Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Błąd w polisie OC
13E7
post Sat, 18 Jan 2020 - 08:08
Post #1


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Witam Panowie, potrzebuję porady. Mam błąd w polisie OC, błędny numer rejestracyjny i VIN... Polisa zawarta w czerwcu 2019, wczoraj na parkingu zarysowałem kogoś i wyszło, że teoretycznie polisy nie ma. Mam wrażenie, że agent ubezpieczeniowy nie ma zbytnio pojęcia co teraz zrobić. Jakieś porady?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 18 Jan 2020 - 08:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
119
post Sat, 18 Jan 2020 - 08:33
Post #2


User
Dołączył: Sat, 28 December 2013





Jak to w ogóle możliwe? Kto wystawił taką polisę? Błedne numery, ale co - literówki czy zupełnie od innego samochodu? U siebie miałem literówkę w numerach to ubezpieczyciel poprawił mówiąc, że najważniejsze, że VIN się zgadza. U Ciebie to w takim przypadku pojazd nie miał i nie ma OC, więc chyba sam wiesz, z czym to się wiąże?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
13E7
post Sat, 18 Jan 2020 - 08:38
Post #3


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Zgadza się tylko imię, nazwisko i marka/model samochodu. Vin i numery są całkowicie nie poprawne. Numer rejestracyjny ma 8 znaków w polisie....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 18 Jan 2020 - 08:39
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Sprawdź na stronie funduszu po prawidłowych danych czy Twój samochód miał OC na dzień zdarzenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
13E7
post Sat, 18 Jan 2020 - 08:49
Post #5


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Na stronie funduszu wyskakuje brak danych czyli wychodzi na to ze polisy brak...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 18 Jan 2020 - 09:26
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Czy agent w momencie wypisywania polisy był trzeźwy?
Swoją drogą - ja zawsze jak coś załatwiam związanego z numerami typu vin czy rejestracyjny - po odbiorze sprawdzam rzutem oka czy wszystko gra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Sat, 18 Jan 2020 - 09:32
Post #7


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Ja mam akcję tego typu że zgadza się wszystko oprócz modelu bo mam punto a piszę że barchette . Jestem ciekaw czy byłyby jakieś jaja gdyby coś coś .


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
13E7
post Sat, 18 Jan 2020 - 09:33
Post #8


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Myślę, że agent został hojnie obdarzony przez naturę... dodatkowym chromosomem... Szczerze sam nie wiem jak to przeoczyłem zwłaszcza, że do ubezpieczenia chcieli umowę K/S i ubezpieczenie poprzedniego właściciela. Sprawdziłem właśnie w CEPIKu i tam wyskakuje ubezpieczenie OC aktualne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sat, 18 Jan 2020 - 09:37
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Sam model to sie zdarza. W Axie online np nie było mojej 335i tylko 328i ale moc już się zgadzała, ale vin i numery też...
Jeśli vin i numery całkowicie oderwane od rzeczywistości to faktycznie będzie ciężko, jedyne co mi przychodzi do głowy to pociągnąć do odpowiedzialności (próbować) osobę, która wystawiła polisę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
13E7
post Sat, 18 Jan 2020 - 09:59
Post #10


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Tylko u mnie nr rej ma 8 znaków co jest niemożliwe w naszym kraju. Tak samo vin nie zgadza się bo żaden dekoder nie wyszukuje go.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Sat, 18 Jan 2020 - 10:10
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





jak to niemożliwe biggrin.gif ja mam rejestrację 3 litery i 5 cyfr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Sat, 18 Jan 2020 - 11:00
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





W mojej okolicy juz kilka lat temu jedna agentka towarzystwa ubezpieczeniowego też ciagle robiła literówki....
Nie wiem o co chodziło, ale to raczej celowe działanie, bo gdy zwróciłem uwagę, że to 2 raz mam błąd w umowie zacząłem pytać u innych osób które slyszalem że mają to ubezpieczenie. Okazało się, że na 8 umów w 5 były błędy. Jeszcze patrząc w stecz a to vin miał inna cyfrę, w poprzedniej umowie np. zamiast R było P w numerze rejestracyjnym.
Albo dostawała wtedy ona kase za nowego klienta, albo robiła bałagan w papierach aby coś wykombinować.
Tyle, że tu były pomylone pojedyńcze znaki i albo vin, albo numer rejestracyjny zgadzał się z rzeczywistością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 18 Jan 2020 - 11:14
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(13E7 @ Sat, 18 Jan 2020 - 09:33) *
Myślę, że agent został hojnie obdarzony przez naturę... dodatkowym chromosomem... Szczerze sam nie wiem jak to przeoczyłem zwłaszcza, że do ubezpieczenia chcieli umowę K/S i ubezpieczenie poprzedniego właściciela. Sprawdziłem właśnie w CEPIKu i tam wyskakuje ubezpieczenie OC aktualne.


Tez mialem blad w OC, zadzwonilem do ubezpieczyciela, blad poprawili i dostalem nowy kartonik do wydrukowania. Agent nie ma tu nic do rzeczy, dales dupy bo nie sprawdziles teraz nie zwalaj na kogos.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
13E7
post Sat, 18 Jan 2020 - 11:32
Post #14


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Temat podobno się udało wyprostować. Nauczka na przyszłość sprawdzać wszystko dokładnie. Moja wina że nie sprawdzilem a agenta że głupoty wpisał... Dziwna sprawa że policja mnie kontrolowała kilka razy i nic nie mówili...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 18 Jan 2020 - 13:05
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Błąd w polisie nie oznacza, że ubezpieczenie nie istnieje. To się da walidować, polisa była opłacona, tylko dane były błędne. Istniał stosunek ubezpieczeniowy, nic złego się nie stało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pr0skater00
post Sat, 18 Jan 2020 - 19:48
Post #16


User
Dołączył: Thu, 14 August 2014
Skąd: ZS





CYTAT(13E7 @ Sat, 18 Jan 2020 - 11:32) *
Temat podobno się udało wyprostować. Nauczka na przyszłość sprawdzać wszystko dokładnie. Moja wina że nie sprawdzilem a agenta że głupoty wpisał... Dziwna sprawa że policja mnie kontrolowała kilka razy i nic nie mówili...

W jaki sposób zostało to załatwione? Ubezpieczyciel poprawił dane i wszystko dalej odbyło się jakby były poprawne od początku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
13E7
post Sun, 19 Jan 2020 - 10:19
Post #17


User
Dołączył: Tue, 03 November 2015





Dostałem po południu polisę z prawidłowymi danymi. Jak będzie dalej zobaczymy bo policja będąc na miejscu zauważyła błąd i po spisaniu moich danych mnie puściła. Mówili tylko żebym wyprostował temat u agenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 19 Jan 2020 - 12:26
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Jeśli w nieprawidłowo wypełnionej polisie pojazd został oznaczony wystarczająco precyzyjnie, aby zidentyfikować, którego pojazdu dotyczy polisa (marka, model, pojemność silnika, moc) to polisa nie jest nieważna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ignac_w
post Wed, 29 Jan 2020 - 20:17
Post #19


eMpowered
Dołączył: Wed, 29 January 2020





To tylko błąd ludzki, kasa zapłacona. Są inne dane do identyfikacji, na przykład nr tablic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Wed, 29 Jan 2020 - 23:23
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(Ignac_w @ Wed, 29 Jan 2020 - 20:17) *
To tylko błąd ludzki, kasa zapłacona. Są inne dane do identyfikacji, na przykład nr tablic.


CYTAT
Witam Panowie, potrzebuję porady. Mam błąd w polisie OC, błędny numer rejestracyjny i VIN... (....)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:49