Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Żukieta 2.8
monter25
post Sat, 15 Dec 2007 - 14:02
Post #41


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





jakś amerykaniec pewnie że byłby fajny ale głównie chodzi o dostepność części a sprowadzanie dupereli ze stanów to niestety klopot i kasa z leksusem jest podobnie a do bmw to części walają sie po szrotach.a co do kłopotów z elektroniką to sie nieobawiam,jak ja niedam rady to Seba napewno da rade
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 15 Dec 2007 - 14:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 15 Dec 2007 - 14:24
Post #42









Rewelacja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sat, 15 Dec 2007 - 19:36
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Masakra. I trzymam kciuki żeby sie udało, zresztą chyba nie tylko ja:p
A jak będzie z hamulcami, przeniesieniem mocy na asfalt? Też z Bmw?
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Sat, 15 Dec 2007 - 20:03
Post #44


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





tak,w tej wersji chce zaadaptować całe zawiecho z bmw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SebastianS
post Sun, 16 Dec 2007 - 02:01
Post #45


User
Dołączył: Wed, 02 May 2007
Skąd: Śląsk - rejon Gliwic





CYTAT("HMP_inc":2y18cy2v)
Ciekawi mnie jak zgrasz elektronikę komputera z silnika 750 z żukiem

Na chwilę obecną powinieneś mieć ksywę "kamikadze". Gratuluje

Eeee...
Kasza z mlekiem

Added after 8 minutes:

CYTAT("saleen":2y18cy2v)
A co sądzisz o silniku LT1 z Corvette? Ma 300hp, ładnie brzmi i wydaje mi się że jest na tyle prymitywny, że nie będzie problemów z elektroniką (bo za dużo jej tam nie ma), poza tym pewnie w USA można go wyrwać za grosze (choć mogę się mylić - ale jeśli jesteś zainteresowany to się rozejrzyj tam za cenami)

Jeśli nie, to może V8ka 1uz-fe z Lexusa LS400?

Bez sensu.
Prymitywne silniki odchodzą do lamusa. Na cholerę kupować tanio zajechany LT1 na hamerykańskim szrocie, drogo go transportować do Polski, drogo przywracać do życia, żeby na koniec uzyskać z 5.7 litra mniejszy potencjał, niż z silników audi czy bmw, które są tańsze w zakupie, wdzięczniejsze w serwisowaniu (masa części), trwalsze, mocniejsze, mają większy zakres użytecznych obrotów?

A poza tym - LT1 ma TPI - czyli hamerykański wtrysk wielopunktowy (Tuned Port Injection), co oznacza, że wsadzenie go do żuka wiąże się z takim samym zachodem, jak kazdego innego MPI sterowanego elektronicznie.

Co do propozycji lexusa - dwie sprawy: Po pierwsze - bardzo drogi w zakupie (zwłaszcza z niezniszczoną przez jakichś szrotowych trolli wiązką i ECU)i mało części, po drugie - zarówno V8 BMW, jak i audi są (poza tym, że tańsze) wyraźnie mocniejsze.

Więc dla mnie - obie propozycje całkiem z doopy czyli z kosmosu. Równie dobrze możnaby zabawić się w jakiś taki niepopularny wynalazek, jak pięciolitrowe porsche z 928. Przynajmniej ma 320 koni, a nie jak lexus - 240, choć też drogie i śmierdzi na odległość egzotyką
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Sun, 16 Dec 2007 - 13:49
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT("SebastianS":3ebnrltq)
Co do propozycji lexusa - dwie sprawy: Po pierwsze - bardzo drogi w zakupie (zwłaszcza z niezniszczoną przez jakichś szrotowych trolli wiązką i ECU)i mało części, po drugie - zarówno V8 BMW, jak i audi są (poza tym, że tańsze) wyraźnie mocniejsze.


W jakim sensie mocniejsze? Może mają parę kucy więcej w serii ale na pewno nie są tak wytrzymałe jak 1UZ i nie mają takiego potencjału. W 1uz-fe na całkowicie seryjnym wnętrzu, gdy założymy soft turbo możemy sobie jeździć z 520KM i ten silnik będzie miał dużą wytrzymałość. Weź tak zrób w Audi albo BMW... Mody N/A jak się nie myle też są całkiem efektywne... więc nie wiem czy aby taki 'pomysł z dupy' to jest
Choć masz rację może być problem z ceną i dostępnością.

Automatycznie wytrzymałość przebiegowa tego silnika w serii jest porównywalna z dieslem z W124
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 16 Dec 2007 - 22:29
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Poczekaj. Wsadzanie turbo do seryjnie atmosferycznego silnika wcale nie jest takie proste i łatwe. 520 kucy całkiem bezawaryjnie? Jeszcze powiedz, że będziesz jeździć na Pb95 i zmieniał olej co 15-20kkm

W teorii jest to proste, wsio jest w necie. Ale nie zawsze jest to tak piękne jak jest w opisie. Kilka silników poskładałem, zawsze wychodzą jakieś duperele. Silnik z BMW jest najlepszą opcją, bo jeśli jakiegoś starego jak świat i ciężkiego mamuta z USA sprowadzisz, nawet go wyremontujesz i po jakimś czasie ( daj Boże ) padnie Ci jakaś duperelka to ją ciągnij z za wielkiej wody. Niektóre części są łatwo dostępne, a innymi jest gorzej. Lexus ma podobnie - no może poza tym, że nie ciągniesz zza wielkiej wody, tylko płacisz taką samą cenę tutaj w kraju. A takie BMW na szrocie za grosze kupisz, jak Ci coś padnie, to zaraz od ręki masz części we w miarę rozsądnych cenach, a auto nie stoi po 3-4 tygodnie, bo nie ma jakiejś dupereli w kraju. Naprawdę jest to wygodna opcja, a wszelkie spuszczanie się nad 5.7 V8 i innymi niesłychanie dostępnymi silnikami w naszych polskich realiach, dla kogoś o normalnych zarobkach jest czystą abstrakcją. Więc proszę, na teorii świat się nie kończy, zostaje jeszcze praktyka i życie, które wszystko zweryfikuje


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Sun, 16 Dec 2007 - 22:34
Post #48


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





CYTAT("pinin":15m0x8ki)
Poczekaj. Wsadzanie turbo do seryjnie atmosferycznego silnika wcale nie jest takie proste i łatwe. 520 kucy całkiem bezawaryjnie? Jeszcze powiedz, że będziesz jeździć na Pb95 i zmieniał olej co 15-20kkm

W teorii jest to proste, wsio jest w necie. Ale nie zawsze jest to tak piękne jak jest w opisie. Kilka silników poskładałem, zawsze wychodzą jakieś duperele. Silnik z BMW jest najlepszą opcją, bo jeśli jakiegoś starego jak świat i ciężkiego mamuta z USA sprowadzisz, nawet go wyremontujesz i po jakimś czasie ( daj Boże ) padnie Ci jakaś duperelka to ją ciągnij z za wielkiej wody. Niektóre części są łatwo dostępne, a innymi jest gorzej. Lexus ma podobnie - no może poza tym, że nie ciągniesz zza wielkiej wody, tylko płacisz taką samą cenę tutaj w kraju. A takie BMW na szrocie za grosze kupisz, jak Ci coś padnie, to zaraz od ręki masz części we w miarę rozsądnych cenach, a auto nie stoi po 3-4 tygodnie, bo nie ma jakiejś dupereli w kraju. Naprawdę jest to wygodna opcja, a wszelkie spuszczanie się nad 5.7 V8 i innymi niesłychanie dostępnymi silnikami w naszych polskich realiach, dla kogoś o normalnych zarobkach jest czystą abstrakcją. Więc proszę, na teorii świat się nie kończy, zostaje jeszcze praktyka i życie, które wszystko zweryfikuje


Samo sedno sprawy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Mon, 17 Dec 2007 - 17:05
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





CYTAT("pinin":2yd3hh6k)
Poczekaj. Wsadzanie turbo do seryjnie atmosferycznego silnika wcale nie jest takie proste i łatwe. 520 kucy całkiem bezawaryjnie? Jeszcze powiedz, że będziesz jeździć na Pb95 i zmieniał olej co 15-20kkm


Hehe... oczywiście masz rację, ale pamiętaj że 1UZ-FE to jeden z najpancerniejszych silników jakie kiedykolwiek powstały. Nie może się z nim równać chociażby silnik z Corvetty czy tam z Audi czy tam z praktycznie czegokolwiek
Znasz zapewne serie 2JZ montowaną w Suprach mk.IV... seryjnie silnik 2jz-ge (czyli n/a) ma 212-226KM zależnie od wersji.
Gdy założymy do niego soft-turbo, możemy bezpiecznie jeździć z mocą 450KM, przy czym jedyna rzecz jaką robimy w samym silniku to założenie odprężającej uszczelki pod głowice - tutaj z najbliższego otoczenia zrobił tak chociażby FilipN, który przejechał na takim setupie już 80.000km i nic się nie dzieje według tego co mówi. Jeździ chyba na zwykłej Pb98. Skoro silnik ma 3.0 pojemności, 220KM w serii i znosi takie przyrosty bez problemu, to czemu jego starszy brat (czyli właśnie 1UZ-FE), który ma 4.0l pojemności i 260KM w serii, nie ma równie bezawaryjnie znosić 520KM? Fakt że jest to mniej popularna przeróbka niż uturbianie 2JZ-GE, aczkolwiek też jest to sprawdzone, że wytrzymuje takie moce, bo w USA, JPN i Australii trochę się tego robi.

Wiadomo że to V8 więc by trzeba 2x turbo, customowe kolektory bo silnik był tylko N/A a chyba nikt nie robi gotowych, ale ogólnie ten fakt że nie trzeba nic robić w silniku gdy celujemy w lekko ponad 500KM poza dwiema uszczelkami, dość radykalnie zmniejsza koszty w stosunku do uzyskiwania tych samych parametrów w silniku np z M3 czy Corvetty.

Podsumowując - silnik ja uznaje za zajebisty i lepszy od BMW V8, z tym że nie sposób się z Tobą nie zgodzić w jednej ale mega-ważnej kwestii:
Nie jest to dobry pomysł do projektu niskobudżetowego, więc bardzo możliwe że w tym przypadku BMW będzie jednak lepszym pomysłem

I jeszcze jedno, wcale nie 'spuszczam się' nad LT1 czy 1UZ (choć już prędzej nad tym drugim ), napisałem tylko 'a co myślisz' - czyli to była zwykła propozycja, którą dałem z uwagi na to że monter25 napisał że jeszcze sam nie wie jaki zeswapuje silnik, i chciałem poznać wasze opinie na ten temat

Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Mon, 17 Dec 2007 - 20:16
Post #50


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





Wiadomo,że motor z BMW to nie jest najlepsze rozwiązanie ale jesli weżmiemy pod uwage,że chodzi zbudowanie całego auta od podstaw czyli rama,zawiecha i przerobienie seryjnego nadwozia a nie tylko zaadaptowanie silnika do gotowego auta to finansowo nie wygląda to najlepiej .Może przy następnym projekcie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 17 Dec 2007 - 23:09
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Wybacz, ale po tym co piszesz, wnioskuję, że tak na prawdę nie widziałeś żadnego mocno przerobionego silnika na własne oczy. Na własne oczy chodzi mi w realu, dotknąć itd. W tym co piszesz jest ziarnko prawdy, ale wcale nie jest to takie łatwe jak twierdzisz. Według Ciebie, wsio to jest takie włożył i wyjął i działa. Nic bardziej mylnego. Niestety na forach nie piszę się o 70% lub więcej spraw i dupereli które wychodzą podczas takiego projektu. Wcale nie jest to tak, że taki silnik bez niczego zniesie taki przyrost - owszem, da radę, ale do tego jest potrzebna KASA. Jeśli nie masz kasy, musisz mieć know - how. A tego niestety nie zdobędziesz na żadnym forum. Więc wybacz, ale mówienie, że jakiś silnik się miodnie uturbia, jeśli nawet w życiu się go na oczy nie widziało, jest nieco IMHO dziwne.
Może zabrzmiało trochę ostro, ale nie odbieraj tego aż tak dosadnie


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Mon, 17 Dec 2007 - 23:21
Post #52


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





CYTAT("pinin":eflkti14)
Wybacz, ale po tym co piszesz, wnioskuję, że tak na prawdę nie widziałeś żadnego mocno przerobionego silnika na własne oczy. Na własne oczy chodzi mi w realu, dotknąć itd. W tym co piszesz jest ziarnko prawdy, ale wcale nie jest to takie łatwe jak twierdzisz. Według Ciebie, wsio to jest takie włożył i wyjął i działa. Nic bardziej mylnego. Niestety na forach nie piszę się o 70% lub więcej spraw i dupereli które wychodzą podczas takiego projektu. Wcale nie jest to tak, że taki silnik bez niczego zniesie taki przyrost - owszem, da radę, ale do tego jest potrzebna KASA. Jeśli nie masz kasy, musisz mieć know - how. A tego niestety nie zdobędziesz na żadnym forum. Więc wybacz, ale mówienie, że jakiś silnik się miodnie uturbia, jeśli nawet w życiu się go na oczy nie widziało, jest nieco IMHO dziwne.
Może zabrzmiało trochę ostro, ale nie odbieraj tego aż tak dosadnie

Ale czy ja Pisałem,że chce doturbiać ten silnik .I wierz mi wiele już "dotykałem" silników i innych wynalazków,bynajmniej nie mówie o antenkach i spojlerach .I dla mnie zbudować auto to jest właśnie "Według Ciebie, wsio to jest takie włożył i wyjął i działa. "Duperel owszem zawsze wychodzą ale po to mam łeb i sprzet w garażu żeby sobie poradzić
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Mon, 17 Dec 2007 - 23:44
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





monter, ja nie do Ciebie piję
Dla Ciebie wielki szacun ode mnie za ogrom pracy i serca które wkładasz w swoje projekty

Ale mnie irytuje czasem uprawianie teorii netowej


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saleen
post Tue, 18 Dec 2007 - 12:46
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 April 2006
Skąd: Poznań





Pinin - zgadzam się z Tobą w prawie 100%.

To co napisałem to owszem jest tylko i wyłącznie 'netowe teoretyzowanie' ale przecież już napisałem że to tylko i wyłącznie propozycja, więc nie wiem czego się tak denerwujesz Już spoko, zarzuciłem propozycję pisząc jeszcze "co sądzisz', wy napisaliście co sądzicie i jest git

Nie ma już co się o to sprzeczać, ja zarzuciłem teorię netową, wy ją skomentowaliście i spoko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KwaśnY
post Tue, 18 Dec 2007 - 12:54
Post #55


Rookie
Dołączył: Mon, 30 July 2007
Skąd: Radymno





Oż w morde !!!!!
"Elegancki" projekt godny podziwu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Sat, 05 Jan 2008 - 12:15
Post #56


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





CYTAT("Dziku":wtb6mr9y)
Jakbyś coś modził przy projekcie, to prosiłbym o kontakt, bo jestem chetny na kolektor, bo rzecz rzadka w pl, a potrzebna....
Pozdro


W związku z planowanym wyjazdem do Irlandii żukietą zmieniam silnik na 2.9 z całym osprzętem do benzyny bo jak wiadomo w Irlandii niema LPG .Mój 2.8 będzie do wzięcia pod koniec marca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KajaK
post Thu, 17 Jan 2008 - 09:24
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 03 April 2006
Skąd: Stargard / Warszawa





Zabierasz Żuka do Irlandii ?? biggrin.gif


--------------------
Sprzedam Nissana Silvie FJ20E
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Thu, 17 Jan 2008 - 20:40
Post #58


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





Nie "zabieram" a jade po graty bo si eprzeprowadzam do Polski.Coś dziwnego? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faceman
post Thu, 17 Jan 2008 - 23:58
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Fri, 27 December 2002
Skąd: Józefów/ Wawa





CYTAT(SebastianS @ Sun, 16 Dec 2007 - 02:01) *
Added after 8 minutes:


Bez sensu.
Prymitywne silniki odchodzą do lamusa. Na cholerę kupować tanio zajechany LT1 na hamerykańskim szrocie, drogo go transportować do Polski, drogo przywracać do życia, żeby na koniec uzyskać z 5.7 litra mniejszy potencjał, niż z silników audi czy bmw, które są tańsze w zakupie, wdzięczniejsze w serwisowaniu (masa części), trwalsze, mocniejsze, mają większy zakres użytecznych obrotów?

A poza tym - LT1 ma TPI - czyli hamerykański wtrysk wielopunktowy (Tuned Port Injection), co oznacza, że wsadzenie go do żuka wiąże się z takim samym zachodem, jak kazdego innego MPI sterowanego elektronicznie.


LT1 moze i jest technologicznie wtórny, ale chłopaki z www.hpg.org.pl ostro mieszają w LT-1 więc nie pisz takich rzeczy, to po pierwsze.
Po drugie jest jeszcze najlepszy na świecie silnik V8 - LS1 , każdy wie, co ten silnik potrafi, poza Tobą chyba ( bez urazy). Nie mówie tutaj już o LS-7, LS-6 i LS-9 bo to generalnie podobna architektura. Ktoś mi powie 1UZ-FE, a ja mu powiem LSX, stalowy bloczek w architekturze LS-1, który stabilnie wytrzymuje moce rzędu 2500 km.
To tyle w kwestii przestarzałych amerykańkich silników.

A LT1 to nie TPI tylko SFI, tam jest wtrysk sekwencyjny. TPI miał silnik L98 i LB9 i było to co innego.

Zgodze się natomiast że najlepiej wsadzić tam w polskich realiach motor V8 od BMW, na allegro ich pełno i kosztują relatywnie nie wiele.

Sorry za mój mały offtopic.

Pozdrawiam


--------------------
Pontiac Firebird Formula 5,7 LS1 V8 - 500 kM
Chevrolet Nubira 2,0 Turbo - 207 kM
Ford Mondeo Mk III TDCI - 115 kM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monter25
post Sun, 30 Mar 2008 - 23:32
Post #60


User
Dołączył: Sun, 04 November 2007
Skąd: Gliwice





Witam po sporej przerwie
Byłem na chwile w domu i zrobiłem pare filmików z żukietą,nie jest to co miało być ale jak zawsze brakło czasu.Ale udało mi sie założyć tarcze hamulcowe i zaciski do tego z BMW E38.Teraz da sie auto zatrzymać tongue.gif .
Linki do filmików:

http://www.youtube.com/watch?v=82OBxd_-x8c
http://www.youtube.com/watch?v=6HsIWIFSt4Y

Narazie tyle ale będzie więcej!
Pozdrawiam
Monter
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 19:39