Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 1,8T AGU lekki szarpnięcie przy pełnym bucie na wyższych biegach
Spaziu
post Tue, 28 Mar 2017 - 13:49
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 28 March 2017





Panowie, takie szybkie pytanie.
Logów jeszcze nie robiłem - pacjent Golf IV 1,8 turbo AGU po sofcie ponad 170 koni.

Jak jadę na II biegu i daje mu w palnik jest ok, trzeci - chyba raczej też ok, natomiast bieg czwarty, piąty i np 120 km/h i noga w podłogę pod 160 km/h to czasem ma taką "czkawkę" i tak szarpnie jednorazowo.
Pytanie czy to może być walnięty dwumas? czy niekoniecznie? Bo na pewno mam luz w układzie napędowym chyba koło dwumasowe ew, przegub

Auto jedzie ok, wyrywa, moc ma, nie jest słabe ale czasem go tak szarpnie, nie dzieje się to często, czy też za każdym razem więc spokojnie logi można zrobić, ale czasem to wkurza. Pytanie tylko czy logi będą coś wykazywać, jeśli np tego szarpnięcia nie będzie i auto płynnie będzie przyspieszać.

Ogólnie gdyby to była wina zapłonu typu cewki, świece to czy problem nie był by zauważalny przy zwykłej jedzie? Bo nigdy nie wiem jak to jest? wymienia się cewki i świece na zapas czy jak coś się dzieje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Mar 2017 - 13:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bodziolot
post Fri, 31 Mar 2017 - 08:58
Post #2


User
Dołączył: Sat, 01 November 2008
Skąd: Legionowo





U mnie taki objaw oznaczał padającą cewkę. Wypadał zapłon, ale tylko przy dużym obciążeniu i w okolicach największego boostu. Problem się rozwiązał gdy cewka strzeliła tak że w pewnym momencie, przestał w ogóle pracować na jednym cylindrze. Po wymianie na nową, jak ręką odjął. Oczywiście chwile później powtórka z rozrywki i po kolei wszystkie cewki poszły do wymiany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 31 Mar 2017 - 11:37
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





W gniazdach świec zobacz czy nie ma oleju. Świece zobacz w jakim stanie i zrób przerwę na 0,7mm.
Zrób też logi w momencie szarpnięcia - ocenimy czy nie ma sporego przeładowania i odcięcia paliwa, sporych cofek albo braku paliwa. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Spaziu
post Sat, 01 Apr 2017 - 14:48
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 28 March 2017





Czyli obstawiacie że to nie wina sprzęgła/dwumasy, przegubu albo mechanizmy różnicowego? Tylko raczej zapłon/paliwo?
No ale na dwójce z 40 km/h by nie szarpał? no bo to się nie zdarza? poza tym auto pali ładnie, silnik pracuje równo.

swiece ogólnie to musze wymienić bo czarne są, tzn były ostatnio jak tam zaglądałem z ciekawości smile.gif

ogółnie logi koniecznie, bo mam wrażenie ale to chyba inna bajka? że kiedyś lepiej IV i V bieg były "na dole" napompowane. Może zawór turbiny.

A można jakoś sprawdzić cewki? no bo kurcze 4 naraz wymieniać od tak? to pół auta można wymienić wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 01 Apr 2017 - 15:51
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Spaziu @ Sat, 01 Apr 2017 - 14:48) *
swiece ogólnie to musze wymienić bo czarne są, tzn były ostatnio jak tam zaglądałem z ciekawości smile.gif


Zużyte świece też męczą cewki i pozwalają im szybciej umrzeć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 15:13