Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 2.2 3B Street setup
WantedS2
post Fri, 07 Apr 2017 - 10:09
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





Cześć,

Drogą wstępu.. posiadam silnik 2.2 3B z audi S2 z osprzętem (seria), chciałbym zbudować auto które będzie używane na co dzień, żadne wyścigi na torze czy drag mnie nie interesują.
Ma to być auto typowo uliczne które potrafi wcisnąć w fotel i dać frajdę z jazdy, a przy tym takie które szybko się nie rozleci.

Celuję w 380-400 kucy.

Chciałbym to wrzucić do Coupe Quattro.

Pytanie do was.. czy jest sens pchać się w graty z RS2 (turbo, kolektor wydechowy) czy może jest coś bardziej sensownego i świeższego, jeśli tak to jakie turbo polecacie.
Odnośnie kolektora.. ten od RS2 trochę drogi, jak to wygląda i czy taniej wyjdzie z takim na zamówienie, wiele firm ma wykonanie takiego kolektora w ofercie razem z wydechem, a w takowy chciałbym też zainwestować.

Szukam też skrzyni pod taką moc. (wiem że 5-biegowe szybko padają, 6 cieżko kupić.. może z S4 2.7?)

Dodam tylko, że chciałbym to wykonać po jak najmniejszej linii oporu chociaż sensowne kompromisy biorę pod uwagę. Oczywiście silnik idzie do remontu.

Pogrzebałem tutaj na forum i trochę informacji zebrałem, ale niektóre tematy są dość stare dlatego pytam.

Z góry dziękuję za każdą pomoc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 Apr 2017 - 10:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lightman
post Fri, 07 Apr 2017 - 11:30
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Zanim zaczniesz obudowywać silnik fruitami to co z jego bebechami? jaki stan? nie oszczędzaj na rewizji/upgrejdzie 2.2T rób tak żebyś mógł dmuchać 2 bary wtedy wszystko masz zrobione z zapasem a nie na żylete ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WantedS2
post Fri, 07 Apr 2017 - 11:47
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





CYTAT
Zanim zaczniesz obudowywać silnik fruitami to co z jego bebechami? jaki stan? nie oszczędzaj na rewizji/upgrejdzie 2.2T rób tak żebyś mógł dmuchać 2 bary wtedy wszystko masz zrobione z zapasem a nie na żylete ;-)


Taki jest właśnie Plan, najpierw remont a potem dalsze mody. Pytam dlatego, że chce wiedzieć wcześniej czego szukać. Na razie nie zaglądałem jeszcze do silnika, był on wcześniej w Cabrio które zakupiłem głównie dla tego właśnie silnika, a jeździło bez problemu. Tylko ośka to nie jest to czego potrzebuje.

Tak czy inaczej jestem przygotowany na konkretny remont silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Fri, 07 Apr 2017 - 12:44
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





nie baw się w chipy żadne, odrazu myśl o SA typu Vems lub EMU i montuj cewki TFSI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 07 Apr 2017 - 13:02
Post #5


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





droga przetarta i znana. O fanty bym się nie martwił, raczej o napęd. 400 KM to zrobisz na większości turbin, holset, garet, kkk ... do wyboru do koloru.
Jeśli jednak zamierzasz robić motor to kuj korby, dawaj panewki nowe RS2 i sprawdź czy wał się nadaje do zabaw.
Strojenia też już ludzie dają radę, czy to Wawa czy B-B czy Olsztyn.... jak tam chcesz.

Wystarczy na trochę.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WantedS2
post Fri, 07 Apr 2017 - 13:10
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





CYTAT
nie baw się w chipy żadne, odrazu myśl o SA typu Vems lub EMU i montuj cewki TFSI


No czipy mnie nie interesują, zastanawiałem się właśnie czy warto zrobić konwersje na cewki i ile za taką przyjemność zapłacę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 07 Apr 2017 - 13:30
Post #7


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





to dam Ci parę namiarów StreetLaneGarage, Digitun, Garage Customs ... AKMotorsport...
dzwoń i się orientuj.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WantedS2
post Fri, 07 Apr 2017 - 13:33
Post #8


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





CYTAT
to dam Ci parę namiarów StreetLaneGarage, Digitun, Garage Customs ... AKMotorsport...
dzwoń i się orientuj.


Wielkie dzięki skorzystam smile.gif

btw. Korby i panewki jakiej firmy polecanie? bo na ebay'u trochę tego jest i ceny też różne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Sat, 08 Apr 2017 - 08:14
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





https://store.034motorsport.com/

mają duzo konkretnych gratów do 2.2T 20v ja tam kupowałem min.korby, turbiny, ARP u nas w kraju też już coś można dostać szkoda że nie ma producenta kutych tłoków made in Poland wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sat, 08 Apr 2017 - 22:55
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Digitun stroi tez z powodzeniem serie kompa brz przeplywomierza. Na ta moc co celujesz to pewnie hybryda k26/27 albo moze turbo z volvo s60R k24. Chyba na styk do 400 starcza. Na zachodzie paru takie turba powstawiali. Lepiej wstanie od hybrydy ale mniej da mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Mon, 10 Apr 2017 - 07:18
Post #11


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





korby tanie i dobre można kupić tu http://www.re5pect.pl/kute-korbowody-techn...2-2t-5-cyl.html


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WantedS2
post Mon, 10 Apr 2017 - 09:23
Post #12


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





CYTAT
Digitun stroi tez z powodzeniem serie kompa brz przeplywomierza. Na ta moc co celujesz to pewnie hybryda k26/27 albo moze turbo z volvo s60R k24. Chyba na styk do 400 starcza. Na zachodzie paru takie turba powstawiali. Lepiej wstanie od hybrydy ale mniej da mocy.

Rozważam właśnie taką opcję, pewnie z cewkami i EMU byłoby lepiej i łatwiej, ale do tego dojdę w swoim czasie, póki co wyciągnąłem silnik z cabrio i wkrótce oddaje go do ogarnięcia.

CYTAT

Faktycznie ceny spoko, a zastanawiałem się właśnie nad kupnem korb FCP też w cenie 2k na ebayu.
Mają jeszcze inne rzeczy które potrzebuje więc wyjdzie kilka groszy taniej, dzięki!

Osprzęt już mniej więcej wiem jaki zakupię, póki co nie wiem jeszcze jaką skrzynię władować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 10 Apr 2017 - 09:57
Post #13


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Do skrzyni nie masz wyboru, jak najświeższą 01E z chłodzeniem oleju.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WantedS2
post Mon, 10 Apr 2017 - 13:55
Post #14


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





CYTAT
Do skrzyni nie masz wyboru, jak najświeższą 01E z chłodzeniem oleju.

Tutaj znalazłem listę wszystkich skrzyń 01E - http://12v.org/urs/charlie_smith/01E/. Idąc tym tropem skrzynia z S6 C4 (CET) będzie pasować? Z tego co widzę jest bez chłodzenia oleju, ale generalnie ciężko o jakąkolwiek skrzynie 01E, a tylko taką znalazłem póki co w sieci i pytam z czystej ciekawości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 10 Apr 2017 - 14:46
Post #15


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Słabo szukasz wink.gif
I po pierwsze, jak już się bawisz w takie cóś to ETKA na komputerze i powinieneś ją mieć w małym palcu.

01E występowały z chłodzeniem oleju w różnych autach, najpopularniejsze to w dizlach DQT , długie przełożenia, generalnie przy takiej mocy bardzo fajna skrzynia.

I szukaj z jak najnowszej , np z końca produkcji A4 albo A6 C4/C5


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WantedS2
post Mon, 10 Apr 2017 - 15:42
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 07 April 2017





Już zacząłem ją studiować wink.gif

No tak to wszystko zmienia.. nawet nie liczyłem na taką opcję. Dzięki za pomoc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sajmondesign
post Sat, 29 Apr 2017 - 20:56
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 September 2014
Skąd: Olsztyn





Remont na dobrych gratach, skrzynia 01E, kolektor barany na zamówienie (~2k), turbo hybryda k26/24 CNC, do tego mozesz zalozyc korby jak Albert pisze i na reszcie seryjnej 4ke z przodu powinno bez problemu pokazac.

GTO (Digitun, Bielsko-Biała) wystroi Ci to na ori motronicu (~2k indywidualne strojenie, nawet z procedura na ori kompie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Sun, 30 Apr 2017 - 00:16
Post #18


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





sajmon zgoda, ale do tego trzeba kompa z AAN z końcówką co najmniej AA. Plus przejście na cewki.
wydatek. Nie mówię ,że to źle, bo sam tak mam.

A Krzyśka ze wszech miar polecam, zajebisty spec, ale rozchwytywany, więc i termin trudno ustalić.

Ale umówmy się, procedury na streeta, bez sensu...


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sajmondesign
post Sun, 30 Apr 2017 - 02:47
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 September 2014
Skąd: Olsztyn





a i Leo w Olsztynie nie mamy zadnego stroiciela ogarnietego, jedynie mechanikow dobrych tongue.gif

Co do kompa racja, ale zacznijmy od tego, ze bedac posiadaczem 2.2t trzeba uswiadomic sobie ze to same wydatki tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 04 May 2017 - 19:20
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Hehe super pomoc. Wszystko może skończyć się źle w tej zabawie no i co z tego.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 21:25