Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 3.2FSI strzały w wydech i brak mocy
TakumiFujiwara
post Fri, 28 Dec 2018 - 21:58
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





Witam, tak jak w temacie, dotyczy B7 3.2FSI AUK Tiptronic Quattro. Auto kupione dosyć przypadkowo z Francuskiego serwisu Audi. Stało tam od roku, aż w końcu trafiło pogwarancyjnie do sprzedaży. Problem wygląda następująco: Auto cięzko odpala. Po odpaleniu chodzi w miarę równo, na pozycji wybieraka P wkręca się do 3900 obrotów strzelając przy okazji z wydechów. Sprawdzone ustawienie rozrządu i było poprawne (choć fakt faktem odkręciłem fazatory i skręciłem spowrotem).

W bloku 93 mam parametry -3 , 0 , 2 , 1 więc od biedy łańcuchy odpadają (nawet z racji 93tyś km przebiegu). Kolektor ssący, odma i rurki z klawiatur czyściutkie. Każdy zaworek na teście VCDS pracuje.

Na komputerze były błedy:
P1136 - mieszanka za uboga,
P0087 ciśnienie w szynie paliwowej za niskie ,
Po skasowaniu i poprawieniu nieznacznie ustawienia rozrządu błędy nie wracają.

Szczerze to nie wiem w co więcej można się wgryźć. Autem cieżko się jeździ, ma mało mocy i nie chce jechać powyżej 4tyś obrt, wbicie biegu na siłe przez tiptronic nic nie daje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 28 Dec 2018 - 21:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Sat, 29 Dec 2018 - 00:49
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Może byłbyś łaskawy zrobić logi?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Sat, 29 Dec 2018 - 16:43
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





LOGI

Witam, dzięki za odezw. Wstawiłem logi na stronkę do pobrania, gdyż mój VCDS podaje wszystko w notatnik a nie excel. Po logach wyskoczyły błędy, które są wstawione na końcu pliku.
Pozdrawiam Artur.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 29 Dec 2018 - 18:02
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Pompa w baku do sprawdzenia - ciśnienie
Jak będzie Ok to pompa HP

A i zajrzyj do katów - mogą być poplyniete
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Sat, 29 Dec 2018 - 18:11
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Jakie wartości ma podawać podłączona na krótko pompka w baku oraz jakie pompa wysokiego ciśnienia ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 29 Dec 2018 - 19:05
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Pompa niskiego ciśnienia 3,5-4,5bara jak dobrze pamiętam w 3.2fsi 250hp, a wysokiego ciśnienia masz kanały do logowania zadane ciśnienie i rzeczywiste na railu.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Sat, 29 Dec 2018 - 20:59
Post #7


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





Patrząc na :

16:28:13
784 /min Engine Speed (G28)
86.1*C Coolant Temperature (G62)
35.00 bar Fuel Rail Pressure (spec.)
3.75 bar Fuel Rail Pressure (actual)
31.24 bar High Fuel Rail Pressure Adaptation

Wychodzi ,iż pompa HP jest padnięta ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 30 Dec 2018 - 00:49
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Niekoniecznie
Zacznij od pompy w baku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roboform550
post Sun, 30 Dec 2018 - 20:53
Post #9


User
Dołączył: Wed, 02 June 2010
Skąd: Kalisz





Albo zawór sterujący. Pompy HP mają 2 rodzaje tych zaworów...normalnie otwarte i normalnie zamknięte i być może to jest przyczyną że nie trzyma zadanego ciśnienia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Mon, 31 Dec 2018 - 18:23
Post #10


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





Wymieniłem filtr paliwa oraz spuściłem całą benzyne z baku. Efekt jest taki ,na listwie pojawiło się 4,99 bar, auto nie wali już tak chętnie w wydech. Układ od baku aż do pompy szczelny. Po odkręceniu rurki z pompy HP na szynę i próbie odpalenia pompa strzela benzyną niczym szampanem. Jutro pompa na stół i dalsza diagnoza.
Dziękuję za duże zainteresowanie i pomoc w temacie smile.gif Będę informował na bierząco.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roboform550
post Mon, 31 Dec 2018 - 23:53
Post #11


User
Dołączył: Wed, 02 June 2010
Skąd: Kalisz





Może sam czujnik walnięty...trzeba by sprawdzić najlepiej zew. manometrem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Wed, 02 Jan 2019 - 09:40
Post #12


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





Cześć ! Wyszło ,iż mam pęknięty rotor na wałku rozrzadu.















F I L M

EDIT: zerwało krzywkę z powodu braku szklanki popychającej pompe HP.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 02 Jan 2019 - 16:48
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(TakumiFujiwara @ Wed, 02 Jan 2019 - 09:40) *
EDIT: zerwało krzywkę z powodu braku szklanki popychającej pompe HP.

Standard, ktoś miał w dupie jej wymianę przez sporo kilometrów, 50% tych aut zjada wałek przez zaniedbanie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Sat, 05 Jan 2019 - 20:27
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





CYTAT(Mis @ Wed, 02 Jan 2019 - 16:48) *
Standard, ktoś miał w dupie jej wymianę przez sporo kilometrów, 50% tych aut zjada wałek przez zaniedbanie.

Myślę ,że gdyby był to "standard" to szanowny kolega coś by o tym napisał od razu a jeśli nie to byłoby cokolwiek o tym temacie w internecie. Szklanki NIE BYŁO nawet w bloku. Niemniej jednak, moja tłumaczka dzwoniła do serwisu w którym auto było do końca "serwisowane" i wyszło ,iż wałek był wymieniany wraz z pompą HP w 2010 roku zaś szklanka nie, gdyż jak Pan powiedział "ta część nie występuje w zestawie z wałkiem lub pompą i nie zaleca się jej wymiany".

Poniżej fotki. Temat do zamknięcia. Dziękuję bardzo dla każdego kto pomógł w rozgryzieniu smile.gif







Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 05 Jan 2019 - 22:03
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Podejrzewam ze serwis odstawił lipę przy naprawie i nie umieli/nie chcieli tego ogarnąć, dlatego auto było do sprzedania smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Sun, 06 Jan 2019 - 09:59
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





CYTAT(flapjck1 @ Sat, 05 Jan 2019 - 22:03) *
Podejrzewam ze serwis odstawił lipę przy naprawie i nie umieli/nie chcieli tego ogarnąć, dlatego auto było do sprzedania smile.gif

Od 2012 do 2019 roku zrobiło 1200km i brało udział w sprawie sądowej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SulecK
post Sun, 06 Jan 2019 - 19:07
Post #17


User
Dołączył: Tue, 27 January 2004





Musiales wymieniac caly walek czy dalo rade wymienic sama krzywke ?
Dziwne ze wczesniej nie rozerwalo obudowy pompy chociaz z drugiej strony jak nie bylo szklanki popychacza to nie mialo co.
Wyciagales silnik do sprawdzenia fazatorow czy jest jakis myk ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Mon, 07 Jan 2019 - 19:15
Post #18


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





CYTAT(SulecK @ Sun, 06 Jan 2019 - 19:07) *
Musiales wymieniac caly walek czy dalo rade wymienic sama krzywke ?


Wałek kupiłem drugi za 400zł wraz ze szklanką od kolegi więc jakoś koszta nie były duże. Niestety frezy na rotorze oraz w wałku są wytarte do cna a dwa nie widziałem w ASO możliwości zakupu krzywki pompy HP oddzielnie bez wałka.

CYTAT(SulecK @ Sun, 06 Jan 2019 - 19:07) *
Dziwne ze wczesniej nie rozerwalo obudowy pompy chociaz z drugiej strony jak nie bylo szklanki popychacza to nie mialo co.


Pompy nie rozerwało z powodu o którym sam piszesz - brak szklanki.

CYTAT(SulecK @ Sun, 06 Jan 2019 - 19:07) *
Wyciagales silnik do sprawdzenia fazatorow czy jest jakis myk ?


Nie ma żadnego myku. Odkręcasz pokrywę rozrządu z tyłu silnika za klawiaturą na kilkanaście śrubek T30, blokujesz wałki, odkręcasz fazatory na bit spline 12 ,łoże wałków - również na T30 i zawór od fazatorów (chyba t20). Teraz inwencja twórcza wepchnięcia napinacza wraz ze ślizgiem aby zdjąć łańcuch (Ja zrobiłem to dużym płaskim śrubowkrętem). Trzeba pamiętać o blokadzie "dołu". Po wymianie albo śrubowkręt i pod spód kręcić kołem zamachowym a jeśli masz zwalony pas z chłodnicami (jak u mnie było) to klucz na koło pasowe i kilka pełnych obrotów silnikiem i sprawdzenie czy blokady pasują na obie strony + wał korbowy. Podstawą jest wyjęcie zbiorniczka wyrównawczego, filtra powietrza i jak dla mnie kolektora ssącego aby mieć swobodę ruchu.

Fazatory rozebrałem i złożyłem z powrotem. Wizualnie nie były uszkodzone.

Dziś zrobiłem 30km autem. Ma pełną moc. Spalanie przy normalnej jeździe (do 120km/h) to około 9,5l wg FIS, mocowo na 4 biegu osiągnąłem 190km/h. Bardzo sympatycznie auto się porusza. Nie jest to S4 ale złego słowa nie mogę powiedzieć. Dynamiczne auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SulecK
post Mon, 07 Jan 2019 - 19:44
Post #19


User
Dołączył: Tue, 27 January 2004





Dzieki za info. Wlasnie walcze z a5 z silnikiem CAL gdzie rozwalilo obudowe pompy i okazalo sie ze puscila sruba fazatora od walka ssacego.
Rozumiem ze walki po obu stronach maja sie zgrac (byc zblokowane), nie ma tutaj kwesti kolejnosci zaplonu jezeli ustawie wal na 0 ? Walek ssace mogl byc obrocony kilka razy z uwagi na poluzowanie fazatora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TakumiFujiwara
post Tue, 08 Jan 2019 - 18:27
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 12 November 2017





CYTAT(SulecK @ Mon, 07 Jan 2019 - 19:44) *
Dzieki za info. Wlasnie walcze z a5 z silnikiem CAL gdzie rozwalilo obudowe pompy i okazalo sie ze puscila sruba fazatora od walka ssacego.
Rozumiem ze walki po obu stronach maja sie zgrac (byc zblokowane), nie ma tutaj kwesti kolejnosci zaplonu jezeli ustawie wal na 0 ? Walek ssace mogl byc obrocony kilka razy z uwagi na poluzowanie fazatora.


Wał ma dwa punkty na blokadę. Na jednej ci się nie zgra góra, na drugiej już tak wink.gif Zawsze możesz sprawdzić VCDS albo zobaczyć czy pokrywa się ze znakiem fabrycznym na zamachu lub kole pasowym.
Nie bardzo rozumiem historii o tej śrubie... Ona się poluzowała i wariator kręcił się luzem na niej czy rozrząd się rozpadł całkowicie ? Jakbyś mógł to wrzuć zdjęcie szkód bo jestem ciekaw jak to wygląda w kodzie C .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 06:58