Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alfa Romeo Giulia benzyna 200PS
Bugalon
post Mon, 12 Mar 2018 - 19:58
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Negocjuję z dealerem, jestem zdecydowany - jak negocjacje upadną to najwyżej wezmę audi w perfect leasie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Mar 2018 - 19:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 12 Mar 2018 - 20:25
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(tomek evo @ Mon, 12 Mar 2018 - 19:51) *
Słynne problemy z softem dotyczą wersji QV i są to jednostkowe przypadki. Bywają drobne niedociągnięcia i pierwsze demówki miały czasami jakiś problem ale generalnie już sporo osób ma gulie i generalnie ludzie są b. zadowoleni a prowadzenie i napęd zbiera najwyższe oceny. Gdyby nie zelżało mi jakoś bardzo na przestronności i bagażniku to bym brał alfę. Bierz Alfę bo będziesz żałował biggrin.gif


No już nie idealizuj tak, conieco tam jednak wychodzi bolączek - wszystkie są "pierwsze" smile.gif po takiej przerwie i nicości co rusz będzie coś się działo, to pewne. Ot - dzisiejsze samozatrzymujące się Stelvio (raczej poza nadmuchaniem to to samo co Giulia) . Ale jak na te warunki - wypożyczenie, z serwisem, zastępcze w razie każego W, i najlepiej serwis door to door w umowie...


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 12 Mar 2018 - 20:50
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(tomek evo @ Mon, 12 Mar 2018 - 19:51) *
Gdyby nie zelżało mi jakoś bardzo na przestronności i bagażniku to bym brał alfę.


O, i to jest chyba największa wada tego auta. To prawda, że ma się ukazać kombi / sport wagon?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 12 Mar 2018 - 23:23
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Raz miała być, potem nie a teraz sam już nie wiem co Włosi kombinują.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Tue, 13 Mar 2018 - 06:43
Post #25


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Miejsca nie potrzebuję dużo, mam małą rodzinę więc nie ma problemu. Potrzebuję banana na twarzy przy codziennym użytkowaniu samochodu. Nawet gdyby zbrakło go na jakiś dłuższy wypad to mam swoje prywatne audi S8 D2 i tam to już się bez zadnego problemu mieszczę ze wszystkim (z nartami włącznie). To jest auto służbowe, więc na dojazdy do pracy i weekendowe wycieczki z rodziną po kraju w zupełności wystarczy.

Tak jak powiedziałem, jestem zdecydowany. Kwestia jeszcze tylko negocjacji wyposażenia i ceny z dealerem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 13 Mar 2018 - 11:05
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bugalon @ Sun, 11 Mar 2018 - 20:31) *
Generalnie oferta na leasingi tego typu w audi jest po prostu rewelacyjna, dlatego rozwazam jeszcze a4 252 PS z s-tronikiem (FWD), ale do raty trzeba bedzie ze 100 dolozyc zeby miec jakie sensowne wyposazenie. To akurat moze jakoś uda mi się wywalczyć ale wiecie jak jest w koncernach. Jest cyfra i koniec - trzeba sie jej trzymac smile.gif To by był taki kompromis między skodą a alfą, chociaz bez quattro to takie troche mało sportowe .....

z tymi najmami to trzeba być ostrożnym. W pierwszym roku można jeszcze liczyć na jakieś dobre warunki ubezpieczenia, natomiast drugi rok, to już wolna amerykanka. Nie zdziwiłbym się, gdyby w najmie, w drugim roku za OC+AC+NW za takie A4 252KM trzeba było położyć 10 tysięcy pln biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 13 Mar 2018 - 13:20
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





a jakie masz limity przebiegu w takim najmie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Tue, 13 Mar 2018 - 13:56
Post #28


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





To co biorę ma limit 20k km. Ja większego nie potrzebuję. Rocznie przejeżdzam od 15 do 18k km srednio oczywiscie biorąc pod uwagę moje miejsce pracy. W zeszłym roku (pracowałem gdzie indziej) przejechałem do pracy i wiadomo prywatnie 65k km (ale do pracy było 170km w jedną stronę)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 13 Mar 2018 - 14:58
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Zupełnie nie orientuje się w tego typu wynajmach stąd pytanie..
czy opłata miesięczna jest uzależniona od deklarowanego przebiegu a później korygowana w stosunku do rzeczywistego ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Tue, 13 Mar 2018 - 16:04
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





tak, opłata jest zależna od przebiegu
przy przekroczeniu korygowana jest wartość rezydualna na koniec umowy i wynika z tego dopłata



--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Tue, 13 Mar 2018 - 16:06
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





W dół korygowana nie jest. W górę też nie, natomiast przy zdaniu samochodu płacisz jakąś chorą stawkę typu kilkadziesiąt groszy za każdy kilometr przekroczonego limitu.

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to z tego co orientowałem się w VW - pierwszy rok jest w gestii VW Bank i jest finansowane w racie. Następne lata - możesz wziąć ubezpieczenie od banku, albo załatwiać je we własnym zakresie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fobi
post Thu, 15 Mar 2018 - 08:21
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Częstochowa





Czytam co napisałeś i jako posiadacz superba 280ps (tylko full wyposażenie) za cholerę Ci nie polecę skody. To auto nie ma nic wspólnego z jazdą nawet minimalnie usportowioną. Na prostej, w trybie sport spoko tylko do momentu jak nie kręcisz kierownicą. To jest bardzo wygodne i bardzo duże auto. Dla mnie to takie bmw 7 dla ubogich (z DCC).


--------------------
Skoda Superb 2.0 TSI 280KM (4x4)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 15 Mar 2018 - 08:35
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Aval @ Tue, 13 Mar 2018 - 17:06) *
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to z tego co orientowałem się w VW - pierwszy rok jest w gestii VW Bank i jest finansowane w racie. Następne lata - możesz wziąć ubezpieczenie od banku, albo załatwiać je we własnym zakresie.
A mnie chodziło o fakt, że inne ubezpieczenie płacisz za auto, które wyjściowo kosztowało 150 tysięcy i po roku jest warte około 120k, a inne od auta w najmie, typu A4 252, które wyjściowo kosztowało 220k, a po roku kosztuje 180k. Fakt, że teraz już nie ma prostego liczenia stawek typu 5% od wartości auta, tym niemniej wartość pojazdu jest wciąż kluczowa dla wartości ubezpieczenia. Naprawdę można się mocno zdziwić po roku użytkowania auta. Niby rata w najmie niższa, ale ubezpieczenie potrafi dać mocno po kieszeni.

Natomiast propozycje banku co do ubezpieczeń to jest katastrofa. Różnice potrafią sięgać 50% jeśli mowa o tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Fri, 16 Mar 2018 - 08:02
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT(Bugalon @ Mon, 12 Mar 2018 - 18:58) *
Negocjuję z dealerem, jestem zdecydowany - jak negocjacje upadną to najwyżej wezmę audi w perfect leasie


Daj znać jak się sprawa potoczyła. Zastanawiam się nad przesiadką z BMW F32 na Giulię.
Czytałem, że nie da się wyłączyć kontroli trakcji. Nie zniechęca Cię to ?


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 16 Mar 2018 - 14:24
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Pytanie w którym aucie się teraz da wyłączyć trakcję, za wyjątkiem topowych usportowionych wersji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Fri, 16 Mar 2018 - 19:01
Post #36


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





sekundy bym się nie zastanawiał. życie jest za krótkie, żeby jezdzić nudnymi samochodami, bierz alfę!


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Fri, 16 Mar 2018 - 19:06
Post #37


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Brak mozliwosci wyłączenia kontroli trakcji z przycisku jest lipny. Sprawa z dealerem potoczyła się super.

Uważam, że alfa ma chyba najlepsze finansowanie na dzien dzisiejszy.

Dostałem auto w wersji super i mam

a) skórę na fotelach (boczkach, srodek material)
cool.gif ksenony ze spryskami 35w (mega mocne)
c) alusy 17 (ale to chyba tam standard jest)
d) lakier metalik
e) łopatki do zmiany biegów przy kierownicy (mega fajne wielkie jak nie wiem)
f) podwójny wydech
g) czujniki parkowania z przodu i z tylu

Więcej mi nic nie potrzeba. Finansowanie jest kozackie

a) 10% wpłaty własnej (11 400 PLN netto)
cool.gif rata w wysokości 1260 PLN netto

W racie
a) ubezpieczenie
cool.gif pełna wymiana czesci eksploatacyjnych (klocki, tarcze - wszystko co sie zepsuje lub zuzyje)
c) komplet opon zimowych z darmowymi wymianami
d) pełny serwis i przeglądy w ASO
e) samochód zastępczy klasy B w razie awarii, nielimitowany czas jego otrzymania
f) pełna likwidacja szkód w ASOz AC (w razie wystąpienia) z udziałem własnym 1500 PLN

Jak dla mnie ta oferta nie ma konkurencji. W Audi, pomimo tego ze perfect lease jest super wychodziło sporo drożej po policzeniu opon, ubezpieczenia i ewentualnych kosztów eksploatacji poza standardowymi wymianami.

No i w audi musialem brac leasing na 3 lata a tutaj po 2 latach moge wymienic auto na nowe smile.gif

Umówiłem sie ze sprzedawcą i idę zamawiać auto w przyszłym tygodniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 16 Mar 2018 - 19:10
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jakub1t @ Fri, 16 Mar 2018 - 14:24) *
Pytanie w którym aucie się teraz da wyłączyć trakcję, za wyjątkiem topowych usportowionych wersji.


Ja tam przeglądu esp-offów nie robiłem, ale wygląda na to, że to Alfa jednak jest tu wyjątkiem (Infiniti, Stinger z ostatnio wspominanych w kontekście Giulii, Jaguar zdaje się też, fani BMW to pewnie wywołaliby spore zamieszki gdyby to im zabrano ;-) ).


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Fri, 16 Mar 2018 - 20:14
Post #39


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Gratuluje kupuj bedziesz zadowolony.
Gulia to swietne auto


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 16 Mar 2018 - 20:40
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





W giulii w ogóle nie ma takiego przycisku ? czy tylko usypia esp po wciśnięciu jak w moim mercu np. i pozwala na niewielkie uślizgi (ewentualnie ukryte menu pozwala na wyłączenie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:13