Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 B4 Quattro VR5 Turbo - nowe turbo Pulsar, Rally car project
wujek_
post Sun, 03 Jul 2022 - 14:03
Post #81


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Kwintesencja tuningu w garażu biggrin.gif

Cykl życia projektu:

Kupa hajsu i czasu spalona -> pierwszy wyjazd 50km zrobione -> fatal error fuckup [np. urwana korba, rozyebany wał, turbo w kosmosie] -> a ch&j tam, robimy remont i idziemy jeszcze grubiej -> powrót do początku biggrin.gif

Nie szydzę, przerabiałem to. POWODZENIA i trzymam kciuki za sukces biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 03 Jul 2022 - 14:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
racesupport
post Sun, 03 Jul 2022 - 15:17
Post #82


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Heheh, dokładnie tak. Ja tam się nie boję przyznać do błędu i nie wstydzę bo każdemu się może zdarzyć a w projekty złożone od a do z bez żadnych problemów nie wierzę, zawsze coś wychodzi nawet przy gotowych markowych kitach typu vortex itp.

Także wszystkim dziękuję za dobre słowo bo to motywuje smile.gif dużo lepsze niż komentarze że jak się nie znam to nie powinienem tym się zajmować wink.gif



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 03 Jul 2022 - 15:33
Post #83


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(racesupport @ Sun, 03 Jul 2022 - 13:02) *
No jak to mawiają, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz wink.gif teraz przy okazji rozbiórki na pewno założę szpilki arp, apropo, gdzie dostanę najtaniej? Może ktoś wie? Na fmic brak arp-204-4vr6. Chyba że jakiś inny zalecany producent?

Należałoby jeszcze wyciągnąć tłoki, zrobić szlif i kupić nadwymiar kuty i byłaby głowa spokojna bo chciałbym te 500 wyciągnąć smile.gif

ja za namową kolegi jak wkładałem kutą korbę, to nie bawiłem się w żadne szlify itp. Ponumerowałem tłoki, pierścienie i wsadziłem z powrotem tak jak leciało. Silnik się po 1 sezonie nie rozpadł, za to rozpadły się 2 pompy oleju (czyli brak ciśnienia oleju przez kilkanaście sekund), 2 x wymieniałem panewki korbowe i generalnie silnik nadal śmiga (już na nowej pompie oleju).

Nie naprawiaj czegoś, co nie jest zepsute. Jak momentem go mocno z dołu nie nawalisz i będzie boost rosł z obrotami, to może i korba wytrzyma.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sun, 03 Jul 2022 - 15:38
Post #84


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





CYTAT(jackkpl @ Sun, 03 Jul 2022 - 15:33) *
ja za namową kolegi jak wkładałem kutą korbę, to nie bawiłem się w żadne szlify itp. Ponumerowałem tłoki, pierścienie i wsadziłem z powrotem tak jak leciało. Silnik się po 1 sezonie nie rozpadł, za to rozpadły się 2 pompy oleju (czyli brak ciśnienia oleju przez kilkanaście sekund), 2 x wymieniałem panewki korbowe i generalnie silnik nadal śmiga (już na nowej pompie oleju).

Nie naprawiaj czegoś, co nie jest zepsute. Jak momentem go mocno z dołu nie nawalisz i będzie boost rosł z obrotami, to może i korba wytrzyma.


Korba jest kuta więc powinna wytrzymać. Zobaczymy jak to będzie. Apropo ciśnienia oleju to muszę sprawdzić bo na gorącym silniku 5w40 olej adu mi pokazuje spadki nawet poniżej 1bar. Nie wiem ile ma być w tym silniku (azx, aqn) na jalowych ale to zapewne za mało.

Przy składaniu przemierzyłem szczelinomierzem pompę i było wszystko w normach elegancko


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 03 Jul 2022 - 17:21
Post #85


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Zapomnieć ludzka rzecz, ostatnio zdarzało mi się notorycznie. Polecam wszystko znaczyć, raz że człowiek wie że dokręcił, dwa przy rozbiórce widać czy się z nimi nic nie działo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Sun, 03 Jul 2022 - 18:09
Post #86


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Chyba najważniejsze przy składaniu silnika, telefon daleko od miejsca roboty z wyłączonym dżwiękiem, wszyscy pomagacze doradzacze koledzy dziewczyny pożegnać a przy rozrządzie jak zrobiłeś taki chochlik - kup biały marker i jak dokręcisz dynamometrem zrób znaczek np. śruba koło rozrządu. Daj nowe śruby na wszystkie koła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 03 Jul 2022 - 19:45
Post #87


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Zasadniczo to wypadałoby nowe śruby do wszystkich ważniejszych elementów, gdzie producent nie przewiduje ponownego założenia - wałki, korby, głowica, zamach, koła, co tam przewidziano... I wszystko na dynamometr. Jak możesz to druknij sobie serwisówkę, rób każdy punkt po kolei i skreślaj co zrobione. Dynamometry w łapę, silikon i jedziesz wink.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 03 Jul 2022 - 22:58
Post #88


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(siewcu @ Sun, 03 Jul 2022 - 19:45) *
Zasadniczo to wypadałoby nowe śruby do wszystkich ważniejszych elementów, gdzie producent nie przewiduje ponownego założenia - wałki, korby, głowica, zamach, koła, co tam przewidziano... I wszystko na dynamometr. Jak możesz to druknij sobie serwisówkę, rób każdy punkt po kolei i skreślaj co zrobione. Dynamometry w łapę, silikon i jedziesz wink.gif

A skąd wiesz, ze producent nie przewiduje do korb czy podpory wału?
W k20 producent podsje, że jak śruba miedzy zwojami gwintu mieści się w wymiarze to używasz drugi raz. W końcu śrube masz dokręcić tak,żeby nie przekroczyć granicy plastyczności. Jak przekroczysz to już nie spełnia ona swojej funkcji.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 03 Jul 2022 - 23:01
Post #89


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Jak ja lubię malkontentów...
Jak robiłem pierwszy swap w swoim aucie to też słyszałem że to się będzie psuć, będą choroby poswapowe, nie będzie tak kolorowo etc. Po 2 miesiącach jeżdżenia po swapie zaliczyłem pierwszą usterkę - frez na ramieniu wycieraczki przy 170 stwierdził że ma to gdzieś i wycieraczka zrobiła pion. Jak się człowiek przyłoży to różne dziwne projekty jeżdżą sprawnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 04 Jul 2022 - 00:09
Post #90


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Jakiś czas jeżdżą, no chyba że właściciel takiego uturbionego auta wpadnie na pomysł aby pojechać nim na tor.
Co do składania silnika, można zamontować kamerę nad stojakiem z silnikiem.
Jak nie jesteś pewien czy dokręciłeś wszystkie śruby to sprawdzasz nagranie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Mon, 04 Jul 2022 - 10:33
Post #91


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Dokładnie tez tak miewam to jest skleroza zbyt wczesna, biały marker i każda śrubę sobie znacze po dokreceniu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 04 Jul 2022 - 11:45
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



jak ja nie lubię jak skręcam silnik dokręcam panewki itp i ktoś do mnie przyjdzie żona kolega i zagaduje a ja skręcam. A potem słupek już skręcony uszczelniony i pada pytanie - czy dokręciłem śruby korowodów ? laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
markzo
post Mon, 04 Jul 2022 - 12:02
Post #93


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





CYTAT(kontrolm @ Mon, 04 Jul 2022 - 11:45) *
jak ja nie lubię jak skręcam silnik dokręcam panewki itp i ktoś do mnie przyjdzie żona kolega i zagaduje a ja skręcam. A potem słupek już skręcony uszczelniony i pada pytanie - czy dokręciłem śruby korowodów ? laugh.gif

i wtedy micha w dół biggrin.gif jak składam piec to robię listę z serwisówki i odznaczam po wykonanym kroku, do tego cykam fotki newralgicznych miejsc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 04 Jul 2022 - 12:14
Post #94


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(markzo @ Mon, 04 Jul 2022 - 12:02) *
i wtedy micha w dół biggrin.gif jak składam piec to robię listę z serwisówki i odznaczam po wykonanym kroku, do tego cykam fotki newralgicznych miejsc.

o to nie jest sobie taki zwykły silnik tylko tam masz micha potem kolejna micha michy i dopiero panewki laugh.gif a robiony dla siebie pieszczony każdy milimetr silikonu - zaryzykowałem - jeździ do dziś ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Mon, 04 Jul 2022 - 15:14
Post #95


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Słyszał ktoś o szpilkach głowicy eurospec?


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 04 Jul 2022 - 18:06
Post #96


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(jackkpl @ Sun, 03 Jul 2022 - 22:58) *
A skąd wiesz, ze producent nie przewiduje do korb czy podpory wału?
W k20 producent podsje, że jak śruba miedzy zwojami gwintu mieści się w wymiarze to używasz drugi raz. W końcu śrube masz dokręcić tak,żeby nie przekroczyć granicy plastyczności. Jak przekroczysz to już nie spełnia ona swojej funkcji.

Nie wiem gdzie trzeba a gdzie nie, dlatego napisałem, że gdzie trzeba wink.gif W każdym aucie jest inaczej, w niektórych nie trzeba nawet śrub głowicy wymieniać, jeśli mieści się w jakiejś tolerancji długości. Trzeba wziąć serwisówkę do ręki i sprawdzić.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Sat, 09 Jul 2022 - 20:55
Post #97


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Ściągnąłem dzisiaj głowice i może nie będzie tak źle. Wygląda na to że dostały tylko 4 zawory, przynajmniej tylko na 4ech są ślady. Zalałem na noc ropą i zobaczymy czy szczelne. Dzięki uprzejmości kolegi kkkacper głowica będzie przykręcona nie śrubami a szpilkami eurospec smile.gif



Po całej nocy nic nie ubyło. Gniazda i trzonki zaworów zrobiły się mokre i to by było na tyle. Powinno to być idealnie suche czy takie coś to normalne? Nie wiem co teraz robić



--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gulba
post Mon, 11 Jul 2022 - 22:22
Post #98


Frequent User
Dołączył: Sun, 28 December 2008
Skąd: jelenia góra





Daj tą głowicę do ludzików od głowic przedstaw sytuację, niech rozepną zawory sprawdzą czy proste, prowadnice jakby zawór był zgięty, dotarcie przylgni od nowa tak profilaktycznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 12 Jul 2022 - 00:24
Post #99


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Wymieniasz niektóre zawory. Wyjmij też pozostałe, zamontuj w tokarce i będziesz widział, czy są proste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
racesupport
post Tue, 12 Jul 2022 - 06:14
Post #100


Super User
Dołączył: Mon, 31 August 2009
Skąd: Wisła





Kupiłem wszystkie nowe zawory jednak bo nie chce gdybać który został tkniety a który dostał strzała mocniejszego. To się zateguje wink.gif


--------------------
Audi 80 B4 Competition Vr5T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 21:48