Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wydech w ML :), Fake czy dowcip rewelka?
As_
post Wed, 12 Sep 2018 - 15:24
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Jest subtelna granica miedzy wiochą a byciem cool.
To ze wiekszosc jej nie zauważa konczy sie tym ze jest popyt na takie rozwiazania.
W sumie to kupowanie rline design z silnikiem 1.4tsi niczym sie nie rozni.
Tak samo jak kupowanie tych ortopedycznych trampek z 10cm obcasem wbudowanym w podeszwe.
Popyt na wioche zawsze byl jest i będzie.
Moje pytanie bylo czy to seria czy aftermarket


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Sep 2018 - 15:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Wed, 12 Sep 2018 - 15:38
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Tommo @ Wed, 12 Sep 2018 - 15:14) *
A ja dalej prosze o rzeczowe i namacalne argumenty a dostaje jakieś emocjonalne fantasmagorie.

no własnie czekam na rzeczową odpowiedź... czy czujesz satysfakcję, dreszcz emocji, jakieś takie podniecenie kiedy wsiadasz do swojego auta i go odpalasz
czy masz coś takiego, że rzucasz robotę, wsiadasz do samochodu i jedziesz... napawając się dźwiękiem, muzyką, doznaniami jakie on daje

masz tak ?
wszak to nowoczesna motoryzacja... oferująca tak wiele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Wed, 12 Sep 2018 - 16:38
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Dziś widziałem merca r, stary model a miał również fejkowy wydech... zdębiałem. Sprowadzony z holandii. Jest możliwość że ma to uzasadnienie nanoszenia spalin do kabiny?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 12 Sep 2018 - 16:54
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Zapytałem już na pierwszej stronie czy ma to jakieś uzasadnienie w przepisach - typu że wylot nie może być do tyłu czy coś? Ale nie padła żadna odpowiedź.
To jest tak jak z przebiegiem. Jak Janusz chce mieć 150tysi w 20-letnim passacie to się mu zrobi i będzie się cieszył. Jak Janusz kupuje furę w leasing i chce mieć 1.0 turbo eco ale końcówki od W12 to się mu zrobi. Pod remizą i tak nikt nie będzie wiedział jaki silnik ale po końcówkach każdy pomyśli że zajebisty i wstydu nie będzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Wed, 12 Sep 2018 - 17:03
Post #45


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Misior wydaje mi się ale na tym forum nie ma takich co by nie zwrócili na takie zabiegi negatywnej uwagi.

Co do twojego pytania odnośnie przepisów, NIE, nie ma takowego, odnośnie wydechu odnosza się tylko w kwesti wystawania poza obrys auta i wysokości skierowania. NP zondy czy opel speedster według naszego prawa nie powinien być udostępniony do ruchu.
Immą kwestią są traktory z wydchem do góry... na takie coś oczywiście są odpowiednie przepisy pozwalające.
Jest też zakaz wydechu spalin po bokach pojazdu jak w przypadku dodge/str viper ale w przypadku tirów/aut ciężarowych już nie...

Przepisy ogólnie mamy popierdolone i po*ebane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 12 Sep 2018 - 18:34
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 12 Sep 2018 - 15:38) *
no własnie czekam na rzeczową odpowiedź... czy czujesz satysfakcję, dreszcz emocji, jakieś takie podniecenie kiedy wsiadasz do swojego auta i go odpalasz
czy masz coś takiego, że rzucasz robotę, wsiadasz do samochodu i jedziesz... napawając się dźwiękiem, muzyką, doznaniami jakie on daje

masz tak ?
wszak to nowoczesna motoryzacja... oferująca tak wiele


Nie wiem jakich emocji oczekujesz od rodzinnego samochodu do użytku codziennego. Ja uważam, że przy wyborze tego typu samochodu emocje i gorącą głowę lepiej schować do szuflady. Dla mnie na pierwszym miejscu są komfort i bezpieczeństwo. Dalej ergonomia i koszty eksploatacji. Emocji tam nie szukam bo ich nie znajdę mając obok w garażu samochód który do setki schodzi poniżej 4 sec.
Nie sądzę, że Ty również jadąc z rodziną na wakacje szukasz wrażeń w samochodzie. Tak samo z ryczącym wydechem V8 który po godzinie jazdy staje się irytujący zamiast dawać radość.
Ale nie widzę problemu, jeśli ktoś chce mieć dwa w jednym, są na rynku i takie pojazdy np. Jeep SRT/8.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Wed, 12 Sep 2018 - 18:50
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Wydaje mi się, że nikt tu nie stara się nikogo przekonać do wyższości spodni nad koszulą. To dwie odrębne rzeczy.
Zauważyłem problem chcąc kupić auto do zabawy, ryczące V8 czy syczące v6tt. Kurde problem jest taki, że nie było co kupić.
Ok można lambo, R8 czy 911t.. Można za to również kupić parę mieszkań czy domów.
10 lat temu było w czym wybierać teraz jest w czym wybierać jeżeli chodzi o auta stonowane, bezpieczne i rodzinne.
Kupiłem KTM Super Duke 1290R i mam 8s do 200kmh.


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 12 Sep 2018 - 18:58
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(PiurielSR @ Wed, 12 Sep 2018 - 18:50) *
Wydaje mi się, że nikt tu nie stara się nikogo przekonać do wyższości spodni nad koszulą. To dwie odrębne rzeczy.
Zauważyłem problem chcąc kupić auto do zabawy, ryczące V8 czy syczące v6tt. Kurde problem jest taki, że nie było co kupić.
Ok można lambo, R8 czy 911t.. Można za to również kupić parę mieszkań czy domów.
10 lat temu było w czym wybierać teraz jest w czym wybierać jeżeli chodzi o auta stonowane, bezpieczne i rodzinne.
Kupiłem KTM Super Duke 1290R i mam 8s do 200kmh.


Dobra to jeszcze powiedz ile tych sportowych V8 oferowano 10-15 lat temu?

Dzisiaj możesz z miejsca kupić Mustanga V8 w bardzo dobrej cenie, świetnych osiągach i pięknym brzmieniu. V8 poza Stanami było rzadkością, niewiele straciłeś.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 12 Sep 2018 - 19:34
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Tommo @ Wed, 12 Sep 2018 - 18:58) *
Dobra to jeszcze powiedz ile tych sportowych V8 oferowano 10-15 lat temu?

Dzisiaj możesz z miejsca kupić Mustanga V8 w bardzo dobrej cenie, świetnych osiągach i pięknym brzmieniu. V8 poza Stanami było rzadkością, niewiele straciłeś.



Tommo....ale nowe AMG czy S6 (C8 2018 model) z imitacją końcówek, to nadal klasa aut rodzinnych? Kiedyś kupując S/AMG/M dostawałeś w pakiecie sportowe lub usportowione auto, zazwyczaj ryczące itd.

Rozumiem jednak Twój punkt widzenia i dlatego się nie dogadamy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Wed, 12 Sep 2018 - 19:37
Post #50


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Przebijcie to



IMO fejkowe wydechy to może być jakiś myk na oszukanie testów spalin lub głośności wydechu - może ma to związek z tym w jakim miejscu jest podstawiany mikrofon na testach i to pozwala oszukać je o te kilka potrzebnych decybeli? Spekuluję, nie mam pojęcia.

A co do zestawienia nowych wykastrowanych i starych dobrych (w domyśle ze "złotych wspaniałych lat 80/90) - dla mnie to nieporozumienie, obecne auta są o wiele szybsze, głośniejsze i bardziej bajeranckie niż taki Golf III czy M3 e36 które miało oszałamiające 6.0 sekundy do 100 km/h - osiągi ciut lepsze niż dzisiejsze Superby albo podstawowe Giulie 2.0t. Bez żartów, teraz Golfy po kilku twistach robią niskie 4 sekundy do setki, to jest szybciej niż 355 czy nawet 360 ze "złotych lat"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 12 Sep 2018 - 19:46
Post #51









Poprostu chromy na końcówkach sa dłużej czyste.. ot cała filozofia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 12 Sep 2018 - 20:27
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Joker @ Wed, 12 Sep 2018 - 19:34) *
Tommo....ale nowe AMG czy S6 (C8 2018 model) z imitacją końcówek, to nadal klasa aut rodzinnych? Kiedyś kupując S/AMG/M dostawałeś w pakiecie sportowe lub usportowione auto, zazwyczaj ryczące itd.

Rozumiem jednak Twój punkt widzenia i dlatego się nie dogadamy wink.gif


Fejkowy wydech nie jest dla mnie tematem do dyskusji. Chcesz pogadać o konkretach to zapraszam do dyskusji.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 12 Sep 2018 - 21:02
Post #53


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(PiurielSR @ Wed, 12 Sep 2018 - 18:50) *
Kupiłem KTM Super Duke 1290R i mam 8s do 200kmh.


I bardzo dobrze zrobiłeś, który rok? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 12 Sep 2018 - 22:02
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Tommo @ Wed, 12 Sep 2018 - 20:27) *
Fejkowy wydech nie jest dla mnie tematem do dyskusji. Chcesz pogadać o konkretach to zapraszam do dyskusji.

Ale ten temat jest właśnie o fejkowych wydechach....i wdałeś się w dyskusję wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 12 Sep 2018 - 22:05
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Blaid @ Wed, 12 Sep 2018 - 19:37) *
A co do zestawienia nowych wykastrowanych i starych dobrych (w domyśle ze "złotych wspaniałych lat 80/90) - dla mnie to nieporozumienie, obecne auta są o wiele szybsze, głośniejsze i bardziej bajeranckie niż taki Golf III czy M3 e36 które miało oszałamiające 6.0 sekundy do 100 km/h - osiągi ciut lepsze niż dzisiejsze Superby albo podstawowe Giulie 2.0t. Bez żartów, teraz Golfy po kilku twistach robią niskie 4 sekundy do setki, to jest szybciej niż 355 czy nawet 360 ze "złotych lat"


Nie to miałem na myśli. Chodzi o to, że pewna norma cały czas była trzymana. I nie chodzi o osiągi czy leciwe modele, bo do roku 2015-2016 w większości usportowionych wersji nie ma czegoś takiego jak fake exhaust.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Wed, 12 Sep 2018 - 22:59
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Ogólnie się zgadzam i nie rozumiem z czego ten trend w ogóle wynika, chociaż jak zacząłem grzebać, to zaczął się znacznie wcześniej, np. 2007:


Zwróciło natomiast moją uwagę, że w jednym z ostatnich wątków na forum potencjalny klient na RS3 rozważa odstąpienie od tego auta, bo z nowym softem ma mieć ograniczone strzelanie z wydechu (też generalnie fejkowe - niczemu specjalnemu nie służące) - a i popularność A45 wynika wydaje mi się w dużej mierze właśnie z tego efekciarskiego wydechu. Jeśli ktoś jest skłonny zrezygnować z samochodu przez taki wydawałoby się trywialny brak - to co ci biedni producenci mają zrobić? Musi być strzelanie bo nikt nie kupi. Które auto teraz nie strzela?

Jestem zdania, że przypisywanie wszystkiego "marketingowcom" to odwrócenie przyczyny i skutku - tak jak nikt w branży reklamy zapewne nie marzy o tworzeniu kolejnego spotu "cudownego suplementu na lekkie nietrzymanie moczu", tylko po prostu taki właśnie działa - tak inżynierowie również woleliby zrobić co innego - ale niestety ludzie chcą właśnie tego. Przez "chcą" nie mam na myśli, że marzą o fejkowym wydechu, dyfuzorze, czy tandetnych DRL-ach - tylko bez tych rzeczy auto wydaje się lekko nienowoczesne i głupio tak wydać kasę na coś co odstaje od trendów. Najwyraźniej. No albo jest oczywiście tak, że się mylę biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 12 Sep 2018 - 23:52
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Tommo @ Wed, 12 Sep 2018 - 18:34) *
Nie wiem jakich emocji oczekujesz od rodzinnego samochodu do użytku codziennego. Ja uważam, że przy wyborze tego typu samochodu emocje i gorącą głowę lepiej schować do szuflady. Dla mnie na pierwszym miejscu są komfort i bezpieczeństwo. Dalej ergonomia i koszty eksploatacji.

uważasz, że rodzinny samochód z mocnym silnikiem nie może być bezpieczny i komfortowy ?

to pochwal się, cóż za lexusa kupiłeś... jakieś LS500h ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Thu, 13 Sep 2018 - 01:32
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





taki wydech sprawia, ze auto wyglada na szybsze niz jest na prawde, wiec reprezentuje odmienny system wartości, ktorego nie rozumiem, ale za parenascie lat bedziemy jezdzili elektrycznymi autami z głośnikami w wyechu, mózg w poprzek staje jak o tym dluzej pomyślec


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 13 Sep 2018 - 04:24
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 12 Sep 2018 - 23:52) *
uważasz, że rodzinny samochód z mocnym silnikiem nie może być bezpieczny i komfortowy ?

Nigdzie tak nie napisałem i dziwie się na jakiej podstawie takie pytanie zadajesz. Napisałem wprost, że w rodzinnym samochodzie dla mnie priorytetem są komfort i bezpieczeństwo. Wioząc rodzinę w samochodzie nie szukam emocji o które się tak upominasz. Czaisz już?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Thu, 13 Sep 2018 - 15:35
Post #60


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Pod innym kątem, kiedyś takie rodzinne vany jak vw sharan/ford galaxy miały pod maską VR6... można było jeździć spokojnie i komfortowo albo dawać do odcinki ciesząc się z osiągów i dzwięku. Auta i dla rodziny jak i dla kierowcy, dzisiaj takich nie produkują. Natomiast imitują wrażenia słuchowe głośnikami w kabinie a teraz sztuczny wydech całkowicie... Z wnętrza ok, a z zewnątrz? Niesmak pozostaje, kupujesz GLA/GLC z wnętrza warczy i bruczy, a z zewnątrz: kle kle kle. Jasne pasat w tdi ok - klekot widomo, ale mercedes V6? To już zafira 2.0T ma lepszy wydźwięk.

Nie wiem czy forumowicze wiedzą ale leśnictwo w PL ostatnio kupiło kilka samochodów elektrcznych na polowania bo są bardzo ciche...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...yczne-auta.html
BMW w lasach... nic tylko się chować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 12:35