Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 350z vs. M3 e46 na tor, czy moze cos innego? ~50k
kozel
post Mon, 11 Apr 2016 - 17:19
Post #41


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 December 2011





Dorzuce swoje 50gr, GNOSiS zadaj sobie pytanie czy chcesz jezdzić czy kupić coś i przygotowywać przez cały sezon lub dwa.
Upalanie fury na torze to nie jest tania zabawa jak zapewne sam wiesz, prawie co wyjazd klocki do zmiany, wejściówka, paliwo, opony, zakwaterowanie itd.
Każdy samochód musisz przygotować tak żeby był bezawaryjny i stabilny w osiągach, na co składają się najczęściej upgrejdy hamulców(to jest pierwsza rzecz która odmawia posłuszeństwa na szybszych torach i przy większej liczbie okrążeń), sensowne opony (najlepiej 2 komplety, na suchą nawierzchnię i na mokrą[tutaj zyskujesz najwięcej na czasie]), wywalenie gumek z zawiasu i wrzucenie poliuretanu (co najmniej), sensowny gwint z możliwością zmiany ustawień naprężenia wstępnego i tłumienia amortyzatorów, dobrze było by jeszcze zakupić zestaw stabilizatorów z możliwością regulacji, potrzebujesz również chłodnicy oleju i kilku wskaźników (temperatura i ciśnienie oleju co najmniej), do tego potrzebujesz kubełków, pasów itd.
Mając możliwość regulacji zawiasu nie musisz tak bardzo się przejmować rozłożeniem masy i podsterownością seryjnego wozu bo auto będzie się zachowywało po modach całkowicie inaczej, balans sobie ustawisz jak Ci pasuje, sama zmiana ciśnienia w oponach potrafi wprowadzić dużą różnicę, nie mówiąc o geometrii zawieszenia, nastawach itd.
Generalnie przystosowanie takich samochodów do chłosty na torze to koszty około 15 k. nie licząc modów silnika i jakiś bardziej zaawansowanych upgrejdów.
Czyli generalnie możesz sobie pozwolić na samochód do 35-40k w tym momencie jeśli chcesz w tym sezonie coś pojezdzić.
Różnica pomiędzy 350z a m3 e46 jest marginalna jeśli chodzi o czasy (najczęściej 2-4 sekundy w zależności od toru, gdzie zmiana opon z semi slick na full slick potrafi Cię przyśpieszyć o 6 sekund na 2 minutach), e46 jest lepszym samochodem w serii, ale i tak serie wyrzucasz do kosza,natomiast mało który samochód będzie w stanie mieć performens zbliżony do hondy s2000 na wejściach w zakręt i chyba bym się pokusił o stwierdzenie że generalnie o performens w zakręcie.
Biorąc te wszystkie argumenty pod uwagę i naprawę ewentualnych uszkodzeń zastanów się nad e36 325/328i, a za resztę kup octavie w dieslu hehe... nie mogłem sie powstrzymać;D.
Oczywiście chciałbym zauważyć że jak około 90% ludzi wypowiadających się w tym temacie nie jezdziłem żadnym z tych samochodów, tory zwiedziłem wszystkie... w grand turismo , swoje argumenty popieram tylko obliczeniami na kartce papieru i obserwacjami.
Co do dawania rady Coobcia 350z, troche zabawy z nastawami zawiasu/oponami i był by masakrator, natomiast jego czasów bym nie brał pod uwagę bo z całym szacunkiem dla Coobcia ale jeszcze długa droga przed nim.
Dobra jazda jest tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=iMDhcsglUxg
tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=nRsapHu4-m8
a tutaj masz fajny film jak niewiele znaczą czasy uzyskiwane przez "seryjne" samochody
https://www.youtube.com/watch?v=lkodCVrOlBo...p;nohtml5=False


--------------------
E90 M54B30, E36 m42b18 + TD04
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 11 Apr 2016 - 17:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Mon, 11 Apr 2016 - 18:35
Post #42


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





i w tym tonie mgoe dodac ze lotus speedster sa idealami. opony przednie sie nie zuzywaja. tylnie bardzo bardzo wolno. o heblach i klockach mozna, upalajac kilka razy w roku, zapomniec (wymiana raz na dobrych pare lat). zuzycie paliwa niskie. polosie nie siadaja. zawieszenie w pelni regulowane (zbieznosci przod tyl, katy pochylen przod tyl). przy kazdym kole dwa wahacze. w nich tuleje sie nie zuzywaja. jedyne co siada z czasem to sworznie wahaczy czyli 8 sztuk (po 45zl sztuka) i koncowki drazkow kierowniczych (tu orginal 300zl jakas paranoja, ale na szczescie sa tylko takie dwie smile.gif ). a i od dziur w drogach potrafi siasc przekladnia kierownicza ktora z biegiem czasu zaczyna tluc i ma luzy (ale przekladnia ma srube do regulacji luzu) (nowa przekladnia z krotszym przelozeniem 2,2 to cena 3000zl.
http://www.elise-shop.com/hurricane-steeri...ster-p-378.html
masz auto gotowe na tor i bardzo niskie koszty uzytkowania na torze nieporownywalne do niczego. samo spalanie w trasie 7 litrow benzyny robi roznice.
masa 850kg, plaska podloga obita blacha i wysokosc 1,1metra robia swoje.
ceny czesci:
http://www.elise-shop.com/
http://www.seriouslylotus.com/suspension-steering
https://www.eliseparts.com/


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 11 Apr 2016 - 19:08
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Musisz ustalić tak naprawdę przeznaczenie tego auta. Jeśli ma to być auto na co dzień i okazjonalne wyjazdy na tor to brałbym to BMW z forum BMW bo doinwestowane raczej, albo poszukał tego nissana 350Z.
Ale jeśli ma to być w przyszłości samochód stricte na tor, to szkoda mi by było takiej M3 czy Nissana. Wolałbym ogarnąć e36 na szperze, z jakimś fajnym 2,5 lub 2,8-litrowym motorem i na jego bazie zrobić konkretne auto do zabawy i nauki jazdy na torze.Przecież takie e36 potrafi niesamowicie ganiać na trackdayach znacznie mocniejsze w teorii auta. A jak przywalisz to jednak o dawcę części nietrudno. Sam mam taką samą zagwozdkę, ale w związku z zakupem mieszkania znowu temat idzie przynajmniej na 1,5 roku w odsiadkę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 11 Apr 2016 - 19:11
Post #44


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





tak samo na trackdayach ganiaja civicy. mozna zaczac od tego. zazwyczaj civy sa w czubie klasyfikacji.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 11 Apr 2016 - 19:14
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ale RWD+LSD, sam rozumiesz wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 11 Apr 2016 - 19:41
Post #46


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ale fwd tez sa fajne. prowadzi sie je duzo pewniej.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek s13.5
post Mon, 11 Apr 2016 - 20:10
Post #47


User
Dołączył: Fri, 19 April 2013
Skąd: Radzyn/ UK





a może Mazda Rx8 231hp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciekr
post Mon, 11 Apr 2016 - 22:29
Post #48


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





CYTAT(Joker @ Mon, 11 Apr 2016 - 17:02) *
1. Spóźniłeś się - była mechaniczna igła za 56k - nawet podłoga z tyłu zrobiona, po rewizji panewek, po rewizji VANOSA, w serwis wpakowane spokojnie 20k przez ostatni rok. Ale poszła bez ogłoszenia na Allegro...rok temu wklejałem to jeden Klient zadzwonił, była za 64 ale za 60 by oddał. Blacharsko nic strasznego jej nie spotkało, buda prosta. W skali krajowych eMek wręcz ideał.

.....


Joker dzięki za wszystkie informacje. Niestety to już drugie auto, które mi tak ucieka, bo cały czas dopinam budżet a monitoruję rynek na bieżąco. Była jedna srebrna z okolic Augustowa, porobione wszystkie tematy, właściciel udostępniał Carfax ze zdjęciami i był fanem marki, dość szybko zniknęła z ogłoszeń. Jeśli będzie trzeba, to zmienię taktykę i zorganizuję środki wcześniej i kupię po prostu dobry egzemplarz. Wiadomo jak jest mało M3 e46 w manualu, jeszcze w miarę przyzwoitym stanie. Nawet na mobile nie ma ich dużo.

O te rzeczy eksploatacyjne pytałem po prostu informacyjnie, mając świadomość konieczności ich poniesienia. Od dłuższego czasu czytam na temat tego auta i wiem, że panewki, zawory czy podłoga to są elementy, o które trzeba zadbać. Moim założeniem na posiadanie tego auta jest stosowanie odpowiedniej kultury serwisowej, nie przewiduję raczej oszczędności. Po prostu chciałem znać rząd wielkości, żeby mieć to założone w budżecie oprócz zakupu samego wozu (podobnie jak zakup odpowiednich opon chociażby). Uważam, że w zamian za to, co ten samochód oferuje, utrzymanie jest na bardzo racjonalnym poziomie i nie oczekuję zupełnie braku jakichkolwiek kosztów i taniego upalania.

Jeśli miałbyś jakieś informacje o innym ciekawym egzemplarzu, daj znać, odwdzięczę się smile.gif



CYTAT(Krisu_K13TL @ Mon, 11 Apr 2016 - 17:15) *
maciekr, jak jesteś rzeczywiście na kupnie, to chyba warto się zainteresować:

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&...072999#p2072999


Dzięki Krisu, napisałem do właściciela. A czy znasz to auto albo człowieka? Masz jeszcze jakieś informacje poza tymi, które wynikają z tematu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 12 Apr 2016 - 10:30
Post #49


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(kozel @ Mon, 11 Apr 2016 - 17:19) *
Upalanie fury na torze to nie jest tania zabawa jak zapewne sam wiesz, prawie co wyjazd klocki do zmiany, wejściówka, paliwo, opony, zakwaterowanie itd.

I jeszcze laweta, żeby z każdej zabawy wrócić do domu. Nie wiem jak poważna to będzie zabawa, ale jeśli to poziom kilku kompletów opon, klatek to rzeczywiście kupić auto częściowo przygotowane, zrobić podstawowy serwis, hebel i zacząć się wjeżdżać. Jeśli to ma być auto do zabawy weekendowej to trzeba jeszcze nim na tor dojechać i wrócić, w lato w 35 stopniowym upale i 5 stopniowym deszczu.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Tue, 12 Apr 2016 - 10:37
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





CYTAT(jarek1111 @ Sat, 09 Apr 2016 - 09:48) *
z tego co widać coobcio 350z daje ładnie po torach wiec nierozumiem czemu sie nie nadaje
350z wymaga jedynie modyfikacji hamulców i regulowanych przednich wachaczy ,zawieszki gwintowanej i oczywiście odelżenia
ale to są standartowe zmiany w każdym aucie
szukaj wersji HR ,
zresztą widzaleś na forum nissana co trzeba zrobić
a co do rozkładu masy 350z ma rozklad masy 51-49 chyba bardziej sie nieda

Warto jeszcze utwardzić przedni stabilizator bo auto jest mocno nadsterowne jak z przodu się troche negatywu doda (kolasalnie porawia się przyczepność przednich opon i przestaje auto nam płużyć)....
Generalnie przednie wachacze i kont -2,3 do - 2,48 z i utwardzony przedni stab na poznaniu poprawia czas o 2,5-2,7 sek.
Kupując zetkę z myślą o torze najlepiej kupić wersje USA bo tańsze a hamulce i tak mocniejsze trzeba zapodać (Te brembo z wersji Europejskich są moim zdaniem średnie bo tarcza 324mm i w dodatku mały klocek hamulcowy to nic specjalnego) a Dyfry w wersji USA nie ma szpery i tak trzeba zastąpić go na taki ze szperą i to jest dobra okazja by wsadzić krótszy z 370Z (przełożenie główne 3,7 zamiast 3,5).
- Seryjny Europejski HR w automacie (realna moc ok 290KM) na R888 225 przód i 245 tył, z utwardzonym stabem, na rególowanmych górnych przednich wachaczach i z kontami -2,32 + klocki hamulcowe Hawk na Poznaniu Kręci czasy na poziomie 1,53.1 (Czasy Przemka z marca 2015)
Myślę że manualem spokojnie szło by 1 sekundę a nawet 2 poprawić bowiem automat ma mega długie przełożenia i jest strasznie powolny przy redukcjach...
Mój rekord przy 297KM na starych oponach R888 i przy hamującym jedynie lewym przednim kole to 1,51.9... Ale auto mam odelżone o dobre 110-120kg. Na dobrych heblach osobiście myślę że 1,50 z mikrohaczykiem bym wykrecił a jakiś ogarniety szofer przełamał by barierę "50"

Na co dzień serwisuje 350 tki i 370 tki pogę powiedzieć że ąto auta całkowicie bezawaryjne jedyne co w nich pada to sprzegło od kopania w niego, sporadycznie pompy sprzegła oraz piasty w kołach łapią luzy a i wyeksploatowują się dość szybki silniczki od podnoszenia szyb przednich.
Silnikowo dużą wadą silnika jest to że wchodzi mało oleju bo niespełna 5L i szybko się on przegrzewa co doprowadza do przycierania się na panewkach.
Tak więc plan minimalny poza powyższymi upgradami to większa miska olejowa z przegrodami i stosowanie dobrego oleju np. Mobila 5w50...
Jak na dłuższym dystansie zamierzasz latać np. pełne sesie po Poznaniu czy na Jastrzebiu to dodatkowo wspomogł bym się chłodnicą oleju.
A no i fabryczne nadkola tylne starczają na pomieszczenie maks 285 opony jak chcesz w 305 iść to trzeba koniecznie rolować tylne wewnętrzne ranty w błotnikach.


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 12 Apr 2016 - 21:34
Post #51


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Podwojny post...


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Tue, 12 Apr 2016 - 21:35
Post #52


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Ewidentnie sa tu dwie szkoly / drogi, ktore mozna obrac:
1. lekkie auta takie jak Lotus/Speedster, glownie do urywania sekund, do ktorych trzeba troche wiecej umiejetnosci, nie trzeba tyle modzic bo sa juz raczej pomyslane na tor, eksploatacja nie bedzie tak duza i droga rzaczej
2. auta ciezsze takie jak 350z/e46, ktore trzeba bardziej modzic i sa drozsze w eksploatacji ale sa bardziej uniwersalne i od biedy mozna nimi jezdzic na codzien

Teraz trzeba to dostosowac do swoich preferencji i celow. Ja na przyklad nie lubie malych i kretych torow jak Kielce i Jastrzab. Wole dluzsze i szybsze tory, na ktorych jest pewien "flow", nawet jesli oznacza to wczesniejsze hamowanie zeby utrzymac najlepsza linie jazdy i predkosc w zakretach. Z drugiej strony nie jestem mechanikiem, ktory sobie moze sam wszystkie te mody w warsztacie robic hobbistycznie. Zawsze mozna zaczac od 2. a za dwa sezony przejsc na 1. i tak chyba zrobie ja smile.gif Mam nadzieje ze ten watek pomoze tez innym w podobnej sytuacji.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Wed, 13 Apr 2016 - 09:58
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





CYTAT(maciekr @ Mon, 11 Apr 2016 - 15:23) *
Jak już padł temat M3 E46 to podpytam, bo interesuje mnie zakup takiego auta:

1. Jaki jest Waszym zdaniem budżet na M3 trzymające się kupy (założenie jest takie, że kupuję wóz w Polsce)? 60k zł? Oczywiście zadaję sobie sprawę, że to conajmniej 10-cio letni sportowy samochód, więc pewne mankamenty są dopuszczalne.

2. Jaki jest koszt wymiany panewek i regulacji zaworów? Gdzieś doczytałem, że płytki do regulacji kosztują w BMW 1 600 zł, rozumiem, że to jest komplet płytek różnej grubości starczający na kilka regulacji? Jaki jest interwał regulacji zaworów - 30, 40 tyś. km? Czy w "pozmianowych" modelach po 2003r. też trzeba wymieniać panewki co 100 tyś. km?

3. Jaki jest koszt regeneracji Vansów i jak często trzeba to robić?

4. Czy jest duży problem z zamianą SMG na manual? Jaki jest koszt takiej operacji?

5. Czy przepustnice trzeba często synchronizować?

6. Czy poza przednimi wahaczami są w zawieszeniu inne problematyczne i drogie elementy?

Auto z przeznaczeniem głównie na codzień, plus wyjazdy na tor kilka razy w roku.


1. za 60k coś już można kupić w miare ale niezależnie od budżetu będziesz musiał się naszukać. Nie oczekuj bezwypadkowego wychuchanego rodzynka bo takich po prostu nie ma, w każdym zawsze będzie coś do roboty, poprawy. Chyba że za zachodnią granicą w cenie 100+ kPLN.

2. panewki max 3k pln, zawory to ci ogarnie każdy kumaty mechanik, plytki kupisz w serwisie na sztuki po 50pln. Co do kompletu to dobrze rozumiesz. Interwal niby jest 40 tys, choc w wiekszosci przypadkow po 100-150 a nawet wiecej kkm odchyłki są minimalne na tyle że w zasadzie nie trzeba tego ruszać albo 1 czy tam 2 zawory sa lekko poza normą (mowa o autach uzytkowanych ulicznie, zadbanych).

Nie ma interwalu wymiany panewek, to nie e92. Do 2003 byly montowane wadliwe, na co byla akcja serwisowa i jesli sa wymienione to masz spokoj. Oczywiscie rozsądnie jest zajrzeć do nich w okolicach tych 150 kkm, jak w każdym sportowym ostro traktowanym aucie panewka to rzecz eksploatacyjna. Jak upalasz regularnie po torze, przegrzewasz olej lub lejesz jakiś słaby to i w 50 tyś je ubijesz. Jak jezdzisz z głową tylko po ulicach, dbasz o olej, nie pałujesz na zimnym, zmieniasz biegi z reguly poniżej 6 k rpm to wytrzymają pewnie i 300.000 km.

3. wtedy gdy padną, koszt to zależy co padnie

4. Nie. Skrzynia zostaje. koszt ok 3k

5. Nie

6. Nie


Jak dla mnie M3 najlepsze auto z wszystkich tu podanych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simpson
post Thu, 14 Apr 2016 - 11:15
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Thu, 20 May 2004
Skąd: Random (WR)





Lotus już sie sprzedał (sadząc po nieaktualnych wątkach w dziale sprzedam), ale pojawiło się inne auto z centralnie umieszczonym silnikiem w zakładanym budżecie:
Toyka MR2 z K24 245KM/265Nm
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=134141&hl=


--------------------
www.audiklub.org
Pozdrawiam
Mirek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmoch
post Thu, 14 Apr 2016 - 14:59
Post #55


User
Dołączył: Fri, 17 July 2009
Skąd: Warszawa





pisalem do autora tematu, nie odpisal, wrzucilem w gielde, w tym budzecie nic szybszego ani tak bezawaryjnego i taniego w eksploatacji sie nie kupi, podejrzewam ze podnoszac budzet o kilka dyszek bedzie podobna sytuacja
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dacko
post Thu, 14 Apr 2016 - 19:20
Post #56


User
Dołączył: Wed, 21 September 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(dmoch @ Thu, 14 Apr 2016 - 14:59) *
pisalem do autora tematu, nie odpisal, wrzucilem w gielde, w tym budzecie nic szybszego ani tak bezawaryjnego i taniego w eksploatacji sie nie kupi, podejrzewam ze podnoszac budzet o kilka dyszek bedzie podobna sytuacja

Jeździłeś tą Mr2 po jakichś torach ? można tym podgryzać dłubnięte Evo/Sti ? ile waży?


--------------------
STI Type RA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmoch
post Thu, 14 Apr 2016 - 21:18
Post #57


User
Dołączył: Fri, 17 July 2009
Skąd: Warszawa





Za poprzedniego właściciela z k20 (220km/220nm) wygrało opt na TVN wiec teraz tym bardziej nadaje sie do wygrywania
Auto wazy niecała tonę. Myśle ze evo i Sti to jakieś 400+ miałoby podejście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 15 Apr 2016 - 11:16
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tak z budżetem 50tys mi się przypomniało na co ostatnio natrafiłem :
Warner R4
http://allegro.pl/warner-r4-kitcar-caterha...6093631378.html
Wszystkie "zetki", "M" ki itp. się jak sądzę mogą schować. Tylko warunek jeden : że _tylko_ na tor to ma być, już bez kompromisów.
Myślę że i na długie szybkie jak i krótkie kręte tory by się nadał ( bo na te ostatnie - typu Jastrząb, a takich się buduje ostatnio trochę, co chyba warto wziąć pod uwagę, to M3 czy 350z to nie za bardzo się nadają, lepiej coś lekkiego przygotowanego już. A resztę budżetu na opony, hamulce, wpisowe, lawety itp. przeznaczyć).


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maciekr
post Fri, 15 Apr 2016 - 22:56
Post #59


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009





CYTAT(dobrus @ Wed, 13 Apr 2016 - 09:58) *
1. za 60k coś już można kupić w miare ale niezależnie od budżetu będziesz musiał się naszukać. Nie oczekuj bezwypadkowego wychuchanego rodzynka bo takich po prostu nie ma, w każdym zawsze będzie coś do roboty, poprawy. Chyba że za zachodnią granicą w cenie 100+ kPLN.

2. panewki max 3k pln, zawory to ci ogarnie każdy kumaty mechanik, plytki kupisz w serwisie na sztuki po 50pln. Co do kompletu to dobrze rozumiesz. Interwal niby jest 40 tys, choc w wiekszosci przypadkow po 100-150 a nawet wiecej kkm odchyłki są minimalne na tyle że w zasadzie nie trzeba tego ruszać albo 1 czy tam 2 zawory sa lekko poza normą (mowa o autach uzytkowanych ulicznie, zadbanych).


Dobrus dzięki za info! Do tematu podchodzę realnie, bo po pierwsze kupuję minimum 11sto letnie auto sportowe, które wymaga odpowiedniej kultury serwisowej, a po drugie, tak jak piszesz, rodzynki są za zachodnią granicą w zupełnie innym budżecie, który na chwilę obecną jest poza moim zasięgiem. Chcę kupić najrozsądniejsze auto w moim budżecie, które nawet jeśli miało jakieś zdarzenia, było odpowiednio naprawione i serwisowane. Ewentualne niedociągnięcia będę w miarę czasu poprawiał.

Chciałem dopytać jeszcze o proces wymiany panewek - czy do tego trzeba rozbierać motor i oddawać wał na pomiary? Bo tam przecież są jakieś nadwymiary tych panewek, więc trzeba ustalić który będzie mi potrzebny. Druga kwestia - wymienia się główne, czy korbowodowe? A może obydwa komplety?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Fri, 15 Apr 2016 - 23:14
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Panewki i śruby korbowodowe. Kupujesz nominały
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:07