Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Napinacz rozrzadu a moc ???
dudi75
post Mon, 03 May 2010 - 13:33
Post #1


User
Dołączył: Tue, 03 February 2009





Witam mam pytanie po zamontowaniu Gt2256V w 1.9 TDI AWX ,AL, FMIC i po korekcie wyszla mi moc 212KM nie ukrywam ze bylem troszke zawiedziony ale tuner stwierdzil ze wiecej nie dalo sie zrobic poniewarz cofal sie napinacz rozrzadu uniemozliwiajac uzyskanie wiekszej mocy , u nie jest hydrauliczny (2003r) i podobno wymiana na ten starszy moze przyniesc lepsze wyniki bo nie bedzie sie cofal .Macie jakies spostrzezenia na ten temat ,dodam tylko ze przedemna byla hamowana ibiza na takim samym setapie i z tym samym napinaczem co mam ja ,jej wyszlo 233KM czyli roznica dosyc duza .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 03 May 2010 - 13:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
spons
post Tue, 04 May 2010 - 20:17
Post #2


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 August 2006
Skąd: Siewierz





Z tego co czytam to poprostu wymienia sie napincz na nowy bo starszy model jest dosc kosztowny.


--------------------
Ibiza 6K2 BLT+
BMW 3 N57N+
Audi A3 BKD+

Seat-Racing.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Fri, 07 May 2010 - 16:46
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





Czyżby kolega był w mr- motors? smile.gif
Mi to samo powiedzieli jak robiłem u nich leona. Ten starszy napinacz jest hydrauliczny i lepiej napina. Za założenie takiego ustrojstwa z kopletnym rozrządem krzyknęli mi ponad 2k. Dlatego założyłem sam rozrząd i nowy napinacz zwykły smile.gif Niestety nie wiem ile to dało bo nie mam czasu pojechać na hamownię. Jednak nie spodziewałbym się nagłego przyrostu mocy o 10-15KM po wymianie napinacza. Myślę, ze raczej wykres będzie bardziej gładki bez takiego charakterystycznego schodka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iwo85
post Fri, 07 May 2010 - 18:54
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 12 June 2007
Skąd: Warszawa





ja zmieniłem na ten starego typu ale wybuchła mi sprężarka i niestety nie wiem czy to coś dało. po naprawie zobaczymy ale będą trochę inne graty więc też będzie ciężko powiedzieć. pzdr. co tuner to inna teoria wink.gif


--------------------
Akumulatory, filtry, amortyzatory, tarcze, klocki, chemi lub inne części - PISZ sklep@texpert.pl lub wejdź na
sklep.texpert.pl
MOTUL, TEXACO, MOBIL, CASTROL, YUASA, TOPLA, MANN-FILTER, BILSTEIN, WYNN's i inne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Fri, 07 May 2010 - 21:29
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Ale herezję opowiadacie.....czy pasek jest słabo czy mocno napięty fazy rozrządu bedą takie same...z tym ,ze przy słabo napiętym pasku może dojść do przeskoczenia zeba czy kilku..i wtedy moc bedzie na bank mniejsza tongue.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarol
post Fri, 07 May 2010 - 22:47
Post #6


Super User
Dołączył: Tue, 08 April 2008





CYTAT(kiwi @ Fri, 07 May 2010 - 21:29) *
Ale herezję opowiadacie.....czy pasek jest słabo czy mocno napięty fazy rozrządu bedą takie same...z tym ,ze przy słabo napiętym pasku może dojść do przeskoczenia zeba czy kilku..i wtedy moc bedzie na bank mniejsza tongue.gif


To Ty herezje opowiadasz, przy słabym napinaczu wałek rozrzadu się cofa przez co moc spada.

Dudi zrób log dynamiczyny z katem synchronizacji to będzie widac przy jakich obrotach wałek zaczyna sie cofać.
Ja mam napinacz hydrauliczny i rozrząd ustawiony na -2 i wałek zaczyna sie cofac prz około 3800obr.

Jak masz ustawiony rozrzad na 0 czy na minus???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sat, 08 May 2010 - 17:56
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Przy luźniejszym pasku to najwyżej możesz mieć mniejsze straty od napędu rozrządu......przełożenie miedzy kołem wałka rozrządu a kołem na wale korbowym jest stałe...więc co ma napięcie paska do cofania się wałka...najwyżej bedziesz miec wieksze straty i szybciej poleca Ci rolki dry.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarol
post Sat, 08 May 2010 - 21:45
Post #8


Super User
Dołączył: Tue, 08 April 2008





CYTAT(kiwi @ Sat, 08 May 2010 - 17:56) *
Przy luźniejszym pasku to najwyżej możesz mieć mniejsze straty od napędu rozrządu.....


Zapewniam Cie ze nawet na zwykłym (nie hydraulicznym) napinaczu pasek rozrządu nie jest luźny biggrin.gif

Ty wiesz w ogóle co to jest kąt synchronizacji w silniku PD??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sat, 08 May 2010 - 21:50
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





CYTAT(Jarol @ Sat, 08 May 2010 - 21:45) *
Zapewniam Cie ze nawet na zwykłym (nie hydraulicznym) napinaczu pasek rozrządu nie jest luźny biggrin.gif

Ty wiesz w ogóle co to jest kąt synchronizacji w silniku PD??

stan napinacza nie ma wpływu na kąt synchronizacji chyba że na wolnych obrotach tongue.gif to raza, dwa że sam nie wiesz co piszesz smile.gif tak sie składa że kiwi ma racje tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarol
post Sat, 08 May 2010 - 22:31
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 08 April 2008





CYTAT(hz10 @ Sat, 08 May 2010 - 21:50) *
stan napinacza nie ma wpływu na kąt synchronizacji chyba że na wolnych obrotach tongue.gif to raza, dwa że sam nie wiesz co piszesz smile.gif tak sie składa że kiwi ma racje tongue.gif

Oczywiscie że napinacz paska rozrzadu ma wpływ na kat synchronizacji. Szczególnie w mocno modzonych silnikach, kat synchronizacji na wyższy obrotach idzie mocno na + przy słabym napinaczu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sun, 09 May 2010 - 08:20
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





owszem idzie ale tylko podczas przyspieszania na niskich biegach i zapewniam że nie jest to spowodowane przez napinacz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarol
post Sun, 09 May 2010 - 10:49
Post #12


Super User
Dołączył: Tue, 08 April 2008





CYTAT(hz10 @ Sun, 09 May 2010 - 08:20) *
owszem idzie ale tylko podczas przyspieszania na niskich biegach i zapewniam że nie jest to spowodowane przez napinacz


To jak jesteś taki obeznant w temacie to napisz czym to jest spowodowane?? Napisz też dlaczego każdy tuner w mocniej modyfikowanym silniku 1,9 PD zaleca wymiane napinacza na hydrauliczny jeśli takiego seryjnei nie było?? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Sun, 09 May 2010 - 10:53
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





imo popuszczenie przez napinacz bedzie powodowalo przestawnienie rozrzadu.
przeciez na podobnej zasadzie działaja zmienne fazy rozrzadu bodajze w audi ?


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rosomak
post Sun, 09 May 2010 - 13:16
Post #14


Super User
Dołączył: Sat, 19 January 2008
Skąd: Gliwice





Mnie również Aligator polecał mocniejsze napięcie paska rozrządu żeby zapobiec spadkowi mocy przy wyższych obrotach bo przy mocno wysilonym setupie pompki stawiają taki opór że słabo naciągnięty pasek "poddaje" się i wałek przestawia się o jakąś wartość co powoduje wspomniany spadek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarol
post Sun, 09 May 2010 - 14:22
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 08 April 2008





CYTAT(rosomak @ Sun, 09 May 2010 - 13:16) *
Mnie również Aligator polecał mocniejsze napięcie paska rozrządu żeby zapobiec spadkowi mocy przy wyższych obrotach bo przy mocno wysilonym setupie pompki stawiają taki opór że słabo naciągnięty pasek "poddaje" się i wałek przestawia się o jakąś wartość co powoduje wspomniany spadek


Bo tak dokładnie jest, a hz10 i kiwi lepiej niech juz nie piszą głupot bo widać że o silnikach TDI nie maja pojęcia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PatTDI
post Sun, 09 May 2010 - 15:25
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 27 November 2002
Skąd: Bielsko-Biała





CYTAT(Jarol @ Sun, 09 May 2010 - 14:22) *
Bo tak dokładnie jest, a hz10 i kiwi lepiej nie juz nie piszą głupot bo widać że o silnikach TDI nie maja pojęcia.


amen :-)


--------------------
CompSport
Profesjonalnie Strojony Chiptuning
http://www.compsport.pl

696030909
696030910
33 8213118
GG 3643857
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sun, 09 May 2010 - 18:34
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(Jarol @ Sun, 09 May 2010 - 14:22) *
Bo tak dokładnie jest, a hz10 i kiwi lepiej niech juz nie piszą głupot bo widać że o silnikach TDI nie maja pojęcia.


Skoro Ty masz takie pojecie..to daj teorie która by to potwierdziła i nie rzucaj haseł kto ma ,a kto nie ma pojecia. I nie interesuje mnie odpowiedź w stylu bo tuner mi tak powiedział . Zarówno napinacz mechaniczny (napinany sprężyną) jak i hydrauliczny podczas suwu sprężania bedą miały najwięcej roboty bo muszą wytrzymać największe opory pochądzace od napędu rozrządu ,zaraz po tym suwie może pojawić się minimalne odpuszczenie ...ale nie sądze ,ze przestawi Ci to wałki rozrządu o taki kąt ,zebyś stracił 20-30KM.


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Sun, 09 May 2010 - 18:40
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





jak tuner nie ma na co zrzucić braki w mocy to zwala na napinacz laugh.gif a klijent łyka jak pelikan bo tuner tak powiedział
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Sun, 09 May 2010 - 18:44
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





a moze masz cos zesrane w motorze ze nie wychodzi. to tak jak mi kiedys nie wychodzilo wiecej niz 230 i duzo czasu uplynelo zanim doszlismy czemu tak bylo.


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PatTDI
post Sun, 09 May 2010 - 18:57
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 27 November 2002
Skąd: Bielsko-Biała





hz10 i kiwi naprawde nie wiedza jak wyglada konstrukcja silnika PD.
W glowicy umieszczone sa 4 pompowtryskiwacze napedzane walkiem rozrzadu. Ok 3500rpm osiagaja maksymalne cisnienie wtrysku tworzac
bardzo duzy opor na pasek rozrzadu. Rolka napinajaca wtedy minimalnie sie poddaje powodujac zmiane kata synchronizacji nawet o 5stopni obrotu walu.
Z tego tez powodu do silnikow PD zostal zamontowany duzo szerszy pasek rozrzadu niz do silnikow VP. W momencie przestawienia mozemy zaobserwowac spadek mocy......

Tutaj nie ma o czym dyskutowac.....polemizowac i klucic sie. Tak poprostu jest....

Dla ciekawostki moge powiedziec ze w pozniejszych 2,0TDI zastosowano eliptyczne kolo zebate walu korbowego i zrezygnowano z gumowego tlumia drgan walka rozrzadu by zapobiedz "przestawianu".


--------------------
CompSport
Profesjonalnie Strojony Chiptuning
http://www.compsport.pl

696030909
696030910
33 8213118
GG 3643857
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:13