Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Zrywny samochód do codziennej jazdy za ok. 10 tys. zł
markzo
post Wed, 16 Jan 2019 - 08:51
Post #21


Super User
Dołączył: Sun, 22 June 2008
Skąd: Rzeszów





ZS 180 ma inne wahacze w stosunku do 400/45/civic - gorne tyl i przod, przez to kola sa w negatywie i auto fajnie sie prowadzi smile.gif zakladajac graty z 45/civic kola staja w pionie (sprawdzone). Do tego magiel z krotszym przelozeniem, wieksze heble (282 przod 260tyl). Co do amorow i sprezyn, amorki sa gazowe nie olejowe (ori) oczywiscie krotsze, sprezyny sa podobno progresywne. Ogolnie seria jezdzi w moim odczuciu duzo lepiej niz ZR ( mam 25 1.8 vvc), pozwala na szybsza jazde po winklach i jest bardziej nieutralna. Zr da wiecej funu przez ten nerwowy zadek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 16 Jan 2019 - 08:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Driftman
post Wed, 16 Jan 2019 - 09:28
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Z nie gnijących jest niedoceniany
Citroen Xsara VTS 2.0 16V 163KM

Wymienione wszystkie filtry i oleje
Wymieniony rozrząd
Belka tylna po regeneracji na gwarancji.
Uszczelniona góra silnika
Wymienione hamulce tył na seryjne ale nowe
Autko ma sportowe zawieszenie i trochę przerobiony wydech.
Środek seria.
Z wyposażenia posiada trochę elektryki jak na tamte lata fajnie wyposażona.
Ważny przegląd i oc .
Autko ma zdrowy motor i naprawdę fajnie zasuwa
Rudej nawet nie widać
Super baza do rozpoczęcia przygody z rajdami lub do zabawy na co dzień .
Ogólnie autko mało używane , wiec szkoda żeby stało - ale za bezcen też nie oddam - modele z takim motorem są już kultowe i ich wartość wzrasta.
Coś tam zawsze się znajdzie do zrobienia ale to już przez tel Nowe nie jest

https://sprzedajemy.pl/citroen-xsara-vts-2-...ea9f-nr56330282

Auto nie jest moje. Nie znam tego egzemplarza.
Mój kolega kupił taką tylko ze zwykłym silnikiem za 4 tyś bez rdzy.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Wed, 16 Jan 2019 - 15:21
Post #23


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





CYTAT(16vg60 @ Tue, 15 Jan 2019 - 21:32) *

Wygląda całkiem fajnie, wyposażenie też na plus i się nawet zbiera z tym motorem.
Już abstrahując od budy, którą widać codziennie po kilka razy to jakoś się to prowadzi? Jeździłem tylko Vectrą C z V6 i Calibrą i było słabo. Wiem, że to w sumie inne auto, ale jakoś Ople kojarzą mi się z kiepskim prowadzeniem.

CYTAT(tomqu @ Wed, 16 Jan 2019 - 08:38) *
Miałem takiego VTSa 3 lata i to całkiem niezłe auto, nie jest mega szybkie ( większość egzemplarzy ma około 160KM) skrzynia jest dosyć krótka więc na trasie nie jest mega komfortowo powyżej 140Km/h.
Ale poza tym to całkiem fajne zawieszenie (tył lubi stukać) całkiem tanie częsći, wyposażenie niezłe i brak korozji. Ja przez 3 lata z poza ekspoloatacyjnych czesci wymieniłem zawór od faz rozrządu i czujnik poziomowania xenonów.
Z tych wszystkich które wymieniłeś to może nie jest najszybsze ale za to można znależć przyzwoity egzemplarz za stosunkowo małą kasę.

Właśnie plusem jest to, że prędzej się znajdzie lepszy egzemplarz, bo jakby nie patrzeć czynnik zwany poprzednimi właścicielami chyba najbardziej wpływa na auto i jego bezawaryjność.

CYTAT(markzo @ Wed, 16 Jan 2019 - 08:51) *
ZS 180 ma inne wahacze w stosunku do 400/45/civic - gorne tyl i przod, przez to kola sa w negatywie i auto fajnie sie prowadzi smile.gif zakladajac graty z 45/civic kola staja w pionie (sprawdzone). Do tego magiel z krotszym przelozeniem, wieksze heble (282 przod 260tyl). Co do amorow i sprezyn, amorki sa gazowe nie olejowe (ori) oczywiscie krotsze, sprezyny sa podobno progresywne. Ogolnie seria jezdzi w moim odczuciu duzo lepiej niz ZR ( mam 25 1.8 vvc), pozwala na szybsza jazde po winklach i jest bardziej nieutralna. Zr da wiecej funu przez ten nerwowy zadek.

A z częściami nie ma problemu? Mechanicy ogarniają to auto i silniki KV6 oraz tego 1.8 VVC?

CYTAT(Driftman @ Wed, 16 Jan 2019 - 09:28) *
Z nie gnijących jest niedoceniany
Citroen Xsara VTS 2.0 16V 163KM

Wymienione wszystkie filtry i oleje
Wymieniony rozrząd
Belka tylna po regeneracji na gwarancji.
Uszczelniona góra silnika
Wymienione hamulce tył na seryjne ale nowe
Autko ma sportowe zawieszenie i trochę przerobiony wydech.
Środek seria.
Z wyposażenia posiada trochę elektryki jak na tamte lata fajnie wyposażona.
Ważny przegląd i oc .
Autko ma zdrowy motor i naprawdę fajnie zasuwa
Rudej nawet nie widać
Super baza do rozpoczęcia przygody z rajdami lub do zabawy na co dzień .
Ogólnie autko mało używane , wiec szkoda żeby stało - ale za bezcen też nie oddam - modele z takim motorem są już kultowe i ich wartość wzrasta.
Coś tam zawsze się znajdzie do zrobienia ale to już przez tel Nowe nie jest

https://sprzedajemy.pl/citroen-xsara-vts-2-...ea9f-nr56330282

Auto nie jest moje. Nie znam tego egzemplarza.
Mój kolega kupił taką tylko ze zwykłym silnikiem za 4 tyś bez rdzy.

Xsarę to chciałem kiedyś kupić na pierwsze auto, ale nie znalazłem. Ta wygląda ładnie, ale ogłoszenie nieaktualne, bo dzwoniłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Wed, 16 Jan 2019 - 17:03
Post #24


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





Jedna jest na olx,chyba za 6 tys.


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 16 Jan 2019 - 19:24
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





CYTAT
Wygląda całkiem fajnie, wyposażenie też na plus i się nawet zbiera z tym motorem.
Już abstrahując od budy, którą widać codziennie po kilka razy to jakoś się to prowadzi? Jeździłem tylko Vectrą C z V6 i Calibrą i było słabo. Wiem, że to w sumie inne auto, ale jakoś Ople kojarzą mi się z kiepskim prowadzeniem.


Nie ma bidy,opc z turbo nie jezdzilem ,ale kolega w pracy ma opc z xerem 160ps n/a(technicznie chyba to samo) i nie gorzej od astry gsi c20xe
w serii grube stabilizatory ,motor r4 ,tyl belka ,przod mcpherson wiec spokojnie obleci ,ale rekordu na poznaniu nie zrobisz wink.gif

Do tego nie gnije,dobrze wyposazona,malym kosztem jesli motor w miarę zdrowy 240ps zrobisz,hebel fabrycznie 309mm,czesci sporo,gazik łyka ,jesli kupisz i utrzymasz w dobrym stanie nie bedzie problemu ze sprzedaza

A w pakiecie opc 2 nieporównywalnie lepiej sie prezentuje i i zwykla astra g to kibel przy takiej opc wink.gif

Z tych wszystkich wymienionych aut byłabym opc biggrin.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Horhe
post Sat, 19 Jan 2019 - 20:58
Post #26


Rookie
Dołączył: Sun, 15 November 2015





Udało mi się obejrzeć 2 auta w okolicy.
Z ciekawości obejrzałem Forda Probe I gen. Znajomy znajomego zastanawia się nad sprzedażą i muszę przyznać, że auto świetne. Wygląda obłędnie, ale wiadomo, że to kwestia gustu. Wnętrze zdradza, że to auto z minionej epoki, ale ilość bajerów robi wrażenie (elektrycznie sterowany fotel, trip computer, wyświetlacz pokazujący m.in. kończący się płyn do spryskiwaczy, przepalone żarówki oraz regulacja twardości zawieszenia. O klimatyzacji, elektrycznie sterowanych szybach i lusterkach nie ma co wspominać. Szczególnie fajnie działa regulacja twardości i jadąc polną drogą było miękko z dobrym wybieraniem nierówności, a na szosie można było ustawić tryb sport. Auto zadziwiająco dobrze się zbiera jak na tę moc i naprawdę jest elastyczne. Silnik to 2.2 turbo. Niestety ma problem z korozją i z relacji znajomego dostęp do części też jest mocno ograniczony. Super opcja na drugie auto do weekendowych wypadów.

Drugie auto to była Honda Civic MB6 1.8 VTEC. Silnik zdrowy, bez większych wycieków, nie dymił po odpaleniu, pracował równo i chętnie wkręcał się na obroty. Naprawdę fajne wrażenia z jazdy, choć prowadzenie lepsze niż przyspieszenie. Wnętrze bliźniaczo podobnego do tego z MG ZS, wyposażenie podstawowe, czyli klima i elektryka. Nadwozie w super stanie, zrobione reperaturki tylnych nadkoli parę lat temu. Niestety spód z wyraźnym nalotem rdzy, układ wydechowy do wymiany, sporo rudej przy progach, przerdzewiały bak, miejsca, gdzie się sypie przy dotknięciu. Nawet przejechać się nie chciałem, bo jakoś mi tak dziwnie, gdy wiem, że i tak nie kupię, ale gościu nalegał. Chyba myślał, że to przeważy nad minusem w postaci rudej i częściowo miał rację, ale na dłuższą metę z rudą i tak nie wygram.

CYTAT(16vg60 @ Wed, 16 Jan 2019 - 19:24) *
Nie ma bidy,opc z turbo nie jezdzilem ,ale kolega w pracy ma opc z xerem 160ps n/a(technicznie chyba to samo) i nie gorzej od astry gsi c20xe
w serii grube stabilizatory ,motor r4 ,tyl belka ,przod mcpherson wiec spokojnie obleci ,ale rekordu na poznaniu nie zrobisz wink.gif

Do tego nie gnije,dobrze wyposazona,malym kosztem jesli motor w miarę zdrowy 240ps zrobisz,hebel fabrycznie 309mm,czesci sporo,gazik łyka ,jesli kupisz i utrzymasz w dobrym stanie nie bedzie problemu ze sprzedaza

A w pakiecie opc 2 nieporównywalnie lepiej sie prezentuje i i zwykla astra g to kibel przy takiej opc wink.gif

Z tych wszystkich wymienionych aut byłabym opc biggrin.gif

Masz w sumie rację, ale to nadal jset podobne do zwykłej Astry G. laugh.gif
Z jednej strony to nawet dobrze, bo zawsze miło popatrzeć na zdziwione miny gości, których objechała Astra, ale dać 13 kafli za takiego populusa... Gdybym miał bliżej to bym podjechał zobaczyć jak się na żywo prezentuje, ale to ponad 300 KM.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:31