Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kawasaki ZX12R maszyna wyścigowa
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 16:22
Post #21


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(matteusz @ Thu, 22 Jun 2017 - 13:07) *
Tak z ciekawości: co oznacza kompresja od 12.1 do 13.5 (rozumiem, że masz na myśli CR)?


Na różnych cylindrach maiłem różne liczby, nie wiem z czego to wynikało,
motor na nakręcone 70 tys. więc i tak byłem zadowolony z osiągniętych rezultatów.
Głowica splanowana o 0,25mm i skręcona na fabrycznej uszczelce jest bezawaryjna.


Rado00 nie chodziło o 5km tylko szybkość wkręcania się wału, pomyśl z takiego małego wału 1,2kg,
nie muszę tego wyważać, tylko jedna wada wibracje no i brak prądu.

Tommo nie byłem w Poznaniu i nie będę, motocykl osiąga przy 6 tys RPM 120db więc to już się wyklucza.
Napisałem także wcześniej, że jest mi go żal, bałbym się wywrotki.

Yossarin daj spokój...


Kocham jazdę na motocyklu, ale zawsze mnie bardziej kręciło samo projektowanie i tworzenie części.
Tuning i modyfikacje. Najnowsze materiały itd. Robiłem tą 12 jeszcze z ładowaniem 10 tys km rocznie,
ale w końcu sama inżynieria była dla mnie bardziej stymulująca.
Np. te lotki aero (VG), każda jest identyczna, ma te same parametry, odpowiednią odległość od siebie, wysokość
i miejsce, w którym powinna być naklejona. Zrobiłem ileś stron obliczeń żeby wszystko było idealnie wyliczone.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 22 Jun 2017 - 16:22
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rado00
post Thu, 22 Jun 2017 - 17:01
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





wszystko fajnie tylko robisz to wszystko dla samej sztuki robienia, bez sprawdzenia w warunkach rzeczywistych czy to ma sens, rownie dobrze mozesz dokleic to tylnego ogona spojler rodem z szybkich i wscieklych i szczycic sie mega aerodynamika i super zaawansowanymi karbonowymi uchwytami na spojler smile.gif

sam fakt ze jezdzisz na niedoladowanym akumulatorze sprawia ze wszystkie pozostale mody sa bezuzyteczne, podejrzewam ze nie zrobisz 35km wykorzystujac pelnej mocy silnika (ja w 400tce z rozwalonym regulatorem napiecia, na full naladowanym aku zrobilem 2 okrazenia pelnym ogniem na jastrzebiu i przy wyzszych obrotach brakowalo pradu, dojechalem do pit stopu i moto zgaslo), o rozgrzaniu karbonowej tarczy hamulcowej juz zapomnij smile.gif a jak wiesz w moto gp np podczas deszczu wiekszosc zrzuca carbony i zakladaja stalowe tarcze

skoro kreci Cie samo tworzenie i projektowanie, a nie jezdzenie to moze po prostu skup sie na tworzeniu i projektowaniu samych czesci, ktore mozesz dawac innym do realnych testow na torze i wspolnego poprawiania, niestety bez tego to co robisz calkowiscie nie ma sensu


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 17:07
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(rado00 @ Thu, 22 Jun 2017 - 17:01) *
wszystko fajnie tylko robisz to wszystko dla samej sztuki robienia, bez sprawdzenia w warunkach rzeczywistych czy to ma sens, rownie dobrze mozesz dokleic to tylnego ogona spojler rodem z szybkich i wscieklych i szczycic sie mega aerodynamika i super zaawansowanymi karbonowymi uchwytami na spojler smile.gif

sam fakt ze jezdzisz na niedoladowanym akumulatorze sprawia ze wszystkie pozostale mody sa bezuzyteczne, podejrzewam ze nie zrobisz 35km wykorzystujac pelnej mocy silnika (ja w 400tce z rozwalonym regulatorem napiecia, na full naladowanym aku zrobilem 2 okrazenia pelnym ogniem na jastrzebiu i przy wyzszych obrotach brakowalo pradu, dojechalem do pit stopu i moto zgaslo), o rozgrzaniu karbonowej tarczy hamulcowej juz zapomnij smile.gif a jak wiesz w moto gp np podczas deszczu wiekszosc zrzuca carbony i zakladaja stalowe tarcze

skoro kreci Cie samo tworzenie i projektowanie, a nie jezdzenie to moze po prostu skup sie na tworzeniu i projektowaniu samych czesci, ktore mozesz dawac innym do realnych testow na torze i wspolnego poprawiania, niestety bez tego to co robisz calkowiscie nie ma sensu


Nie jest to doklejenia spojlera i szczycenia się nim, ponieważ opieram się na obliczeniach matematycznych, Einstein nie pokazał naocznie zakrzywienia czasoprzestrzeni.
Miarodajne wyniki daje tylko tunel, ale badanie jest niewyobrażalnie drogie w samej aerodynamice większość teamów porusza się trochę po omacku nawet największe tuzy z F1.
Z tą tarczą też nie jest tak do końca, tylne koło nie musi być blokowane.

Jeżeli chciałeś wykazać swoim postem, że mój projekt jest bez sensu to wykazałeś to i ja potwierdzam tę opinię.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Thu, 22 Jun 2017 - 17:36
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(agressor @ Thu, 22 Jun 2017 - 17:07) *
Jeżeli chciałeś wykazać swoim postem, że mój projekt jest bez sensu to wykazałeś to i ja potwierdzam tę opinię.


to moze zrob cos co sprawi, ze ten projekt nabierze sensu? cool.gif


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 18:29
Post #25


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(rado00 @ Thu, 22 Jun 2017 - 17:36) *
to moze zrob cos co sprawi, ze ten projekt nabierze sensu? cool.gif


biggrin.gif intensywnie myślę, o lekkim systemie ładowania, mam schemat jak zrobić lekki akumulator, tylko musiałbym mieć lekkie koło magnesowe.
Coś takiego w wzór maszyn crossowych, motor odpalany może być z pychu, ale żeby miał prąd na pracę silnika.

coś takiego zrobił Durbahn



Masz jakiś pomysł?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AT89S52
post Thu, 22 Jun 2017 - 19:11
Post #26


Super User
Dołączył: Sun, 22 November 2009
Skąd: Warszawa/Mława





Masz tam seryjną korekcje czasów wtrysków w funkcji napięcia? Jest różnica w AFR pomiędzy naładowanym aku a prawie pustym?


--------------------
E36 / 400KM @ M50B25 Vanos / T04e @ FejsBook - Turbo Familia
Daily: Volkswagen Golf GTI TCR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 19:32
Post #27


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(AT89S52 @ Thu, 22 Jun 2017 - 19:11) *
Masz tam seryjną korekcje czasów wtrysków w funkcji napięcia? Jest różnica w AFR pomiędzy naładowanym aku a prawie pustym?


Nie ma takiej możliwości, mogę jedynie dawkować paliwo w całej listwie i zmieniać zapłon, żeby móc grzebać dalej ludzie montują motec (ewentualnie coś innego).
Ja osobiście nie odczuwam zmian wraz ze spadkiem napięcia, zaczynam jazdę w okolicach 12v i i koło 9v muszę już wracać smile.gif
Afr wskazuje to samo nie jest cyfrowy więc dokładność jest dyskusyjna, ale nie ma wielkich zmian.

Zastanawiałem się nad wzmacnianiem zapłonu etc. ale rozmawiałem z gościem od wyścigów endurance i właściwie oprócz tego,
że nie można daleko jeździć to innych wad nie odkryłem. Mógłbym wyłączyć datalogger to pewnie zyskałbym trochę voltów smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 22 Jun 2017 - 21:00
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Jak nie ma takiej mozliwosci skoro kazde nawet z 80 lat ecu tak robi.
Smieszna sprawa kastrowac silnik z alternatora. Zaloz se dynamo na kolo i wal bedzie mial lekko albo inna konstrukcję skoro to lubisz.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Thu, 22 Jun 2017 - 21:10
Post #29


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(RasPL @ Thu, 22 Jun 2017 - 21:00) *
Zaloz se dynamo na kolo i wal bedzie mial lekko albo inna konstrukcję skoro to lubisz.

Albo panel fotowoltaiczny na plecy.
Tak serio można prosić jakieś zdjęcia z zewnątrz lub/i filmik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 21:33
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(RasPL @ Thu, 22 Jun 2017 - 21:00) *
Jak nie ma takiej mozliwosci skoro kazde nawet z 80 lat ecu tak robi.
Smieszna sprawa kastrowac silnik z alternatora. Zaloz se dynamo na kolo i wal bedzie mial lekko albo inna konstrukcję skoro to lubisz.


Dzięki men, ale myślę, że możesz spuścić z tonu...


CYTAT(hubi91 @ Thu, 22 Jun 2017 - 21:10) *
Albo panel fotowoltaiczny na plecy.
Tak serio można prosić jakieś zdjęcia z zewnątrz lub/i filmik?


Postaram się coś znaleźć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 22 Jun 2017 - 21:52
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Bo mnie to śmieszy. Maszyna wyscigowa ale na tor nie wpuszczą. Profi robota ale przejedzie pare km bo nie ma ładowania. Trochę tu sprzeczności.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 22 Jun 2017 - 22:16
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Może zmień tytuł tematu z maszyny wyścigowej na maszynę eksperymentalną?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Thu, 22 Jun 2017 - 22:21
Post #33


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(hubi91 @ Thu, 22 Jun 2017 - 21:10) *
Albo panel fotowoltaiczny na plecy.


mialem to napisac wink.gif ewentualnie mozesz sprobować wyprzedzić ruskich:

http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/w-...0-lat,12198647/

powaznie to motocykl wyglada na prawde ciekawie tylko brakuje tu troche bardziej racjonalnego podejscia smile.gif pokaz wiecej zdjec motocykla


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nevada
post Thu, 22 Jun 2017 - 22:44
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Tue, 25 February 2003
Skąd: Gdańsk





W tym przypadku wszelkie sprawy dotyczące aerodynamiki trzeba rozważać dla zestawu maszyna + człowiek, samo badanie motocykla jest bez sensu...
Pełne koła przód + tył, demontaż przednich tarcz hamulcowych- opór, tylna styknie, w końcu to po torze nie lata wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RU35
post Thu, 22 Jun 2017 - 22:59
Post #35


User
Dołączył: Thu, 08 May 2014
Skąd: Mazowieckie





Jeżeli zasięg jest około 35 km to zbiornik paliwa może być w formie strzykawki , elektryki mają się troche lepiej Czegoś tu nie rozumiem sam jestem motocyklistą od 30 lat ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Thu, 22 Jun 2017 - 23:04
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Jestem pod wrażeniem zarówno poświęceń jakim właściciel poddaje siebie budując maszynę wyścigową jak i idei tworzenia takiej maszyny ale nie do ścigania się po torze. Strach spotkać Cię na drodze. Życzę Ci jak najlepiej, ale pomyśl czy aby na pewno Twoje podejście do sprawy jest właściwe? Nie zagalopowałeś się?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 22 Jun 2017 - 23:13
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(Tommo @ Thu, 22 Jun 2017 - 22:16) *
Może zmień tytuł tematu z maszyny wyścigowej na maszynę eksperymentalną?


Jeblem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 23:19
Post #38


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(nevada @ Thu, 22 Jun 2017 - 22:44) *
W tym przypadku wszelkie sprawy dotyczące aerodynamiki trzeba rozważać dla zestawu maszyna + człowiek, samo badanie motocykla jest bez sensu...
Pełne koła przód + tył, demontaż przednich tarcz hamulcowych- opór, tylna styknie, w końcu to po torze nie lata wink.gif


Nie masz racji do końca, jeźdzca nie da się już usprawnić oprócz kasku smile.gif na którym mam spojler jak z resztą większość obecnie produkowanych.
Co do koła przedniego zostawiłem tarcze i hamulce w drodze kompromisu... smile.gif Z resztą pewnie wiesz, że są zabiegi uniwersalne, ja chcę tylko rozdzielić pęd
powietrza i przytrzymać go trochę dłużej i bliżej owiewek, żeby zmniejszyć tarcie



Bardzo chciałbym zrobić małe wyścigowe ładowanie, ale jakoś brak mi zapału (czasu także).
Może Wasze uwagi mnie zmobilizują.

Co do zbiornika muszę w nim zostawić 14L (fabrycznie 18), bo tyle pali na 100km.... smile.gif

Powiem szczerze z tym alternatorem poszedłem bo bandzie, wynikało to po części z wady fabrycznej zx12r, gdzie uzwojenia alternatora palą się z powodu kostki.
Uznałem, że ciekawie będzie spróbować jak silnik wkręca się bez magneta.

Chciałbym cały czas rozwijać maszynę, ale zachowaniem możliwości poruszania się po drodze. Adams muszę przyznać, że na drodze robi "piorunujące" wrażenie, wiesz o co mi chodzi... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agressor
post Thu, 22 Jun 2017 - 23:24
Post #39


Super User
Dołączył: Tue, 15 January 2008





CYTAT(Tommo @ Thu, 22 Jun 2017 - 22:16) *
Może zmień tytuł tematu z maszyny wyścigowej na maszynę eksperymentalną?


Dobra Byku zróbmy po krakowsku w połowie, wyścigowo-eksperymentalny,
ale musisz mi powiedzieć jak to zrobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:02
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Po co rzeźbisz aerodynamikę, skoro i tak nie sprawdzisz efektów obliczeń? Teoria teorią, ale w praktyce może wyjść inaczej...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 19:59