Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  « < 8 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sonic 7 EV, Lightweight electric racer
MadeInPoland
post Tue, 28 Jun 2022 - 23:57
Post #181


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Odnosze wrazenie, ze odjechal tylko na starcie - tu bez wentylatora f1 nie ma szans bo f1 ma ogolnie liche starty.
A ten woz wyglada jak uszyty na ta trase
https://youtu.be/_-Q7a0hfp-A


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Jun 2022 - 23:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kontrolm
post Wed, 29 Jun 2022 - 05:36
Post #182


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 28 Jun 2022 - 22:30) *
W czasie jazdy przecież i tak wentylatory nie są potrzebne ? najbardziej chyba w kolejce do startu w upał albo mając podtrzymanie obiegu wody po zjeździe .
A co chłodnica motocyklowa ma, czego inna nie ma ? powyginana lepiej pasując do wylotu powietrza ?, czy ciut powierzchnię większą przez to powyginanie ?

moje są akurat proste - powyginane ciężko zmieścić u mnie. Natomiast przeżyłem już wiele chłodnic w róźnych projektach i np we francuzach seryjna chłodnica z topowego modelu czyli taka najgrubsza 34-36mm rdzeń produkcja Ordonez po prostu wymiata. Kupowałem różne tuningowe, dorabiałem z alu żadna nawet nie zbliżała się do oryginału który ma miedziany rdzeń przez co jego wydajność jest ok 30% lepsza niż najlepszej alu. Mam wrażenie że te chłodnice moto są mega dobrze wykonane i z dobrych materiałów jak ten Ordonez i dodatkowo bardzo lekkie. Ogromna ilość cieniutkich lamelek, więcej tych płaskich rurek to wszystko zwiększa powierzchnię wymiany. Po prostu motocykle swoją moc mają i to niemałą , nikt na tym spokojnie nie jeździ, cłodnice są naprawdę malutkie i lekkie a muszą dać radę więc byle kto i byle jak tego nie robi.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 29 Jun 2022 - 22:14
Post #183


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 28 Jun 2022 - 23:57) *
Odnosze wrazenie, ze odjechal tylko na starcie - tu bez wentylatora f1 nie ma szans bo f1 ma ogolnie liche starty.
A ten woz wyglada jak uszyty na ta trase
https://youtu.be/_-Q7a0hfp-A

On każdej trasie tak będzie wyglądać. Ale czego się spodziewać jak to generuje 2 tony docisku stojąc...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 06:40
Post #184


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 28 Jun 2022 - 23:57) *
Odnosze wrazenie, ze odjechal tylko na starcie - tu bez wentylatora f1 nie ma szans bo f1 ma ogolnie liche starty.

~4.5 do 200...licho laugh.gif ale fakt wygląda wolno jak ruszają laugh.gif ale tylko w TV


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 30 Jun 2022 - 07:42
Post #185


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





100-200 robi dobre nawet lepsze niz 0-100, o ktore mi chodzi. 2.5 0-100 to naprawde lichy start na taki bolid ale wiemy z czego wynika. Obejrzyj na yt jest kilka filmow jak startuja f1 vs rozne pojazdy. Start od zera f1 ma taki sobie po zlapaniu kilkudziesieciu km/g zaczyna dobrze jechać


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 07:47
Post #186


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 30 Jun 2022 - 07:42) *
100-200 robi dobre nawet lepsze niz 0-100, o ktore mi chodzi. 2.5 0-100 to naprawde lichy start na taki bolid ale wiemy z czego wynika

no 0-100 faktycznie są lepsze auta nawet w salonie


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 30 Jun 2022 - 07:51
Post #187


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Zobacz start i zobacz tez co sie dzieje pozniej i w trakcie rolki
https://youtu.be/UOgWknnvOoI


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 30 Jun 2022 - 08:06
Post #188


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 30 Jun 2022 - 07:51) *
Zobacz start i zobacz tez co sie dzieje pozniej i w trakcie rolki
https://youtu.be/UOgWknnvOoI

tu też ciekawie:
https://www.youtube.com/watch?v=7Z02l4LSYCs


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 27 Aug 2022 - 06:14
Post #189


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





chyba wczoraj
https://tm2022.nickesh.pl/ranking/race-results/6

brakowalo troche predkosci na prostych?
bylo gdzie ladowac baterie?
jak projekt? ciagle jakies bolaczki czy udalo sie wszystko opanowac juz?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stef_Sonic7EV
post Mon, 09 Jan 2023 - 19:56
Post #190


User
Dołączył: Thu, 01 April 2021





A dzięki, bardzo dobrze. Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań w nowym materiale, zbiorczo za cały rok.
https://youtu.be/vLNZAIaklVI
smile.gif

Było dużo konstrukcyjnej zabawy w 2022. Z baterią dobrze poszło, ale na lato musiało wejść porządne chłodzenie i klimatyzator. Ale pojawiły się problemy z rezystancją ogniw, objawiające się przy długotrwałych obciążeniach. False alarm ale zeszła chwila żeby obejść BMS.

Aero fajne, pomaga, chociaż wyszło ciężkie (33kg). Jego wejście było późno i zakoincydowało ze zjechaniem się moich slick'ów. A jak się zmieniają dwie rzeczy to ciężko powiedzieć bez dwóch porównywalnych pomiarów. Upierdliwe zakładanie i ściąganie (4+6+4 śruby od spodu + linki) jak chcę pojeździć po mieście.

Wg pomiaru pobieranego prądu i chwilowego napięcia (uwzględniajac voltage sag) auto zacząło robić 180kW, względem 160kW ze starej baterii. Ale przez kilka okrażeń, a nie jedno.

Na hamownie pojechałem, ale rolkową i nie łykała mojego momentu i obrotów do 18.000rpm. Musiałem przekonfigurować silnik na inną charakterystykę momentu i ustawić limit mocy na 160-170 koni. Takiej piastowej szukam, jedynie w Starym Sączu znalazłem, ale u mnie z Gdańska, to nie wybrałem się jeszcze.

Tak więc wygląda że osiągnąłem limit tej konstrukcji. Stablizuje wszystko, żeby autem i po ulicy i po torze jeździć. Nie będzie dużych zmian.

Zacząłem nowy projekt. Mam graty, od przyszłego tygodnia spawamy.

Infrastruktura na Lausitzring to jest inna jakość. Piękne, ok drogie, boxy ale masz wszystko. Sila 3x32A, kilka gniazd, na każdy box. Plus zewnętrzne ładowarki. Wszędzie czysto jak w laboratorium i super oświetlenie.


Dużo sukcesów i satysfakcji z projektów w 2023 roku dla wszystkich konstruktorów, tunerów i reacer'ów! biggrin.gif


CYTAT(piwo @ Sat, 27 Aug 2022 - 06:14) *
chyba wczoraj
https://tm2022.nickesh.pl/ranking/race-results/6

brakowalo troche predkosci na prostych?
bylo gdzie ladowac baterie?
jak projekt? ciagle jakies bolaczki czy udalo sie wszystko opanowac juz?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 09 Jan 2023 - 20:00
Post #191


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



też będzie zarejestrowany ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stef_Sonic7EV
post Mon, 09 Jan 2023 - 21:27
Post #192


User
Dołączył: Thu, 01 April 2021





Na razie priorytetem będzie zbudowanie na tor.

CYTAT(kontrolm @ Mon, 09 Jan 2023 - 20:00) *
też będzie zarejestrowany ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 09 Jan 2023 - 21:45
Post #193


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Stef_Sonic7EV @ Mon, 09 Jan 2023 - 21:27) *
Na razie priorytetem będzie zbudowanie na tor.

czym się będziesz wzorować ? Będzie lżejszy ? Jakaś rama alu itp ?
Napęd tył czy 4x4 ?
Jakieś odkurzacze w podwoziu itp ? laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 09 Jan 2023 - 22:16
Post #194


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





A może hamownia drogowa po prostu? Niezbyt wiem w czym problem, z tego co widziałem to hamburgery jakoś dają radę tesle mierzyć na rolkach...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 09 Jan 2023 - 22:27
Post #195


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(siewcu @ Mon, 09 Jan 2023 - 22:16) *
A może hamownia drogowa po prostu? Niezbyt wiem w czym problem, z tego co widziałem to hamburgery jakoś dają radę tesle mierzyć na rolkach...

Z własnego podwórka: firma wywaliła kasę w błoto kupując hamowanie 4x4 od vtech bo nie nadaje się do pomiaru napędu od 0km/h, pomiar dopiero od 20+ do tego hamulec można zapiać nie dość ze powyżej to z rampą, wiec pomiar jest dopiero od 40km/h. Ev nie ma przełożeń. Ogólnie silniki elektryczne są lekkie i do pomiarów stosuje się wałek z momentomierzem zapięty na drugi silnik. W warunkach gdzie nie ma hamowni stacjonarnej najprościej moc mechaniczna zmierzyć licząc Kt silnika. Potem zwyczajnie Iq*Kt*omega. Pod warunkiem że nie stosuje się odwzbudzania, MTPA etc.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Tue, 10 Jan 2023 - 08:48
Post #196


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Ambitny i nowatorski projekt, a samo auto wymiata! Gratuluję! To przyszłość motorsportu, czy nam się to podoba czy nie. Wróże wiele sukcesów na torze jak i poza nim smile.gif Trzymam kciuki za rozwój i mam nadzieję, że spotkamy się w warunkach bojowych smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stef_Sonic7EV
post Tue, 10 Jan 2023 - 09:58
Post #197


User
Dołączył: Thu, 01 April 2021





Inspiracja Mazdą RX-8, ale dużo rzeczy będzie custom i przeprojektowane dla innego rozkładu masy i punktu ciężkości.

Napęd tył, 'Ludicrous' już czeka:
https://stealthev.com/product/tesla-perform...ear-drive-unit/
Zrobie customwoy final gear żeby przesunąć słabniecie pola na jakieś 180km/h - 200km/h, żeby mieć płaski, tłusty moment od 0km/h do tej prędkości. Ale wyjdzie w pomiarach jaki prąd bateria wyda. Liczę na 300kW.

Ramoklatka ze stali E355 na razie. Później albo lżejsza stal albo monocoque.

Zobaczymy co wyjdzie z masą, 350kg bateria, 130kg silnik i pewnie z 200kg ramoklatka. Chciałbym 900kg docelowo, ale pewnie tona wyjdzie.

No namieszał McMurtry Spéirling z tymi odkurzaczami, przeciążenia w zakrętach robią wrażenie. Ale to trochę to cziterka i nie planuję. Może jakieś aktywne aero, ale na 2024.



CYTAT(kontrolm @ Mon, 09 Jan 2023 - 21:45) *
czym się będziesz wzorować ? Będzie lżejszy ? Jakaś rama alu itp ?
Napęd tył czy 4x4 ?
Jakieś odkurzacze w podwoziu itp ? laugh.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 10 Jan 2023 - 10:29
Post #198


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





murtry nic nie wymyślił... rozwiązanie z lat 60tych bodaj, którego nikt nie używał właśnie dlatego, że traktowano to jako oszustwo. A poza tym co to za przyjemność ścigać się taką wydumką - elektryk spoko, choć znalezienie klasy będzie dosyć kontrowersyjne, ale odkurzacz? trochę jakby wsadzić f1 w trackday na torze i porównywać ze "zwykłymi" samochodami...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 10 Jan 2023 - 11:13
Post #199


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(siewcu @ Tue, 10 Jan 2023 - 10:29) *
murtry nic nie wymyślił... rozwiązanie z lat 60tych bodaj, którego nikt nie używał właśnie dlatego, że traktowano to jako oszustwo. A poza tym co to za przyjemność ścigać się taką wydumką - elektryk spoko, choć znalezienie klasy będzie dosyć kontrowersyjne, ale odkurzacz? trochę jakby wsadzić f1 w trackday na torze i porównywać ze "zwykłymi" samochodami...

Ale zabawa na tym polega. Albo ścigasz się w jednej klasie z innymi i tniesz na 0.1s, albo robisz sprzęt, który rozwali konkurencję nawet, jak masz słaby dzień smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 10 Jan 2023 - 11:50
Post #200


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Pytanie sie sprowadza do konkurencji. Z uwagi na amatorke czas i koszty bylbym sklonny zaakceptowac regulamin zabraniajacy tego typu atrakcji. Poza tym pelen ogien.
Podsumowując jak wypada evmev vs malolitrazowy (jeszcze 1.8 r4) mev jackpl na dzien dzisiejszy?
500kg zespol napedowy to nie jest malo. 1000kg caly woz to tez nie malo. Bmw Plasy wazylo 780kg bo mniej zabranial regu. 1000kg to mozna zrobic v12k 2000KM z aero i co tylko. Ogromny plus elektrykow to to ze wiekszosc albo kazdy chce korzystac i robic moce a spaliniarze lubuja sie w zawodach slabych malolitrazowcow pomimo faktu, ze historia motorsportu wskazala wyraznie ktore konstrukcje sa konkurencyjne


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  « < 8 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:16