Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przygotowanie Seicento...
JaroSCS
post Thu, 06 Apr 2006 - 18:40
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 05 April 2006





Planuje zakup Seicento (chyba Vana bo najtaniej) i chcialbym go przygotowac do KJSow. Od czego radzicie zaczac. Koszta odgrywaja role jednak nie sa najwazniejsze, chcialbym przygotowac na wzor Sejow startujacych w PZMocie w grupie A (by przerobki sie miescily w jej zakresie wiec zmiana silnika na 1.2 odpada jak i kilka innych rzeczy)
Moze ktos startowal w grupie A Sejem i umialby troche opowiedziec o przygotowaniu samochodu.

Z gory dziekuje za konkretne odpowiedzi i nie off-topowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 06 Apr 2006 - 18:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
LuiG
post Thu, 06 Apr 2006 - 19:48
Post #2


Uno Racing
Dołączył: Fri, 19 September 2003
Skąd: Opole





W sumie w każdym aucie jest podobnie.

Zacząć najlepiej od zawieszenia - choćby same sprężyny, na KJS dobrze jakieś mało obniżające -30, -40mm.

Kolejna sprawa to kubełki + szelki + kiera, można się wtedy skupić bardziej na jezdzie, no i jezdzi sie dużo lepiej

Przydatna rzecz to sportowy układ wydechowy, raz że auto jezdzi szybciej, dwa bardziej podoba się kibicom

Potem to zależnie od pieniędzy, amorki, rozpórki, klatka, zmiany w silniku...

Jeśli chodzi o silnik to najlepiej sie zorientować jak wygląda sprawa założenia głowicy z punto 1.2 75KM MPI. Taka przeróbka jest chyba częścią variant kitu, tylko nie wiem czy nie trzeba od razu zakupić i wymienić innych rzeczy. Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie dokumenty (homologacja) i będzie wiadomo


--------------------
Be smart, drive safe, stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Thu, 06 Apr 2006 - 19:53
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Najpierw amortyzatory i spręzyny, jak A grupa to powerflex bo tani, albo coś sztywniejszego jeszcze + oczywiscie wnętrze. Dużo jest 6 biegowych kłówek ze szperą na rajdy.hoga.pl.


W mojej sygnaturce link do firmy która parę Sejów serwisowała/budowała


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Thu, 06 Apr 2006 - 21:40
Post #4


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Jako ze malec sprzedany to moge conieco napisac bo własnie sej bedzie nowym nabytkiem.

NA oku mam Seja 1,2 16 v z dlotem i wydechem moc około 100 koników i cena bazowa takiego auta 10 tys.
Do tego montujemy ręczny na dwóch pompach cena 400 złotych około...
Mamy ręczny to czas na zawias do tego auta pucharowych krosn jest masa na hodze...
mamy zawias i ręczny zostaje wsadzic 2 kubły, szelki mniejsza kiere i mamy dobrą upalarke.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:04
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





Nikt z Was nie wspomnial o plycie pod silnik, a to moim zdaniem mus.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JaroSCS
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:11
Post #6


Rookie
Dołączył: Wed, 05 April 2006





CYTAT("LuiG":3rylp9nr)
W sumie w każdym aucie jest podobnie.

Zacząć najlepiej od zawieszenia - choćby same sprężyny, na KJS dobrze jakieś mało obniżające -30, -40mm.


Z tego co sie orientuje progresywne Eibachy -35 . Czy to wystarcza?

CYTAT("LuiG":3rylp9nr)
Kolejna sprawa to kubełki + szelki + kiera, można się wtedy skupić bardziej na jezdzie, no i jezdzi sie dużo lepiej


Lepiej kupic kubelki typu Bimarco czy lepiej sie rozgladac za czyms lepszych firm, o ile wiem to chyba by startowac PZMocie trzeba miec "byle jakie, byle mialy homologacje, badz utracona homologacje" wiec moze odrazu szukac uzywek z jakis pucharowek? co o tym myslicie?.. moze ktos sie orientuje w kosztach (tak wiem gielda: http://www.rajdy.hoga.pl, ten adres znam, sa moze inne?)

CYTAT("LuiG":3rylp9nr)
Przydatna rzecz to sportowy układ wydechowy, raz że auto jezdzi szybciej, dwa bardziej podoba się kibicom



To ma jezdzic a nie sie podobac ;p. Ale dzieki za podpowiedz. Wydech raczej zosawie na dalsza czesc, gdy bede robil silnik by nie robic czegos 2 razy.

CYTAT("LuiG":3rylp9nr)
Potem to zależnie od pieniędzy, amorki, rozpórki, klatka, zmiany w silniku...


Amorki jakie?

CYTAT("LuiG":3rylp9nr)
Jeśli chodzi o silnik to najlepiej sie zorientować jak wygląda sprawa założenia głowicy z punto 1.2 75KM MPI. Taka przeróbka jest chyba częścią variant kitu, tylko nie wiem czy nie trzeba od razu zakupić i wymienić innych rzeczy. Najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie dokumenty (homologacja) i będzie wiadomo


Hm... zmiana glowicy, wtryskow, walek Henricha 866, inna pompa paliwa (bardziej wydajniesza z p1 8V) znam ten "variant kit" ale czy to miesci sie w ramach przepisow grupy A? nie chce tez robic niektorych rzeczy dwa razy.

Moze ktos posiada homologacje rajdowa do Seja? i orientuje sie co mozna a co nie mozna albo ile mozna w poszczegolnej grupie.

LuiG , dzieki za lekkie sugestie, bardziej mi chodzilo o szczegoly i konkretne nazwy/modele/firmy/ sposoby itd..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:22
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT("JaroSCS":3nyybvg0)
Amorki jakie?


Bede nudny i powiem Bilstein. Dwaj kumple jezdzili w a-5 sejami na bilsteinie i sie sprawdzalo. Krosno to wersja budzetowa i z tego co wiem to raczej kiepska. A proflex...no jak kogos stac to czemu nie:]


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JaroSCS
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:32
Post #8


Rookie
Dołączył: Wed, 05 April 2006





CYTAT("piechur":174c9sq8)
Bede nudny i powiem Bilstein. Dwaj kumple jezdzili w a-5 sejami na bilsteinie i sie sprawdzalo. Krosno to wersja budzetowa i z tego co wiem to raczej kiepska. A proflex...no jak kogos stac to czemu nie:]


A konkretnie jaki model bilsteina?.
Z tego co wiem, na przod inny na tyl inny. Pobieznie to i ja wiem, wybralem to forum myslac ze dowiem sie konkretow

W sumie licze sie z kostami -wiedzac ze chcac cos zrobic trzeba wydac kase - alei na proflex to i pewnie nie tylko mnie nie stac przynajmniej do samochodu typu Seicento nie wiem czy jest sens wkladac
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:45
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT("JaroSCS":3s40br4j)
A konkretnie jaki model bilsteina?.
Z tego co wiem, na przod inny na tyl inny. Pobieznie to i ja wiem, wybralem to forum myslac ze dowiem sie konkretow


Jak bede sie widzial to bede pamietal zeby spytac. Ale z drugiej strony nie dziwilbym sie gdyby nie byli w stanie powiedziec. W Zerkopolu ustawia Ci na zyczenie amory i to czy to B6 czy B8 traci znacznie bo masz w zasadzie customa Mysle ze powinienes porozmawia z Zerkopolem. Przeciez sprzedaja, serwisuja i ustawiaja dziesiatki zawieszen. Na pewno wiedza na czym ludzie jezdza i moze doradza w wyborze.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JaroSCS
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:49
Post #10


Rookie
Dołączył: Wed, 05 April 2006





CYTAT("piechur":1z4rev1x)
Jak bede sie widzial to bede pamietal zeby spytac. Ale z drugiej strony nie dziwilbym sie gdyby nie byli w stanie powiedziec. Rozmawiales juz np. z Zerkopolem? Przeciez sprzedaja, serwisuja i ustawiaja dziesiatki zawieszen. Na pewno wiedza na czym ludzie jezdza i moze doradza w wyborze. Poza tym w Zerko ustawiaja zawieszenie na zyczenie.


Bylbym wdzieczny gdbys wyssal troche z nich informacji bo mimo wszystko, gdy chodzi o szczegoly i sprawy techniczne trudno cokolwiek znalesc/dowiedziec sie w sieci, slychac tylko "ogolnikowe sposoby zrobienia samochodu", ktore wszedzie kazdy powtarza, bo gdzies tam przeczytal .

A co do Zerkopola, faktycznie masz racje. Nie pytalem. Popytam. Dzieki za pomysl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Thu, 06 Apr 2006 - 22:51
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





Nie jestem pewien czy w Pol-carze nie robia tez zawieszen, bo z sejami na pewno maja duzo do czynienia.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LuiG
post Thu, 06 Apr 2006 - 23:20
Post #12


Uno Racing
Dołączył: Fri, 19 September 2003
Skąd: Opole





CYTAT("JaroSCS":1l4ydx0u)
Z tego co sie orientuje progresywne Eibachy -35 . Czy to wystarcza?


Ja jezdziłem na sprężynach -35mm w uno. Niby nie jest nisko a wydech i obudowa skrzyni porysowana, myśle że -35mm to takie optimum na kjsy z różną nawierzchnią i dziurami, bo na same równe nawierzcnie to brałbym -60mm

CYTAT("JaroSCS":1l4ydx0u)
Lepiej kupic kubelki typu Bimarco czy lepiej sie rozgladac za czyms lepszych firm, o ile wiem to chyba by startowac PZMocie trzeba miec "byle jakie, byle mialy homologacje, badz utracona homologacje" wiec moze odrazu szukac uzywek z jakis pucharowek? co o tym myslicie?.. moze ktos sie orientuje w kosztach (tak wiem gielda: http://www.rajdy.hoga.pl, ten adres znam, sa moze inne?)


Nie jestem pewnien czy w PZM homologacja może być utracona
Jeśli tak to można szukać jakichś używek. Jeśli nowe i niedrogie to poleciłbym bimarco, moim zdaniem wygodniejsze od sparco sprinta, no i w razie czego można przedłużć homologacje na kolejne dwa lata

CYTAT("JaroSCS":1l4ydx0u)
Amorki jakie?


jak wyżej, bilstein, chyba że jest kasa na coś więcej



Jeśli chodzi o silnik to nie obędzie się bez zakupienia homologacji, warto ją mieć choćby jakąś kopie.

Patrząc na przepisy określone w zał J dla grupy A, to taka przeróbka (zmiana głowicy na mpi) nie jest dozwolona, wg. przepisów system wtrysku nie moze być zmieniony. Taka przeróbka może być jednak homologowana jako wariant opcyjny i wtedy jest dozwolona.

W sprawie układu wydechowego to przepisy też odsyłają do homologacji:

"Rysunki III i IV w karcie homologacyjnej Grupy A/B muszą być respektowane."

Warto zaopatrzyć sie w ten dokument żeby właśnie nie robić czegoś na darmo albo dwa razy


--------------------
Be smart, drive safe, stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 07 Apr 2006 - 00:00
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





W grupie A jest homologowana głowica na dużych zaworach.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rallyfan
post Fri, 07 Apr 2006 - 00:06
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 23 November 2004
Skąd: PL





Ja z kolei nie polecam klatki jesli zamieszasz tym autem jezdzic na codzien .Po pierwsze latwo sobie glowe rozbic, .Po drugie w imprezach typu kjs nie rozwija sie duzych predkosci , wiec wywrotki sa z reguly niegrozne , a klatka tez swoje wazy .Chyba ze zamieszasz startowac w szybszych imprezach typu sprint ( cos na wzor ktrotkich rajdow , popularne na slasku ) to dla bezpieczenstwa lepiej zalozyc . Na ostatniej imprezie , sosnowieckim sprincie jeden drajwer scial slupa puntem i takie sytuacje nie sa rzadkie .Na poczatku zawieszenie i plyta . EWentualnie po etapie kjs wlozysz sobie klatke . Radze zbytnio nie inwestowac w auto , chyba ze jestes pewny ze chcesz tym jezdzic . Po krotkim czasie moze sie okazac ze sej dla ciebie okaze za wolny i trudno bedzie przy ewentualniej sprzedazy odzyskac naklady fiansowe wlozone w budowe auta .A budowa prawdziwej A grupy kosztuje nie malo .A zeby startowac vanem to chyba musisz go przerejstrowac na osobowoe , bo to w koncu ciezarowka ?. To tylko moje przemyslenia tu masz pare roznic miedzy sc sporting a innymi wersjiami

http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic. ... 6ea9d67c16
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomekp
post Fri, 07 Apr 2006 - 00:10
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 November 2005
Skąd: Radom/Warszawa





CYTAT("piechur":22q9y7ow)
Nie jestem pewien czy w Pol-carze nie robia tez zawieszen, bo z sejami na pewno maja duzo do czynienia.


Robia. A zerkopol drogi jest, na allegro taniej duzo. No ale tam doswiadczony serwis, co kto lubi.
Amorki B6, sprezyny Eibach i zawias z glowy, starczy Ci na pewno.
Zbyt niskich i twardych ustawien nie polecam, no chyba ze czysto na asfalt sie nastawiasz...

Polcar robi zawieszenia, a przynajmniej robil, bo rozmawialem z czlowiekiem ktory takowe mial.

A ogolnie to mysle ze rob po swojemu bo i tak od razu nie bedzie wszystko gotowe na tip-top.
Powodzenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Booyac
post Fri, 07 Apr 2006 - 00:16
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 November 2003
Skąd: Kielce





CYTAT("JaroSCS":3eeb9c29)
Planuje zakup Seicento (chyba Vana bo najtaniej) i chcialbym go przygotowac do KJSow. [...] chcialbym przygotowac na wzor Sejow startujacych w PZMocie w grupie A [...]


to sie musisz zdecydowac, albo robisz na KJSy albo PZMot
wszystko rozbija sie o koszta
do PZMotu wszystko musi miec homologacje, samochod musi byc zgodny z homologacja, czyli raczej musi go robic ktos obeznany w temacie, a jak zawieziesz do fachowca co robil w zyciu kilkadziesiat sejow to wiecej sie dowiesz od niego niz z forum

do KJSu moge Ci powiedziec sporo o przygotowaniu Vana bo wlasnie takim jezdze

przede wszystkim wnetrze, fotele takie jakie Tobie sa najwygodniejsze, przewaznie przy kublach trzeba potem odsadzic kiere + obnizyc kolumne ale to banal, do tego szelki i mozna smigac pewnie i bezpiecznie

wysokosc zawiasu zalezy od tego w jakich imprezach bedziesz startowal, jesli rowny asfalt (np SuperOESy w Kielcach) to im nizej i bardziej twardo tym lepiej, jesli nierowny beton/szutry to cos posredniego, jesli konkretny wyryp to seria, ze sprezyn moge polecic Eibachy, ale w gruncie rzeczy sprezyny roznych producentow malo sie roznia, amorki dwie opcje: bilstein z zerkopolu, albo krosno, ja mam na przodzie krosno i jestem b zadowolony, co do trwalosci rowniez, a nawet przede wszystkim, przezyly dwa razy bilsteiny z zerko ktore mialem na tyle, najlepszy bylby oryginalny puchar od kałuzy ale tego to juz nie znajdziesz, chyba ze... napiszesz mi na pw, mam "do wydania" tyl na unibalach jak bierzesz z zerko to Ci zrobia twardosc pod Twoje konkretne potrzeby, jesli chodzi o tyl, ktory w sejach zamiata strasznie to sa dwie szkoly: albo glebisz oporowo twardymi sprezynami (np ciete springi ze skody - testowane) i dajesz konkretnie twardy amor co skutkuje tym ze trzyma sie na asfalcie jak gokart, ale do momentu kiedy przekroczysz przyczepnosc i wtedy trzeba sie wykazac nie lada refleksem zeby sie wybronic druga wada jest taka ze ciezko jest dojechac na ten tor, albo druga opcja (tak jak ja) zostawiasz go na proporcjonalnym co do wysokosci przodu sprezynie (seria cieta o jeden zwoj), seryjnej twardosci i dajesz amor ciut twardszy od serii i wtedy zachowuje sie przewidywalnie, co ja osobiscie przedkladam nad wsciekle gokartowa charakterystyka, na tyle nie ma prawie zadnej masy i tu niewiele sie wskora z kombinowaniem zawieszeniem, bo i tak malo ono pracuje. powieksz sobie rozstaw kol albo odpowiednia felga albo dystansami + rozporka i zawieszeniowo bedzie chyab wszystko

dalej hamulce, ogolnie seje maja w porzadku heble, ale... nie w vanie, jak chcesz go uzywac do zawodow to jest problem z korektorem z tylu, poniewaz po pierwsze to sluzy on do regulacji sily hamowania ze wzgledu na obciazenie tylu, a w rajdowce chyba towaru wozic nie bedziesz, a dwa to ze po obnizeniu zawiasu, zostal on "oszukany" lub czesciej popsuty. mozna kombinowac z jego ustawianiem, reguacja ale to zupelnie nikomu nie potrzeben rzezbienie. wywal go i wstaw sobie tlumiki cisnienia ze sportinga, ja mam tak i jest rewelacja, jedyny mod to ze nie sa przy pompie a przy kolach, czucie hamulcow jest tak dobre, ze az, co dziwne w sejach, da sie je cieplnie zmeczyc, do tego sprawny reczny, ktory w kjsach jest wazny i z hamulcami gotowe

mozna przejsc do pracowania nad szybkoscia i tutaj zanim wezmesz sie za silnik to od razu wymien skrzynie na sportingowa, najlepiej krotka, bo vanowskie przelozenia ni w zab sie do szybkiej jazdy nie nadaja, najlepsza opcja to 6-biegowa z punta, jezdzilem na takiej u kolegi i jestem pelen zachwytu, jesli masz mozliwosc to naprawde warto, samochod lepiej sie zabiera i do zakretu mozesz sobie duzo korzystniej wybrac przelozenie
pierwszy etap prac nad silnikiem 1.1 jest banalny: walek + przepustnica z punto 55, wydaje sie niewiele ale w takim setupie mozna, bedac ogarnietym kierowca, wyjmowac klase i walczyc o wysoka lokate w generalce co udawodnil wiele razy moj kolega, poprzedni wlasciciel tego seja

a teraz zasadnicza sprawa kjs/pzmot - jesli chcesz miec naprawde mocnego seja, okolice lub powyzej 100KM to duzo latwiej i duzo taniej zrobisz to na bazie 1.2 ale jak chcesz miec do pzmotu to musisz robic na bazie 1.1 z masa dlubania, wydatkami i kosztem znaczaco nizszej zywotnosci, wiec jesli docelowo kjs i masz glod mocy to przemysl jeszcze raz opcje swapa

jesli masz jakies pytania to postaram sie odpowiedziec


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 07 Apr 2006 - 00:20
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Ja wiem kto ma oryginalne pucharowe amorki komplet


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Fri, 07 Apr 2006 - 00:45
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT("rallyfan":2rn7o3jz)
Radze zbytnio nie inwestowac w auto , chyba ze jestes pewny ze chcesz tym jezdzic . Po krotkim czasie moze sie okazac ze sej dla ciebie okaze za wolny i trudno bedzie przy ewentualniej sprzedazy odzyskac naklady fiansowe wlozone w budowe auta

To jest bardzo cenna uwaga. Inny powod to ze jako pierwszy samochod do nauki sej ma szanse byc bardzo mocno skatowany, z dzwonem wlacznie.


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JaroSCS
post Fri, 07 Apr 2006 - 11:25
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 05 April 2006





CYTAT("rallyfan":1nfjvztj)
Ja z kolei nie polecam klatki jesli zamieszasz tym autem jezdzic na codzien .Po pierwsze latwo sobie glowe rozbic, .Po drugie w imprezach typu kjs nie rozwija sie duzych predkosci , wiec wywrotki sa z reguly niegrozne , a klatka tez swoje wazy.


Masz racje. Nie planuje tym samochodem jezdzic na codzien, do tego mam inny samochod. Co do szybkosci prob bywa roznie. Mieszkam w zachodniopomorskim. Rajd Magnolia, KJSy z odcinkami Dobra Szczcinska - Lubieszyn, sa dosc szybkie i maja chyba 2km, jazda na drodze miedzy lanami zboza - bardzo szybka. Inne proby sa typowe dla kjsow miedzy slupkami na placach, badz miedzy obiektami aktualnie znajdajacymi sie w danym miejscu (np: stragan handlowy) itd. O klatce narazie nie myslalem. Choc moze ciut tylko dlatego by uszytwnila bude.

CYTAT("rallyfan":1nfjvztj)
Chyba ze zamieszasz startowac w szybszych imprezach typu sprint ( cos na wzor ktrotkich rajdow , popularne na slasku ) to dla bezpieczenstwa lepiej zalozyc . Na ostatniej imprezie , sosnowieckim sprincie jeden drajwer scial slupa puntem i takie sytuacje nie sa rzadkie .


Chcialbym duzo imprez zjedzic by jak najwiecej zjezdzic, ale jak bedzie czas pokaze. A Sprinty widzialdzialem z pozycji kibica, do tej pory jezdzilem malcem jako moje poczatki, pozniej mialem 2 lata przerwy zwiazane ze sprawami osobistymi, teraz chcialbym wrocic i zajac sie tym znowu. Nalog. Wciaga..

CYTAT("rallyfan":1nfjvztj)
Na poczatku zawieszenie i plyta .


Dlatego moje poczatki z szukania informacji zaczalem od zawieszenia o czym jest na poczatku tego watka "Przygotowanie Seicento". Dla mnie zawias to podstawa + dobre "miejsce pracy" kierowcy.
Plyta. Wiesz moze skad sciagnac wzor/wymiary albo jakie to ogolnie koszta?. Wiem ze ma byc z durualuminium grubosc 4-8mm zalezy ile sie chce miec masy dodatkowej.

CYTAT("rallyfan":1nfjvztj)
EWentualnie po etapie kjs wlozysz sobie klatke . Radze zbytnio nie inwestowac w auto , chyba ze jestes pewny ze chcesz tym jezdzic . Po krotkim czasie moze sie okazac ze sej dla ciebie okaze za wolny i trudno bedzie przy ewentualniej sprzedazy odzyskac naklady fiansowe wlozone w budowe auta .A budowa prawdziwej A grupy kosztuje nie malo.


O klatce wspomnialem ciut wyzej, zastanowie sie i zobacze jak bedzie to wszystko sie zachowywalo i jak bede sie czul. Moze tylko dla usztywnienia jakas "uboga wersje" ? Kaluza z tego co wiem robil kiedys dla pucharu malo rozbudowana.
Hm.. zbytnio nie inwestowac, ale to chyba sie nie da: zawias/hamulce/fotele/pasy/kierowninca/kaski/2-3komplety opon/troszke silnik/kompletny wydech. Z czego tu mozna zrezygnowac?.
Licze sie z tym ze ladujac kase w samochod nie odzyskam tego, ale to chyba normalne nawet w zwyklych samochodach. Mam juz za soba "budowanie rajdowki". Dlatego tez przyszedlem tutaj na forum dopytac sie o szczegoly i konkretne rzeczy by nie isc tez na okolo albo nie robic czegos przypdkiem kilka razy badz zle.

CYTAT("rallyfan":1nfjvztj)
A zeby startowac vanem to chyba musisz go przerejstrowac na osobowoe , bo to w koncu ciezarowka ?. To tylko moje przemyslenia tu masz pare roznic miedzy sc sporting a innymi wersjiami

http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic. ... 6ea9d67c16


Tak wiem. Trzeba wstawic kanape/ tylnie pasy/ boczki tappicerki, polke, pojsc wyciagnac kratke w zakladzie jakims wziasc fakture/wydzial komunikacji itd... itd.. przeanalizowalem juz ta droge koszt foteli+przeglad jakos mnie wyjdzie z 350zl+180zl.

Dzieki za sugestie.

Added after 4 minutes:

CYTAT("tomekp":1nfjvztj)
Amorki B6, sprezyny Eibach i zawias z glowy, starczy Ci na pewno.
Zbyt niskich i twardych ustawien nie polecam, no chyba ze czysto na asfalt sie nastawiasz...

Polcar robi zawieszenia, a przynajmniej robil, bo rozmawialem z czlowiekiem ktory takowe mial.

A ogolnie to mysle ze rob po swojemu bo i tak od razu nie bedzie wszystko gotowe na tip-top.
Powodzenia


Jedni mowia b8 inni b6 wlasnie dlatego pytam by wiedziec co kupic.
Nie chce zbyt twardo bo to sie nie nadaje do rajdow. Nawierzchnie u nas sa bardzo roznorodne, od asfaltu(suchy/mokry) kostka, plyty betonowe, piach/zwir/grys o wielkosci pilek pinpongowych.. polbruk itd.. do tego dochodzi suche/mokre/czyste/brudne..

Tez mysle ze wszystkiego sie nie da zrobic czytajac forum i sluchajac opini roznych osob i bede musial testowac, jednak co wiecej glow i slow oraz opini i doswiadczen to wiecej niz moje jedno + gdzies tam przeczytane/zaslyszane.

Kazde slowa sie licza.
Dzieki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YuGin
post Fri, 07 Apr 2006 - 11:34
Post #20


User
Dołączył: Sun, 24 August 2003
Skąd: Poznań





Pytań kilka:
Jaki masz budżet ?
Chcesz budowac seja do PPZM czy KJS?
Jezdziles juz cos?


--------------------
http://www.RajdowyPoznan.com/
pozdro
dembol
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 12:23