Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Potrzebna pomoc | Tau v8 - 4.6 | stopień sprężania pomiędzy bankiem L/R
pchelka
post Sun, 21 Mar 2021 - 09:50
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 23 October 2009





Witam panowie

Potrzebuje pomoc / informacji - Aktualnie składam bardzo rzadko spotykany silnik V8 - konkretnie Tau 4.6 MPI od Hyundaia. Oddałem obydwie głowice do planowania is szczelności i niestety wygląda na to iż krakowska firma spierdzieliła robotę.

Mianowicie głowice zostały splanowane w rożnym stopni w efekcie dając inny stopień sprężania, domyślnie silnik ma 10.4:1. Po robocie szlifierni głowica Lewa daje 10.5:1 głowica prawa daje 10.7:1.

I teraz pytanie czy jest jakaś tolerancja na różnice w stopniu sprężania między bankami L/R ?. Generalnie zastanawiam się czy to składać czy szukać znowu głowicy choć części w PL brak :/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 21 Mar 2021 - 09:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Jarosław-LT
post Sun, 21 Mar 2021 - 13:26
Post #2


User
Dołączył: Thu, 12 March 2020





Splanuj głowicę lewą o 0,2mm i po sprawie, to tak najprościej....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 21 Mar 2021 - 13:36
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Zmierzyłeś wysokości głowic? Co to znaczy lewa daje tyle a prawa tyle, średnia z cylindrów? wszystkie 4 cylindry idealnie tak samo? Jeśli tak, to szlifiernia nie spierdzieliła, tylko wykonała wzorowo. Gdyby to był mój silnik, składałbym jak jest, oszczędzając czas, robotę oraz lewą głowicę na przyszłą obróbkę. 0,2 odchyłki to dobry wynik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pchelka
post Sun, 21 Mar 2021 - 14:56
Post #4


Rookie
Dołączył: Fri, 23 October 2009





CYTAT(soltyk @ Sun, 21 Mar 2021 - 13:36) *
Zmierzyłeś wysokości głowic? Co to znaczy lewa daje tyle a prawa tyle, średnia z cylindrów? wszystkie 4 cylindry idealnie tak samo? Jeśli tak, to szlifiernia nie spierdzieliła, tylko wykonała wzorowo. Gdyby to był mój silnik, składałbym jak jest, oszczędzając czas, robotę oraz lewą głowicę na przyszłą obróbkę. 0,2 odchyłki to dobry wynik.


Generalnie mierzyłem ilość plynu który wypełni każdą z komór spalania, dla przykładu:

Głowica 1 (bank 1) | Głowica 2(Bank 2)

Cyl 1 - #49.5 CC | Cyl 2 - 50.5 CC
Cyl 3 - #49 CC | Cyl 4 - 50.0 CC
Cyl 5 - #49 CC | Cyl 6 - 50.0 CC
Cyl 7 - # 48.8 CC | Cyl 8 - 50.5 CC

średnio róznica jest 1 CC miedzy głowicami

teraz biorąc średnice cylindra i skok tłoka, wychodzi mi teoretycznie 10.5: 1 na jednej i 10.7:1 na 2 giej (powiedzmy że uśredniając). i pytanie jest o ta różnice między bankami, zastanawiam sie czy coś z tym robić czy nie. Generalnie z jednej strony będzie większa kompresja niż z 2giej ergo będzie to szarpać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 21 Mar 2021 - 15:15
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Rozumiem. Na kompresję ma stan dołu, nie ma co wróżyć, jakie będą wyniki po złożeniu. Na twoim miejscu cieszyłbym się, że oszczędzili zbędnego rezania drugiej głowicy. Najlepiej kupić jedną grubszą uszczelkę, jeśli jest dostępna.

Zobacz sobie, co mówi serwisówka. Pewnie 0,2 jest dopuszczalne. Ja bym to składał jak jest, nawet z takimi samymi uszczelkami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pchelka
post Sun, 21 Mar 2021 - 15:45
Post #6


Rookie
Dołączył: Fri, 23 October 2009





CYTAT(soltyk @ Sun, 21 Mar 2021 - 15:15) *
Rozumiem. Na kompresję ma stan dołu, nie ma co wróżyć, jakie będą wyniki po złożeniu. Na twoim miejscu cieszyłbym się, że oszczędzili zbędnego rezania drugiej głowicy. Najlepiej kupić jedną grubszą uszczelkę, jeśli jest dostępna.

Zobacz sobie, co mówi serwisówka. Pewnie 0,2 jest dopuszczalne. Ja bym to składał jak jest, nawet z takimi samymi uszczelkami.



Ok dzięki to jest jakaś informacja, niestety serwisówka milczy o stopniu kompresji ale na logike jeżeli dopuszcza 1 bar różnicy miedzy cyl to i kompresja może się niewiele ale trochę różnic. Niestety do tego silnika nic nie ma, wszystko ciągnę z USA albo z ASO z 4 tygodniowym czasem czekania.


Generalnie tak zjechali jedną z głowic iż na przyszłość gdy będą tłoki pod turbo to nie bardzo nawet jest z czego zbierać, uszczelki też nie są dostępne (będzie trzeba robić customową). no nic sprawdze jeszcze czy nie przekosili tej głowicy za bardzo bo mam wrażenie ze siedziała naprwade krzywo na maszynie tylko bez punktów odniesienia ciężko porównać


Jeżeli ktokolwiek jakieś opinie czy radę proszę o info
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Wed, 24 Mar 2021 - 01:54
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





Z jakiego auta ten motor lub w czym będzie jeździł?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pchelka
post Wed, 24 Mar 2021 - 06:11
Post #8


Rookie
Dołączył: Fri, 23 October 2009





CYTAT(farmer91 @ Wed, 24 Mar 2021 - 01:54) *
Z jakiego auta ten motor lub w czym będzie jeździł?



Z genesis sedan 2009
Do genesis coupe 2010
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 10:55