Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
CZUCZU
post Tue, 28 Jul 2020 - 04:25
Post #21


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Honda s2000, która prowadzi się rewelacyjnie, aero i koła szerzej o pomad 80mm. Hmmm ale to będzie miało trakcje. Zazdroszczę serio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Jul 2020 - 04:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Yaca
post Tue, 28 Jul 2020 - 08:26
Post #22


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(CZUCZU @ Tue, 28 Jul 2020 - 04:25) *
Honda s2000, która prowadzi się rewelacyjnie, aero i koła szerzej o pomad 80mm. Hmmm ale to będzie miało trakcje. Zazdroszczę serio.


dzięki, zawieszenie ma pełną regulacje wiec liczę że trakcyjnie uda się dobrze zestroić całe zawieszenie smile.gif


CYTAT(przema72 @ Tue, 28 Jul 2020 - 00:03) *
już oczyma wyobraźni czytam " Honda s2000 drag cartel " szukam zdjęć z budowy silnika laugh.gif


niestety silnik zostanie na póxniej, na razie wrzucam nieotwierany słupek+bolt-ony, dawca jest systematycznie rozbierany :












































--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wielki
post Tue, 28 Jul 2020 - 19:10
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





Swietny projekt ,zazdroszcze smile.gif napisz coś więcej o kołach jaka waga i pod jaką szerokość slicka to planujesz.
Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Tue, 28 Jul 2020 - 19:29
Post #24


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Świetny projekt. Dach robi wrażenie, dawca ma fajną chłodnicę.
Te wydechy to Js Racing 60RS?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Tue, 28 Jul 2020 - 21:11
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





robiłem kiedyś eske z tym dachem , kto wie czy to nie dopiero drugi taki dach w PL , ale dach wart każdej kasy , zmienia całkowicie bryłę auta , wizualnie robi robotę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Wed, 29 Jul 2020 - 14:30
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(wielki @ Tue, 28 Jul 2020 - 19:10) *
Swietny projekt ,zazdroszcze smile.gif napisz coś więcej o kołach jaka waga i pod jaką szerokość slicka to planujesz.
Pozdro


dzięki, ja za to zazdrosze Lotusa! Koła ważyłem swego czasu ale nie moge teraz znależć zdjęć, wrzuce wiecej info jak dokopie się do fot. Slicka na razie nie planuje - mam kilka kompletów semi do zajechania bo czekają już chwile w garażu wiec na razie testy na tym co mam czyli Yoko A052, R888/R, 595-RSR, AD08R

CYTAT(agressor @ Tue, 28 Jul 2020 - 19:29) *
Świetny projekt. Dach robi wrażenie, dawca ma fajną chłodnicę.


dzięki, niedawno analizowałem temat chłodnic i wybór padł na chłodnice Koyo, Mishimoto nabyłem razem z dawcą ale Koyo jest minimalnie lepeij wykonana - poza tym wazniejsza rzecz czyli waga - zależy mi na każdym kg i to zaważyło o zakupie KOYO (mniejsza masa w stosunku do konkurencji ale nie kosztem wydajności układu)

waga pustych chłodnic (możliwe że w chłodnicach sa jeszcze min. pozostałości płynu)

[/url]

[/url]

[/url]



CYTAT
Te wydechy to Js Racing 60RS?


tak, to zapasowy/cichy wydech na np.Poznań czy Łódz, docelowo mam bardziej przelotowy układ który będzie jeszcze modyfikowany pod dyfuzor,













CYTAT(przema72 @ Tue, 28 Jul 2020 - 21:11) *
robiłem kiedyś eske z tym dachem , kto wie czy to nie dopiero drugi taki dach w PL , ale dach wart każdej kasy , zmienia całkowicie bryłę auta , wizualnie robi robotę


zgadzam się w 100%, lina boczna z tym dachem zyskuje znacznie na plus.

btw. czeka już przepolerowany i nawoskowany wink.gif











--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Wed, 29 Jul 2020 - 16:54
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Pytanie mało racingowe. Czy to jest ten 12 miesięczny fusso coat?
Ja myślałem o nim, ale carbon pokryłem ceramiką.
Ciekaw jestem Twoich odczuć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Thu, 30 Jul 2020 - 12:05
Post #28


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





detailing nie jest czymś czym się jakoś mocno interesuje - znajomy używa tego od kilku miesięcy i jest b. zadowolony - na tą chwile nic więcej nie moge powiedzieć wink.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 30 Jul 2020 - 13:18
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Nie za ciężki ten wosk? tongue.gif

A tak na poważnie, dach wygląda mega i akurat tu bym się pobawił w ceramiki i inne zabezpieczenia, bo go po prostu szkoda... A najlepiej to całe auto tak ogarnął, bo wygląda kozacko i dużo nie trzeba w sumie, żeby tak zostało.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 30 Jul 2020 - 17:56
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(Yaca @ Thu, 30 Jul 2020 - 12:05) *
detailing nie jest czymś czym się jakoś mocno interesuje - znajomy używa tego od kilku miesięcy i jest b. zadowolony - na tą chwile nic więcej nie moge powiedzieć wink.gif


Jasne, dzięki za odpowiedź. Tak jak kolega Swiecu napisał, w wolnej chwili warto wniknąć w temat ceramiki. Ja mam pokryty ceramiką m. in. carbonowy kask łącznie z wizjerem i sprawdza się super.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Fri, 31 Jul 2020 - 13:27
Post #31


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(siewcu @ Thu, 30 Jul 2020 - 13:18) *
Nie za ciężki ten wosk? tongue.gif

A tak na poważnie, dach wygląda mega i akurat tu bym się pobawił w ceramiki i inne zabezpieczenia, bo go po prostu szkoda... A najlepiej to całe auto tak ogarnął, bo wygląda kozacko i dużo nie trzeba w sumie, żeby tak zostało.



CYTAT(agressor @ Thu, 30 Jul 2020 - 17:56) *
Jasne, dzięki za odpowiedź. Tak jak kolega Swiecu napisał, w wolnej chwili warto wniknąć w temat ceramiki. Ja mam pokryty ceramiką m. in. carbonowy kask łącznie z wizjerem i sprawdza się super.


zgadzam siue z Wami - to nie jest tak że samochód nie będzie zabezpieczony, kazdy element będzie przepolerowany i dostanie dobry wosk - nad ceramiką na razie nie myślałem bo bardziej słaniałem się czy nie okleić przedniego zderzaka i błotników bo wiemy jak to jest gdy samochód przed nami wyrzuci z pod slicka kilka kamienii, albo gdy z samego rana czyścimy tor i cały piach i kamienie piaskują nam front samochodu.
Pozatym w samochodzie który jest budowany do upalania kwestie detaiingowe są na ostatnim miejscu - generalnie wychodze z załozenie że im samochód jest bardziej wycackany tym gorzej nadaje sie chłostania na torze, dbac trzeba ale nie można w tego typu samochodzie płąkac ad każdą ryską bo człowiek oszaleje i nie koncentruje sie na rzeczach na prawde ważnych.

btw. przy okazji kilka zdjęć z przygotowania pod finalną polerke











--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 31 Jul 2020 - 21:29
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Jakie ryski po kamieniach, to są blizny powojenne biggrin.gif Samochody służą do jeżdżenia, szczególnie modzone i muszą też swoim wyglądem mówić że było ostro biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Fri, 31 Jul 2020 - 23:04
Post #33


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Piękne i dopieszczone auto wyjdzie. Jeden wyjazd na tor i juz nie będzie takie piękne.. szkoda to upalać, albo szkoda robić to tak pedantycznie, chyba że folia bezbarwna pójdzie na całość.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sat, 01 Aug 2020 - 13:34
Post #34


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(pszczelaszkov @ Fri, 31 Jul 2020 - 21:29) *
Jakie ryski po kamieniach, to są blizny powojenne biggrin.gif Samochody służą do jeżdżenia, szczególnie modzone i muszą też swoim wyglądem mówić że było ostro biggrin.gif



CYTAT(m6nj @ Fri, 31 Jul 2020 - 23:04) *
Jeden wyjazd na tor i juz nie będzie takie piękne.. szkoda to upalać, albo szkoda robić to tak pedantycznie, chyba że folia bezbarwna pójdzie na całość.

takie problemy to nie problemy wink.gif

skoro już mowa o karbonach to dorzucam jeszcze zdjecia pozostałych elementów z węgla:

- układ dolotowy z centralnym wlotem powietrza ze zderzaka,
- cooling plate,
- lusterka APR Formula GT3,
i rzecz na którą chyba najdłużej czekałem czyli GT-wing



















































--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sat, 01 Aug 2020 - 21:07
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Petarda! smile.gif Auto już bazowo samo w sobie fajne, a podejście do modyfikacji-kapitalne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Mon, 03 Aug 2020 - 20:48
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Czy nie zastanawiałeś się nad modem układu wydechowego na jeden tłumik? aA pierwszy rzut oka wygląda na to, że dwa tłumiki są wzorem serii ale może niekoniecznie osiągów. Jeden tłumik mniej to zawsze jakiś kilogram, dwa mniej.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Fri, 14 Aug 2020 - 23:14
Post #37


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(maaaad @ Sat, 01 Aug 2020 - 21:07) *
Petarda! smile.gif Auto już bazowo samo w sobie fajne, a podejście do modyfikacji-kapitalne.


thx! smile.gif

CYTAT(mate96 @ Mon, 03 Aug 2020 - 20:48) *
Czy nie zastanawiałeś się nad modem układu wydechowego na jeden tłumik? aA pierwszy rzut oka wygląda na to, że dwa tłumiki są wzorem serii ale może niekoniecznie osiągów. Jeden tłumik mniej to zawsze jakiś kilogram, dwa mniej.


w pełni się zgadzam, seryjny wydech waży około 25kg, dlatego wyleciał jako pierwszy - w sumie mam 3 wydechy teraz:

1. najlżejszy custom z małym środkowym i sporotwym katalizatorem na samym końcu który drze jape niemiłosiernie, tutaj próbka -> https://www.youtube.com/watch?v=TR7hSNa5Ohk
2. HKSa też singla ale na dwóch tłumnikach którego jeszcze nie sprawdząłem ale powinien przejść kontrole na np. Poznaniu,
3. J's Racing podwójny + tłumnik środkowy który powinien byc najcichszy ale i najcięższy (9,8kg)

poza tym mało ostatnio czasu miałem na update ale prace posuwają sie do przodu smile.gif








--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bina
post Sat, 15 Aug 2020 - 07:41
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Kosa projekt. I ta dbałość o detale. Robi mnie takie podejście.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 15 Aug 2020 - 22:04
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





A alu wydech nie przejdzie?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 17 Aug 2020 - 09:52
Post #40


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(siewcu @ Sat, 15 Aug 2020 - 22:04) *
A alu wydech nie przejdzie?


na tą chwile nie mam w palnie żadnych kombinacji z alu, skróce obecny wydech który będzie się kończył pod tylną osią w dyfuzorze, coś na ten wzór:









skoro już mowa o wydechu i wadze to wpadnie znacznie lżejszy kolektor wydechowy - HKSa 4,8kg, seryjny kolektor waży około 10,5kg, (HKS oficjalnie podaje że oszczędzamy 5,7kg)
średnice po kolei : 45/50/65, grubość ścianki 1,2 materiał: SUS304 Stainless Steel

porównanie konkurencji z neta:

Mugen 6.4 kg T1.2mm pipe size 45-50.8-65
Amuse 4.4kg T1.0mm pipe size 45-54-65
J's Racing 4.4kg T1.0mm pipe size 50-55-65
Spoon 5.8kg T1.2mm pipe size 45-48.6-65
Toda 5.7kg T1.2mm pipe size 45-50-65






wykonanie top!


















--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 18:00