Shoutbox 0 nowych PW 


21 Stron V  « < 11 12 13 14 15 > »   
Reply to this topicStart new topic
> RX8 z właściwym silnikiem, K20 kompresor
jackkpl
post Sun, 19 Nov 2017 - 20:26
Post #241


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





No to sezon RCP x Time Attack się zakończył smile.gif.
Ogólnie udało się poprawić własny rekord toru i chyba jest to nieoficjalny rekord dla samochodów (42.41s) na tym obiekcie. Najszybsze motory robią 42.1s.

https://www.facebook.com/HomeMadeTCS/posts/511408122556382

Tabela wyników : http://masatech.pl/index.php?str=online5&a...nlinestr=wyniki

Onboard zaraz wleci.


I taka sesja rozgrzewkowa z innej perspektywy , akurat goniłem focusa


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 19 Nov 2017 - 20:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 19 Nov 2017 - 22:15
Post #242


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Co tu dużo mówić - tylko pogratulować należy ! smile.gif

(BTW video dla ćwiczenia widzenia peryferyjnego / nieostrego ?;-) )

A ta RX8 GrediEX - to z Wanklem ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 19 Nov 2017 - 23:07
Post #243


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 19 Nov 2017 - 22:15) *
Co tu dużo mówić - tylko pogratulować należy ! smile.gif

(BTW video dla ćwiczenia widzenia peryferyjnego / nieostrego ?;-) )

A ta RX8 GrediEX - to z Wanklem ?


Video niestety nagrywane telefonem , był już półmrok (około 16) i odbiło się to na jakości nagrania smile.gif.

Gedi wanklem 237 koni - mega dobry czas.
Ten trzeci niebieski RX8 miał shamowane 160 koni i geometrie w ogóle nie pod tor smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sun, 19 Nov 2017 - 23:32
Post #244


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Jak oceniasz tor w Pszczółkach? Na onboard'ach wygląda całkiem ciekawie, chyba się wybiorę w kwietniu.


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 20 Nov 2017 - 10:00
Post #245


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Al Ed Upek @ Sun, 19 Nov 2017 - 23:32) *
Jak oceniasz tor w Pszczółkach? Na onboard'ach wygląda całkiem ciekawie, chyba się wybiorę w kwietniu.

Mi ten tor bardzo odpowiada. Są różnice poziomów, są zakręty o różnym nachyleniu bocznym , potrafi wywalać przód i tył. Obie patelnie składają się z 2 zakrętów o różnym promieniu, więc optymalna linia wymaga trochę wysiłku (ja w połowie patelni czasem dodaję gazu).
WYdaje mi się, że z obiektów o długości ~1km jest najciekawszy. Nawet cywilnym kombiakiem na dohamowaniu do zakrętu można pójść bokiem i wymaga założenia kontry.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Mon, 20 Nov 2017 - 11:35
Post #246


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Trzeba wpisać do kalendarza w takim razie smile.gif


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 24 Nov 2017 - 14:35
Post #247


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Enjoy! smile.gif
https://www.facebook.com/rcpxautodromtimeat...71404956614166/


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 11 Dec 2017 - 11:04
Post #248


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Krótkie podsumowanie mojego występu na bednarach. Jest to kopia z fejsa, ale wiem jak ja negatywnie podchodziłem do tego "portalu" i preferowałem jednak forum , jako bardziej uporządkowane.

Sytuacja wyglądała tak smile.gif. Zapoznanie około 10 i start pierwszej załogi. Szybki Misio miał nr 1 i zaraz na pierwszym lodzie poszedł grubo w opony. Na kartingu wypadło dużo aut, z przejazdu na przejazd były coraz lepsze czasy (wiadomo, lód zmieniał się w wodę). W efekcie po 1szej rundzie czołówka z tego dnia była w okolicach 20 miejsca. Ja zrobiłem przyzwoity czas bez dużej straty do czołówki. Mój czas 6:04 (najszybszy klasa 4 5:53, najszybszy generalka 5:39).
Przejazd 2 - przesychająca płyta główna, na kartingu nadal lód i miejscami lód w zalesionym odcinku. Nadal bardzo ostrożnie z mojej strony, rywale przyspieszyli znacznie bardziej (znajomość obiektu z poprzednich rund dawała przewagę). Mój czas 5:38 (najszybszy klasa 4 5:24, generalka 5:12).
Przejazd 3 - eksperyment z oponami. Ciągle wysychała nawierzchnia. Na przód VR2 R7 , na tyle VR1 W5. Totalna porażka, przód dogrzał się dopiero na końcu pasa lotniska (3/4 próby). Dodatkowo nie dolałem wody do obiegu ICka i jechałem bez doładowania (vmax 15-20 niższy niż poprzedni przejazd). Efekt to 5:44 (klasa 4 5:23, generalka 5:09). W tym momencie powiedziałem sobie,że po zawodach. Nie ma już o co walczyć i gorzej być nie może. Byłem w okolicy 6 miejsca w klasie.
Przejazd 4 znowu na VR1 W5 i już odważniej (dohamowania przestrzelone ,ale i tak lepiej, niż hamować 10m za wcześnie). Zaczęło lekko pruszyć i padać. Efekt to 5:26 (miałem najlepszy czas w klasie 4, generalka 5:10). W ten sposób udało się wskoczyć na 3-cie miejsce w klasie. Jeden z rywali jechał na 2 numery startowe, co eliminowało go z oficjlanej klasyfikacji. W ten sposób zająłem drugie miejsce w klasie 4 ze stratą 1.5s do pierwszego miejsca w klasie smile.gif. 11 czas w generalce i strata 5s do 6-ego miejsca. Debiut uważam za całkiem udany , pomimo przeciwności losu i nieznajomości obiektu. Bardzo ciekawe doświadczenie pod kątem doboru opon do warunków. Tutaj jeden błąd z ogumieniem może wyeliminować z rywalizacji, natomiast w formule TimeAttack takie błędy w ogóle nie rzutują na wynik - z reguły można przejechać parę sesji i dobrać optymalnie ogumienie.
Wszystkim, którzy nie mieli okazji być na Bednarach polecam wizytę. Jazdy nie ma dużo (około 30-40km na dzień), klimat jest inny, można popatrzeć na całe ekipy serwisowe z namiotami, stertami opon i zapleczem jak na zawodach wysokiej rangi. Idąc grubo można dużo stracić i niewiele zyskać (po 4 przejazdach w TOP 15 było 6 kar). Liczy się powtarzalność i spokój.

Wyniki na http://live.chronotec.pl

Teraz media
Zapoznanie z trasą


Przejazd 1 - jeszcze niepewnie


Przejazd 4 - najlepszy mój czas tego dnia (pomimo opadów śniegu z deszczem).


I małe nagranie z zewnątrz


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 12 Dec 2017 - 14:55
Post #249


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie odpoczywasz zimą ? wink.gif
Długie te przejazdy na Bednarach, 30-40 km to już coś jest . I kilka "hopek" było na trasie widać. Ale lista wyników fajna - rodzynek wśród BMW
Strasznie dużo Kii na liście startowej - i picanto i ceedy , jak Ci się widzą w czasie przejazdów ?

Kurcze, ja bym chyba tylnym napędem nie umiał jeździc - strasznie trzeba mieć cierpliwość z dodawaniem gazu na wyjściu - widać miejscami ze spokojnie czekasz na wyprostowanie i dopiero gaz. Ja wiem że tak jest zgodnie ze sztuką, ale widzę że ja bym w FWD znacznie wcześniej gaz dawał - najwyżej zamieli czy lekko przód ucieknie co banalnie złapać znów i hajda. A tu - w razie czego tył macha jak nie gorzej , sekundy uciekają, napocić się trzeba.. a jak za późno znów to strata później, no ale na pewno ciekawiej smile.gif

(z tym skrzydłem to przez kraj jedziesz po drogach ? bo na kołach byłeś ?)


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 12 Dec 2017 - 16:44
Post #250


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





dlatego autko ma home made TCS wlasnej roboty smile.gif . i daje z nim rade. praktycznie caly czas slychac strzelania w wydech jak odcina paliwo. chyba dopiero na czworce czasami TCS milkl. bez tego ustrojstwa czasy pewnie by byly kolo 30s gorsze.
w tym pierwszym przejezdzie ten odcinek jeden gokartowy to masakra faktycznie. 20km/h i zero skrecania. (3minuta pierwszy przejazd)
a co do spojlera z tego co kojarze Jacek wozi go w bagazniku albo na przednim siedzeniu smile.gif
ale fakt teraz mocno rozbudowany wiec pewnie trzeba go sobie najpierw po podrozy poskladac.
ogolnie fajna precyzyjna jazda. jedynie widac braki wynikajace z nieznajomosci trasy ale to oczywiste. nikt chyba by nie zaryzykowal w takich warunkach jazdy na 110% gdy nie zna sie punktow hamowan, kierunkow zakretow czy ogolnego ukladu trasy.
cos dla rozsadnych, albo umiejacych przewidywac.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 12 Dec 2017 - 16:58
Post #251


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Tue, 12 Dec 2017 - 16:44) *
dlatego autko ma home made TCS wlasnej roboty smile.gif . i daje z nim rade. praktycznie caly czas slychac strzelania w wydech jak odcina paliwo.

Raczej zapłon. Gratki fajnej jazdy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 12 Dec 2017 - 18:38
Post #252


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Andrzej - odpoczywam zima, ale pogoda jesienna - wiesz jak jest wink.gif. Skrzydlo woze w srodku, tak samo jak kola na zmiane smile.gif. Kie sa slabe, wiec ogolnie sa wolniejsze. Sa sekcje, gdzie duzo moca.sie nadrabia (i trakcja).

Dam ci sie kiedys przejechac, mazda z tcsem jezdzi sie dosc latwo. Masz racje,ze pozno na gaz wchodze - to jest jedno z paru miejsc do poprawy. Nie widac tez tego na nagraniu ale czesto przod wyjezdzal (bardziej slisko ns wyjsciu) i po prostu danie gazu nie mialoby sensu. To na mokrej partii (zwanej ODTJ) bylo czeste.

@Piwo - zgadza sie, tcs daje rade. Nie widac tego z nagran, w kabinie odczucia sa znacznie bardziej na plus. Nieznajomosc trasy to byl tzw. Handicap - mialem gorzej od konkurentow, ktorzy czesto bywaja na bednarach. Dlatego chce pojechac jeszcze raz- wtedy roznice czasow powinny byc mniejsze.

@Tommo - dzieki. Co do tcsa, to ja mam wycinanie paliwa. Jestem bardziej eko wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slawo2000
post Tue, 12 Dec 2017 - 21:40
Post #253


Frequent User
Dołączył: Sun, 23 May 2010
Skąd: Gdańsk





CYTAT
Na przód VR2 R7 , na tyle VR1 W5.

Tak z ciekawości czemu akurat taką kombinację chciałeś wypróbować? Wydawałoby się, że może to na tył powinny pójść VR2 R7 a na przód VR1 W5.


--------------------
________________________
E36 Compact S50B32 rally car
Polonez 2000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 13 Dec 2017 - 02:34
Post #254


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no, nie śmiem oceniać ze ZA późno, w kilku miejscach zauważyłem ale to raczej na plus ze cierpliwie na odpowiedni moment umiesz wyczekać niz za wcześnie i poprawiać czy ratować sie później.
Z rwd na torze to ja mialem okazje tylko mr2 Culmena na prawie 300 koni przerobioną poprowadzic bez tcs i kurcze ciężkie przeżycie to bylo smile.gif a b wolno jechałem...


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 13 Dec 2017 - 12:58
Post #255


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Slawo2000 @ Tue, 12 Dec 2017 - 21:40) *
Tak z ciekawości czemu akurat taką kombinację chciałeś wypróbować? Wydawałoby się, że może to na tył powinny pójść VR2 R7 a na przód VR1 W5.


U mnie samochód jest inny niż wszystkie - przód mam zawsze cieplejszy , niż tył. Jak jest sucho, to np w Kielcach przód miał 65-70 stopni (zaraz po zjeździe do depo), a tył okolice 50-55.
Jak jadę po torze, to przód mi się dogrzewa szybciej i po 1 kilometrze auto robi się nadsterowne, a po kolejnych 500m już tył dogrzewam i można iść ogniem smile.gif.

Na wilgotnej nawierzchni R7 nie idzie dogrzać - taka nauczka z Bednar.

CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 13 Dec 2017 - 02:34) *
Nie no, nie śmiem oceniać ze ZA późno, w kilku miejscach zauważyłem ale to raczej na plus ze cierpliwie na odpowiedni moment umiesz wyczekać niz za wcześnie i poprawiać czy ratować sie później.
Z rwd na torze to ja mialem okazje tylko mr2 Culmena na prawie 300 koni przerobioną poprowadzic bez tcs i kurcze ciężkie przeżycie to bylo smile.gif a b wolno jechałem...


Zauważyłem tendencję, że kierowcy RWD wychodzą szybko z gazem, lecą bokiem i czasem się uda, a czasem korygują później 3x. Wiem, że odpowiednie tempo gazu na wyjściu jest kluczowe, ale akurat tam jechałem jak pi..da - bałem się tego obiektu. Ja generalnie mam oszczędny styl jazdy i mało zużywam opony oraz do granicy z reguły dochodzę od zbyt wolnego tempa smile.gif. Inni atakują na dzika i czasem daje im to przewagę, a czasem rozwalają auto wink.gif.

Co ciekawe, w zakręcie prawie nigdy opony mi nie piszczą , jedynie na ostrzejszych dohamowaniach.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 13 Dec 2017 - 14:00
Post #256


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(jackkpl @ Tue, 12 Dec 2017 - 17:38) *
@Tommo - dzieki. Co do tcsa, to ja mam wycinanie paliwa. Jestem bardziej eko wink.gif

Lekki OT, ale mnie to nurtuje: czy wycinanie paliwa zamiast zapłonu nie ma negatywnego wpływu na silnik? Uboga mieszanka, wysokie EGT i te sprawy.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Wed, 13 Dec 2017 - 15:06
Post #257


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Nie bo całkowicie wycina paliwo wiec sumaryczne egt spadac powinno wrecz...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 13 Dec 2017 - 16:26
Post #258


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Wed, 13 Dec 2017 - 12:58) *
U mnie samochód jest inny niż wszystkie - przód mam zawsze cieplejszy , niż tył. Jak jest sucho, to np w Kielcach przód miał 65-70 stopni (zaraz po zjeździe do depo), a tył okolice 50-55.
Jak jadę po torze, to przód mi się dogrzewa szybciej i po 1 kilometrze auto robi się nadsterowne, a po kolejnych 500m już tył dogrzewam i można iść ogniem smile.gif.

Na wilgotnej nawierzchni R7 nie idzie dogrzać - taka nauczka z Bednar.



Zauważyłem tendencję, że kierowcy RWD wychodzą szybko z gazem, lecą bokiem i czasem się uda, a czasem korygują później 3x. Wiem, że odpowiednie tempo gazu na wyjściu jest kluczowe, ale akurat tam jechałem jak pi..da - bałem się tego obiektu. Ja generalnie mam oszczędny styl jazdy i mało zużywam opony oraz do granicy z reguły dochodzę od zbyt wolnego tempa smile.gif. Inni atakują na dzika i czasem daje im to przewagę, a czasem rozwalają auto wink.gif.

Co ciekawe, w zakręcie prawie nigdy opony mi nie piszczą , jedynie na ostrzejszych dohamowaniach.


Co do piszczenia to popiskują jak mają nacięcia zauważyłem, slicki gładkie nie, a być może lub/i niewłaściwe ciśnienie (?) Ale Ty na pełnym slicku nie jeździeś więc też ciekawe z tym brakiem pisku.
A co do jazdy RWD to od kiedy się przyglądam to jak ktoś jest faktycznie szybki w RWD to jedzie na okrągło, bez boków itp. efektów specjalnych, zresztą co tu dużo szukać - ot F1. Już pomijając to czy uda się czy się nie uda, to kwestia ważna przy zawodach gdzie się więcej niż jeden best-lap liczy.
Z drugiej strony to ponoć szybko jest wtedy, gdy ręce są wciąż zajęte, ale z zewnątrz (po zachowaniu auta) tego nie widać smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 13 Dec 2017 - 16:52
Post #259


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(matteusz @ Wed, 13 Dec 2017 - 14:00) *
Lekki OT, ale mnie to nurtuje: czy wycinanie paliwa zamiast zapłonu nie ma negatywnego wpływu na silnik? Uboga mieszanka, wysokie EGT i te sprawy.

Tak jak napisał kivi - niektórzy straszyli, że coś klęknie. Jedyny moment, gdzie rzeczywiście coś może być nie tak, to jak cylinder jedzie na sucho i dostaje paliwo - wtedy wyschniety kolektor może wpłynie na zubożenie mieszanki o jakieś 3-5%. CIężko to potwierdzić, bo po suchym cyklu (bez paliwa) sonda nie pokaże realnego odczytu AFR smile.gif. Praktyka pokazuje, że jednak nic nikomu nie pada, tłoki nie pękają.

CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 13 Dec 2017 - 14:00) *
o do piszczenia to popiskują jak mają nacięcia zauważyłem, slicki gładkie nie, a być może lub/i niewłaściwe ciśnienie (?) Ale Ty na pełnym slicku nie jeździeś więc też ciekawe z tym brakiem pisku.
A co do jazdy RWD to od kiedy się przyglądam to jak ktoś jest faktycznie szybki w RWD to jedzie na okrągło, bez boków itp. efektów specjalnych, zresztą co tu dużo szukać - ot F1. Już pomijając to czy uda się czy się nie uda, to kwestia ważna przy zawodach gdzie się więcej niż jeden best-lap liczy.
Z drugiej strony to ponoć szybko jest wtedy, gdy ręce są wciąż zajęte, ale z zewnątrz (po zachowaniu auta) tego nie widać smile.gif


Sam się przekonałem, że jak auto leci tyłem, to po prostu dać mu lekko gaz i wtedy jest szybki na wyjściu. Ale od tamtego czasu dorzuciłem trochę przyczepności na tyle i jedyny moment, gdzie to mogę zrobić, to dohamowanie przy <100km/h , gdy za szybko wjechałem w zakręt.

Tu jest ten moment z wewnątrz (delikatna kontra, lekko gazu)
https://youtu.be/9Hk_Etpg_QA?t=277
Z zewnątrz wygląda groźniej, a wszystko pod kontrolą było biggrin.gif
https://youtu.be/-qHVtRgyBeY?t=98


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Tue, 02 Jan 2018 - 18:33
Post #260


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Możesz wrzucić jakieś foty kompresora po obcieciu watercoolerów i przygotowaniu do montażu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Stron V  « < 11 12 13 14 15 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 23:05