-a jak dobrze wiesz, a nie Hondy. Z resztą nie będę się rozpisywał, bo ten temat jest w innym wątku. Odnośnie systemu pomiaru
tez było przekazywane i temat uważam za zamknięty.

@wojtrek, możesz zrobić tego Civica przecież, spraw aby Klient był zadowolony, a wiem że zaciekle będziesz "bronił" pewnych teorii, które w Twoim mniemaniu
uważasz za słuszne. Masz do tego prawo, więc watek otwarty. Co do katalogu SKN - wypuść swój, bo jak narazie tylko i wyłącznie czytam same dociniki z Twojej
strony i nic innego ... głucha cisza ... Sprawdź to Q7 w końcu ... czekam


Miłego dnia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Wed, 02 Jun 2010 - 20:06
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(Pablo vel 2hot @ Wed, 02 Jun 2010 - 17:39) *
Miłego dnia.

A mozemy wrócić do tematu mojego silnika?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 02 Jun 2010 - 21:22
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Jeśli chodzi o chiptuning tego silnika to lepiej poczekać aż Hondata zrobi FlashPro takze do eurpoejskiej wersji R18A ( na razie jest do USDM).

Poza tym. Sam posiadam 5d z tym silnikiem i stwierdzam, że jedyna droga to albo zaturbiać (ze względu na kolektor i podobno całkiem wytrzymałe korby, tłoki) albo SWAPować na K20/K24 jeśli chce sie miec szybkiego VIIIgen.

Dłubanie R18A2 w N/A sie raczej nie oplaci. Nawydajesz mnóstwo kasy a może dojdziesz do poziomu seryjnego K20 (a i na to nie ma wiele szans, przynajmniej na razie). Silnik jest zrobiony pod ekonomie - i-VTEC w wersji eco, kolektor wydechowy stanowiący integralną częsć głowicy.

Chyba ze sie upierasz - wtedy czekaj na wałek od Go-Power (robią prototyp, poszukaj na 8thcivic.com) i na Flash Pro.

Osobiście chyba zostawie swojego w serii, ewentualnie dołoże jakis dolot/wydech dla poprawy dźwięku i bede odkładał na jakieś weekendowe RWD do zabawy typu Nissan S13, BMW e30.

Tyle mojego, ale jakbyś jednak sie upieral przy dlubaniu R-serii to trzymam kciuki.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wojtrek
post Thu, 03 Jun 2010 - 00:56
Post #25


Supra User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: Poznań





CYTAT(Pablo vel 2hot @ Wed, 02 Jun 2010 - 17:39) *
@wojtrek, możesz zrobić tego Civica przecież, spraw aby Klient był zadowolony, a wiem że zaciekle będziesz "bronił" pewnych teorii, które w Twoim mniemaniu
uważasz za słuszne. Masz do tego prawo, więc watek otwarty. Co do katalogu SKN - wypuść swój, bo jak narazie tylko i wyłącznie czytam same dociniki z Twojej
strony i nic innego ... głucha cisza ... Sprawdź to Q7 w końcu ... czekam

nie wiem dlaczego tak sie spinasz. nie wierze, ze uwazasz, ze naprawde mozna zrobic w tym silniku 14KM i 16Nm samym programem, do tego gotowcem?? i nie chodzi mi tu teraz, ze SKN nie potrafi, mowie ogolnie.
nie wiem tez, dlaczego w kolko mowisz, ze ja mam cos zrobic, raz, ze mam mierzyc audi, teraz, ze mam zrobic katalog i ze jakiegos civika zrobic - niedlugo sie bede bal odpowiedziec w jakimkolwiek temacie, bo Pablo zaraz napisze, ze mam sam zrobic...
to raczej ja powinienem napisac, ze dalej, udowodnij, ze SKN jest OK i zrobi gotowcem 14KM w 1.8 140KM NA w hondzie, a np. w gallardo 70Nm samym programem. jakis wykres, czy cos.
nie napisalem, ze zrobie honde lepiej, zebym mial tutaj cos udawadniac, tak jak nie napisalem, ze zrobie lepiej jakies Q7.
chcialbym zobaczyc wykres z hamowni przed/po takiego silnika z gotowcem zrobionym przez SKN czy jakąkolwiek inną firmę.
doradzam osobie, ktora zalozyla watek i oceniam to, co obiecuje firma.

jak do mnie dzwoni klient, ktory chce w scenicu 1.6 benzyna z gazem zrobic chiptuning to nie mowie mu +9%KM i +8%Nm, tylko mowie mu, zeby nie kombinowal i zbieral na inne auto, ewentualnie, jak juz bardzo chce, to polecam dolot i wydech wlasnie, bo to najprostsze i najpewniejsze rozwiazanie w silnikach wolnossacych.

i zeby nie robic OT, jesli wlasciciel ma chec wydania kasy rzedu 800euro na swoje auto, zeby poprawic osiągi, to polecam porządny dolot, jakis wydech i jak zostanie pieniedzy to odlozyc na nastepne szybsze auto lub jakas zabawke na weekendy.


--------------------
chiptuning.poznan.pl - więcej mocy w Twoim aucie. Chiptuning i hamownia w Poznaniu.
hamownia.info - potrzebujesz hamownię? Przenośne, drogowe i podwoziowe.

Supra TT 6spd, F430 spider 6spd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 03 Jun 2010 - 08:32
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 02 Jun 2010 - 21:22) *

Jeśli chodzi o chiptuning tego silnika to lepiej poczekać aż Hondata zrobi FlashPro takze do eurpoejskiej wersji R18A ( na razie jest do USDM).

Poza tym. Sam posiadam 5d z tym silnikiem i stwierdzam, że jedyna droga to albo zaturbiać (ze względu na kolektor i podobno całkiem wytrzymałe korby, tłoki) albo SWAPować na K20/K24 jeśli chce sie miec szybkiego VIIIgen.

Swap to chyba najsensowniejszy pomysl, ale slyszalem plotke, ze nie jest to rzecz az tak prosta do ogarniecia. A szkoda bo 5D z K20 pod maska bylby idealnym dupowozem.

CYTAT([Yossarian] @ Wed, 02 Jun 2010 - 21:22) *

Dłubanie R18A2 w N/A sie raczej nie oplaci. Nawydajesz mnóstwo kasy a może dojdziesz do poziomu seryjnego K20 (a i na to nie ma wiele szans, przynajmniej na razie). Silnik jest zrobiony pod ekonomie - i-VTEC w wersji eco, kolektor wydechowy stanowiący integralną częsć głowicy.

Chyba ze sie upierasz - wtedy czekaj na wałek od Go-Power (robią prototyp, poszukaj na 8thcivic.com) i na Flash Pro.

Nie, na szczescie nie upieram sie.

CYTAT([Yossarian] @ Wed, 02 Jun 2010 - 21:22) *

Tyle mojego, ale jakbyś jednak sie upieral przy dlubaniu R-serii to trzymam kciuki.

Jakbb cos sie dzialo to dam Ci znac ;)


CYTAT(wojtrek @ Thu, 03 Jun 2010 - 00:56) *
jak do mnie dzwoni klient, ktory chce w scenicu 1.6 benzyna z gazem zrobic chiptuning to nie mowie mu +9%KM i +8%Nm, tylko mowie mu, zeby nie kombinowal i zbieral na inne auto, ewentualnie, jak juz bardzo chce, to polecam dolot i wydech wlasnie, bo to najprostsze i najpewniejsze rozwiazanie w silnikach wolnossacych.

Swietne podejscie do klienta!


CYTAT(wojtrek @ Thu, 03 Jun 2010 - 00:56) *
i zeby nie robic OT, jesli wlasciciel ma chec wydania kasy rzedu 800euro na swoje auto, zeby poprawic osiągi, to polecam porządny dolot, jakis wydech i jak zostanie pieniedzy to odlozyc na nastepne szybsze auto lub jakas zabawke na weekendy.

Wlasciciel z checia a oddalby by samochod komus kto za sensowne pieniadze zajrzal by do elektroniki i powiedzial czy da sie cokolwiek z tym samochodem zrobic za sensowna kase. O ile naturalnie znajdzie sie osoba gotowa podjac sie tego za sensowna cene. Jak nie bedzie zadnej sensownej oferty to z checia wloze te pieniazki, ale w zawieszenie albo w "weekendowa zabawke", ktora sie sklada smile.gif

Wojtrek, dzieki za sensowne podejscie do tematu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_B230FT_*
post Thu, 03 Jun 2010 - 10:34
Post #27









CYTAT(dejv667 @ Wed, 02 Jun 2010 - 20:06) *
A mozemy wrócić do tematu mojego silnika?

Jezeli mieszkasz w Bad Orb jak w twoim opisie to masz do mnie 280 km, 800 eurona to absurd, za polowe masz u mnie kawuche, samochod na dynojecie i moda. Dlubie w Heiligenhaus, reszte na PW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 03 Jun 2010 - 11:42
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





odbierz PW smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
izzy_rajder
post Thu, 03 Jun 2010 - 12:21
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Pablo vel 2dumb @ Wed, 02 Jun 2010 - 17:39) *
Izzzzyy

Ładnie to tak przekręcać nicki forumowe?
Życzę Ci jak najlepiej, tylko więcej pokory proponuję i dystansu do siebie.

Dejv zdaję się już znalazł to czego szukał.

Pozdrawiam


--------------------
twins on board
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 03 Jun 2010 - 12:40
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(dejv667 @ Thu, 03 Jun 2010 - 08:32) *
Swap to chyba najsensowniejszy pomysl, ale slyszalem plotke, ze nie jest to rzecz az tak prosta do ogarniecia. A szkoda bo 5D z K20 pod maska bylby idealnym dupowozem.


Coś więcej o tej plotce? W sumie, czemu miałoby nie byc prosto? FN2 chyba nie różni sie aż tak bardzo, żeby nie dało sie z niego poprzekładać czego trzeba? Tak z ciekawości pytam.

W sumie, skoro się da zamontować K20 w Vgen, VIgen i innych Hondach, które powstały przed wyprodukowaniem pierwszego K20, to w fk2 tym bardziej powinno byc to możliwe.

Oczywiście ja tu tylko teoretyzuje bo ekspert od SWAPów ze mnie żaden.

Inna sprawa, że jako dupowóz Civic R18A2 sprawdza sie dla mnie świetnie - dość wygodny, nie jest to zawalidroga (no ale ja sie przesiadłem z Xsary 1.4), wnetrze i wygląd bardzo fajne i te pare sympatycznych detali typu odpalanie z przycisku, diody zapalające sie przy zblizaniu do czerownego pola itp. skutecznie uprzyjemniają jazdę. Dlatego nie widze wielkiego sensu w większe dlubanie w tym aucie, bo albo to będzie szybkie, albo będzie dupowozem.
A wiem dobrze, ze nawet jakbym wepchał tam K24, dołożyl kompresor itp. itd. to i tak w końcu bym stwierdził, że mocy jest za mało smile.gif Choć w sumie, spróbować by sie chciało smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dejv667
post Thu, 03 Jun 2010 - 17:58
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 May 2005
Skąd: Brachttal / Niemcy





CYTAT(izzy_rajder @ Thu, 03 Jun 2010 - 12:21) *
Ładnie to tak przekręcać nicki forumowe?
Życzę Ci jak najlepiej, tylko więcej pokory proponuję i dystansu do siebie.

Dejv zdaję się już znalazł to czego szukał.

Pozdrawiam

No, na pewno dostalem bardzo interesujaca cenowo oferte smile.gif


CYTAT([Yossarian] @ Thu, 03 Jun 2010 - 12:40) *

Coś więcej o tej plotce? W sumie, czemu miałoby nie byc prosto? FN2 chyba nie różni sie aż tak bardzo, żeby nie dało sie z niego poprzekładać czego trzeba? Tak z ciekawości pytam.

W sumie, skoro się da zamontować K20 w Vgen, VIgen i innych Hondach, które powstały przed wyprodukowaniem pierwszego K20, to w fk2 tym bardziej powinno byc to możliwe.

Oczywiście ja tu tylko teoretyzuje bo ekspert od SWAPów ze mnie żaden.

Inna sprawa, że jako dupowóz Civic R18A2 sprawdza sie dla mnie świetnie - dość wygodny, nie jest to zawalidroga (no ale ja sie przesiadłem z Xsary 1.4), wnetrze i wygląd bardzo fajne i te pare sympatych detali typu odpalanie z przycisku, diody zapalające sie przy zblizaniu do czerownego pola itp. skutecznie uprzyjemniają jazdę. Dlatego nie widze wielkiego sensu w większe dlubanie w tym aucie, bo albo to będzie szybkie, albo będzie dupowozem.
A wiem dobrze, ze nawet jakbym wepchał tam K24, dołożyl kompresor itp. itd. to i tak w końcu bym stwierdził, że mocy jest za mało smile.gif Choć w sumie, spróbować by sie chciało smile.gif

Plotka, ktora obila mi sie o uszy mowila o problemach z ogarnieciem elektryki. Slowem-kluczem jest, wedlug plotkarza, CAN OBD. Ile w tym jest nie wiem, chociaz pewnie ktos na forum wie ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Thu, 15 May 2014 - 14:37
Post #32


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Tamat umarł 4 !!! lata temu ale zaryzykuje i zapytam czy coś się zmieniło w temacie R18A2 i podniesienia mocy. Jedyne co się dowiedziałem przy okazji zapytań o lpg to chłopaki z brc w Tarnowie obiecują 5KM extra na gazie w stosunku do benzyny. Auto stroją na hamowni sondą szerokopasmową. Liczą sobie 400-500zł do ceny instalacji lpg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 16 May 2014 - 07:46
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(mitusm @ Thu, 15 May 2014 - 14:37) *
Tamat umarł 4 !!! lata temu ale zaryzykuje i zapytam czy coś się zmieniło w temacie R18A2 i podniesienia mocy. Jedyne co się dowiedziałem przy okazji zapytań o lpg to chłopaki z brc w Tarnowie obiecują 5KM extra na gazie w stosunku do benzyny. Auto stroją na hamowni sondą szerokopasmową. Liczą sobie 400-500zł do ceny instalacji lpg.


W skrócie: nic praktycznie się nie zmieniło.

Jest tylko temat na civicklub o jednym aucie, w którym zrobiono swap na K20. I gdzieś tam kiedyś było o jednym R18 z turbo. Na civinfo też jakiś Grek uturbił ten silnik. Poza tym nic: Hondata europejskich klientów z R18 nadal ma w d***e, przez co europejscy klienci mają w d***e Hondatę, przestali kombinować nad słaniem do nich petycji (był kiedyś taki temat na civinfo) i zajęli się czym innym wink.gif.

Co do tego gazu - jak się dobrze postarają to może i się by udało, w końcu robiliby mapę pod konkretny silnik. Ale tych 5KM nie poczujesz. Co najwyżej wystarczy na skompensowanie masy butli LPG i instalacji wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Fri, 16 May 2014 - 17:23
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





przeciez w tej chwili bez problemów mozna to odpalic na EMU , opcja lepsza i tańsza niż ewentualna hondata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sat, 17 May 2014 - 08:59
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Mozna tylko po co. W tym silniku samym softem ugra sie tyle co nic. To nie K20.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sat, 17 May 2014 - 09:01
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





bardziej miałem na myśli soft turbo , niz grzebanie w wolnossaku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 18 May 2014 - 16:10
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Do turbo faktycznie, EMU miałoby sens. Ten jeden polski projekt R18A2 turbo jeździł na DET3 chyba (EMU wtedy jeszcze nie było dostępne). Czy jeździ dalej, nie wiem.

A inna sprawa, że trudno do tego nawet dobry dolot i wydech znaleźć, o wałkach nie wspominając. Więc ciężko ocenić, czy w N/A ogóle by było można coś ugrać tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sun, 18 May 2014 - 17:50
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





A jakie bys chcial do tego walki (a w zasadzie jeden bo to SOHC)? Przeciez to jest odwrotny vtec. Naprawde, modowanie tego motoru nie ma zadnego sensu.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Sun, 18 May 2014 - 17:56
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





nie przesadzaja , sytuacja z r18 jest identyczna jak z D i B a przeciez jest pierdylion dłubanych D i jakos nikt nie narzeka ze niema w tym sensu

gdyby do r18 były wałki sadze ze bez problemu mozna było by to podciągnac do 180koni , na chwile obecna pozostaje turbo , mozna by wykrzesac na sofcie 250koni i była by to alternatywa zamiast swapu na K , przy czym takie r18 na sofcie pojedzie duzo lepiej niz K w na
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Sun, 18 May 2014 - 18:03
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





No nie wiem czy taka identyczna. Wczesniejsze raczej nie mialy kolektorow wydechowcyh zintegrowanych z glowica. Albo vteca, ktory sie odpala gdy ma byc eco.
Wiadomo, ze mozna pakowac jakies doloty itp. Wiadomo, ze mozna i softa...tylko po co? To jest dupowozowy silnik i do tego sie najlepiej nadaje.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:06