Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Regeneracja koła dwumasowego, Gdzie? Za ile? Jak działa po regeneracji? Jaki przebieg wytrzymuje??
hz10
post Tue, 17 Mar 2015 - 13:50
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





CYTAT(bielawa @ Tue, 17 Mar 2015 - 13:16) *
Jest różnica. Skrzynie 6 z VW nie przyjmują jednomasa - nie były przystosowane do współpracy z nim. Tam powinien zostać dwumas.

ja wsadziłem klijentowi zestaw jednomasowy valeo do golfa iv tdi i przelot jest przed 100 tyś wszystko działa jak należy . jedyny minus to głośniejsza praca skrzyni na wolnych obrotach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 17 Mar 2015 - 13:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
trbman
post Tue, 17 Mar 2015 - 13:55
Post #22


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Mam srzynię 5kę, polo 101km zwykły dupowóz wiec przerobka będzie mozliwa. Takie strzaszne nodgłosy wydaj? jestem troche na jedno ucho przygłuchy więc może tak źle nie będzie wink.gif Koszty?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w0wacik
post Tue, 17 Mar 2015 - 14:45
Post #23


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 November 2003
Skąd: Wwa





Jednomas tylko do 228mm. Z G60, 1Z czy czegoś takiego. 240mm (6 biegów) nie wytrzymują... wały korbowe. Potrafią pęknąć. Kilka takich przypadków (4 albo 5) miał jeden oddział znanej hurtowni. Mowa o autach modyfikowanych oczywiście.


--------------------
"When driving a car in real life, please remeber to be a safe driver by wearing a seat belt, using your turn signal and using good judgment"

Mercedes C270CDI T
Mercedes 280CE (C123)
Volkswagen Golf 1.9 TDI
Opel Combo

Pozdrawiam

w0wacik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Tue, 17 Mar 2015 - 15:01
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Panowie, również słyszałem, że niby na jednomasie niby większy hałas jest, ale może w nowszych samochodach, do tej pory jeździłem kilkoma, ze sztywnym kołem i według mnie jest ok. Co do 2,0tdi to znajomy miał przypadek, że niby od zużytego dwumasu wał korbowy pękł.
Różnie to bywa. Ja zamierzam w najbliższej przyszłości przesiąść się na sztywne koło i mam nadzieje, że nie będzie problemu. Dwumas już nie umie znieś obecnego NM, po za tym żadnych objawów jeszcze nie ma. Na razie ograniczyłem dawkę paliwa i jest ok. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin_kielce
post Thu, 19 Mar 2015 - 09:02
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Kielce/Wawa





A co polecicie do Superba I 2007 rok, 2.0 TDI, jakie sprzęgło? Można dać coś innego niż seria.

Powoli chyba zaczyna się już odzywać dwumas...


--------------------
Seat Leon by TTC Kraków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzej87
post Thu, 19 Mar 2015 - 09:33
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 13 October 2008





Ten dwumas na filmie, to jest porażka i kpina z klienta. Przecież ona już klekocze leżąc w pudełku. Nie widziałem jeszcze tak rozwalonej dwumasy używanej, a to nowa ma niby być.


--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rapcio
post Thu, 19 Mar 2015 - 11:25
Post #27


User
Dołączył: Thu, 01 May 2003
Skąd: Stalowa Wola





Witam
Również potwierdzam że hałas na jednomasie na biegu jałowym jest wkurzający. W dieslu przeszkadza to mniej bo klekocze ale w cichej benzynie hałas ten słyszę nawet w środku auta gdy stoję na światłach. Jednomasa stosowałem w silniku VR6 2.8 24v na skrzyni VR5 fwd gdzie seryjnie jest dwumas i teraz mam pod maską VR6 3.2 24v również skrzynia VR5 fwd na jednomasie i tak samo skrzynia się tłucze. W obu skrzyniach wymiana oleju ani trochę nie pomogła wyciszyć skrzynie. Oczywiście ze sprzęgłem nie ma żadnych problemów. Seryjne z VR6 12v. Po półtora roku katowania w silniku 2.8 przy mocy 215km wyglądało jak nowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_one
post Thu, 19 Mar 2015 - 12:00
Post #28


Rookie
Dołączył: Thu, 05 February 2015





nie wiem od czego to zalezy od u kumpla przy 1.8T, skrzyni 02M halas jest spokojnie akceptowalny.. natomiast u mnie przy 24v, jednomasie custowym i 02M skrzynia halasuje jakby w nia srub nasypac, czasem cos sie potrafi ulozyc i jest minimalnie ciszej, ale to zadne pocieszenie tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Thu, 19 Mar 2015 - 12:30
Post #29


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Wniosek Nie można kupić w sklepie nowego koła dwumasowego które dłużej niz kilka tysi. km będzie działać poprawnie. To samo z regeneracją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
malus765
post Thu, 19 Mar 2015 - 12:53
Post #30


Rookie
Dołączył: Fri, 11 November 2011





Bylem kiedys na szkoleniu ze sprzęgieł które organizował sachs. Podobo nowe sprzęgła mają sie tak "telepać" ponieważ zmienił się proces produkcji i nie rozkladają smaru w dwumasie równomiernie lecz punktowo. Dopiero po montażu i odpaleniu ma sie rozporowadzić taka oszczędność w produkcji smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Thu, 19 Mar 2015 - 15:15
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, koło sztywne w pasku zamontowane, i muszę powiedzieć, że różnica jest niebo a ziemia, nic się nie telepie i silnik pracuje normalnie, wcześniej na dwumasie, nic nie szarpało, nie częsło budą, silnikiem, czy coś, ale silnik pracował głośno jakby miał dziurawy gdzieś wydech.
Teraz jest cisza.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 20 Mar 2015 - 15:29
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





CYTAT(tomek 1980 @ Thu, 19 Mar 2015 - 15:15) *
Witam, koło sztywne w pasku zamontowane, i muszę powiedzieć, że różnica jest niebo a ziemia, nic się nie telepie i silnik pracuje normalnie, wcześniej na dwumasie, nic nie szarpało, nie częsło budą, silnikiem, czy coś, ale silnik pracował głośno jakby miał dziurawy gdzieś wydech.
Teraz jest cisza.
Pozdrawiam.



Witam, co do tego koła sztywnego w pasku AFN, podczas jazdy, rzeczywiście komfort się pogorszył, czuć takie wibracje. Poza tym ok.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Fri, 20 Mar 2015 - 21:28
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





Ja gdybym nie wymieniał słupka nie wiedziałbym, że mam sztywne w fabii.owszem, bardziej trzęsło buda przy zapalaniu i gaszeni u niż u innych, ale różnica jest wg mnie bardzo kosmetyczna.na jałowym tylko po dotknięciu kierownicy czuć minimalne wibracje, a tak to jest bajka.


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Fri, 20 Mar 2015 - 22:54
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Kiedy w końcu zrozumiecie, że mówicie o dwóch zupełnie różnych skrzyniach ? Co innego skrzynia 5, która została zaprojektowana do ewentualnej współpracy z jednomasem, a co innego skrzynia 6 biegowa do VW przy której nie przewidywano współpracy z jednomasem.

Gdyby kto nie wiedział, jak chodzi taka skrzynia: https://www.youtube.com/v/fJ48tkGK-n4

Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Fri, 20 Mar 2015 - 23:55
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





o k...wa..


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Sat, 21 Mar 2015 - 08:40
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Ja rozumiem i to tlumacze tylko sadam miesza laugh.gif


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motoman
post Wed, 30 Jan 2019 - 14:46
Post #37


Rookie
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Wszystko zależy od tego, gdzie dokonujesz naprawy. Ja w swoim mercu jak okazało się, że niezbędna będzie regeneracja kół dwumasowych początkowo się obawiałem. Ostatecznie jednak jestem zadowolony, bo praca została wykonana fachowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Wed, 30 Jan 2019 - 15:04
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(motoman @ Wed, 30 Jan 2019 - 14:46) *
Wszystko zależy od tego, gdzie dokonujesz naprawy. Ja w swoim mercu jak okazało się, że niezbędna będzie regeneracja kół dwumasowych początkowo się obawiałem. Ostatecznie jednak jestem zadowolony, bo praca została wykonana fachowo.


CYTAT
Rookie
Dołączył: Dzisiaj, 14:43


Świetnie że zarejestrowałeś się specjalnie po to, żeby nam to powiedzieć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 30 Jan 2019 - 15:19
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Możecie napisać na czym polega przystosowanie skrzyni biegów do sztywnego koła? Zmieniłem kilka dwumasów na sztywniaki i nie słyszę żadnych hałasów i wszystko bryka. Mowa o benzynach.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Wed, 30 Jan 2019 - 15:32
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Wydaje mi się, że stuki ( a raczej "terkotanie") powstaje wtedy, gdy zbyt mocno zostanie to koło odelżone przy przejściu na zwykły zamach.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:39