Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> AMG A45, Focus RS a może Audi S/RS3?
bols86
post Wed, 11 Jul 2018 - 08:36
Post #41


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





Spróbuje, całe życie w sumie tak robię, raz chciałem inaczej ale chyba mnie na to nie stać - tak czy sił dziękuje Wszytskim za czynny udział w temacie, naprawdę mi pomogliście!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 11 Jul 2018 - 08:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Wed, 11 Jul 2018 - 09:39
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(hexx #2 @ Wed, 11 Jul 2018 - 09:01) *
Co byś nie wybrał, to na nowym lub prawie nowym aucie stracisz ... jakieś 50% w 2-3 lata.
Nie chcesz stracić... aż tak dużo stracić ? Bierz używkę i licz się z możliwymi kosztami których nie obejmie (może nie objąć) gwarancja.
po co rezygnować z nowego? Wystarczy obniżyć wymagania.
Rachunek jest dosyć prosty - w 3 lata tracisz 50% wartości wyjściowej. Jeśli kupisz auto za 250 tysięcy, to w 3 lata stracisz 125 tysiaków, jeśli weźmiesz auto za 100 tysięcy, to w 3 lata stracisz 50.

Wracając do najmu - jedyna różnica od normalnego leasingu jest taka, że diler gwarantuje, że wykupi twoje auto. Pozostaje kwestia 'za ile'. Hexx kiedyś przytaczałeś historię, jak komuś potrącili dodatkowe 20 tysięcy za stopień zużycia, mi w Oplu powiedzieli, że przy wykupie dokonywana jest dodatkowa wycena, plus restrykcje odnośnie, gdzie ubezpieczasz, ile kilometrów rocznie jeździsz. Wiem, że to kusi niską ratą, ale raz - diler przy wykupie proponuje cenę niższą o jakieś 20% niż rynkowa, dwa - 3-letnie auto z potwierdzonym przebiegiem 60-80kkm sam sprzedasz szybciej i drożej, trzy - jak pójdziesz do dilera mówiąc, że chcesz kupić nowe auto, a stare, 3-letnie, zostawić w rozliczeniu, to transakcji dokonasz bez najmniejszego problemu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 11 Jul 2018 - 10:20
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 11 Jul 2018 - 09:39) *
Wracając do najmu - jedyna różnica od normalnego leasingu jest taka, że diler gwarantuje, że wykupi twoje auto.

no nie jedyna

Masz zarzucone ograniczania i nie tylko dotyczące przebiegu ale tez i wyglądu czy modyfikacji.
Nawet jak w takim aucie poprawić audio, to przy końcowej wycenie dostaniesz za to obciążenie finansowe... w końcu jak mogą zarobić zgodnie z umową to dlaczego nie wydymać ?

Generalnie to fajna sprawa, kiedy chcesz przeciętne auto tylko do jazdy dla siebie czy pracownika.
Jeździsz rok czy dwa, oddajesz w stanie prawie salonowym, bierzesz nowe i to samo. Jak chcesz auto dla siebie, by móc coś zmienić... to leasing. W nim jeżeli płacisz to nick o nic się nie pyta i o nic nie czepia... bo po wykupie jest to już Twoje auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bols86
post Wed, 11 Jul 2018 - 10:22
Post #44


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 11 Jul 2018 - 09:39) *
po co rezygnować z nowego? Wystarczy obniżyć wymagania.
Rachunek jest dosyć prosty - w 3 lata tracisz 50% wartości wyjściowej. Jeśli kupisz auto za 250 tysięcy, to w 3 lata stracisz 125 tysiaków, jeśli weźmiesz auto za 100 tysięcy, to w 3 lata stracisz 50.

Wracając do najmu - jedyna różnica od normalnego leasingu jest taka, że diler gwarantuje, że wykupi twoje auto. Pozostaje kwestia 'za ile'. Hexx kiedyś przytaczałeś historię, jak komuś potrącili dodatkowe 20 tysięcy za stopień zużycia, mi w Oplu powiedzieli, że przy wykupie dokonywana jest dodatkowa wycena, plus restrykcje odnośnie, gdzie ubezpieczasz, ile kilometrów rocznie jeździsz. Wiem, że to kusi niską ratą, ale raz - diler przy wykupie proponuje cenę niższą o jakieś 20% niż rynkowa, dwa - 3-letnie auto z potwierdzonym przebiegiem 60-80kkm sam sprzedasz szybciej i drożej, trzy - jak pójdziesz do dilera mówiąc, że chcesz kupić nowe auto, a stare, 3-letnie, zostawić w rozliczeniu, to transakcji dokonasz bez najmniejszego problemu.

Maciek o tym samym pomyslalem, tak naprawde to przypomniala mi sie moja ostatnia podroz do Wloch gdzie wypozyczylem samochod - przy zwrocie sprawdzali nawet zarysowania znajdujace sie pod zderzakiem, nie wiem czy bym chcial jezdzic autem przez okres 3 lat bojac sie o jakiekolwiek zarysowanie w obawie przed obnizeniem kosztow zwiazanych z eentualnym wykupem, mimo wszystko wydaje mi sie ze odkupienie auta z drugiej reki i sprzedanie we wlasnym zakresie bedzie lepszym rozwiazaniem. Hmmm mysliscie ze mozna zdac sie na opinie ASO w Mercedesie przed ewentualnym zakupem?, pytam bo usluga wydaje sie byc nie taka bo opiewa na kwote 400 zl ale jesli polega to na przyslowiowym rzuceniu okiem to bede mial grube watpliwosci.

CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 11 Jul 2018 - 09:39) *
po co rezygnować z nowego? Wystarczy obniżyć wymagania.
Rachunek jest dosyć prosty - w 3 lata tracisz 50% wartości wyjściowej. Jeśli kupisz auto za 250 tysięcy, to w 3 lata stracisz 125 tysiaków, jeśli weźmiesz auto za 100 tysięcy, to w 3 lata stracisz 50.

Wracając do najmu - jedyna różnica od normalnego leasingu jest taka, że diler gwarantuje, że wykupi twoje auto. Pozostaje kwestia 'za ile'. Hexx kiedyś przytaczałeś historię, jak komuś potrącili dodatkowe 20 tysięcy za stopień zużycia, mi w Oplu powiedzieli, że przy wykupie dokonywana jest dodatkowa wycena, plus restrykcje odnośnie, gdzie ubezpieczasz, ile kilometrów rocznie jeździsz. Wiem, że to kusi niską ratą, ale raz - diler przy wykupie proponuje cenę niższą o jakieś 20% niż rynkowa, dwa - 3-letnie auto z potwierdzonym przebiegiem 60-80kkm sam sprzedasz szybciej i drożej, trzy - jak pójdziesz do dilera mówiąc, że chcesz kupić nowe auto, a stare, 3-letnie, zostawić w rozliczeniu, to transakcji dokonasz bez najmniejszego problemu.

Hexx jesli chodzi o jakiekolwiek modyfikacje to chyba na chwile obecna jestem juz calkowicie z nim wyleczony, pozosaje tylko kwestia utrzymania pojazdu w nieskazitelnym stanie co jak mowicie moze byc nie lada wyzwaniem smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 11 Jul 2018 - 10:42
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Tylko czy ASO w takim przeglądzie za 400 PLN jest w stanie wychwycić jakieś poważniejsze problemy i czy jak takie wyjdą z czasem to weźmie po dobroci odpowiedzialność ... czy zwali na złe użytkowanie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 11 Jul 2018 - 10:50
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT
Rachunek jest dosyć prosty - w 3 lata tracisz 50% wartości wyjściowej. Jeśli kupisz auto za 250 tysięcy, to w 3 lata stracisz 125 tysiaków, jeśli weźmiesz auto za 100 tysięcy, to w 3 lata stracisz 50.

Nie wchodzac w szczegóły to tak należy to liczyć

CYTAT
Pozostaje kwestia 'za ile'. Hexx kiedyś przytaczałeś historię, jak komuś potrącili dodatkowe 20 tysięcy za stopień zużycia, mi w Oplu powiedzieli, że przy wykupie dokonywana jest dodatkowa wycena, plus restrykcje odnośnie, gdzie ubezpieczasz, ile kilometrów rocznie jeździsz. Wiem, że to kusi niską ratą, ale raz - diler przy wykupie proponuje cenę niższą o jakieś 20% niż rynkowa, dwa - 3-letnie auto z potwierdzonym przebiegiem 60-80kkm sam sprzedasz szybciej i drożej, trzy - jak pójdziesz do dilera mówiąc, że chcesz kupić nowe auto, a stare, 3-letnie, zostawić w rozliczeniu, to transakcji dokonasz bez najmniejszego problemu.


Nie do końca, nie ma czegoś takiego jak "za ile wykupi", po prostu go zostawiasz i nie interesuje Ciebie nic. Co do dodatkowych opłat owszem moga one być ale to pewnie zależy już od marki konkretnej lub finansującego, hex z tego co pamietam podawał przykład getinu a to jak wiadomo wylęgarnia wszelkich wałów finansowych w tym kraju, przykład Opla? nie wiem, w lexusie działa to od dawna i nie słyszałem żeby ktokolwiek kiedykolwiek miał jakieś problemy, no ale to marka "premium".

Dodatkowo jak Ci coś nie pasuje to zawsze możesz to auto wykupić i sprzedać sobie na własną rękę, kwotę wykupu znasz od razu przecież.

CYTAT
Nawet jak w takim aucie poprawić audio, to przy końcowej wycenie dostaniesz za to obciążenie finansowe... w końcu jak mogą zarobić zgodnie z umową to dlaczego nie wydymać ?


Na pewno zależy to od gwaranta wykupu, w lexusie nie ma problemu z dorzucaniem wyposażenia podnoszącego wartość auta, mogą nawet zrobić to sami u siebie lub w zaprzyjaźnionym warsztacie (audio np.)

Prawdą jest to że jak chcesz zarżnąć auto i trzepać nim 40tys+ rocznie to tylko leasing. Jak generalnie dbasz o każde auto to najem nie powinien być dla Ciebie problemem.

CYTAT
Hmmm mysliscie ze mozna zdac sie na opinie ASO w Mercedesie przed ewentualnym zakupem?, pytam bo usluga wydaje sie byc nie taka bo opiewa na kwote 400 zl ale jesli polega to na przyslowiowym rzuceniu okiem to bede mial grube watpliwosci.


Nie polecam, nic ciekawego nie robią tam a biorą jak za zboże. Lepiej do jakiegoś ogarniętego warsztatu z oprogramowaniem Mercedesa.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Wed, 11 Jul 2018 - 11:04
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





A jak po takim najmie chciał bym takie auto na własność, to mogę je przejąc leasingiem ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 11 Jul 2018 - 11:23
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Masz 3 opcje;
1. Oddajesz je do salonu
2. Wykupujesz za z góry znaną kwotę (jeżeli widzisz np że auto "chodzi na allegro" po 100k a wykup masz za 80k to sobie kupisz i sprzedaż na własną rękę minus podatek, jak widzisz że na allegro może wyciągniesz 85k a wykup jest za 80k to bez sensu zamieszanie robić)
3. Dalej sobie je finansujesz na rok czy dwa kolejne ze zmienionymi parametrami


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 11 Jul 2018 - 11:33
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(SajneK @ Wed, 11 Jul 2018 - 12:23) *
2. Wykupujesz za z góry znaną kwotę (jeżeli widzisz np że auto "chodzi na allegro" po 100k a wykup masz za 80k to sobie kupisz i sprzedaż na własną rękę minus podatek, jak widzisz że na allegro może wyciągniesz 85k a wykup jest za 80k to bez sensu zamieszanie robić)
w Oplu była taka opcja - jeśli wycena końcowa będzie wyższa niż zadeklarowana na początku (np. zrobiłeś mniej kilometrów, masz superpowłokę ceramiczną itd), to za auto musisz zapłacić kwotę wyższą.
Jeśli planujesz wykup, to najem zupełnie się nie opłaca.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Wed, 11 Jul 2018 - 11:46
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





To lepiej dowiedzieć się przed zakupem auta o warunkach wink.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ksyniu22
post Wed, 11 Jul 2018 - 21:49
Post #51


Rookie
Dołączył: Wed, 28 April 2010
Skąd: WLKP





za taką kwotę możesz mieć nowego golfa R, nie myślałeś o nim?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bols86
post Thu, 12 Jul 2018 - 08:11
Post #52


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





CYTAT(ksyniu22 @ Wed, 11 Jul 2018 - 21:49) *
za taką kwotę możesz mieć nowego golfa R, nie myślałeś o nim?


Pewno ze myslalem ale bardziej z takiego wzgledu ze VW ma fajna oferta finansowa - z ciekawosci wysle do nich zapytanie jak to wyglada smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bols86
post Fri, 13 Jul 2018 - 08:52
Post #53


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





A wiec tak, salon Forda w Gdyni zaoferowal ostatecznie Focusa RS z 2017 roku z rozszerzona gwarancja na 7 lat w kolorze nitrous blue i pełnym wyposażeniu za kwotę 182 000 zł uwzgledniajac juz 36 miesieczne finansowanie.
A45 odpadło, jest ich zbyt duzo i zniecheciłem sie do samochodu który słuzyl prez ostatnie 1,5 roku jako samochód na doby, dodatkowo znaalazlem z jego udzialem filmy z toru gdzie bral udzial w doszkalaniu kierowcow.
Mamy kolejnego mocnego zawodnika ale i cena jest dosyc wysoka bo 210 000 zl uwzgledaniacj finansowanie na okres 4 lat i jest nim Audi RS3 z przebiegiem 10 000 km - chyba sie w nim zakochałem........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 13 Jul 2018 - 10:48
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jak możesz sobie pozwolić to bierz rs3. Focusa rs jest wolny w serii straszliwie. Wnętrze rozczarowuje za 182tys to jest żart.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bols86
post Fri, 13 Jul 2018 - 11:20
Post #55


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





CYTAT(rwtnt @ Fri, 13 Jul 2018 - 10:48) *
Jak możesz sobie pozwolić to bierz rs3. Focusa rs jest wolny w serii straszliwie. Wnętrze rozczarowuje za 182tys to jest żart.

Wiem mam podobne odczucia, podczas jazdy probnej spodziwalem sie wiekszego efektu wow przy przyspieszeniu ale to auto chyba nie do tego jest stworzone. Wiem ze ludzie kombinuja, dodaja Stage 2 itp. ale nie wiem co na takie modyfikacje powie serwis, wiecie w ramach jakiejkolwiek akcji serwisowej bede musial sie zastanawiac czy ktos zauwazy inny IC czy moze nie, echhh nie wiem czy to warte tych nerwow.
Szczerze?, tak naprawde to RS3 biore tylko pod uwage iz raty sa rozlozone o rok dluzej niz w przypadku Focusa RS bo miesiecznie leasing bedzie mnie wynosil tyle samo, jedyne czego sie boje to to ze moge byc niemilo zaskczony podczas tkaich serwisow jak wymiana olejow, hamulcow itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolek80
post Fri, 13 Jul 2018 - 11:58
Post #56


User
Dołączył: Wed, 08 February 2017





Focus chuba da lepsza frajde na torze,ale w codziennym użytkowaniu ipod wzgledem osiągów rs3 miażdży foke
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Fri, 13 Jul 2018 - 12:59
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Zdecydowanie skłaniałbym się ku RS3, w dodatku masz R5 i obłędny dźwięk silnika w porównaniu do A45 czy FRS. Wnętrze w Foce to dramat jak za tą kasę, a w aucie na codzień to dość ważny aspekt smile.gif
No i tak jak wielokrotnie wspomniane, w serii Focus nie jest jakoś szczególnie szybki na prostej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bols86
post Fri, 13 Jul 2018 - 14:06
Post #58


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





S3 jeste naprawde swietnym autem ale tak sobie mysle ze kwota 210 000 zl za RS3 rozlozona na 4 lata jest do zaakceptowania, dodatkowo nie bede za rok zalowal ze moglem wziac cos mocniejszego. Kolejna rzecza za ktora przemawia RS jest kwestia trzymanai ceny, wydaje mi sie ze za 4 lata auto nie powinno kosztowac mniej jak 120 000 brutto. Pierwotnie kosztowalo 280 nie wspominajac o kosztach finansowania jakie zostalo poniesnione na poczatku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
0161
post Fri, 13 Jul 2018 - 14:57
Post #59


Rookie
Dołączył: Mon, 23 October 2017





Wg mnie nie jest to czas na kupowanie A45. Używane roczne samochody są droższe niż ostatnie nówki pół roku temu. A wołanie sobie 10 czy 15 tys. odstępnego za przejęcie półrocznego L&D 1% to dla mnie kpina.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bols86
post Fri, 13 Jul 2018 - 15:09
Post #60


User
Dołączył: Sun, 24 June 2018





CYTAT(161 @ Fri, 13 Jul 2018 - 14:57) *
Wg mnie nie jest to czas na kupowanie A45. Używane roczne samochody są droższe niż ostatnie nówki pół roku temu. A wołanie sobie 10 czy 15 tys. odstępnego za przejęcie półrocznego L&D 1% to dla mnie kpina.

Oczywiscie, dla mnie juz samo odstepne jest strasznym naciaganiem, a co do A45 to fakt, ceny sa z kosmosu. Echhh po co zaczynalem ten temat, na poczatku naprawde chcialem Fokę! tongue.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:31