Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Jaki zestaw sprzęgła, BEX skrzynia 5B, Sprzęgło
Gratkowski.
post Tue, 23 Jun 2020 - 07:12
Post #1


User
Dołączył: Wed, 16 August 2017





Witam, Panowie jaki pchać zestaw do A4 B6 BEX quattro ze skrzynią 5 biegową, finalnie będzie jakaś hybryda więc moc w okolicach 270. Co możecie polecić ? Dzięki za pomoc !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 23 Jun 2020 - 07:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
matix069
post Tue, 23 Jun 2020 - 07:58
Post #2


User
Dołączył: Sat, 30 November 2019





W jaki sposób masz w bexie Q skrzynię 5 biegową?

Niezależnie od skrzyni to tarcza sprzęgła ma 228mm, a więc pasuje cały komplet z awx (obrobi ponad 400 nm).


--------------------
M3 e46 coupe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gratkowski.
post Wed, 24 Jun 2020 - 06:10
Post #3


User
Dołączył: Wed, 16 August 2017





Ktoś wsadził BEX zamiast BFB, dzięki za odpowiedź
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Wed, 22 Jul 2020 - 04:57
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Podpinam się pod temat bo walcze w Bexie 6gang z mega wibracjami przy 3 tys obrotów. O dziwo najczęściej na zimnym rano. Po przejechaniu ok 5-10km problem ustaje.
Koło + sprzęgło nowe AWX
Sprawdziłem przeguby wewnętrzne miały luzy więc wymieniłem całe półosie na nowe bo stare lekko biły. Po wymianie przednich półosie wydaje mi się że poprawiło się a wibracja niesie się od tyłu auta.

Skrzynia ma luz na wyjściu z wału i ma ewidentne podwójne stuki przy końcu obrotu. Luz z lewej do prawej ok 0,5-1cm na dyfrze z tyłu to samo. Mam po regeneracji skrzynie z dyfrem z 3.0 V6 która lezy mi luzem w garazu i tam luz jest do 2mm max
dodatkowo na satelitach do półosi przednich jest luz wzdłóżny ok 2-3mm i poprzeczny ok 2mm ale stuki sa słyszalne. W drugiej skrzyni tego nie mam w ogóle.
Luz na dyfrze ejst wyczuwalny przy niskim biegu. Są charakterystyczne dupnięcia ponieważ skrzynia wyhamowuje sie szybciej a dyfer z racji większego luzu zabiera później. Nie mam już zielonego pojęcia czego szukać w tym aucie. Poduszki są oryginalne ale silnik nie lata trzyma się dobrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Heniek22
post Thu, 23 Jul 2020 - 05:07
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 January 2016





Więc tak potwierdzone i jedyne pewne info po dzisiejszej próbie kolejne z resztą z rana.
Temperatura na zewnątrz ok 11 stopni wyjeżdżam i na odcinku 5km wibruje przy 110km/h. Wibracje potwierdziły sie rano przy niższej temp i na 90% niosą się od tyłu auta.
Wczoraj auto stało od samego rana do popołudnia wsiadam temp 28 stopni i wszystko jest OK
Wnioski/podejrzenia: Dyfer ma duze luzy do tego nie wiadomo jak z olejem. Oleju moze być mało a przy nizszej temp jego właściwości smarne są gorsze i w jakiś sposób dyfer wpada w wibracje.
Co na to powiecie ??

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:43