Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> zmiana turbo w 1.5dci na zmienną geometrię
mike123
post Mon, 16 Aug 2021 - 13:01
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





siemka,

Zmieniłem turbo u siebie w dacii 1.5dci 86KM 2010r na turbo ze zmieną geometrią z nissana qasqhaia 106KM, Auto przyśpiesza i jest póki co wszystko ok ale tylko działa jednak tylko po odłączeniu przepływomierza. Co teraz robić, czy remap u tunera dobierze odpowiednie ilości powietrza w mapach maf , żeby odczyty MAF zgadzały się do obrotów silnika ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Aug 2021 - 13:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomek 1980
post Mon, 16 Aug 2021 - 17:49
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, jeśli się nie mylę, to turbo ze zmienną geometrią działa na podciśnienie, upustowe, na nadciśnienie.
Tuner powinien to ogarnąć. Jednak, niech jeszcze inni się wypowiedzą.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mike123
post Mon, 16 Aug 2021 - 18:50
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 18 August 2020





oba działają na podciśnienie (w mojej starej turbo również) , dlatego ośmieliłem się na zamianę smile.gif wastegate -> również na podciśnienie - gdy potrzebuje max boostu wciąga na maxa gruchę (dając duże podciśnienie -0,7bar) i zamyka tym samym upust i odwrotnie jeśli chce upuścić to zmniejsza podciśnienie i zaworek się uchyla upuszczając spaliny.

Podmieniłem inny przepływomierz , który miałem - używkę - i niestety efekt ten sam czasami podszarpuje tak jakby faktycznie zaniżał odczyty ilości powietrza i jednocześnie otwierał spaliny z EGR ... Dziwne , że przy odłączeniu przepływomierza, szarpanie ustaje i auto dość spoko przyśpiesza ( może nawet lepiej niż na starej turbo) i trzyma boost itd.
Tak wogóle to samej zmianie turbo na pewno też jest mniejszy turbo lag i szybciej łapie zadane ciśnienie w dolocie - widzę to nawet w logach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 19:59