Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi A5 Sportback 2,0 TFSi
Saint83
post Tue, 25 Sep 2018 - 00:15
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 25 September 2018





Po testach Gulii, BMW 4, Volvo S90, Stelvio i jeszcze kilku innych najbardziej podpasowało mi Audi A5 Sportback.
Ponieważ do grudnia nie będzie w ofercie żadnego silnika 3,0 a zależy mi na mocniejszej jednostce specjalnie nie mam wyboru i w grę wchodzi 2,0 TFSI 252 KM.
Są tu jacyś posiadacze? Szczęśliwi lub mniej?smile.gif
Jak się sprawuje ten silnik? Czy Audi wyeliminowało problem z braniem oleju czy dalej należy się go spodziewać?
Czy opcjonalne zawieszenie sportowe warte jest dopłaty. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam
Piotr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 25 Sep 2018 - 00:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prez_s
post Tue, 25 Sep 2018 - 17:07
Post #2


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





Kwestia silników TFSI była poruszana wielokrotnie - poszukaj, na forum jest większy temat dedykowany tym jednostkom. Z tego co pamiętam kilku użytkowników A4 wypowiadało się o 2.0 TFSI 252 w różnych tematach w tym dziale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 26 Sep 2018 - 07:14
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





o TFSI było sporo....o tej nowej wersji 252 niewiele można było doczytać (chętnie też bym się dowiedział co nieco:) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saint83
post Wed, 26 Sep 2018 - 08:39
Post #4


Rookie
Dołączył: Tue, 25 September 2018





Podobno problemy z braniem oleju skończyły się na wersji 225km.
252 już miała trochę zmian. Pytanie na ile to prawda, ale na póki co nie znalazłem o niej złych opinii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 26 Sep 2018 - 09:34
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





znalazlem taki wpis w internetach

"Czy przepalanie oleju w ilościach półhurtowych co tankowanie (ponad litr na 700 km) jest w standardzie czy znajduje się na wyposażeniu dodatkowym i trzeba za to dopłacić jak za podłokietnik? Właśnie ten silnik mi się wczoraj rozsypał po przejechaniu 75 tyś km i przepalaniu oleju po litr na 600-700 km. TRZYMAJCIE SIĘ OD TEGO BARACHŁA JAK NAJDALEJ!! VAG szmelcwagen group to tylko kłopoty i czy chcecie czy nie zostaniecie nabici w butelkę."


O co chodzi nie wiem.
Wiem jedno. W życiu ciężko pracuje się na dobre imię. Czasami człowiek musi na nie pracowac przez wiele lat, lub nawet całe życie. Stracic je mozna w jeden dzien. Volkswagen pracuje na swoje zle imie juz kilka lat, ale nadal ma wiernych fanow.

Ja bym za H..a tego nie kupil


sory za pisowanie ale mam cos nie tak z kompem w pracy ( np z to y i odwrotnie, niema polskich znakow)


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
victor89
post Wed, 26 Sep 2018 - 10:54
Post #6


Rookie
Dołączył: Mon, 18 May 2009





Wciśnij sobie ctrl+shift biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 26 Sep 2018 - 10:56
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Gosc pyta o nowe auto na 5 letniej gwarancji a wy mu wyjezdzacie z gowniarskimi tekstami z neta ? serio ?

O 252 niewiele usłyszysz bo to dość nowe auta, na pewno jezdzi bardzo przyjemnie. A5 wygląda ślicznie.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 26 Sep 2018 - 11:11
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a dłubie się to tak samo jak poprzeczne CHH czy CJX?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 26 Sep 2018 - 12:45
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Tak na pewno mnóstwo ludzi jak wyjezdza z salonu to pierwsze co to modyfikuje na potęgę.\

Poza tym te auto w serii ma ponizej 6 sec do 100, podejrzewam ze po BOXie 5.5 więc nie sądzę żeby dalsze modyfikacje były potrzebne w dupowozie.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 26 Sep 2018 - 14:44
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





A to malo "salonowych" superbow z czworka na poczatku?
Nie mowie juz o golfach r czy cuprach


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 26 Sep 2018 - 14:45
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Pojedyncze przypadki.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 26 Sep 2018 - 15:47
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





no więc czy te pojedyncze przypadki 2.0 TSI w A4/A5 tak samo dobrze się modyfikują jak pojedyncze przypadki innych modeli z poprzecznym 2.0TSI?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saint83
post Wed, 26 Sep 2018 - 16:18
Post #13


Rookie
Dołączył: Tue, 25 September 2018





Dyskusja potoczyła się może niekoniecznie tak jak oczekiwałem, ale przynajmniej post nie został bez odzewu:)
Znalazłem oczywiście dyskusje na forach o problemach z przepalaniem oleju, jedna ma nawet 100 stron:), ale nie trafiłem na żaden wątek dotyczący problemów z wersją 252 km. Albo poprawili, albo tak jak kolega napisał jeszcze za młode by się sypać. Dokupię gwarancję na 4 rok i będę liczył, że co ma wyjść to wyjdzie na gwarancji:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 26 Sep 2018 - 17:20
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Z ciekawości, co przeważyło na korzyść audi względem alfy i bmw? Wykończenie wnętrza i dobre finansowanie czy coś innego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saint83
post Wed, 26 Sep 2018 - 17:52
Post #15


Rookie
Dołączył: Tue, 25 September 2018





Alfą jeździłem 10 lat (GT) i chyba potrzebowałem zmiany plus a) już słychać o pierwszych bolączkach wynikających z nowości Gulii jak np wystrzeliwujące dysze spryskiwacze ksenonów b.) sensowny rabat (Veloce za ok 187 tys) dawali na modele z 2017 c) modele na stocku miały wszystkie ten ujowy karbon w środku:)
Wybierałem więc między 4 Gran Coupe a A5. Bmw wygrywało mocno ceną, ale prowadziło się o dziwo gorzej, przepaść dzieli je wg mnie jeśli chodzi o wykończenie wnętrza a dodatkowo to jednak stara konstrukcja (bazuje na 3 która ma swoje lata) i w przyszłym roku zostanie zastąpiona nowym modelem 4GT, co raczej wpłynie na cenę przy odsprzedaży. To chyba już całość kwestii które wziąłem pod uwagęsmile.gif No i leasing Audi urywa 4 litery. Koszt finansowania przy 2 latach wyszedł mi ok 1%!
A5 super się prowadzi, wykończona jest w sposób którego nie widziałem w innych autach no i znalazłem egzemplarz w czarnym niemetaliku, z pakietem czerń i fotelami takimi jak w RSach. Przekroczyłem mocno budżet, ale wydaje mi się że to to czego szukałem:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Wed, 26 Sep 2018 - 18:06
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie na początku tematu. Biegnij czym prędzej do salonu, zamawiaj, ciesz się jazdą wymarzonym autem, a napinki internetowych specjalistów po prostu olej (tak - olej! biggrin.gif ) .
A5 to świetnie wykończony i bardzo dobrze prowadzący się samochód, szczególnie w takiej wersji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 26 Sep 2018 - 18:13
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Jakie różnice odczułeś w prowadzeniu pomiędzy 4GC a A5 SB ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Wed, 26 Sep 2018 - 20:48
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





2.0 TFSI widziałem, że zdarza się wychodzić pod 270 PS, co wyjaśniałoby fantastyczne czasy 0-100 km/h.
Turbo wstaje trochę gorzej niż w BMW 30i, więcej nie wiem.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Saint83
post Wed, 26 Sep 2018 - 22:52
Post #19


Rookie
Dołączył: Tue, 25 September 2018





@Joker - to mogą być mega subiektywne odczucia, ale układ kierowniczy 4 GC jakoś mi nie leżał, auto niby fajnie kleiło się do zakrętu ale opór kierownicy był jakby sztuczny. Tzn. na pewno był sztuczny, ale w drażniący sposób. A5 jest chyba bardziej harmonijna: układ kierowniczy, zawieszenie plus skrzynia biegów działają tak że nie miałem do czego się przyczepićsmile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Thu, 27 Sep 2018 - 07:58
Post #20


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





4GC w wersji rwd czy xdrive?


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:27