Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zawieszenie E30 Coupe do KJS, 318 IS
pitbull2000
post Thu, 29 Nov 2012 - 22:06
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Fri, 27 August 2004
Skąd: WaWa





Szukam perspektyw na zawieszenie w E30 do kjsów, chciałbym żeby było w miarę wysoko i twardo
Dobrze by było gdyby też wybierało w miarę nierówności na odcinkach zamiast radośnie podskakiwać.

Auto złożyłem ze 3 miesiące temu, kiedy je kupiłem siedział oryginalny 20 letni m technik i sprężyny -pińcet mm, auto ciągnęło się po ziemi.
Jako że wszystko zrobiłem w ciągu miesiąca musiałem trochę zaoszczędzić i kupiłem nowe MTS Technik o najmniejszym możliwym obniżeniu -40 bodajże.
Auto jest teraz odelżone, bez zapasu waży poniżej 1000kg.

Na tą chwilę wydaję mi się, że ma zbyt krótki skok i dobija niemiłosiernie bez specjalnego nadwyrężania:
Link do zdjęcia


Zastanawiam się nad takimi opcjami:
1. Aktualne amortyzatory + nowe seryjne spręzyny od wersji 6cyl(twardsze)
2. Aktualne amortyzatory + Eibach Pro Kit
3. Nowy Bilstein B6 + seryjne sprężyny z 4cyl, 6cyl lub Eibach.

Tylko nigdzie nie widziałem żadnych konkretnych informacji w tym temacie, wszędzie tylko info jaką glebę można zrobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 29 Nov 2012 - 22:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Techno
post Thu, 29 Nov 2012 - 22:40
Post #2


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





to e30 jeździ na AST /podstawowy model/ ale to inna półka niż te o których wspominasz ...
http://www.youtube.com/watch?v=fY8JvDiQdlY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Thu, 29 Nov 2012 - 23:23
Post #3


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





IMO tylko Bilstein B8 i sprężyny obniżające ok. -30mm (ja mam Vogtland). MTS wywal jak najszybciej, nie poznasz auta. Mam też żółte Koni z regulacją i też są bardzo OK, ale wydają się jednak znacznie bardziej delikatne od Bilsteina, poza tym Bilsteina można regenerować i zmieniać charakterystykę w Zerkopolu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitbull2000
post Fri, 30 Nov 2012 - 00:11
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 27 August 2004
Skąd: WaWa





Akurat nie szukam zawiasu za 10 tyś, tak się jakoś złożyło smile.gif
O B8 też myślałem, wtedy eibach albo vogtland, o którym "słyszałem", że jest twardszy.
B8 jest wyraźnie twardszy od B6? Czy tylko krótszy?

Na tym AST to już na oko wygląda milej, u mnie tak to wygląda po przebiegu około 800km tego zawiasu:
http://www.youtube.com/watch?v=UCZxGeNik6I
Jak na morzu.

Pablo, masz w E30 te B8?


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Fri, 30 Nov 2012 - 00:47
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





B8 jest do obniżonego zawieszenia, B6 do serii. W E30 cabrio mam B8, w sedanie 2d - Koni sport. Na obu zawieszeniach jest nieco sztywniej, niż na M-Techniku (który wg mnie też jest przyjemny, ofc jeśli jest sprawny), ale świetnie wybiera dziury- na słabej nawierzcni można jechać z dużą prędkością i auto jedzie bardzo pewnie. Miałem okazję jechać E30 na nowych MTS i sprawa ma się tak- wlaściciel tego auta (bardzo sceptyczny do B8), po przejażdżce powiedział, że wie czemu kosztują tyle, ile kosztują i że jego zawieszenie to padaka. Żałował, że się przejechał moim autem, gdyż odebrało mu to sporo przyjemności z jazdy własnym BMW...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Fri, 30 Nov 2012 - 11:42
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





Krótko i konkretnie:
Bilstein ustawiony w zerkopolu na dziurawy asfalt + eibach do e30 320/325.
Na tył można wciąć bila z E36 - ma grubszą sztycę.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitbull2000
post Fri, 30 Nov 2012 - 17:46
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Fri, 27 August 2004
Skąd: WaWa





Co do E36, z tego co widziałem jest słaba dostępność tylnych B8 do E30.
B8 na tył dedykowane do E36 podejdzie bez problemu do E30?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rychulja
post Sat, 01 Dec 2012 - 20:32
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





CYTAT(pitbull2000 @ Fri, 30 Nov 2012 - 17:46) *
Co do E36, z tego co widziałem jest słaba dostępność tylnych B8 do E30.
B8 na tył dedykowane do E36 podejdzie bez problemu do E30?

Podejdzie ale będzie wysoko stała, poszukaj od compacta wtedy będzie malina. smile.gif


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 02 Dec 2012 - 00:05
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Co ma amor do wysokości? No chyba, że jeździłby na dobiciu.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rychulja
post Sun, 02 Dec 2012 - 02:00
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





CYTAT(kompot @ Sun, 02 Dec 2012 - 00:05) *
Co ma amor do wysokości? No chyba, że jeździłby na dobiciu.


Chodzi mi właśnie mniej więcej o to że jak weźmie amor z e36 a da jeszcze springi obniżające i wyląduję to w e30 może amor nie pracować tak jak powinien pracować smile.gif bo oem e36 jest wyżej niź e30, Chyba że źle rozkminiam to niech mi ktoś wyprostuje rurę biggrin.gif


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baks
post Tue, 04 Dec 2012 - 15:07
Post #11


User
Dołączył: Thu, 11 August 2011
Skąd: Wodzisław Ślaski





czy istnieje ekonomiczna wersja zawieszenia coilover na tył do e30? mam teraz u siebie ta technixa gwint dedykowany do e30 i po wyjęciu talerzy regulacji z tyłu i zostawieniu samej sprężyny mam wrażenie ze sprężynie zostaje max 1.5 cm na prace do odboju i wydaje mi sie zbyt miękkie, widziałem u znajomego własnie dość twardy zestaw z coiloverem na tyle ale ciężko znaleźc coś takiego do e30.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Tue, 04 Dec 2012 - 15:42
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT(rychulja @ Sun, 02 Dec 2012 - 02:00) *
Chodzi mi właśnie mniej więcej o to że jak weźmie amor z e36 a da jeszcze springi obniżające i wyląduję to w e30 może amor nie pracować tak jak powinien pracować smile.gif bo oem e36 jest wyżej niź e30, Chyba że źle rozkminiam to niech mi ktoś wyprostuje rurę biggrin.gif


Nie stosujesz OEM, tylko oddajesz amory do zerko zeby ustawili do e30 pod opowiednią najwierzchnię i po temacie.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pitbull2000
post Tue, 04 Dec 2012 - 23:18
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Fri, 27 August 2004
Skąd: WaWa





To dalej widzę, że wiadomo będzie jak zrobię, a może ktoś ma doświadczenie większe ze sprężynami?
Co będzie twardsze od Eibacha? Apex, HR, Vogtland, KW, Lesjofors?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ziemczon
post Wed, 05 Dec 2012 - 15:31
Post #14


User
Dołączył: Sat, 05 March 2005
Skąd: zza węgła





Podepnę się do tematu.

Jakie obniżenie w E30 318is jest najbardziej uniwersalne? Tylko chodzi mi o obniżenie liczone od seryjnego auta bez Mtech, które dają 20mm mniej.

Zastanawiam sie, czy zestaw B6 + springi Mtech bedzie dobry i na dziurwy i na asfalty, czy lepsze bedzie 35/35 albo 40/40.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kurczakteam
post Sun, 30 Dec 2012 - 11:45
Post #15


Rookie
Dołączył: Sun, 13 November 2011





napisz mi na pw to ci pomoge z zawiasem

ja u siebie mam pare patentów ze szwecji i finlandii i daje rade wink.gif)



--------------------
Przygotowywanie i serwis bmw e30 318is / e36 328i Warszawa-Okęcie Wagonowa 5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukasz22r
post Wed, 09 Jan 2013 - 23:06
Post #16


User
Dołączył: Mon, 01 June 2009





Na dziurawy asfalt polecam swoje zawieszenie. Tył cały na poliuretanach olkusz, skrzynia i silnik nowe seryjne poduszki (na poli. jest mega twardo, ale są wibracje), przód tuleje acentryczne m3, na tyle mam stabilizator hartge 18mm, ale materiał dużo twardszy od seryjnego bmw z touringa, amory seria sachs, spreżyny seria 4cyl. Zawieszenie tanie i dobre. Auto jest sztywne, stoi wysoko i trzyma się drogi, powyżej 130 jest bardzo przewidywalne i nie odbija jak piłka. 10tys. km przejechane i jestem zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pocisk997
post Tue, 22 Jan 2013 - 17:38
Post #17


User
Dołączył: Mon, 23 June 2008
Skąd: Strzegom





(sorki, że skopiowałem odpowiedź z sąsiedniego wątku, ale jest taka sama)

Ja mam w e30, ale BILSTEIN b8 sprint z e36 m3 na tyle (bardzo gruby amor), skrócony i utwardzony na beton w Zerkopolu do tego stopnia , że poduszki gumowe lemfordera wytrzymywały maksymalnie miesiąc do czasu założenia poliuretanowych, jeżdżę nim głównie po streecie w bardzo dziurawym mieście, gdzie dziur w asfalcie więcej , niż w serze szwajcarskim, nie wspomne już o łatach wystajacych z jezdni po kilka cm jak krawężniki. Amortyzator jak pracował rok temu, tak pracuje dziś, nigdy nie kupie innego zawiasu niż BILSTEIN, bo jest nie do zajechania, amortyzatorów nie da się wylać, a pracują dokładnie tak jak chce, mimo, że nie mają regulacji tłumienia.

Na przodzie mam grubą lagę b6 z e30 też skróconą i utwardzoną w Zerkopolu, przez gościa który od zawsze zajmował się moimi BILSTEINAMI , jeżdżę na nich już prawie 4 lata, na glebie -75/40 (kupiłem jako stare zużyte) i działają perfekcyjnie po dziś dzień, a łomot na dziurach dostają codziennie.

KUPUJ BILSTEIN'y bo to najlepszy wybór. Na tył koniecznie b8 sprint na grubym tłoku, bo jest bardzo wytrzymały i zrobiony raz nie wymaga późniejszego serwisu. Na tor też idealny.

Jakbyś chciał pomocy w regeneracji, utwardzaniu itp Bilków , to odezwij się na PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tarrox
post Thu, 24 Jan 2013 - 13:39
Post #18


Rookie
Dołączył: Thu, 10 May 2012





CYTAT(pocisk997 @ Tue, 22 Jan 2013 - 17:38) *
(sorki, że skopiowałem odpowiedź z sąsiedniego wątku, ale jest taka sama)

Ja mam w e30, ale BILSTEIN b8 sprint z e36 m3 na tyle (bardzo gruby amor), skrócony i utwardzony na beton w Zerkopolu do tego stopnia , że poduszki gumowe lemfordera wytrzymywały maksymalnie miesiąc do czasu założenia poliuretanowych, jeżdżę nim głównie po streecie w bardzo dziurawym mieście, gdzie dziur w asfalcie więcej , niż w serze szwajcarskim, nie wspomne już o łatach wystajacych z jezdni po kilka cm jak krawężniki. Amortyzator jak pracował rok temu, tak pracuje dziś, nigdy nie kupie innego zawiasu niż BILSTEIN, bo jest nie do zajechania, amortyzatorów nie da się wylać, a pracują dokładnie tak jak chce, mimo, że nie mają regulacji tłumienia.

Na przodzie mam grubą lagę b6 z e30 też skróconą i utwardzoną w Zerkopolu, przez gościa który od zawsze zajmował się moimi BILSTEINAMI , jeżdżę na nich już prawie 4 lata, na glebie -75/40 (kupiłem jako stare zużyte) i działają perfekcyjnie po dziś dzień, a łomot na dziurach dostają codziennie.

KUPUJ BILSTEIN'y bo to najlepszy wybór. Na tył koniecznie b8 sprint na grubym tłoku, bo jest bardzo wytrzymały i zrobiony raz nie wymaga późniejszego serwisu. Na tor też idealny.

Jakbyś chciał pomocy w regeneracji, utwardzaniu itp Bilków , to odezwij się na PW.


Cześć,

Jaki był powód wrzucania na przód skróconych b6 zamiast b8 na grubej ladze?
Miałeś po prostu takie i założyłeś czy też coś się za tym kryje? smile.gif

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pocisk997
post Fri, 25 Jan 2013 - 16:31
Post #19


User
Dołączył: Mon, 23 June 2008
Skąd: Strzegom





W e30 z przodu b6 i b8 to ten sam amor tylko o innych ustawieniach. Możesz w Zerkopolu z b6 na grubej ladze zrobić b8 zmieniając jego ustawienia.

Pozdro!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kml89
post Fri, 12 Aug 2016 - 22:23
Post #20


Rookie
Dołączył: Fri, 12 August 2016





Witam Panów,
Trochę odświeżę temat. Zaczynam przygotowywać moją e30 do kjs'ów. Na chwile obecną od kupna samochodu jest gwint TA technic i całość na poliuretanie. Nie spisuje się to dobrze, na idealnie płaskim asfalcie jest ok, ale jakakolwiek nierówność to dramat. Będą zmiany i właśnie, z tego co się naczytałem to najlepiej Bilstein b8 i strojenie w Zerkopolu... tylko.

Oprócz startów w KJSach często na nierównym i dziurawym asfalcie będą też SuperOesy i tory na idealnym gładkim asfalcie, na pewno będę jeździł też na treningi gdzieś na lotniska by się szkolić. Oprócz tego na pewno będę śmigał po ulicach by się nacieszyć samochodem. A więc e30 będzie miała bardzo różne środowisko.

Pytanie czy raz zestrojone zawieszenie będzie na tyle uniwersalne i czy samochód nie będzie stał wysoko jak "koza" by ogarnąć to wszystko? Trochę mnie niepokoi brak regulacji wysokości którą można sobie samemu ustawić według uznania.
Czy są może jakieś alternatywy? Może jakiś gwint który oprócz ustawień wysokości ma też regulacje twardości? Czy po prostu wydziwiam i moje obawy są nad wyraz przesadzone? smile.gif

Będzie wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Kamil
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 23:38