Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Problemy za skrzynią biegów w 45 AMG
Piotor
post Wed, 13 Apr 2016 - 21:15
Post #101


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(gucior @ Fri, 08 Apr 2016 - 19:55) *
Odebralem auto z lekkim poslizgiem bo wczorajsza wizyta wykazala ze ktos auta nie obejrzal przed wydaniem..
Dzis juz wszystko cacy, zalecen zadnych jak docieranie/ukladanie brak - po uzywaniu c200 i b200 auto w serii prawie lata, skrzynia dziala perfect, moze to placebo ale zmniejszyl wyraznie sie lag przy przebijaniu D-->R i na odwrot badz to nowy soft

Oddałem dziś samochód, scenariusz dokładnie taki jak opisałeś.
Nadal nie chcą powiedzieć lub może naprawdę nie wiedzą co tam w tych skrzyniach się wysypało wink.gif
Przez dwa tygodnie będę się teraz woził E220 ale chyba na otarcie łez z pakietem AMG biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Thu, 14 Apr 2016 - 09:02
Post #102









Przedwczoraj moj kolega zostawil na Daimlera 4 miesieczne GLA na wymiane skrzyni. Jemu powiedzieli, ze juz zdiagnozowali sama jsterke podzespolu i nowa skrzynia montowana bedzie juz po poprawkach.

U mnie auto dziala perfect, dla spokoju tydzien jezdze seria i dopiero jutro odwiedze ECU smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_nicram100_*
post Sat, 16 Apr 2016 - 19:31
Post #103









A znowu u mnie potrzebują auto na jeden dzień by je przetestować i dopiero wtedy podejmą decyzję ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Sat, 16 Apr 2016 - 20:16
Post #104


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(nicram100 @ Sat, 16 Apr 2016 - 19:31) *
A znowu u mnie potrzebują auto na jeden dzień by je przetestować i dopiero wtedy podejmą decyzję ...

ja jestem umówiony na wtorek...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drzewo
post Sat, 16 Apr 2016 - 23:37
Post #105


Super User
Dołączył: Thu, 19 April 2007





QUOTE (nicram100 @ Sat, 16 Apr 2016 - 19:31) *
A znowu u mnie potrzebują auto na jeden dzień by je przetestować i dopiero wtedy podejmą decyzję ...


Pisałem Ci juz o auto studio, a Ty sądziłeś inaczej wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlMastar
post Sun, 17 Apr 2016 - 09:50
Post #106


User
Dołączył: Sun, 15 November 2009
Skąd: Stara Iwiczna





przecież serwisowi to na rękę wymieniać coś na gwarancji bo płaci fabryka (najpewniej ??)


--------------------
sprzedam BOX z BT SPEEDBUSTER do CLA45 381KM - 1000pln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Sun, 17 Apr 2016 - 10:42
Post #107









QUOTE (nicram100 @ Sat, 16 Apr 2016 - 20:31) *
A znowu u mnie potrzebują auto na jeden dzień by je przetestować i dopiero wtedy podejmą decyzję ...


W moim przypadku auto stalo dwa pelne dni na diagnozowaniu i robieniu dokumentacji, ktora wysylali do centrali.
Znajomy pomimo, ze kupil GLA w Piasecznie na zabawy z diagnoza i finalnie wymiana skrzyni zostawil auto na Daimlera, moze tez tak zrob? Z Lodzi to nie jakas specjalna wycieczka a problem znaja, wyciaganie motoru maja opanowane i idzie to dosyc sprawnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_nicram100_*
post Sun, 17 Apr 2016 - 16:46
Post #108









Ja w auto studio kupiłem auto wiec to jest piersze miejsce do którego sie udaje jak i serwisuje , z tego co widać procedura jest taka sama jak gdzie indziej wiec nie widzę co by miało byc nie tak z serwisem. Drzewo nic nie pisałeś mino tym serwisie wiec moze napisz jak coś wiesz , ja ma tam 2 kolegów co tam pracują . Wymiana skrzynki to dla nich czyst cash za serwis smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Sun, 17 Apr 2016 - 23:43
Post #109


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





Ktoś kiedyś pisał o dziwnych dźwiękach z przed jego zawieszenia na nierównościach. Zgłaszaliście to na gwarancji? Dzisiaj usłyszałem jakieś łomotanie w okolicach przedniego zawieszenia podczas jazdy na kostce... Za 2tys km mam przegląd wiec pewnie zgłoszę to na gwarancji bo dźwięk jest co najmniej dziwny... Miał ktoś podobnie?


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Mon, 18 Apr 2016 - 10:01
Post #110









ja u siebie nie odnotowałem żadnych stuków, odgłosy zawieszenia są w pełni normalne takie samo jak w miesięcznym a5 sb, miałem w weekend porównanie właśnie na kocich łbach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ralf01
post Mon, 18 Apr 2016 - 23:41
Post #111


User
Dołączył: Thu, 11 February 2016
Skąd: Kraków





CYTAT(RiDE_oR_dIe @ Sun, 17 Apr 2016 - 23:43) *
Ktoś kiedyś pisał o dziwnych dźwiękach z przed jego zawieszenia na nierównościach. Zgłaszaliście to na gwarancji? Dzisiaj usłyszałem jakieś łomotanie w okolicach przedniego zawieszenia podczas jazdy na kostce... Za 2tys km mam przegląd wiec pewnie zgłoszę to na gwarancji bo dźwięk jest co najmniej dziwny... Miał ktoś podobnie?

Ja mam. Serwis przeprowadził pełną diagnostykę i stwierdzili, że wszystko jest OK. Ja tematu nie odpuszczam i jestem umówiony na kolejne testy.
A czy CLA?, jaki masz przebieg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RiDE_oR_dIe
post Tue, 19 Apr 2016 - 08:48
Post #112


Super User
Dołączył: Tue, 31 January 2006
Skąd: wRo





17500. CLA shooting brake. Mam przegląd za chwile wiec na bank zgłoszę to w ramach gwarancji.


--------------------
AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Tue, 19 Apr 2016 - 12:25
Post #113


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(RiDE_oR_dIe @ Sun, 17 Apr 2016 - 23:43) *
Ktoś kiedyś pisał o dziwnych dźwiękach z przed jego zawieszenia na nierównościach. Zgłaszaliście to na gwarancji? Dzisiaj usłyszałem jakieś łomotanie w okolicach przedniego zawieszenia podczas jazdy na kostce... Za 2tys km mam przegląd wiec pewnie zgłoszę to na gwarancji bo dźwięk jest co najmniej dziwny... Miał ktoś podobnie?

Naprawdę uważasz, że te stuki zawieszenia mają coś wspólnego z problemami ze skrzynią biegów?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AlMastar
post Tue, 19 Apr 2016 - 12:38
Post #114


User
Dołączył: Sun, 15 November 2009
Skąd: Stara Iwiczna





czy zauważyliście że Race Start można zrobić bez trybu M, bez wyłączania kontroli trakcji - starczy tryb S i już można startować ?


--------------------
sprzedam BOX z BT SPEEDBUSTER do CLA45 381KM - 1000pln
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Wed, 27 Apr 2016 - 11:40
Post #115


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Tak ku przestrodze wszystkich przymierzających się do wymiany skrzyń na gwarancji informuję, że na chwilę obecną fabryka jest w stanie dostarczyć nowe skrzynie w lipcu (na szczęście tego roku) smile.gif
Termin świadczy o tym, że trochę tego mają do wymiany laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_nicram100_*
post Wed, 04 May 2016 - 18:43
Post #116









Dziś auto w czasie jazdy wywaliło komunikat skrzynia nie dostępna i wywaliło na luz , po czym komunikat 4matic nie dostępny no i CEL na desce . Po wyłączeniu i włączeniu pojechało dalej ale cel sie palił przez ok 40km . Dziś auto zostało w serwisie i czeka na skrzynie. Nie jest prawdą , że ich nie ma serwis zamówił od ręki i czekam na wymianę . skrzynie sa dostępne ale nigdy nie wymieniają na fabrycznie nowa tylko po regeneracji czyli 100% sprawną taka informacja z MB , nie mogą zamawiać nowych maja zakaz niby . Nowych nie ma na stanie to fakt .

Ci co maja zgrzyty w skrzyni niech najszybciej zadają wymiany , jest to nie bezpieczne jeżeli w czasie jazdy wywala ci na luz ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Wed, 04 May 2016 - 19:44
Post #117


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





Dziś mijają 3 tygodnie jak zostawiłem samochód w serwisie ale jest nadzieja, że na początku przyszłego tygodnia odbiorę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Thu, 05 May 2016 - 14:52
Post #118









QUOTE (nicram100 @ Wed, 04 May 2016 - 19:43) *
Dziś auto w czasie jazdy wywaliło komunikat skrzynia nie dostępna i wywaliło na luz , po czym komunikat 4matic nie dostępny no i CEL na desce . Po wyłączeniu i włączeniu pojechało dalej ale cel sie palił przez ok 40km . Dziś auto zostało w serwisie i czeka na skrzynie. Nie jest prawdą , że ich nie ma serwis zamówił od ręki i czekam na wymianę . skrzynie sa dostępne ale nigdy nie wymieniają na fabrycznie nowa tylko po regeneracji czyli 100% sprawną taka informacja z MB , nie mogą zamawiać nowych maja zakaz niby . Nowych nie ma na stanie to fakt .

Ci co maja zgrzyty w skrzyni niech najszybciej zadają wymiany , jest to nie bezpieczne jeżeli w czasie jazdy wywala ci na luz ...


ciekawe bo ja miałem prosto w oczy mówione, że wymiana jest na nową fabrycznie skrzynie i, że taką zamawiają dla mnie i na taką mi wymieniono smile.gif

inna sprawa, że polecam Waszej uwadze uważną analizę tego jak później cały przód jest poskładany po tych wymianach.

mi najpierw chciano oddać auto którego szpara między zderzakiem a maską miała jakieś 4 cm, pomijam, że było również porysowane mocno w kilku miejscach konkretnie. Stąd na odbiór się nie zgodziłem, rozbierali i składali od nowa na deser polerując rysy.

odebrałem auto kolejnego dnia bo wyglądało ok po czym stanąłem obok innego CLA które akurat miałem pod ręką i okazało się, że szpara u mnie nie ma już 4 cm ale i tak jest dwukrotnie większa niż w innym, nigdy nie rozkładanym bezywpadkowym CLA więc auto znów wraca na rozłożenie i poskładanie. Generalnie dziadostwo bo np przy wymianie mechanizmu wlewu paliwa który się nie domykał zapomnieli wkleić naklejki z ciśnieniami a samą klapkę kleił pijany bo nie licuje z linią nadwozia.
z tej perpektywy mogę jedynie powiedzieć, że client service to jedno a to jak później jeden mechanior z drugim pracują to druga sprawa - ja zmieniam po ostatnich poprawkach serwis i więcej na Daimlera w Warszawie nie nie pojawię się.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bob.dsk
post Thu, 05 May 2016 - 15:37
Post #119


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 December 2012
Skąd: Trójmiasto





A czy ktoś z was miał kiedykolwiek komunikat o przegrzaniu oleju w skrzyni albo dyfrze ?

Wczoraj przy ostrym dohamowaniu wywalił na luz i wyskoczył komunikat o wysokiej temp, jedno okrążenie chłodzące i wszystko było OK.





--------------------
Tor Poznań
BMW 320d E90 - 1:40.6
BMW 318is CUP - 1:51.8
Mercedes A45 AMG - 1:52.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotor
post Thu, 05 May 2016 - 22:49
Post #120


Frequent User
Dołączył: Wed, 21 October 2015
Skąd: Warszawa





CYTAT(gucior @ Thu, 05 May 2016 - 14:52) *
mi najpierw chciano oddać auto którego szpara między zderzakiem a maską miała jakieś 4 cm, pomijam, że było również porysowane mocno w kilku miejscach konkretnie. Stąd na odbiór się nie zgodziłem, rozbierali i składali od nowa na deser polerując rysy.
(…)
i więcej na Daimlera w Warszawie nie nie pojawię się.

Po odbiór wybiorę się ze szczelinomierzem i lupą smile.gif
Nie zrażaj się tak szybko do nich. Serwisuję tam samochody od 12 lat, oczywiście różnie bywało ale z drobnych wpadek zawsze wychodzili z twarzą. Zawsze niedociągnięcia zostały poprawione chociaż mnie też wkurzało, że w ogóle miały miejsce.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:40