Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Jak wygląda produkcja opon MICHELIN w Polskiej fabryce w Olsztynie?
radzio_gsi
post Sun, 06 Sep 2020 - 09:41
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa






Zapraszam Was do obejrzenia materiału o tym jak są tworzone opony MICHELIN w Polskiej fabryce w Olsztynie


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 06 Sep 2020 - 09:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
arexsewen
post Fri, 25 Sep 2020 - 22:22
Post #2


User
Dołączył: Sat, 30 October 2010
Skąd: W-wa





Mówisz,że trzeba być dumnym z powodu wybrania olsztyńskiej fabryki jako producenta form.
Ja uważam ich za sqrwy....nów i postanowiłem nigdy nie kupować opon michelin.
Fabryka olsztyńska była obciążana ogromnymi opłatami na rzecz firmy M... tak, aby nie osiągała dochodów unikając tym samym podatków równocześnie dołując ceny akcji. Jak już ceny akcji sięgneły dna, wezwano akcjonariuszy do sprzedaży swoich udziałów za bezcen.
Tym sposobem wycofano Stomil Olsztyn z giełdy.
Obrabowano akcjonariuszy w białych rękawiczkach.(mnie też)
Parę lat temu czytałem,że szantażują władze zwolnieniami, aby nie płacić podatku od nieruchomości.
Daj im Boże jak najgorzej.


--------------------
06 Elise (Rotrex)
05 Elise (Eaton) sold
92 suz.dr350
03 wrx hybrid/sold
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 26 Sep 2020 - 04:28
Post #3


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no polityke globalna widac jak na dloni. raczej chca wycisnac z fabryki i ludzi ostatnie soki niz ludziom zaofarowac godziwe warunki pracy. ale czego mozna sie spodziewac po firmie z zachodu. raczej tylko wyzysku. zwlaszcza jak polaczka kierownika zrobia coby porzadek porobil.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sat, 26 Sep 2020 - 07:01
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(piwo @ Sat, 26 Sep 2020 - 04:28) *
no polityke globalna widac jak na dloni. raczej chca wycisnac z fabryki i ludzi ostatnie soki niz ludziom zaofarowac godziwe warunki pracy. ale czego mozna sie spodziewac po firmie z zachodu. raczej tylko wyzysku. zwlaszcza jak polaczka kierownika zrobia coby porzadek porobil.


Tak na marginesie - to chyba już nie polska fabryka a fabryka w Polsce?
To przykre - nie ma u nas już prawie żadnego przemysłu, który byłby POLSKI. 10 największych sieci handlowych też jest nie naszych i zyski lecą poza Polskę... jeszcze trochę i będziemy tanią siłą roboczą tylko. Robi się jak u Orwella są równi i równiejsi (np Niemcy, którzy dopiero co otworzyli nową kopalnię węgla, a u nas mamy je zamykać). Produkcja żywności to też firmy przejęte przez zagraniczne koncerny. Dla przykładu takie marki jak: Krakus, Morliny, Berlinki, Morlinki, Mazury są własnością chińskiej grupy WH Group...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 26 Sep 2020 - 08:11
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(arexsewen @ Fri, 25 Sep 2020 - 22:22) *
Mówisz,że trzeba być dumnym z powodu wybrania olsztyńskiej fabryki jako producenta form.
Ja uważam ich za sqrwy....nów i postanowiłem nigdy nie kupować opon michelin.
Fabryka olsztyńska była obciążana ogromnymi opłatami na rzecz firmy M... tak, aby nie osiągała dochodów unikając tym samym podatków równocześnie dołując ceny akcji. Jak już ceny akcji sięgneły dna, wezwano akcjonariuszy do sprzedaży swoich udziałów za bezcen.
Tym sposobem wycofano Stomil Olsztyn z giełdy.
Obrabowano akcjonariuszy w białych rękawiczkach.(mnie też)
Parę lat temu czytałem,że szantażują władze zwolnieniami, aby nie płacić podatku od nieruchomości.
Daj im Boże jak najgorzej.

Daj szczegóły, linki bo na razie to brzmi jak płacz jakiegoś randoma, który stracił na akcjach.

CYTAT(piwo @ Sat, 26 Sep 2020 - 04:28) *
no polityke globalna widac jak na dloni. raczej chca wycisnac z fabryki i ludzi ostatnie soki niz ludziom zaofarowac godziwe warunki pracy. ale czego mozna sie spodziewac po firmie z zachodu. raczej tylko wyzysku. zwlaszcza jak polaczka kierownika zrobia coby porzadek porobil.

Muszę powiedzieć mojej firmie z zachodu, żeby zaczęli mnie batożyć bo jest mi za dobrze wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arexsewen
post Sat, 26 Sep 2020 - 19:50
Post #6


User
Dołączył: Sat, 30 October 2010
Skąd: W-wa





[quote name='Bio' date='Sat, 26 Sep 2020 - 08:11' post='1355372']
Daj szczegóły, linki bo na razie to brzmi jak płacz jakiegoś randoma, który stracił na akcjach.


Ja się nie skarżę.
Sprawa była powszechnie znana. Kilka funduszy inwestycyjnych próbowało walczyć przed sądem,ale bezskutecznie.
Metoda nakładania opłat licencyjnych i innych(fantazja bez ograniczeń) jest stosowana u nas przez wielkie koncerny
dla unikania podatków.




--------------------
06 Elise (Rotrex)
05 Elise (Eaton) sold
92 suz.dr350
03 wrx hybrid/sold
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:03