Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mały projekt - c4 picasso 1.6 hdi
sadam55
post Fri, 13 Nov 2015 - 22:03
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





zbędny trud jak dla mnie.przecież tam nie ma niewiadomo jakich temperatur, żeby powietrze zdążyło się nagrzać.
zrób sobie ten cooler,i zrób downpipe + jakiś wydech na pożadnym tłumiku + mocny program.
nic innego wiecej bym nie robił.
nawet jak turbo by wymienił, to pytanie na ile paliwa starczy.
a jeśli właściel ma ambitniejsze plany żeby coraz szybciej się napędzać, zastanowiłbym się też nad tym, jak go skuteczniej zatrzymać


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 13 Nov 2015 - 22:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tom cio
post Fri, 13 Nov 2015 - 22:11
Post #22


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Ja zmieniłbym przewód smarowania turbo (no chyba że nie przeszkadza) i obrócił muszlę strony ssącej tak żeby dmuchała w dół, potem już dużo łatwiej byłoby dojść z lewej strony do fmic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Thu, 19 Nov 2015 - 11:39
Post #23


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Cześć

Co do smarowania to niedawno wymieniałem rdzeń a musiałbym uszczelniacz turbinę jeszcze raz. Zasięgnąłem kilku informacjo odnośnie Down Pipe. Powoli przyczepia się do tego że nie ma filtra i nie podbijają przeglądu. Związku z tym jest więcej roboty bo trzeba zamaskować to. Dlatego postanowiłem na początku zrobić intercooler przedni. Bliżej grudnia napiszę co i jak

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Thu, 19 Nov 2015 - 20:29
Post #24


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Siema. A co Kreatorzy powiedzieli na brakach w mocy seryjnej? Nie zdziwiło ich że uciekło prawie 20km?
I raptem po ich modyfikacjach z pizdowatej małej turbinki jak pięść wyszło 50km więcej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 04 Dec 2015 - 09:16
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Pewnie miał kiepską przepływkę już, która zaniżała, po podlaniu trochę wcześniej wyszedł wynik jak w zdrowej serii. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Fri, 04 Dec 2015 - 13:30
Post #26


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Siema,

pisalem już wyżej dwa rady, że w innym warsztacie robiłem fap (usunięcie i wyłączenie) prswdopodobnie tam pieszali dawki, i doładowanie od 90konnego 1.6 hdi. W kreatorze mówili że tak to wyglądało i pytali gdzie robiłem. Ale to już nie ważne bo wszystko zamienili na wyzsze wartości.


Wracam do tematu intercooler i downpipe. Zrobiłem zamówienie kupiłem intercooler z Kolbuszowej z 2016r Większa ilość żeberek, zamówiłem tez downpipe od trw z portugali, wszystko wyszło oknem 1.5k złotych. Po instalacji zdam relację czy lepiej rusza między 1100 - 2000 obr. Jak okaże się że czuć poprawę to pojadę na hamowanie do krratora i sprawdzimy.

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Mon, 14 Dec 2015 - 19:51
Post #27


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Cześc,

Wracam do tematu, poniżej wklejam zdjęcia z montażu intercoolera:

- Montaż odbył się bez zdejmowania zderzaka, oraz cięcia itd.
- Napiąłem jedynie ścianę oddzielającą nawiew na chłodnicę a halogeny.

Opaski zaciskowe plastikowe były tylko podczas przymiarki i zdjęć teraz są "normalne" metalowe.

Odczuwalna poprawa dynamiczniejszego startowania oraz delikatnie dłuższego ciągnięcia.

Teraz czekam na downpippe i jedziemy na hamownie.








--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Mon, 14 Dec 2015 - 21:44
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Mam taką sugestie pojedz na inną hamownie i poruwnaj ile jest realnie koni z tego gotowca


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Tue, 15 Dec 2015 - 16:59
Post #29


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





osobiscie to mysle ze po montazu moglo sie pogorszyc, doszlo tyle tych silikonow ze wiatrak ma co rozdmuchiwac, do tego rurki pewnie o ciut wiekszej srednicy i sporo wiekszy IC od seryjnego. Pamietam jak dzisj jak mialem dolot zrobiny z kolanek silikonowych i prostych pdcinkow rur, a jak zrobilem caly z rur i tylko 4 krotkie laczenia silikonowe auto nabralo wigoru i zaczelo jechac z nizszych obrotow smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 15 Dec 2015 - 17:30
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Chcesz powiedzieć że lepiej robić dolot z 1 kawałka zamiast używac silikonów ? Może słabej jakości silikony miałeś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Barejka
post Tue, 15 Dec 2015 - 19:25
Post #31


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





jak masz zaplecze to lepiej wyjdzie i nie wiem czy nie taniej kupic kolanek pospawac i polaczyc lacznikami smile.gif kolanka byly dobrej jakosci, wydalem raptem 150zl na 4 silikony, ale pozniej za podobna cene kupilem 4 kolanka i 2m rury biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 15 Dec 2015 - 19:33
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





W zasadzie to ma sens bo każda rura w silikonie powoduje zawirowanie powietrza z uwagi na próg. No trudno mam już kolanka silikonowe kupione. Z aluminium musiał bym zbudować dolot na taśmie porobić znaki i pojechać na spawanie także trochę roboty. Sorry za Offtop.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Wed, 16 Dec 2015 - 18:25
Post #33


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Siema,

Przerwę waszą dyskusję, ja nie narzekam na montaż intercoolera tak jak pisałem chłodniejsze i stałe powietrze powoduje szybszą reakcję na gaz i "dłuższe" doładowanie. W poprzednim interze był chyba ubytek bo temp. mocno skakała po dodaniu gazu, teraz rośnie wolniej i osiąga mniejsze temperatury max.

Ale nie o tym chciałem napisać, dostałem dzisiaj downpippe od TRW i mówiąc szczerze jestem trochę rozczarowany bo przysłali mi ze złymi "flanszami" na czujniki sad.gif na szczęście mój mechanik mówiłem że nie będzie problemy z dorobieniem i zaślepieniem oby tylko pasowało a przecież to zestaw Plug&play. Załączam zdjęcia pierwsze taki który dostałem a niżej ten który powinienem dostać.





Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 16 Dec 2015 - 18:29
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ja bym walczył o wymianę. A tak właściwie czemu customa nie dorobiłeś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Wed, 16 Dec 2015 - 18:42
Post #35


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Zobaczymy co odpwiedzą, customa nie dorobiłem bo mam tam filtr cząstek stałych "bez filtra" smile.gif a musiałbym zostawiać saochód na niewiadomo ile u fachowców w Warszawie a pieniądze takie same albo i większe bo pytałem i "nikt tego jeszcze nie mierzył, nie robił" takie otrzymywałem odpwiedzi. Dlatego wybrałem opcje Plug&play wszystko byłoby spoko nawet sam bym to założył bo mam doświadczenie w wyjmowaniu mojego filtra ale niestety flansze nie paszą i pewnie wyjdzie na to samo co w Warszawie smile.gif zawsze tak wychodze jak próbuje coś pokombinować.

Co do złego dopasowania flanszy na pewno tak tego nie zostawie.

Pozdrawiam


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Wed, 16 Dec 2015 - 19:26
Post #36


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Odpisali, napisał że to nowy model i że wystarczy ogłączyć metalowe wężę i podłączyć gumowymi. zaznaczyłem na zdjęciach, i myślę że to ma sens:






W takim razie jutro prawdopodobnie zabiorę się do roboty.

Pozdrawiam smile.gif


--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bugija
post Thu, 17 Dec 2015 - 21:22
Post #37


User
Dołączył: Thu, 06 December 2007





Siema,

Downpipe już siedzi na miejscu, przypasował 100% idealnie, dwie flansze ułatwiły montaż gumowych rurek czujnika ciśnienia spalin chociaż pewnie można go wywalić i wyłączyć w ECU, jednak jak jest to niech jest. Załączam kilka zdjęć ponieważ się spieszyłem i bateria w telefonie siadała mam tylko dwa zdjęcia po demontażu FAP i po montażu Dwonpipe. Może uda się jutro lub w poniedziałek podjechać na hamownie, może skorzytsam z VTG na białołęce. Niestety mam następne zmartwienie bo bardzo bardzo wali olej z turbo sad.gif chyba udam się na ponowne uszczelnienie sad.gif bo aż do kolektora wydechowe wali.

Pozdrawiam




--------------------
Pozdrawiam wszystkich miłośników mocnych silników Elo !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Thu, 17 Dec 2015 - 23:03
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Po pierwsze to odme wywal na zewnątrz Bo te silniki mają straszne przedmuchy i rozwalasz sobie turbo przez olej który wpada w koło kompresji... Chyba że już masz odme out bo nie znalazłem nigdzie info.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Fri, 18 Dec 2015 - 01:33
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





Wszytsko fajnie dużo pracy poświeciłeś, chętnie bym zobaczyl wykres z tej samej hamowni po fmic, dp i innych pierdołach które pochłoneły dużo kasy a przyrost będzie praktycznie niewidoczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
masakra
post Fri, 18 Dec 2015 - 08:31
Post #40


Rookie
Dołączył: Thu, 17 December 2009





moim zdaniem modyfikacje które teraz właściciel wprowadził nie mają racji bytu, przyrost będzie żaden (jeśli będzie jakikolwiek) a kasa wyrzucona w błoto.

jedynym rozsądnym rozwiązaniem było by (gdyby turbo się pociło) zrobić chociaż by hybrydę na tej sprężarce i zrobić korektę softu.... ,

ale ciekawe co na to skrzynia i sprzęgło?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:47