Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> VW Golf mk1 Berg cup, Ekstremalnie długoterminowy
.wide
post Sat, 07 Dec 2019 - 07:45
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





CYTAT(ddziaduch @ Fri, 06 Dec 2019 - 13:06) *
Skoro tak idziesz w te gramy to rozumiem że sam sobie też robisz redukcję? biggrin.gif

U mnie prawie nie ma z czego. wink.gif

CYTAT(master1201 @ Fri, 06 Dec 2019 - 13:43) *
Piszesz o stopie ZnAl, a ze spektrometru wychodzi Nikiel. Czeski błąd ?

Nie, wg. ludzi z branży nikiel stosowany był jako podkład pod czarny chrom.
Zakładam, że gdyby klamka była całkowicie aluminiowa najzwyczajniej by ją poanodowano.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 07 Dec 2019 - 07:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
.wide
post Thu, 28 May 2020 - 21:58
Post #42


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





Jakiś czas temu zdobyłem dokumentację, która (miałem nadzieję) pozwoli wykonać projekt zawieszenia bez ruszania się z domu. Udało się powiedzmy połowicznie, tzn. wstępnie zaprojektować regulowane wahacze. Nie wszystko jednak da się dzięki niej wyznaczyć dlatego korzystając z pozostałych danych zbudowałem wózek transportowy, który będzie później zaadaptowany do dokładnych pomiarów zawieszenia. Pomiarami i nadaniem modelom ostatecznej geometrii zajmie się już mój przyjaciel w mam nadzieję niedalekiej przyszłości. Wtedy też napiszę o tym coś więcej.






Stopy wózka mają przewidziane otwory pod kotwy (kółka zostaną zdemontowane), którymi precyzyjnie wypoziomujemy karoserię, ale już teraz jest obiecująco.



Rozebrałem też karoserię do przysłowiowej ostatniej śrubki i odwierciłem kolejne kilka gram z komory silnika.







Przekreśliłem też chyba na dobre możliwość zachowania ulicznego charakteru samochodu.
Zdecydowałem się na zbiornik i armaturę ATL. Postawiłem sobie także za cel zaprojektowanie wewnętrznego surge tanka. Zmieszczenie wszystkich komponentów nie było łatwe, ale wygląda na to, że się udało. Wewnątrz znajdą się pompy DeatschWerks podpięte na tytanowym hermetyku Deutsch'a.











Poznałem też kogoś, kto naprawdę lubi swoją pracę, czego efektem są poprawione detale. Odchudzone i monolityczne (pierwotnie flansze Wigginsa miały być spawane). Niby nic, a znów parę gram do przodu.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Thu, 28 May 2020 - 23:36
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Mam słabość do takich szczegółowym projektów z głębokimi analizami biggrin.gif Z reguły z takich projektów jest więcej funu z budowy niż jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 31 May 2020 - 22:11
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Też mi się wydaje, że to raczej dla zabawy z budowania i projektowania, a auto to tak przy okazji wink.gif Aż ciężko uwierzyć, że wszystko jest aż tak dopracowane, do ostatniej śrubki... A raczej do ostatniego usuniętego zgrzewu laugh.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 01 Jun 2020 - 04:40
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Jak masz zamiar pozbyć się rdzy pomiędzy zakładkami blachy/zgrzewami ?
W profilach zamkniętych, w słupkach ?

Golfa 2 ciężko było kupić już dobre 15 lat temu a co dopiero jedynkę rolleyes.gif


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Mon, 01 Jun 2020 - 19:52
Post #46


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





CYTAT(pszczelaszkov @ Thu, 28 May 2020 - 23:36) *
Mam słabość do takich szczegółowym projektów z głębokimi analizami biggrin.gif Z reguły z takich projektów jest więcej funu z budowy niż jazdy.


CYTAT(siewcu @ Sun, 31 May 2020 - 22:11) *
Też mi się wydaje, że to raczej dla zabawy z budowania i projektowania, a auto to tak przy okazji wink.gif Aż ciężko uwierzyć, że wszystko jest aż tak dopracowane, do ostatniej śrubki... A raczej do ostatniego usuniętego zgrzewu laugh.gif


Nie będę próbował temu zaprzeczyć - pisałem nawet o tym w pierwszym poście. Nie wiem czy kiedykolwiek skonczę ten projekt, ponieważ już dawno opuścil pierwotne założenia, a wciąż znajduję coś, co jednak chcę zrobić lepiej.

CYTAT(Driftman @ Mon, 01 Jun 2020 - 04:40) *
Jak masz zamiar pozbyć się rdzy pomiędzy zakładkami blachy/zgrzewami ?
W profilach zamkniętych, w słupkach ?

Golfa 2 ciężko było kupić już dobre 15 lat temu a co dopiero jedynkę rolleyes.gif

Prawdę mówiąc nie wiem, dlatego chętnie poslucham rad. Na pewno karoseria trafi do sodowania, ale nie wiem na ile to załatwi temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 02 Jun 2020 - 16:18
Post #47


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





widzę konkretne podejście i mimo że Golf nigdy nie przykuwał mojej uwagi to ten temat bede obserwował


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qus
post Wed, 17 Jun 2020 - 21:38
Post #48


Rookie
Dołączył: Thu, 06 October 2011





Prace nad geometrią modeli i całego zawieszenia toczą się, a w między czasie powstają też gotowe elementy przy odrobinie zabawy w układanie komputerowych puzzli.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Thu, 18 Jun 2020 - 21:58
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





CYTAT(.wide @ Mon, 01 Jun 2020 - 19:52) *
Nie będę próbował temu zaprzeczyć - pisałem nawet o tym w pierwszym poście. Nie wiem czy kiedykolwiek skonczę ten projekt, ponieważ już dawno opuścil pierwotne założenia, a wciąż znajduję coś, co jednak chcę zrobić lepiej.


Prawdę mówiąc nie wiem, dlatego chętnie poslucham rad. Na pewno karoseria trafi do sodowania, ale nie wiem na ile to załatwi temat.



Dużo załatwi i trochę nie załatwi. Tzn. ew.rdza w zgrzewach i tak zostanie i na nią nie ma rady - jedynie konserwacja na tłusto po budowie. Czy to mieszaniną wosku z olejem czy też środkami typu Krown czyli pełzającymi.

Soda jest fajna bo czyści delikatnie i nie gnie blach ale niestety nie rusza za bardzo rdzy. Dlatego nastaw się od razu na szybką akcję miejscowego dopiaskowania (po sodowaniu). Proponuję podzielić czyszczenie na II etapy: na budę i na elementy poszyciowe bo jest bardzo dużo pracy z doczyszczeniem i szybkim gruntowaniem itd. Do tego musi dopisać pogoda - sucho.
Możesz popatrzeć w tematy które robiłem - są tam pokazane przypadki łączenia sodowania z piaskowaniem, sodowania nowych blach (i jakie kwiatki wychodzą spod farby tzw.transportowej) itd. To były różne projekty, na różnym materiale - czasami dało się doczyścić (po sodowaniu) rdzę maszynowo (tzw.murzynem lub szczotką na kątówce), czasami całe zewnętrzne poszycie było czyszczone maszynowo a tylko wnętrze piaskowane. Widzę, że chcesz zrobić wóz na wysokim poziomie - więc tym więcej czeka Cię gimnastyki z blachami smile.gif



http://www.czarprlu.pl/?p=1267
http://www.czarprlu.pl/?p=2209
http://www.czarprlu.pl/?p=2066
http://www.czarprlu.pl/?p=2225




--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Thu, 12 May 2022 - 23:05
Post #50


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





Nie spodziewałem się, że ta nowela będzie aż tak długa, ale wygląda na to, że będzie trzeba dorzucić parę lat. Projekt wyhamował jeszcze bardziej za sprawą budowy domu, "udziału w" i pomocy przy innych projektach oraz paru innych spraw, ale suma summarum udało się rozgrzebać parę tematów i chyba niczego nie skończyć.

Dzięki wielu Przyjaciołom tego projektu zbliżam się już chyba do końca zakupowej listy podzespołów silnika.
Jeśli chodzi o zawory, zdecydowałem się na sprawdzony zestaw Techtonics. Wałki CatCams mimo, iż wolałbym Schrick, ale niestety cena całego zestawu jest dużo wyższa. Podoba mi się natomiast CatCams'owy system regulacji wałka, stąd ich koło/a.
Pierwotnym założeniem budowy silnika był możliwie największy rozwiert, więc planowałem użyć pasujących całkiem dobrze tłoków z BMW M52B28 (84,00mm). Okazało się, że znacznie prościej będzie z wykorzystaniem nieco mniejszych Wiseco przeznaczonych do silnika 9A. Seryjne korbowody podobno nie przysparzają problemów nawet przy wysokich obrotach, ale nie chcę się zastanawiać co w setupie jest najsłabszym ogniwem, więc wybrałem kute. Jeśli niczego nie przeoczyłem, najlżejsze na rynku (ale niestety zdecydowanie najdroższe) są FELD Motorsport. Deklarowana waga producenta ze śrubami ARP to 597g. Dwa lata to za mało, by sprawdzić, ale może jeszcze się uda. Tłoki z 9A mają inną średnicę sworznia, więc wysłałem je do FELD by na etapie produkcji dopasowali odpowiednie tulejki korbowodowe.
Jak mówi jeden z moich przyjaciół "Motorsport składa się na nominale" i taki też nowy wał z diesla udało się znaleźć. Dużym sukcesem jest też nowe koło na wał - praktycznie już niedostępne. Zależało mi na nim, ponieważ z tego, co wyczytałem często ścina klin i dlatego zostanie dodatkowo zabezpieczone kołkami i większą śrubą ARP z 1.8T.
Nigdy szczególnie mocno nie przyglądałem się kołom pasowym - ich konstrukcji, nieznanych mi funkcji, a także zaletom/wadom seryjnych, czy lekkich, ale trafiłem na produkt Fluidampr i postanowiłem zaufać. Podobno takiej konstrukcji koła stosowane są fabrycznie w Audi TTRS i Lamborghini Gallardo.

Podsumowując:
    Głowica:
    • kompletny zestaw zaworów Techtonics (z najważniejszych):
      • zawory ssące większe o 2mm (34mm, cieńszy trzonek 5,5mm),
      • zawory wydechowe większe o 1,5mm (28,5mm, trzonek 7mm przewężany do 6,4mm),
      • gniazda zaworów wydechowych wykonane z Inconel'u,
      • tytanowe talerzyki
    • wałki CatCams 279'/279'
    • nowe szpilki mostków wałka rozrządu OE
    • nakrętki szpilek mostków wałka rozrządu ARP
    • regulowane koła rozrządu CatCams
    • śruba koła wałka rozrządu ARP
    • podkładka śruby koła wałka rozrządu ARP
    • mechaniczne popychacze CatCams
    • szpilki głowicy ARP
    • uszczelka głowicy Athena
    • szpilki, nakrętki kolektora ssącego ARP
    • szpilki, nakrętki kolektora wydechowego ARP
    • nakrętki szpilek pokrywy zaworów ARP
    • elektryczne ITB z Yamahy R1

    Blok:
    • tłoki Wiseco 83,5mm
    • korbowody I-beam FELD Motorsport
    • śruby korbowodów ARP
    • nowy wał z diesla
    • nowe dolne koło rozrządu
    • śruba dolnego koła rozrządu ARP
    • koło pasowe Fluidampr
    • szpilki główne silnika ARP
    • śruba koła wałka balansującego ARP
    • podkładka śruby koła wałka balansującego ARP
    • koło pasowe pompy wody iABED Industries
    • śruby koła zamachowego ARP
    • Miska oleju Schrick


  • wszelkie niezbędne, niedostępne rozmiarowo w ARP podkładki, nowe OE
  • pasek napędu rozrządu Gates Racing
  • nowy osprzęt, uszczelniacze, uszczelki, broki etc. etc.


Całkowicie rezygnuję z deski rozdzielczej, nagrzewnicy itp., więc pomyślałem, że ogrzewana przednia szyba będzie dobrym pomysłem. Mam nadzieję kiedyś rozpakować.





Ponad to planuję zastosować bezpieczną kolumnę Woodward Steering, a to oznacza usunięcie manetek kierunkowskazów itp.. Żeby nie przenosić wszystkiego na klawiaturę powstał projekt podstawki pod kierownicę, który mam nadzieję, niedługo zostanie odhaczony jako zakończony. Brak zdjęć, ale w brew pozorom jest najbliżej końca.
Fabryczne manetki ważą 192g, więc bilansem masy będzie trochę do tyłu, ale może nadrobię kolumną.















Zrobiłem kiedyś pedalboxa na wzór Tiltona serii 900. Myślę, że pod fajniejszy czujnik położenia pedału, a przede wszystkim lżejszy. Kompletny pedalbox ważył 2474g vs 2300g Tiltona bez pomp (~183g każda) i czujnika. Obecny będzie jeszcze lżejszy.
Z grubsza będzie wyglądał jak poprzedni poniżej. Pedały i jakieś inne drobne detale już są.









Udało się wykonać prototyp pokrywy do ATL. Pasuje, ale zapomniano o rowkach pod napisy, więc przy okazji wprowadziłem drobne zmiany i czekam na v2.







Zaznajomiłem się z małą frezarką CNC i postanowiłem zaadaptować Boschowskie cewki P65 by 24race, a później wymyśliłem radiatory do odprowadzania ciepła z głowicy. Chcę to zrobić możliwie najbardziej precyzyjnie, ale geometria pokrywy tego nie ułatwia, a sama ich powtarzalność wykonania zostawia sporo do życzenia.









Zacząłem myśleć o blacharce i miałem nadzieję, że będzie łatwo ze względu na dostępność reperaturek. Podłogi z Klokkerholma, które otrzymałem nadawały się tylko do tego by zwinąć je w rulon i oddać na złom. Z tego co ustaliłem później, wyglądają już tak wszystkie.
Idąc tropem przeszczepów podłóg z cabrio, w VW Classic Parts znalazłem nowe oryginalne podłogi do mk1 cabrio/Scirocco mk2. Numer OE się nie zgadzał, a potwierdzenia, że będą pasować nie znalazłem. Wyglądały identycznie, więc zaryzykowałem i są. W cenie trzech zestawów Klokkerholma, ale było warto.









Tylny zestaw piast z Polo GTI zaadaptowałem do swoich potrzeb. Fabryczne czujniki prędkości kół (112g) zostaną zastąpione mniejszymi – 38g.
Do zacisków Wilwood (1238g vs mk4 2100-2375g (różne dane, a tych które miałem niestety nie zważyłem)) zaprojektowałem i wykonałem adaptery (163g vs 775g mk4). W adaptery są celowo wkręcone sprężynki helicoil celem wzmocnienia połączenia.
Czopy piast zostały przystosowane do nowych adapterów, a fabryczny pierścień ABS zastąpiony fabrycznym z przednich piast z mk2/mk3.









Ruszyło coś w temacie zawieszenia. Inaczej, niż planowaliśmy, ale zrobiliśmy pomiary. Wykonałem camber plate, bo tu nie powinno się nic zmienić. Przy okazji nowe pokrywy sprężyn, które pozwoliły przesunąć 15mm sprężynę w górę w stosunku do amortyzatora.
Zdecydowałem zaadaptować zwrotnice z mk2/mk3. Fabryczne to pięta achillesowa mk1 i ściganie kończy się urwanymi kołami. Modyfikacja na CNC zakończona sukcesem.
Przednie koła także będą miały zamontowane małe i lekkie czujniki, więc zwrotnice wymagają jeszcze delikatnej kosmetyki w postaci usunięcia fabrycznego mocowania czujnika ABS i ponownego pomalowania. Ale to dopiero po wspawaniu sworzni poprawiających roll center.
W zwrotnicach będą użyte śruby ARP, ot taki mój nowy wymysł.















Wszystkie powyższe detale trochę się zmieniły, ale o tym w następnym poście. Muszę zrobić zdjęcia.

Przy okazji myślę najsłabszy punkt tego projektu – amortyzatory. Nie było chętnych przy próbach sprzedaży, więc lekko je zmodyfikowałem. Kontynuuję podpatrzoną kiedyś koncepcję kolorowania stref pojazdu, więc poanodowałem elementy na nowo.
Generalnie przewody hamulcowe, etykiety wtyczek, detale zawieszenia będą miały swój charakterystyczny dla każdego koła kolor. Chodzi o to by nie tracić czasu na identyfikację z której części pojazdu pochodzi konkretna część podczas nerwowej naprawy w trakcie walki na torze… której ten pojazd zapewne nigdy nie doświadczy laugh.gif











Przy okazji, od ponad pół roku poszukuję wartości X z poniższego zdjęcia. Chyba zbyt mało Golfów jest do dziś w rękach kierowców, bo nie ma komu zmierzyć.



Rozgrzebałem jeszcze temat miski oleju i pokrywy rozrządu, ale może wystarczy i o tym później.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 13 May 2022 - 00:28
Post #51


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Czy ten wał korbowy z diesla będzie odchudzany?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 13 May 2022 - 06:11
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



idziesz grubo. Te blaszki w pokrywie rozrządu według mnie nie mają żadnego znaczenia dla chłodzenia silnika. Szkoda masy.
Na jakich maszynach to robisz ? Co to za mała frezarka CNC ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Fri, 13 May 2022 - 10:41
Post #53


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





Świetny temat. Bardzo dobra robota smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 13 May 2022 - 11:02
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(kontrolm @ Fri, 13 May 2022 - 06:11) *
Te blaszki w pokrywie rozrządu według mnie nie mają żadnego znaczenia dla chłodzenia silnika. Szkoda masy.


+1 Jak już to mooooże na misce olejowej by miały jakikolwiek sens bo tam chociaż od spodu przepływ powietrza będzie między nimi i może olej nieco by sie schłodził. Ale nadal dobra chłodnica oleju załatwi temat skutecznie i żadne blaszki nie są w sumie potrzebne


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 13 May 2022 - 11:21
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT([Yossarian] @ Fri, 13 May 2022 - 11:02) *

+1 Jak już to mooooże na misce olejowej by miały jakikolwiek sens bo tam chociaż od spodu przepływ powietrza będzie między nimi i może olej nieco by sie schłodził. Ale nadal dobra chłodnica oleju załatwi temat skutecznie i żadne blaszki nie są w sumie potrzebne

cała głowica chłodzona jest i płaszczem wodnym i olejem do tego te blaszki to najwyższy punkt w komorze gdzie wiadomo jest najgoręcej. A uboczny efekt może być taki że ta blaszki będą wzmacniać hałas rozrządu.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Fri, 13 May 2022 - 11:48
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





CYTAT(Mis @ Fri, 13 May 2022 - 00:28) *
Czy ten wał korbowy z diesla będzie odchudzany?

Nie wiem, raczej nie. Nie znalazłem jeszcze by ktoś się czegoś doliczył w przypadku tych wałów, a sam nie potrafię. Znalazłem jedynie dowody na to, by tego nie robić. Jestem otwarty na dyskusje.

CYTAT(kontrolm @ Fri, 13 May 2022 - 06:11) *
idziesz grubo. Te blaszki w pokrywie rozrządu według mnie nie mają żadnego znaczenia dla chłodzenia silnika. Szkoda masy.
Na jakich maszynach to robisz ? Co to za mała frezarka CNC ?


CYTAT([Yossarian] @ Fri, 13 May 2022 - 11:02) *

+1 Jak już to mooooże na misce olejowej by miały jakikolwiek sens bo tam chociaż od spodu przepływ powietrza będzie między nimi i może olej nieco by sie schłodził. Ale nadal dobra chłodnica oleju załatwi temat skutecznie i żadne blaszki nie są w sumie potrzebne


CYTAT(kontrolm @ Fri, 13 May 2022 - 11:21) *
cała głowica chłodzona jest i płaszczem wodnym i olejem do tego te blaszki to najwyższy punkt w komorze gdzie wiadomo jest najgoręcej. A uboczny efekt może być taki że ta blaszki będą wzmacniać hałas rozrządu.


Poświeciłem tej pokrywie już tyle czasu, energii i drzew na wydruki, że chociaż potestuję. ;)
Na dniach powinienem wysłać na laser te żeberka, więc zobaczę jak to będzie dokładnie wyglądało wagowo.

Frezarka Hurco VM 10
Tokarka Doosan Puma 2600LB
Ta mała frezarka to HY-6040. Dawaliśmy jej wycisk na Pa9, ale nie ma co ukrywać, nie nadaje się. Do lekkich obróbek jest OK.

CYTAT(agressor @ Fri, 13 May 2022 - 10:41) *
Świetny temat. Bardzo dobra robota smile.gif

Dziękuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Fri, 13 May 2022 - 12:50
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Gdybyś na przyszłość jednak wolał zeskanować taką pokrywę i trochę przyspieszyć pracę to odezwij sie wink.gif


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 13 May 2022 - 23:06
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(.wide @ Fri, 13 May 2022 - 11:48) *
Ta mała frezarka to HY-6040. Dawaliśmy jej wycisk na Pa9, ale nie ma co ukrywać, nie nadaje się. Do lekkich obróbek jest OK.

Ale za to te lekkie obróbki ogarnie w 5 osiach. Chyba gra warta świeczki... Przynajmniej patrząc z perspektywy cenowej, bo za tyle to się dobrych 3 osi nie kupi laugh.gif Ale fajnie, że spełnia swoją funkcję.

A projekt, no cóż... Ciężko mi to w sumie skomentować. Ale aż prosi się o pociosanie wału i zakręcenie tego pod 10k rpm...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.wide
post Mon, 16 May 2022 - 11:25
Post #59


Super User
Dołączył: Tue, 12 July 2005
Skąd: śląsk





CYTAT(Skiba @ Fri, 13 May 2022 - 12:50) *
Gdybyś na przyszłość jednak wolał zeskanować taką pokrywę i trochę przyspieszyć pracę to odezwij sie wink.gif

Całkowicie zapomniałem o Twojej poprzedniej propozycji... Pewnie jeszcze z jakimś tematem wrócę, dzięki!

CYTAT(siewcu @ Fri, 13 May 2022 - 23:06) *
Ale za to te lekkie obróbki ogarnie w 5 osiach. Chyba gra warta świeczki... Przynajmniej patrząc z perspektywy cenowej, bo za tyle to się dobrych 3 osi nie kupi laugh.gif Ale fajnie, że spełnia swoją funkcję.

Bardzo lekkie. Mam z sobą człowieka pracującego na co dzień z solidnymi obrabiarkami CNC w firmie działającej w poważnej branży i od początku patrzył na nią z politowaniem. Długo byłem optymistą, ale przeszło mi. Co z tego, ze zapinaliśmy do niej najlepsze możliwe narzędzia skrawające, skoro korpus jest wiotki i wymaga konkretnego wzmocnienia. Bez tego ciężko mówić o jakiejś powtarzalności i odpowiedniej dokładności. Z praktycznego punktu widzenia brakuje chociażby obudowy. Przy obróbce z chłodziwem wszystko w promieniu 2m jest usyfione i chociażby z tego powodu nie chciałbym mieć jej w swoim garażu. wink.gif

CYTAT(siewcu @ Fri, 13 May 2022 - 23:06) *
Ale aż prosi się o pociosanie wału i zakręcenie tego pod 10k rpm...

Wysokie obroty bardzo chętnie. Rozważałem nawet ostatnio sprzedaż dołu i zmianę setupu na taki z mniejszym wykorbieniem i jeszcze dłuższym korbowodem.
Jeśli jest ktoś kto wie co można zrobić z (tym) wałem, to chętnie się nad tym pochylę. Byle nie na zasadzie efektu "wow", bo choć przeróbki jak poniżej wyglądają fajnie, to to musi po prostu działać, nie wyglądać.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sun, 22 May 2022 - 20:13
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Skoro tak ekstremalnie walczysz o masę to zastosuj w wiekszości śruby nylonowe.

Silnik proponuję ABF albo VR5

Ten wał już jest ociosany niema co go odchudzać i ryzykować, ale skąd pomysł na ten wał i wysokie obroty ?


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:27